Ako dodat zelezo Echinodorom



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Ako dodat zelezo Echinodorom

Odoslaťod ra100 » 10 Jan 2012 08:01 am

Dobry den.
Aky je podla vas najlepsi sposob dodanie zeleza Echinodorom? Mam Amazonicus a Tenellus a potrebujem im dodat zelezo. Chcel som povodne kupit tablety JBL FerroTabs, ze ich dam ku korenom do substratu.
Ale na http://www..akvariumonline.sk/1557-jbl-ferrotabs-30tab.html som sa docital, ze nie je vhodne k hnojeniu dna a tablety treba dat na miesto s dobrym prudenim vody.
Takze teraz neviem. Kedze Echinodorus prijima ziviny najma cez korenovy system, staci teda nejake tekute ako JBL Ferropol, alebo COLOUR Fe+ od Rataja?
Dakujem za rady.
ra100
 
Príspevky: 25
Založený: 08 Nov 2010 23:02 pm

Reklama

Re: Ako dodat zelezo Echinodorom

Odoslaťod Giftzahn » 10 Jan 2012 09:38 am

ra100 napísal:Dobry den.
Aky je podla vas najlepsi sposob dodanie zeleza Echinodorom? Mam Amazonicus a Tenellus a potrebujem im dodat zelezo. Chcel som povodne kupit tablety JBL FerroTabs, ze ich dam ku korenom do substratu.
Ale na http://www..akvariumonline.sk/1557-jbl-f ... 30tab.html som sa docital, ze nie je vhodne k hnojeniu dna a tablety treba dat na miesto s dobrym prudenim vody.
Takze teraz neviem. Kedze Echinodorus prijima ziviny najma cez korenovy system, staci teda nejake tekute ako JBL Ferropol, alebo COLOUR Fe+ od Rataja?
Dakujem za rady.


njn, mozes hnojit do vody ... napr. tym spomenutym hnojivom od Rataja alebo od JBL .... echinodory ale tiez obzvast rady primaju ziviny svojim mohutnym korenovym systemom ... takze by si mohol supnut nejaku tu jednu, dve, tri tabletky podla velkosti rastlinky napr. Dennerle Echinodorus Tabs ku korenom a mas poriesene .... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako dodat zelezo Echinodorom

Odoslaťod Vlado21 » 10 Jan 2012 09:48 am

ja som od JBL kedysi pouzival gulicky ku korenom, ale az po prihnojeni Bivoj-gulickami sa moj echinodorus totalne zblaznil: Ehinodorus Subalatus. Teraz hnojim len s Colour Fe+ v kombinacii s Brutusom od Rataja (+CO2, obcas KH2PO4) a subalatus rastie celkom pohodovo.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako dodat zelezo Echinodorom

Odoslaťod marlo » 10 Jan 2012 11:09 am

ADA Iron Bottom drahe ale kvalitne.
ADA Multi Bottom drahe ale kvalitne
- overena dlhodoba ucinnost.

Seachem Flourish Tabs
Takisto kvalitne hnojivo ku korenom rastlin za rozumnu cenu.

A Dennerle robi tzv.Dennerle Echinodorus Tabs ktore sa davaju priamo ku korenom rastlin. /to nemam odskusane takze neviem/

alebo tak ako niekto vyssie spominal JBL 7 guličiek - koreňové hnojivo tie vydrzia v substrate cca 1rok
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako dodat zelezo Echinodorom

Odoslaťod chnuro » 10 Jan 2012 14:24 pm

Neviem, ako je to so zlozenim inych hnojiv do dna, ale Seachem Flourish Tabs obsahuje aj makro prvky a dokonca aj celkom vyvazeny pomer. Niekedy to asi aj skusim :-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Ako dodat zelezo Echinodorom

Odoslaťod Giftzahn » 10 Jan 2012 16:27 pm

marlo napísal:A Dennerle robi tzv.Dennerle Echinodorus Tabs ktore sa davaju priamo ku korenom rastlin. /to nemam odskusane takze neviem/


funguje bez problemov .... :wink: njn, ono ani tie ADA vecicky nie su zle ale cenovo sa hybu uplne niekde inde ako Dennerle Echinodorus alebo Cryptocoryne Tabs :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako dodat zelezo Echinodorom

Odoslaťod lenin.sk » 10 Jan 2012 18:08 pm

Mám skusenosťi s jbl kugeln hnojivo ku korenom aj jbl ferro tabs ako je tu už uvedené dobré,ale drahé riešenie.Co takto fe v chelatové väzbe kupiť si tento mikroprvok zmiešať ho z ílovitú zeminu nechať vysušiť a dávať ku korenom? Má stým niekto skúsenosťi? je to lacné riešenie,len či to bude mať žiadaný efekt? http://www.rostlinna-akvaria.cz/prodej- ... tove-vazbe
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: Ako dodat zelezo Echinodorom

Odoslaťod kortezhugo » 10 Jan 2012 18:55 pm

No nieco podobne som skusal...
Len nechcel som riesit vhodny il a mal som doma JBL Florapol 700g.Mne slo to to pouzit ho aj bez znovuzakladania akva.Tak som to namocil ugulal.Pise sa ze to obsahuje 25% Fe2O3.Tak ze zeleza je tam dost.Ale kto sa chce zabavat? tak sa da do toho pridat trebars PMDD.Ja som do toho skusal pridat Plantex alebo KNO3 + trochu KH2PO4
kortezhugo
 
Príspevky: 111
Obrázky: 3
Založený: 13 Júl 2009 16:37 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: Ako dodat zelezo Echinodorom

Odoslaťod Rpnecro » 10 Jan 2012 19:30 pm

Ja som osobne pouzil Seachem Flourish Tab ku korenom a par mesiacov na to ako keby sa echinodory zblaznili (listy 70-90cm) do tej doby sa drzali do 40-50cm. Potvrdit ci to bolo iba tabletkami zarucene neviem ale nic ine som od vtedy nemenil takze sú hlavnym pachatelom :)
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: Ako dodat zelezo Echinodorom

Odoslaťod chnuro » 10 Jan 2012 20:31 pm

Kedysi som dostal radu, ze ak chcem silou-mocou pouzit florapol, tak rozmiesat v misticke s vodou, nabrat do striekacky s ihlou a napicaht dno miesto vedla miesta az po yasadeni rastlin. Utricularia mi za 3 tyzdne vyrastla ako burina a to som sa o nej docital, ze jej trvalo chytit sa aj v akvarkach s amazoniou. Ja som to ale spravil v akvarku, ktore funguje uz rok s je prevadzkovane metodou EI. Ale podla mna ten florapol zohral tiez svoju ulohu.

@Rpnecro - dobry poznatok. Tym duplom to niekedy skusim :-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Ako dodat zelezo Echinodorom

Odoslaťod Giftzahn » 11 Jan 2012 10:28 am

chnuro napísal:Kedysi som dostal radu, ze ak chcem silou-mocou pouzit florapol, tak rozmiesat v misticke s vodou, nabrat do striekacky s ihlou a napicaht dno miesto vedla miesta az po yasadeni rastlin. Utricularia mi za 3 tyzdne vyrastla ako burina a to som sa o nej docital, ze jej trvalo chytit sa aj v akvarkach s amazoniou. Ja som to ale spravil v akvarku, ktore funguje uz rok s je prevadzkovane metodou EI. Ale podla mna ten florapol zohral tiez svoju ulohu.

@Rpnecro - dobry poznatok. Tym duplom to niekedy skusim :-)



jj, to podstreknutie je fajn vecicka ... este by si to mal skusit u "cerstveho akva" .... ze ako bude fungovat :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.