Prísavník v miniakvarku



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Prísavník v miniakvarku

Odoslaťod marcello2298 » 10 Jan 2012 13:29 pm

dedojozef ja si poradit necham, ja len pisem to, co som zistil z okolia... preto zabehavam pre toho samceka tu 30tku... michal dik, hadam v tej 30tke najde lepsi domov, aj by som ju tam dal ale zabehavam to estelen 2 tyzdne tak sa este bojim. ked to bude kompletne tak sem dam foto :)
marcello2298
 
Príspevky: 110
Založený: 15 Dec 2011 13:12 pm

Reklama

Re: Prísavník v miniakvarku

Odoslaťod Giftzahn » 10 Jan 2012 14:21 pm

marcello2298 napísal:cital som toho viac na nete a nejaku knihu som studoval od kamarata... ja vas chapem pani, ale ako som napisal poznam ludi, ktory ich chowaju aj v mensom... a ked pozriete vyssie co som pisal, tak tam uwidite ze uz zabehavam prenu vacsie akvarko...30l dobre zarastene bude lepsie


njn, nezabudaj ako pisal astro ... papier znesie vela ... to ze nieco je niekde napisane este neznamena ze je to ok .... ono treba aj aj vlastny mozog zapnut :wink: ja ti neviem preco ides do mini akva ... preco nevezmes nejku tu 60 ku .... je problem cena, priestor alebo ? :(
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prísavník v miniakvarku

Odoslaťod maxxx01 » 10 Jan 2012 15:25 pm

Marcello, Tvoje okolie bude robiť kopu-prekopu blbostí, takže nemusíš ho vždy slepo nasledovať. Kolegovia vyššie majú úplnú pravdu, a to až do tej miery, že nie je čo riešiť.
Prišiel si na toto fórum, položil si otázku, tak každý logicky predpokladal, že sa chceš dozvedieť, ako sa to má robiť SPRÁVNE, a že sa neuspokojíš s tým, čo robí kadejaký Ďuri s vypatlaným mozgom z tvojho okolia. A podľa toho ti aj poradili.
Ber to tak, že mnohokrát ti tvoje okolie nemôže poslúžiť za príklad, ak nechceš aj ty robiť iba blbosti. Je to práve o tom používaní vlastného mozgu, jo a treba si vedieť vybrať z informácií tie dobré.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Prísavník v miniakvarku

Odoslaťod Milan666 » 10 Jan 2012 17:15 pm

marcello2298 napísal:michal.chvostac, astro ked pozries na nete, tak to tam mas napisane... ja som tie stranky networil, poznam vela ludi co chowaju bojovnice a poniektory ich chovaju este v mensich akvarkach ako mam ja... a ked to tak vezmete, vsetci hovoria a pisu ze na 1cm rybicky 1l vody... je tak??? moja bojovnica ma 5cm tak to znamena ze na 1cm tejto ryby pripadaju 2l vody :) nerobim sa mudry ani studovany, ale ak to vezmete tym ako vsetci pisu tak mam pravdu

Týmto vzorcom sa myslí na dostatok kyslíka v danom množstve vody pre takú a takú rybku, tam nieje zahrnutý pohyb rybky a životné potreby!!!!!
Viem budeš namietať, že bojovnica je labyrintka , no aj tak by som jej pohyb a jej životné potreby v nijakom! prípade neobmedzoval
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Prísavník v miniakvarku

Odoslaťod playman22 » 10 Jan 2012 19:42 pm

vies s ludmi to je tak, ze ked sa pozbiera aspon 5 (hm... ako by som ich nazval... ) debilov, ktory budu nieco robit zle, ale medzi sebou sa budu potvrdzovat, ze to je tak dobre, tak ani 200 ludi co to robia dobre ich nepresvedci o ich chybe... na vine je proste luska hlupost (ktora nepozna hranic), ovplyvnitelnost a hlavne pycha si priznat vlastnu chybu... taky clovek sa bude ohanat tym, ze VED AJ ONI TO TAK ROBIA!!! a hadaj, ze co robia aj ty ostatny z tej skupinky... aj oni hovoria: ALE VED AJ ONI TO TAK ROBIA!!!
a kym clovek nezacne ROZMYSLAT, tak dovtedy bude patrit do tupeho stada, ku ktoremu sa aj ostatny budu tak stavat a tak nech sa nikto necuduje, ze uz tu ty, co chcu pomoct, stracaju nervy...

