15cm Nature ClearCube



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 07 Jan 2012 20:31 pm

uff Giftzahn, 3ml do 20l je teda mega denna davka. mas tam aj nejaku zivu osadku? je nutne davat az tolko alebo je to kvoli tomu ze tam nejde co2?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Reklama

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 07 Jan 2012 20:39 pm

fazyl napísal:uff Giftzahn, 3ml do 20l je teda mega denna davka. mas tam aj nejaku zivu osadku? je nutne davat az tolko alebo je to kvoli tomu ze tam nejde co2?


jj, samozrejme ... asi zo 50 +/- ks potkanich krevetiek ( pri 50 som prestal ratat ... mozia sa ako potkany) a zopar borarasiek a x kotuliek :mrgreen: ... njn, je to podla mna optimum pre dane akva a rastlinky :wink: ono, aj hnojivka tam idu konske davky .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod chnuro » 08 Jan 2012 00:20 am

Heh, ja davam teraz na moje mini (s filtrami cca 19L vody) 3ml EC denne :-). Ryby vyzeraju spokojne, ze maju krasny zeleny domov. Skoda, ze sa ich nejde jednoducho spýtať. Do 65-tky uz tolko toho liat nebudem.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 08 Jan 2012 00:35 am

kks vy to tam fakt ze lejete, sa necudujem ze tu kujete plany o 5l bandaskach :mrgreen:
prepac triscene ze ti to tu spamujeme
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 08 Jan 2012 09:04 am

fazyl napísal:kks vy to tam fakt ze lejete, sa necudujem ze tu kujete plany o 5l bandaskach :mrgreen:
prepac triscene ze ti to tu spamujeme


jj, jasnacka ... sak cim vacsi objem tym priaznivejsia cena ... a 5L ti teda pri malych akvarkach vydrzi hodne dlho .... inak mozem ti este prezradit ze paralelne sa rozbieha akcia na zakupenia zloziek PMDD na kila :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 08 Jan 2012 14:35 pm

trosku sa cudujem a zaroven som rad ze nenabehla za dva dni riasa na aku je clovek zvyknuty pri ADA, nuz moja CJ si nepochutna :)

Uz som si vyrobil flasku s hadickou na postupne doplnanie vody bez narusenia layoutu, pripravene uz mam aj drziaky na krycie sklo, zajtra pojdem do sklenarstva nech mi urezu co najtensi rozmer o velkosti 13cmx13cm, nech minimalizujem odpar. po dvoch dnoch sa mi dokonca zda ze HC rastie ale mozno mam len ocny klam :)

chalani co mate skusenosti s podobnymi krpcami bez filtra, bude stacit po zabehnuti vymena 1x tyzdenne alebo castejsie? casom tam planujem mozno 5 CRS/CBS mladat. nebudu mat sok pri prechode z beznej vody kde Ph znizujem len CO2 a do vody s ADA Amazonia kde to Ph je asi radikalne mensie?
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 09 Jan 2012 12:50 pm

triscene napísal:trosku sa cudujem a zaroven som rad ze nenabehla za dva dni riasa na aku je clovek zvyknuty pri ADA, nuz moja CJ si nepochutna :)

Uz som si vyrobil flasku s hadickou na postupne doplnanie vody bez narusenia layoutu, pripravene uz mam aj drziaky na krycie sklo, zajtra pojdem do sklenarstva nech mi urezu co najtensi rozmer o velkosti 13cmx13cm, nech minimalizujem odpar. po dvoch dnoch sa mi dokonca zda ze HC rastie ale mozno mam len ocny klam :)

chalani co mate skusenosti s podobnymi krpcami bez filtra, bude stacit po zabehnuti vymena 1x tyzdenne alebo castejsie? casom tam planujem mozno 5 CRS/CBS mladat. nebudu mat sok pri prechode z beznej vody kde Ph znizujem len CO2 a do vody s ADA Amazonia kde to Ph je asi radikalne mensie?


heh, nebud lenivy a pekne men vodu kazdy den ... sak tvoje akva ma 4,5L ak dobre ratam ... a otazka je kedy bude zabehnute ... mesiac, dva, tri ? ... neboj aj nejaka ta riasa sa casom pre tvoju CJ urcite v akva najde :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 09 Jan 2012 13:26 pm

jj dnes vymenim nieco nech aj otestujem ten patent na doplnanie vody :)
3.375 l to vychadza :)

rozmyslam nad tym ze vymenim 50% vody s tym ze pollitra vody by som vytiahol z 38icky a trosku ju primiesal nech sa zabehne o nieco rychlejsie a nech su tam dobre nitrifikacne bakterie namnozene.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 09 Jan 2012 13:30 pm

triscene napísal:jj dnes vymenim nieco nech aj otestujem ten patent na doplnanie vody :)
3.375 l to vychadza :)

rozmyslam nad tym ze vymenim 50% vody s tym ze pollitra vody by som vytiahol z 38icky a trosku ju primiesal nech sa zabehne o nieco rychlejsie a nech su tam dobre nitrifikacne bakterie namnozene.


