Figaro 580 l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod triscene » 29 Okt 2011 19:52 pm

uf, to su 2b/s a iba 6-7 mesiacov? nemas nejake straty? mne vydrzala 7 mesiacov moja 1.5kg pri 1b/s.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Reklama

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Figaro » 29 Okt 2011 19:58 pm

Tento difúzer + počítadlo bublín s počtom 120b/min používam a zapisujem si údaje cca. od 2. mesiacov späť. Pred tým som to nemal a púšťal som CO2 ináč, do obrátenej nádoby, asi boli aj straty, úniky. Stále som to opravoval, teraz je to konečne asi ok, bez únikov, tak uvidíme ako dlho vydrží.
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Milan666 » 30 Okt 2011 10:32 am

Figaro napísal:CO2 pridávam v množstve okolo 120b/min, non.stop, cez domácky vyrobený difúzer. Má len malé straty.
6 kg. fľašu som teraz menil, vydržala asi 6 - 7 mesiacov.

6kg?! musí aspoň, opakujem aspoň rok!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Figaro » 30 Okt 2011 15:01 pm

Milan666 napísal:
Figaro napísal:CO2 pridávam v množstve okolo 120b/min, non.stop, cez domácky vyrobený difúzer. Má len malé straty.
6 kg. fľašu som teraz menil, vydržala asi 6 - 7 mesiacov.

6kg?! musí aspoň, opakujem aspoň rok!

Jarovou vodou som skúšal tesnosť, vyzerá to ok. Uvidíme, ako dlho vydrží.
Zisťujem však, že čímviac dám NO3 a PO4 tým je aj spotreba CO2 väčšia a môj difúzer už nejak nestíha.
PH 6,7 udržím len tak tak. Budem ho musieť vylepšiť, zvýšiť účinnosť.
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Milan666 » 30 Okt 2011 15:24 pm

Nemusí to byť difúzorom, ale sa ti asi CO2 nedostatočne rozpúšťa
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Figaro » 30 Okt 2011 15:26 pm

Na to je difúzor, aby sa CO2 dostatočne rospúšťal, či nie ?
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Milan666 » 30 Okt 2011 16:15 pm

No áno, záleží aký a ako vyzerá
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Figaro » 01 Nov 2011 19:24 pm

Dnes som vymenil 2/5 vody. Pred výmenou som zmeral hodnoty vody
PO4 – 1
NO3 – 15 max. 20
FE-0,5
PH6,7
Po výmene som doplnil NO3 o hodnotu, ktorú som stiahol. T. j. cca. 7 ppm
Od zajtra pokračujem v dávkovaní ako som už písal.
Kalibroval som test na PO4 JBL a to tak, že z hnojiva, ktoré mám rozrobené v pomere 6 g KH2PO4/500 ml. destilky som do 5 l destilky dal 0,5 ml. V tomto by mala byť koncentrácia cca. 0,8 ppm. Test JBL ukázal o niečo menej cca. 0,4.
Zatiaľ sa mi zdá, že vyššie dávkovanie KNO3 prospieva hygrophillám a eustralisu. Na alteln. zatiaľ nevidím žiadne zmeny. Chce to ešte čas.
Trochu som vylepšil reaktor CO2.
@milan666 fotku filtra Ti viem dať len takúto. Je to jednoduchý filter, ktorý som doteraz využíval pri všetkých mojich akva. Podľa zaťaženia akva. som menil len čerpadlo.
Prílohy
reaktor CO2.jpg
filter.jpg
bublomer.jpg
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Milan666 » 02 Nov 2011 08:43 am

Ďakujem, síce moc z toho sa nedá, ale poštudujem obrázky a uvidím. Aj by som to zrealizoval, pretože sa mi to pozdáva, ale neviem......
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Figaro » 26 Nov 2011 12:37 pm

