Gurama



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Gurama zlatá/ Čichavec zlatý

Odoslaťod maxxx01 » 17 Máj 2011 08:10 am

A aké konkrétne vločkové krmivo?
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Gurama zlatá/ Čichavec zlatý

Odoslaťod Petuliiik » 17 Máj 2011 10:50 am

Tropica Basic od firmy Dajana
Petuliiik
 
Príspevky: 3
Založený: 16 Máj 2011 22:36 pm

Re: Gurama zlatá/ Čichavec zlatý

Odoslaťod maxxx01 » 17 Máj 2011 11:34 am

Ja guramy chovám minimálne 20 rokov, alebo aj viac, a ešte nikdy som si nevšimol, žeby mi ožierali rastliny. Každopádne, gurama je všežravá ryba. Okrem rôznej živej a mrazenej potravy, a rôznych základných granúl a vločiek, im dávam často aj vločky rastlinné/zelené, určené skôr pre rastlinožravé ryby. Okrem toho im napríklad niekedy do mrazenej zmesi doplním špenát (presnejšie je to z mrazeného špenátového pretlaku). To by malo stačiť, aby si guramy uspokojili aj svoje rastlinožravé chúťky. Základom všetkého je pestrosť krmenia. Ak ožierajú a rastliny, dovolím si povedať, že im niečo v potrave chýba. Gurama je nielen všežravá, ale aj veľmi nevyberavá ryba. Vďačne bude žrať aj menej hodnotné vločky, čo potom navádza chovateľa k mylnému presvedčeniu, že to tak stačí. Skús im teda spestriť potravu tak ako som ti písal.
Btw., si si istý, že tie rastliny ti ožierajú práve guramy?
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Gurama zlatá/ Čichavec zlatý

Odoslaťod Petuliiik » 17 Máj 2011 14:03 pm

Dakujem velmi pekne za rady :) urcite to tak spravim. No su to guramy na 100% pretoze predtym ked tam neboli sa to nedialo. Akvarium mam tak 2 mesiace a pred dvoma tyzdnami som ich tam dal a odvtedy sa to deje.
Petuliiik
 
Príspevky: 3
Založený: 16 Máj 2011 22:36 pm

Re: Gurama

Odoslaťod allys » 09 Jan 2012 16:49 pm

ahojte, mozem sa spytat, stalo sa niekedy niekomu,ze by guramy boli agresivne voci inym guramam? v akva mi zostala mala modra gurama a kupila som jej kamosku, velmi ju vsak uhanala/uhanal a tak som prikupila este jednu..take male uz nemali,tak som vzala najmensiu aka bola a ta bola o nejake1,5- 2cm vacsia od tychto.. no a vtedy som si vsimla, ze modrej gurame malej chyba kusok chvostovej plutvy, potom asi z kazdej a vcera mal akoby vyhryznuty kus telicka pod chrbtovou plutvou a do rana bolo po nom.. dnes ma druha mala gurama nalomene jedno tykadlo z tych dvoch na orientaciu.. akva ma 112l, okrem nich tam mam asi 10-12 malych mecunov, 2 sumcekov.. ukrytov myslim,ze je tam tiez dost,maju aj korene,aj kokos a husto rastlinky..vdaka za odpoved
Obrázok používateľa
allys
 
Príspevky: 64
Obrázky: 1
Založený: 16 Jan 2011 17:43 pm
Bydlisko: Levice

Re: Gurama

Odoslaťod maxxx01 » 09 Jan 2012 18:13 pm

je to normálne, guramy sa môžu aj naháňať. Bolo to tu už preberané. Samce si trochu konkurujú, a naháňajú aj samice, hlavne pokiaľ sa chcú vytierať, vtedy sa toto všetko zintenzívňuje..
Podľa toho, ako si formulovala, že uháňala/uháňal, odhadujem, že asi nerozoznávaš pohlavia, čo by si však rozhodna mala. Za ďalšie, aké veľké sú tie guramy?
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Gurama

Odoslaťod allys » 09 Jan 2012 18:25 pm

ze sa mozu nahanat to viem, ale predtym ked som mala taky starsi parik, ti boli uplne ini ked sa nahanali..proste odtial potial..potom sa vytreli a bolo vsetko ok :-) tieto co mam su male cca 3,5-4cm bol ten ubity, ta druha mala tiez tak a ta co ich nahana ma okolo5-5,5cmcm.. pri tych malych neviem co su a velka samicka mala take zaoblenejsie brusko, aj chrbtovu plutvu, cize samica to zrejme bude, aj predavacka sa tak vyjadrila,ked sme na nu spolocne pozerali, takze nechapem to jej spravanie..aby mlada ubila na smrt a teraz aj tu druhu malu prehana, rozmyslam,ze by som ju odlovila.. :-/
Obrázok používateľa
allys
 
Príspevky: 64
Obrázky: 1
Založený: 16 Jan 2011 17:43 pm
Bydlisko: Levice

Re: Gurama

Odoslaťod maxxx01 » 09 Jan 2012 18:29 pm

Bola tam skôr, tak si asi háji teritórium, ale aj tak som trochu prekvapený, žeby mohla teritorialita takých mladých gurám dospieť až do talého bodu....si si istá, že tie úhyny boli preto?
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Gurama

Odoslaťod allys » 09 Jan 2012 18:40 pm

najskor tam prave bola ta, co prva zomrela a mala ocividne zranenia, tak som usudila,ze asi preto a zranenia mala odkedy tam prisla ta 5cm, kym tam bola len s tou druhou malou vsetko ok.. a testy na vodu robim pravidelne jbl 5in1 a vsetko mam v norme, cize tym to asi nebude, cast vody menim kazdy tyzden,aj odkalujem.. no neviem cim inym.. a ziadne ine vacsie ryby nemam momentalne, aj mecune su len cca 2cm kusky, dospelych som darovala spolu s dalsimi malymi..
Obrázok používateľa
allys
 
Príspevky: 64
Obrázky: 1
Založený: 16 Jan 2011 17:43 pm
Bydlisko: Levice

Re: Gurama

Odoslaťod allys » 10 Jan 2012 23:18 pm

vazne sa to nikomu nestalo? dnes som malu odlovila do karantennky, bo ta velka jej fakt nedala pokoj.. a toto som o guramach netusila,ze sa takto mozu spravat :-/
Obrázok používateľa
allys
 
Príspevky: 64
Obrázky: 1
Založený: 16 Jan 2011 17:43 pm
Bydlisko: Levice

Re: Gurama

Odoslaťod maxxx01 » 11 Jan 2012 00:25 am

Mne sa to za tie roky nestávalo nikdy. Malo to len jednu výnimku, ale aj to len pri dospelých rybách, keď som prizabudol včas odloviť samicu z vytieracej nádržky po výtere. Vtedy mala vyšklbnutý kúsok z brušnej plutvy a okolo krvavú podliatinu. Ale tak toto je iné a dôvody sú pochopiteľné. Aj tak sa jej to ale zahojilo veľmi rýchlo.
V poslednej dobe čítam len o guramách rastlinožrútoch, teraz aj o guramách zabijákoch (dokonca mladých), a nič z toho nezodpovedá skúsenostiam, ktoré mám s nimi ja. Tak len môžem konštatovať ako kedysi pán Menzel: tak nevím..
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.