9L vlastne ani nieje akvarium... je to sklenena, pripadne umelohmotna nadoba tvaru akvaria (dokonca v niektorych pripadoch ani to nie) ale AKVARIUM TO NIEJE!!!
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Prísavník v miniakvarku

Odoslaťod playman22 » 10 Jan 2012 19:58 pm

je vhodne max na tie krevetky a rastliny...
<irony>alebo tam pichni 5 zavojnatiek, vsak aj iny to tak robia</irony>
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Prísavník v miniakvarku

Odoslaťod Milan666 » 10 Jan 2012 20:09 pm

Alebo sladkovodného žraloka
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Prísavník v miniakvarku

Odoslaťod marcello2298 » 10 Jan 2012 20:10 pm

preto sa jej zabehava 30l akva, tiez to nieje bohvieco ale lepsie ako to 10l...nasadil som tam vela rastlin, nech sa ma kam schovavat lebo maju radi zarastene akvarium (tiez som cital na nete), koren a filtrik maly... svetlo 2x 11W ziarivka (ak bude malo tak vymenin)... hadam uz toto bude lepsie
marcello2298
 
Príspevky: 110
Založený: 15 Dec 2011 13:12 pm

Re: Prísavník v miniakvarku

Odoslaťod chnuro » 10 Jan 2012 20:12 pm

@playman22 - cudoval by som som sa, keby si po tvojom ponizujucom prispevku dal este matus111 povedat. Co ta vedie k takemu prispevku? Keby si ho namiesto tohto destruktivneho prispevku radsej povzbudil, tak by si dal mozno povedat.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Prísavník v miniakvarku

Odoslaťod Milan666 » 10 Jan 2012 20:15 pm

Nechcem vyzerať ako pesimista, ale pochybujem
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Prísavník v miniakvarku

Odoslaťod playman22 » 10 Jan 2012 20:32 pm

priatelka mala korytnacku, ktoru jej doniesol otec od svojho kolegu a ten !!!NETVOR!!! (kolega jej otca) ju dovtedy choval v "akvarku" ktore hadam nemalo ani 5litrov (mozno ho raz odfotim ak nezabudnem) a odvtedy ked vidim vacsiu rybu alebo ineho zivocicha, ze niekto chce napchat do niecoho tak maleho, tak proste zasnem nad tym, ze aky su niektory ludia primitivny a coho su schopny...

viem, ze moj prispevok je dost utocny, ale kebyze vies, ze jak sa mi zdvihol krvny tlak, tak by si to bral este ako velmi mierne...
proste neznesiem tyranie a je mi UPLNE ale UPLNE jedno, ze co si o mne ten dotycny bude mysliet, nech je rad, ze on nevie, ze co si ja myslim onom! je rozdiel urobit nieco z nevedomosti a z hluposti! ked tu nevedomost uz prekonas a nepouci sa, tak zostava uz len ta hlupost a vtedy umna nema nenarazi na pochopenie a uprimne poviem, ze je mi z niektorych zle...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Prísavník v miniakvarku

Odoslaťod grello » 21 Máj 2013 15:37 pm

chnuro napísal:@playman22 - cudoval by som som sa, keby si po tvojom ponizujucom prispevku dal este matus111 povedat. Co ta vedie k takemu prispevku? Keby si ho namiesto tohto destruktivneho prispevku radsej povzbudil, tak by si dal mozno povedat.

ale zase vzdy je to len utocne, ved citam temy - skoro v vsetkych sa niekomu dohovara...
ale ked niekto nevie :idea: :dead:
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.