Choroba /plata/



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Choroba /plata/

Odoslaťod Zelik » 31 Máj 2004 07:34 am

Nedavno, asi pred 2-3 tyzdnami, som si vsimol, ze jedna z plat sa sprava cudne, tj. ze nehybne stoji vo vode, otiera sa o listy a neskor uz len polihovala na dne a neprijmala potravu. Dal som jej kupel v Acriline, ale nepomohlo to a uz zdochla :cry: . Teraz som si podobne spravanie vsimol aj u dalsich ryb.Neviete, co to moze byt?
Obrázok používateľa
Zelik
 
Príspevky: 62
Obrázky: 18
Založený: 23 Feb 2004 08:24 am
Bydlisko: Trencin

Reklama

Re: Choroba

Odoslaťod skala » 31 Máj 2004 09:15 am

nema spadnute brucho? - potom by mohlo ist mozno o tuberkulozu. aka bola velka / dospela?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Choroba

Odoslaťod Zelik » 07 Jún 2004 07:15 am

Nie, navonok vyzerala tak ako predtym :?:
Obrázok používateľa
Zelik
 
Príspevky: 62
Obrázky: 18
Založený: 23 Feb 2004 08:24 am
Bydlisko: Trencin

Re: Choroba

Odoslaťod aduša » 02 Júl 2004 18:19 pm

a moja sa zase triasla ked som ju kupila.Vtedy malo moje akvarko zniźenu teplotu,nakolko som musela kupovát novy ohrev.No a tewrz sa trasie stale aj ked je teplota 25.Zatial este źije a ma riadne tućne bruśko,ćaka male.ale to trasenie mi pripada nie dobre.uź sa trasie vźdy ked stoji na mieste,a trva to uź mesiac.Ale źije eśte.]
aduša
 

Re: Choroba /plata/

Odoslaťod aduša » 05 Júl 2004 09:21 am

Noskoda,ćakala male a mala velke brucho,tak vćera mi uź pośla.Uź sa chudatko dotriasla.Ked ćlovek nema nikdy zaruku źe kupi zdravu rybku v obchode.Anajviac ma vytoćila jedna predavaćka ked som si kupovala 8 gupiek po25sk a ona mi k nim do saćka dala aj mach ćo som si kupovala.Vśetkysa v tom machu udusili,kym som priśla domou.Uź som to chcela reklamovat,ale nahala som to tak.Naćo mi ten mach tam davala,trubka jedna taka so bolana śtvana.
aduša
 

Re: Choroba /plata/

Odoslaťod skala » 06 Júl 2004 10:15 am

adusa, vysvetli mi, preco si ju kupila ked sa triasla. alebo si si myslela, za sa trasie za tebou ;-) vies, kupovat evidentne chore ryby, ked nemas nejaky hlbsi zaujem o ne, je kravina.

inak, velmi pochybujem adausa, ze mach v sacku ti sposobil uhyn tych 8 gupiek. prezrad nam ale, kde si ich kupovala, a kedy to bolo. reku ci nie nahodou v zime.

inak, v druhom prispevku pises, ze nemas nikdy zaruku, ze kupis zdravu rybu. v prvom pises, ze ked si platu kupovala, triasla sa. ??????
inak, k tej zaruke, nebud taka sklamana, napr. ja sice nemam obchod, ale zaruku by som ti dal. a urcite aj kopec dalsich. problem, a teraz sa nenahnevaj vsak byva aj v zakaznikoch ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Choroba /plata/

Odoslaťod aduša » 06 Júl 2004 17:42 pm

skala napísal:adusa, vysvetli mi, preco si ju kupila ked sa triasla

Ona bola zdrava,ale jej nevyhovovali źivotne podmienky v mojom akvarku.Moźno zaźila nejaky śok zo zmeny kvality vody a tak...
A maś pravdu....tie neonky som kupovala v decembri,tak to bude v tom.Vzime sa neoplati zrejme kupovat rybky,aj ked som ich mala chudatka pod vetrovkou,tak aby ich nepripućila,ale boli akoby zamotane v machu.Druhy predavać mi povedal źe tam sa ten mach nemal davat ku rybam do saćka.papa
PS....v B.B. NA NAMESTI ZA POSTOU MAVAJU ĆASTO CHORLAVE RYBKY.AJ TIE NEONKY MALI BIELE BODKY PO TELE.Poućila som sa a uź si dobre vśimam zdravotny stav vśetkych rybiek v obchode
aduša
 

Re: Choroba /plata/

Odoslaťod skala » 07 Júl 2004 09:02 am

ked si ich mala pod vetrovkou, tak boli v pohode. staci pritlacit na telo ;-) a je.

aha, asi u Majera. asi mali neonky krupicku.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.