Ahoj
stále sa mi nedarí nájsť optimálne dávky hnojenia, :( Stále mám v akva rastlinky, ktoré nie a nie sa rozbehnúť. Niečo tomu
viditeľne chýba. Rastlinky majú veľkú chuť rásť, ale niečo ich brzdí. Napr. taký Eust sp. zo spodu od koreňa sa krásne
rozbehne, pekne a rýchlo rastie, je nádherný. Keď sa však dostane do hornej tretiny akva, vršok zdegraduje. Zistil som, že to
robí len k večeru. Ráno tá istá rastlinka pokračuje v raste, ale už to nie je ono, aj pokiaľ sa znova rozbehne.
Skúsil som napr. Rotalu rotund. rast sa rýchlo a pekne rozbehol ale časom sa lístky zmenšujú a krivia. Jej farba nie
je ani zďaleka taká ako by mala byť. Po 3 x som skúsil alteln. ros. pri sadení som poctivo pod každú rastlinku vložil x 1 denerle starter tabs + bivoj. Nepomohlo, nové lístky sú malé a krivé.
Ako som už písal zvýšil som dávky hnojenia konkrétne KNO3, ktoré mám rozrobené v pomere 40 g + 500 ml. Z tohto dávam denne 40 ml, t. j. cca. 28 ppm NO3, 18 ppm K týždenne. KH2PO4 mám rozrobené 6 g + 500 ml, z čoho dávam denne 15 ml.
TC mám rozrobené 15 g + 500 ml s čoho som denne dával 20 ml. Asi pred týždňom som dávkovanie zvýšil na 40 ml ale zmenu k lepšiemu som zatiaľ nespozoroval. CO2 stále okolo 120b/min. Riasu nevidno. Sú len malé náznaky zelenej prisadlej na anubiase.
Pri tomto dávkovaní mám hodnoty vody
NO3 cca. 15 až 20
PO4 cca. 1
FE cca. 0,5
PH ca. 6,7
GH 10
KH 6
Vodu mením 1 x týždenne, objem som zvýšil na 1/3.
Pri GH 10 som úplne vynechal pridávanie MG.

Prikladám foto rastliniek, ktoré by mohli napovedať, čo a ako pridať.
Prílohy
akva 003.jpg
akva 002.jpg
akva 001.jpg
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Figaro » 26 Nov 2011 12:38 pm

ďalšie foto
Prílohy
akva 006.jpg
akva 005.jpg
akva 004.jpg
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod fifak89 » 30 Nov 2011 13:30 pm

tak presne takéto akva chcem mať aj ja, len ja mám skoro o polovicu menšiu litráž (300l)..ale akože,klobúk dole, a nielen dole,klobúk zahodiť...krása a držím palce
fifak89
 
Príspevky: 16
Obrázky: 12
Založený: 30 Máj 2010 16:50 pm
Bydlisko: Ružomberok

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Giftzahn » 30 Nov 2011 16:03 pm

Figaro napísal:Ahoj
stále sa mi nedarí nájsť optimálne dávky hnojenia, :( Stále mám v akva rastlinky, ktoré nie a nie sa rozbehnúť. Niečo tomu
viditeľne chýba. Rastlinky majú veľkú chuť rásť, ale niečo ich brzdí. Napr. taký Eust sp. zo spodu od koreňa sa krásne
rozbehne, pekne a rýchlo rastie, je nádherný. Keď sa však dostane do hornej tretiny akva, vršok zdegraduje. Zistil som, že to
robí len k večeru. Ráno tá istá rastlinka pokračuje v raste, ale už to nie je ono, aj pokiaľ sa znova rozbehne.
Skúsil som napr. Rotalu rotund. rast sa rýchlo a pekne rozbehol ale časom sa lístky zmenšujú a krivia. Jej farba nie
je ani zďaleka taká ako by mala byť. Po 3 x som skúsil alteln. ros. pri sadení som poctivo pod každú rastlinku vložil x 1 denerle starter tabs + bivoj. Nepomohlo, nové lístky sú malé a krivé.
Ako som už písal zvýšil som dávky hnojenia konkrétne KNO3, ktoré mám rozrobené v pomere 40 g + 500 ml. Z tohto dávam denne 40 ml, t. j. cca. 28 ppm NO3, 18 ppm K týždenne. KH2PO4 mám rozrobené 6 g + 500 ml, z čoho dávam denne 15 ml.
TC mám rozrobené 15 g + 500 ml s čoho som denne dával 20 ml. Asi pred týždňom som dávkovanie zvýšil na 40 ml ale zmenu k lepšiemu som zatiaľ nespozoroval. CO2 stále okolo 120b/min. Riasu nevidno. Sú len malé náznaky zelenej prisadlej na anubiase.
Pri tomto dávkovaní mám hodnoty vody
NO3 cca. 15 až 20
PO4 cca. 1
FE cca. 0,5
PH ca. 6,7
GH 10
KH 6
Vodu mením 1 x týždenne, objem som zvýšil na 1/3.
Pri GH 10 som úplne vynechal pridávanie MG.

Prikladám foto rastliniek, ktoré by mohli napovedať, čo a ako pridať.


njn, podla toho co pises .... pravdepodobny problem je hlavne to uplne vysadenie Mg .... ono, moc vela meras (aj ked dva krat meraj a raz aplikuj hnojivko ) ale ono zial v tvojom pripade to nie je o merani a cele to meranie ta podla mna zbytocne matie :mrgreen:

Cize skusme trochu od podlahy ... ako sa prejavuju nedostatky toho ktoreho prvku uvediem Fe, Mg, Ca a Kalium .....