njn, sak sa nikam neponahlaj ... akva sa casom zabehne len mu daj cas ... heh, 3,375L tak v tomto akva aj kazdy den vodu hravo pomenis ... ja ti neviem ake zlepsovaky chces aplikovat ...ale podla mna ti staci vymenit 2 L von a 2L vody spat napr. za pomoci konvice na polievanie rastlin to polahky zvladnes ... casova narocnost tipujem tak do 5min. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 09 Jan 2012 15:28 pm

zlepsovakom bolo myslene doplnanie vody do akva cez litrovu flasku od destilky do ktorej mam zasunutu hadicku pre lepsie a pomalsie nalievanie vody vzhladom na to aby som nenarusil layout pripadne ine habadury a nehody kedze nerad by som polial celu policku v ktorej mi to stoji :D

ta konvica aj mna napadla davnejsie ale na pocudovanie aj to robi vir takze klasicka CO2 hadicka silikonova a ten prietok je tak akurat :)

dnes budem mat od marla aj EC tak ho budem od zajtra rana aplikovat a zaroven som si dal vyrobit 2x 13cmx13cm krycie skla z 2mm skla ktore uz dnes nainstalujem..uz len sa vytrepat z roboty a urobit si radost :D
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 13 Jan 2012 16:20 pm

triscene napísal:zlepsovakom bolo myslene doplnanie vody do akva cez litrovu flasku od destilky do ktorej mam zasunutu hadicku pre lepsie a pomalsie nalievanie vody vzhladom na to aby som nenarusil layout pripadne ine habadury a nehody kedze nerad by som polial celu policku v ktorej mi to stoji :D

ta konvica aj mna napadla davnejsie ale na pocudovanie aj to robi vir takze klasicka CO2 hadicka silikonova a ten prietok je tak akurat :)

dnes budem mat od marla aj EC tak ho budem od zajtra rana aplikovat a zaroven som si dal vyrobit 2x 13cmx13cm krycie skla z 2mm skla ktore uz dnes nainstalujem..uz len sa vytrepat z roboty a urobit si radost :D


njn, tak ako EC uz dorazilo ? :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 13 Jan 2012 17:37 pm

EC dorazilo a uz sa aj pouziva asi 4ty den, HC podrastlo, u HM a Eleo este nevidim nejaky progres, takisto ho davkujem do dalsich dvoch akvarii a som trosku nedockavy na vysledky ale snad casom dojdu :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 14 Jan 2012 00:30 am

Obrázok

maly update, chcelo by to zrkadlovecku :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 14 Jan 2012 00:34 am

co tak fotka komplet aj so svetlom?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 14 Jan 2012 00:38 am

aj taka bude ale uz mi skapinal fotak a uz som pobalil aj kable, lenivost je strasna vec ale najblizsie hodim sem aj cely pohlad :)

kedze ide o Ikea lampu s dlhou ohybnou hlavou tak som z toho musel urobit taku lochnessku nech sa mi to zmesti a mieri do stredu akva :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 14 Jan 2012 08:18 am

@triscene: jj, uz sa tam nieco plazi po substrate ... jj, chce to len trpezlivost pri tom EC ono vysledky sa urcte dostavia ... :wink:

@fazyl: jj, ak ma triscene tu lampu za cca 9,- UER z IKEA take je to vo svojej podstatne 1 LED 2700K na "ohybnom husom krku" s podstavcom alebo varianta so stipcom .... cize nakolko tal LED dost bodovo svieti by som na toto akva vzal minimalne dve
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Milan666 » 14 Jan 2012 20:25 pm

No som zvedavý ako to bude rásť, ja mám tiež z toho, šak?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 14 Jan 2012 21:13 pm

jj je to ta za 9 s tou jednou ledkou, da sa to zmanazovat ze ked to dam vyssie tak to robi vacsi kruh na krycom skle a osvecuje to takmer vsetko, zadok sa mi zda byt menej osvetleny ale HM a Eleocharis nie su az tak narocne na svetlo :)
mam variantu bez stipca s dost velkym podstavcom a druhe svetlo by sa mi uz nezmestilo tam :)

milan, z coho? myslis HC? hej hej..vsetko HC co pouzivam je z mojej emerznej farmy :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 14 Jan 2012 22:57 pm

fazyl, baterka nabita tak tu je foto aj s "technikou" :))

Obrázok

kedze pri meneni vody s lampu dost hybem tak obcas zmeni polohu ako teraz, zvycajne je vyssie nech je kruh na krycom skle vacsi a pokryje cely pohar :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 14 Jan 2012 23:12 pm

myslis, ze je to dostatocne osvetlenie? mne pride nejake slabe, lavy kraj a zadna cast su dost tmave
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 14 Jan 2012 23:17 pm

potom som doplnil pokec ze ked hybem s lampu tak niekedy klesne a aj teraz na fotke je nakrivo, mal som to lepsie nastajlovat :)

teraz to mam akurat a je to osvetlene cele, rast to rastie, HC bublinkuje..uvidime po urcitej dobe ze ci budu nejake miesta prazdne alebo tazsie zarastajuce, pak by som to riesil asi ako ty, nemam sikovne rucicky az tak :)

ale jedno som zistil, noznicky pouzivane vo vacsich akva su na toto piditko absolutne nevhodne, kym som odstrihol dnes jednu stonku takmer ma drblo :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 14 Jan 2012 23:38 pm

jj tiez som pri sadeni rozmyslal cim to budem strihat :-D ... asi len noznickami z manikuri ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 15 Jan 2012 00:12 am

tesim na sa presilene zapastie a slova ako to budem preklinat, ale snad raz za cas to znesieme :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 15 Jan 2012 00:15 am

zase taka plocha to nieje velka, pojde to rychlo. a kym tam budes mat koberec, si este asi pockas :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.