Je možné mať nádherné akvárium (rastlinné) aj bez testov?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Je možné mať nádherné akvárium (rastlinné) aj bez testov?

Odoslaťod Milan666 » 19 Dec 2011 15:07 pm

mystka napísal:Je možné. Vhodne vybrané druhy rastlín, optimálne svetlo, pravidelná údržba. Ide to aj bez CO2, hnojív a testov.

Myslím, že keby sa cez ss spojila s mystkou, tak bude vedieť čo potrebuje. Preto to píšem, lebo jej akva sme videli a videli sme, že to ide, však?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Je možné mať nádherné akvárium (rastlinné) aj bez testov?

Odoslaťod Vlado21 » 19 Dec 2011 18:25 pm

dedojozef napísal: Všetci tvrdíte, že sa to dá. Tak prečo testujete? :) Česť výnimkám.

Ja obcas vodu pretestujem len aby som si potvrdil, ze to co v akva subjektovne vidim na vlastne oci zodpoveda aj objektivne nameranym hodnotam parametrov vody. To tiez patri k naberaniu skusenosti, ktore ked mas (co ja stale nemam), uz sa Ti zdaju testy uplne zbytocne. Od ludi testy pozadujem, kedze sa tak skor da urcit zdroj problemu, ako len tak strielat naslepo (foto pomoze, ale nestaci).
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Je možné mať nádherné akvárium (rastlinné) aj bez testov?

Odoslaťod jankoo » 07 Jan 2012 00:33 am

Nó. šťastný nový rok. Takže ja mám 140 L akva. a v decembri to boli už 2 roky čo mám akva. Som úplný amatér. Mám kombinované akva. Rastlinné spolu s rybami. Nepoužívam žiadne testy. a pridávam pritom co2, aj hnojivo z akvaristiky. Bez co2 som mal vélký nárast čiernej štetinkovej riasy . Aj co2 sa dá pridávat aj bez drop check testu.A bez hnojiva mi nebublinkovali rastliny, a po pridaní hnojiva začali bublinkovať. Mám nenáročné rastliny takže vydržia aj veľmi stresové prostredie. Valisneria, anubias minima, egeria, echinodorus,
Prílohy
06012012.jpg
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Je možné mať nádherné akvárium (rastlinné) aj bez testov?

Odoslaťod Milan666 » 07 Jan 2012 12:28 pm

No dobre, pokračuj a nechceš si to tam pousporiadať, myslím väčšie (vyššie) rastlinky k zadnej stene a dopredu s nižšími?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Je možné mať nádherné akvárium (rastlinné) aj bez testov?

Odoslaťod M.i.s.o » 07 Jan 2012 15:57 pm

Nepride ti ta fotka dost otrasna na to aby si ju zverejnil?
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Je možné mať nádherné akvárium (rastlinné) aj bez testov?

Odoslaťod jankoo » 08 Jan 2012 00:32 am

M.i.s.o napísal:Nepride ti ta fotka dost otrasna na to aby si ju zverejnil?


Nóóó na zverejnení nevydím nič zlé. Som amatér a rád počúvam kritiku, dá sa z toho poučíť.

Inak do teraz mi išlo o to aby to fungovalo. Pretože podla mňa nestačí len počuť a čítať.
Viem funguje mi to len na 30-40 % ale pri vojnových podmienkach aké mám to ide dosť dobre.

pred 2 rokmi som si kúpil akva a nemal som ani potuchy o tom ako to má fungovať. kúpil som si 140 L akva ako úplný amatér
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Je možné mať nádherné akvárium (rastlinné) aj bez testov?

Odoslaťod jankoo » 08 Jan 2012 01:41 am

A sakra veď bývam v okrese Rimavská Sobota. Pre anubias minima a echinodorus som musel ísť do BB. Lebo v RS máme 2 akvaristiky. v jednej majú IBA ryby a rastliny ne. a v druhom aj rastliny tieto počas celého roku - Alternanthera,Justicia, Bacopa,Ceratopteris,Hemigraphis minima,Hygrophila corymbosa 'Cherry Leaf' ,Ludwigia,Nesaea,Polygonum,Saururus,Vallisneria, Egeria najas. takže pre terárium a jazierka veľmi vhodné ale do akvária ani moc ne. Hnojivá AKVAPLANT. a ferropol.

pýtal som permanentný CO2 test tak sa ma spýtal "čo to je"

a o tom že nemáme pitnú vodu tu píšem 2 roky.
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Je možné mať nádherné akvárium (rastlinné) aj bez testov?

Odoslaťod Kajko88 » 08 Jan 2012 02:40 am

Tak to mas naozaj bojove podmienky a na to ze sme v EU a neviem kde este je to dost smutne...ale nic to nemeni na tom ze by si si to mohol trosku poupratovat ako uz napisal Milan666. A ako pises ze mas nedostatok akva obchodov, internet mas tak ries nakupy cez neho!!!!!!!!
Obrázok používateľa
Kajko88
 
Príspevky: 90
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2010 21:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.