Fe - nedostatok Fe je najlepsie snad pozorovatelny na novych listkoch rastliniek ... pri nedostatku sa sa v listoch tvori menej chlorofylu az vznika Chloroza... listy a stonky maju pritom velmi podobnu farbu ... rastove spicky sa mozu sfarbit najprv do fialova a prechadzaju az do biela ... napr. pri Egerii sa spicky sfarbia pri nedostaku Fe do zltozelena az zlta ... nove listy su podstatne mensie rastu blizko pri stonke .... obzvlast dobre je nedostatok Fe pozorovatelny pri rychlorastucich stonkovych rastlinach .... ale ty pises ze obsah Fe mas 0,5 t.j. priam ucebnicovo = predpisovo :wink:

Mg - nedostatok Mg je pzorovatelny hlavne u starsich listov ale ciastocne aj pri novych listoch ... starsie listy sa pri nedoostatku Mg zacinaju sfarbovat z vonkajsieho okraja listu dovnutra do zlta ...zilky listu ostavaju zelene pricom okraj listu zozltne co moze ist az do zbelenia a nasledneho uplneho odumretia ... inak symptomy nedostatoku Mg sa dost podobaju symptomom nedostatku Fe ... aj pri nedostatku Mg vznikaju Chlorozy ... ( cize zaujimave je ze nedostatok Fe = Chloroza a nedostatok Mg = Chloroza) okrem ineho pri nedostatku Mg listy vykazuju aj deformacie, pokrutenie, "kriplavy rast" atd.

Ca - nedostatok Ca ma za nasledok u novych listkov deformacie, pokrutenie, cize rastu taki "mali kriplici" ... spicky listov a aj korene odumieraju ... ono nedostatok Ca si u teba neviem predstavit ... teda jedine ze by si pouzival vylucne len RO vodu ... nakolko v tej nasej vodovonej vode je Ca dost a nedostatok Ca tym padom nehrozi ... (ine je to napr. v USA tam sa tento problem vyskytuje v hojnej miere koli nedostatku Ca vo vodovodnej vode) ... cize opat vsetko smeruje k nedostatku Mg.... nakolko symptomy sa dost podobaju ...

K - nedostatok Kalia sa prejauje ciernymi nekrozami na listoch spociatku su male a vznikaju prednostne na starsich listoch a casom ked nedostatok K pretrvava tak sa utesene "rozrastaju" / zvacsuju plus zilky listu sa farbia do zlta ... nove listy rastu podstatne mensie

cize "ergo kladivko" .... nedostatok Mg ma za nasledok ze rastlinky neprijimaju alebo prijimaju v obmedzenom mnozstve Fe aj ked je ho vo vode dost (u teba 0,5 podla tvojho merania) .... co moze vysvetlovat tvoj problem ... cize skusil by som pridavat Mg separatne a pozoroval co to s rastlinkami spravi ... (zobrat MgSO4 a namixovat si chrumkavy roztok Mg a sup ho tam ) pozorovanie rastliniek je urcite asi to najpresnejsie meranie :wink: inak velmi podobny je aj vztah K vs. P ... ak je nedostatok K rastlinky neprijimaju alebo prijimaju len v obmedzenom mnozstve P :wink:

samozrejme akvaristika nie je exaktna veda a vsetky genialne poucky "platia len plus minus autobus" ..... aj mylit sa mozem ze ano :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Figaro » 30 Nov 2011 17:38 pm

Ďakujem Giftzahn, pekne si sa rozpísal :)
aj mne to už tak vychádza, že MG tam asi chýba. Najviditeľnejšie to je asi na anubiase, ktorý má lístok svetlý a žilka v strede je o dosť tmavšia. ( nie je to najnovší lístok)
Rotala je tiež veľmi svetlá, tmavé má len žilky listov.
Naša voda je GH 10, podľa čoho som asi zle usúdil, že MG tam je dosť. Ale takto som si o tom prečítal tu na fóre.
Skúšal som už všeličo, všelijaké pomery (N, P, FE) ale MG som ani raz nedával.
Od 27. 11. som pridal aj MG ale neviem, či ten pomeru bude chrumkavý :D , namiešal som 33 g Mgso4x7h2o do 500 ml vody z ktorého pridávam denne 40 ml, čo vychádza týždenne na cca. 3,7 ppm, bude to stačiť ?
Giftzahn, prečátal som si tvoj príspevok v téme Glittera, podľa čoho sm upravil pomer N vs. K 1:1. Tj. j. Pri dávkovaní 28 ppm N týždenne dávkumem aj 28 ppm K týždenne. Zvýšil som aj P na cca. 3,5 ppm týždenne.
No a zvýšil som aj dávkovanie FE na úroveň 0,6 ppm týždenne, no, neviem či som urobl dobre :twisted:
Toto dávkovanie mám od 27.11 tak uvidíme, čo povedia rastlinky.

Doplnil som aj stav rybiek, neoniek mám už okolo 180 ks. Pribudli ramirezky electric blue 8 ks, krásne sú, len sa mi zdá, že rýchlo dýchajú. Neviem, či je to u nich normálne. Pozoroval som ich aj ráno, keď som šiel do práce, ešte spali, dýchanie bolo kľudné a pomalé. Z tohto súdim, že CO2 je ok. Tak čím to ?

Na záver musím napísať, že akva nevyzerá zle, je pekné a robí mi veľkú radosť viac menej, ale ešte tomu niečo chýba.
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Giftzahn » 01 Dec 2011 09:09 am

Figaro napísal:Ďakujem Giftzahn, pekne si sa rozpísal :)
aj mne to už tak vychádza, že MG tam asi chýba. Najviditeľnejšie to je asi na anubiase, ktorý má lístok svetlý a žilka v strede je o dosť tmavšia. ( nie je to najnovší lístok)
Rotala je tiež veľmi svetlá, tmavé má len žilky listov.
Naša voda je GH 10, podľa čoho som asi zle usúdil, že MG tam je dosť. Ale takto som si o tom prečítal tu na fóre.
Skúšal som už všeličo, všelijaké pomery (N, P, FE) ale MG som ani raz nedával.
Od 27. 11. som pridal aj MG ale neviem, či ten pomeru bude chrumkavý :D , namiešal som 33 g Mgso4x7h2o do 500 ml vody z ktorého pridávam denne 40 ml, čo vychádza týždenne na cca. 3,7 ppm, bude to stačiť ?
Giftzahn, prečátal som si tvoj príspevok v téme Glittera, podľa čoho sm upravil pomer N vs. K 1:1. Tj. j. Pri dávkovaní 28 ppm N týždenne dávkumem aj 28 ppm K týždenne. Zvýšil som aj P na cca. 3,5 ppm týždenne.
No a zvýšil som aj dávkovanie FE na úroveň 0,6 ppm týždenne, no, neviem či som urobl dobre :twisted:
Toto dávkovanie mám od 27.11 tak uvidíme, čo povedia rastlinky.

Doplnil som aj stav rybiek, neoniek mám už okolo 180 ks. Pribudli ramirezky electric blue 8 ks, krásne sú, len sa mi zdá, že rýchlo dýchajú. Neviem, či je to u nich normálne. Pozoroval som ich aj ráno, keď som šiel do práce, ešte spali, dýchanie bolo kľudné a pomalé. Z tohto súdim, že CO2 je ok. Tak čím to ?

Na záver musím napísať, že akva nevyzerá zle, je pekné a robí mi veľkú radosť viac menej, ale ešte tomu niečo chýba.


njn, ci bude stacit uvidis ... sak rastlinky ti to pekne ukazu .... ono ten fosfor si nemusel zvysovat jedine ak by ho rastlinky zacali vo zvysenom mnozstve prijimat a po merani by si videl jeho nedostatok ... ono zvysil by som K a ostatne nechal tak ako je a samozrejme ze by som Mg pridaval osve a pozoroval co to spravi ... ono ked zmenis vela parametrov je to podstatne tazsie vysledovat co viedlo k uspechu resp. k neuspechu ... no pokial co drzis na 30mg/L nemal by byt problem ... ak by nahodou nastal co pochybujem stale si mozes do dropcheckeru dat kapalinku KH3 a ked budez dropchecker zeleny mas cca. 20mg/L ak zozltne si niekde okolo 30mg/L co by este stale bolo ok :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Figaro » 01 Dec 2011 09:33 am

@Giftzahn
zvýšil som K na cca. 28 ppm týždenne. Myslíš, že by som ešte mal pridať :angel: koľko by si mi ešte odporúčil pridať?
ono na hygr. stále vidno tie dierky na starších listoch aj keď sa mi zdá, že to pomaly ustupuje.
RO zatiaľ nemám , všetky roztoky mám osobitne.
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Giftzahn » 01 Dec 2011 10:46 am

Figaro napísal:@Giftzahn
zvýšil som K na cca. 28 ppm týždenne. Myslíš, že by som ešte mal pridať :angel: koľko by si mi ešte odporúčil pridať?
ono na hygr. stále vidno tie dierky na starších listoch aj keď sa mi zdá, že to pomaly ustupuje.
RO zatiaľ nemám , všetky roztoky mám osobitne.


no tiez prehanat to netreba ze ano ... skus nechat K na tych 28ppm / tyzden ...a treba pozorovat co to spravi ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Walcott » 07 Dec 2011 17:30 pm

Krásne to máš, len by ma zaujímalo, všimol som si že tam máš kopu neoniek, ako sa to v takejto džungli odkaluje? Či tam sa to nerobí? neviem pýtam sa zo zvedavosti :)
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Figaro » 07 Dec 2011 19:14 pm

Walcott napísal:Krásne to máš, len by ma zaujímalo, všimol som si že tam máš kopu neoniek, ako sa to v takejto džungli odkaluje? Či tam sa to nerobí? neviem pýtam sa zo zvedavosti :)


no, mám tam okolo 200 rybiek, sú to hladoši veľkí, odkaľujem len pri väčšom presádzaní rastlín aj to len v niektorých miestach, možno 1 x za 2 mesiace. Filter som zatiaľ nečistil vôbec.
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Walcott » 07 Dec 2011 21:15 pm

Vďaka za vysvetlenie, zaujímavé 200 rýb a stačí 1 x za 2 mesiace povedal by som že to treba častejšie, lebo keď som videl že 200 rýb a toľko rastlín vravím si to musí byť masaker (ja mám 20 rýb a odkaľujem 2x mesačne), ale ako píšeš v takýchto rastlinných to asi netreba tak často. Nech sa darí.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Figaro » 09 Jan 2012 19:39 pm

Ahoj akvaristi
tak prinášam aktualizácie vo forme foto a video dokumentácie. Skúšal som zvýšiť dávky všetkého zhruba tak ako sa popisuje v metóde EI. No výsledok na rastlinkách, ktorým sa u mňa nechce rásť, nebol viditeľný žiadny. Podporil som len prachovú riasu na skle. Rastlinky, ktoré rástli krásne pred pokusom rastú tak isto. Tie ktoré nešli , nejdú ani po zvýšení dávok.
Takže okrem vypestovanej krásne zelenej prachovej riase metóda EI výsledok nepriniesla. Znova som prešiel na svoj doteraz osvedčený spôsob hnojenia t. j. po výmene vody o objeme ¼ týždenne, zmerám hodnoty vody a podľa toho pridám čo je treba, alebo uberiem.
Tú prachovú riasu najskôr pripisujem TC alebo K. Niečoho bolo isto veľmi veľa, normálne mi odhnila rastlinka proserpinaca v strede stonky a oddelila sa. Toto so ešte nevidel.
Medzi tým som upravil CO2, ktoré som znížil na 80 – 90 b/min. Trošku som ubral aj na osvetlení. Týmto som dosiahol, aj to, že už asi 2 týždne nehnojím vôbec KNO3 a KH2PO4, kde hodnoty NO3 sú niekde okolo 10 – 15, PO4 okolo 05 – 08. TC tiež nedávam test na FE je zatiaľ slabúčko ružový. jasné, že pokiaľ mi to klesne opäť pridám, podľa toho, čo ukáže test.
Akva toho času vyzerá tak priemerne, bolo už aj lepšie :( Ale nevadí, chystám sa zmeniť layout, už mám nejakú predstavu. Už som zistil, ktoré rastlinky ako idú s toho budem vychádzať. Foto terajšieho stavu dávam len preto, aby som mal vývoj svojho akva takto zdokumentovaný. Skúsil som niektoré nové druhy rastlín a na počudovanie krásne rastú, aspoň zatiaľ.

Video TU : http://youtu.be/BZZt1wjQMdE
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod chnuro » 10 Jan 2012 00:31 am

csssha, kolko skrmnosti. Aj "temporary" layout vyzera dobre. Hlavne vdaka zdravo vyzerajucim rastlinam. V galérii mas sice fotky, kedy si bol na tom uz aj lepsie, ale aj tak mi najviac vadia na tom tie neonky... mohli by sa drzat viac v hufe ;-) :-D.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod Dusky » 10 Jan 2012 00:45 am

pekne akva, a co by mohlo byt pricinou ze ti nerastu niektore druhy rastliniek ani ked maju dostatok hnojiva a svetla?
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Figaro 580 l

Odoslaťod TTjopo » 10 Jan 2012 10:06 am

Chnuro u mna si videl ze neonky ak nemaju pri sebe nejaku rybku ktoru treba respektovat ta kaslu na huf
Dusky toto by chcel vediet kazdy akvarista rastlinkar
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.