Nano cube 60l - zelena kocka radosti



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 10 Jan 2012 18:40 pm

Ahojte, rozhodol som sa podelit sa s vami o moje amaterske zaciatocnicke akvarium . Uvedomujem si ze som uplny zaciatocnik a ze akvarium nie je technicky ani zdaleka dokonale ,ale robi mi radost a to je hlavne ,mozno sa casom aj technicka dokonalost zlepsi a akvarium bude vyzera lepsie ,zatial som v uplnych "akvaristickych plienkach"
Na zaciatok by som sa podelil o par faktov :
Akvarium : Dennerle Nano cube 60l
Filtracia : Eheim Liberty 2042
Osvetlenie: Blau 2*18w (svietim od 13:30-20:30)
Substrat: Nutriplant + cierny strk-piesok 1-2mm
Rastlinstvo:
- valisneria spiralis
- cabomba caroliniana
- acorus gramineus
- limnophila sessiliflora
- hemianthus callitrichoides
- egeria najas
- pogosteron helferi
- HM
- microsorium windelow
- microsorium peropus
- juncus repens
- lilaeopsis novea
- na kameni dva druhy machov : z hlavy neviem nazvy : v pripade zaujmu zistim a zverejnim
Zverstvo : zatial ziadne
Hnojenie : PMDD
Takze zakladne "technicke udaje" Akvarium som zalozil este v oktobri minuleho roka ,no nastali mi problemy s ohnivanim rastlinstva ,na koreni ,ktory tam bol umiestneny, takze som nevydrzal a akvarium prerobil do aktualnej podoby, prerabka sa konala pocas vianocnych sviakov ,takze akvarium vlastne stale nie je zabehnute ,rastlinky nie su rozrastene ako je vidno.
Moja predstava je casom prirodne akvarium ,vpredu HM ,nieco jednoduche. Co sa tyka rybej osadky tak tam planujem nejake razborky + nejake krevetky.
Rad by som sa podakoval chnuro-vi ,ktory mi dost pomohol ,hlavne co sa tyka vseobecnych informacii ,vyberu techniky do akvaria, dokonca bol ochotny a poslal mi na zaciatok i nejake rastlinky ,takze tymto mu posielam obrovske DAKUJEM !!!

Na zaciatok pripajam nejake fotky :
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Takze zatial asi tolko !!! Dufam ze moje akvarium sa casom zabehne ,a vznikne z neho nieco pekne . Uvedomujem si ,ze zatial to nie je nic moc ,aj ked myslim ze som videl aj horsie akvaria na internete ,aspon som sa vyhol pre zaciatok veciam ako smrtka v akvariu ,rozne hrady a umely potapac :D
Kludne sa do mna pustite, kazdu radu i konstruktivnu kritiku uvitam !!!
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod fazyl » 10 Jan 2012 19:07 pm

no na zaciatocnika velmi dobre! kiezby vsetci takto zacinali :D drzim palce nech sa ti vyhyba riasa
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 10 Jan 2012 19:41 pm

fazyl: Dakujem ,budem sa snazit aby to bolo este o mnoho lepsie ,ale este raz dakujem za povzbudenie
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod chnuro » 10 Jan 2012 20:00 pm

hatamrc napísal:...
Rad by som sa podakoval chnuro-vi ,ktory mi dost pomohol ,hlavne co sa tyka vseobecnych informacii ,vyberu techniky do akvaria, dokonca bol ochotny a poslal mi na zaciatok i nejake rastlinky ,takze tymto mu posielam obrovske DAKUJEM !!!
...

Nemas za co. Hlavne, nech sa ti dari a nech si spokojny. Pamätáš na jednu debatu tu na fóre, ze za 150€ to vraj nejde?
Ked sa niekto naozaj snazi, tak ma zmysel sa mu aj venovat. Vidim, ze zrno padlo na urodnu podu ;-)

fazyl napísal:no na zaciatocnika velmi dobre! kiezby vsetci takto zacinali :D drzim palce nech sa ti vyhyba riasa

a tu mas svoju prvu pochvalu. Musim povedat, ze aj mna si prekvapil uz prvým layoutom, ktory ostatní nevideli.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Sunkafit » 10 Jan 2012 21:39 pm

velmi pekné dobrý layout
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 10 Jan 2012 22:45 pm

Aaa tak tu je to akva za 150€.
Na prve akva to vyzera uzasne :pivo: Drzim palce abyti to takto islo aj nadalej mozno aj lepsie co casom urcite ak ta to neprestane bavit pojde.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod triscene » 10 Jan 2012 23:24 pm

jj dost slusne, len tie blau svetla, mam podobnu 18tku ale nepouzivam ju..tak by som riesil skorej uchytenia na jednej a druhe na druhej strane a tesne nad akva, takto stracas dost svetla a myslim ze HC bude mat svetla pomenej.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 10 Jan 2012 23:27 pm

O :D Naozaj som prijemne prekvapeny ,zaskoceny zaroven . Je to moje prve akvarium a vliali ste do mna mnoho dalsich sil.

TTjopo - ano akva za 150euro ,ale prve verzie hovorili o 50euro , to ma vsak chnuro presvedcil (na moje stastie) , ze setrit sa na nespravnych miestach naozaj neoplati
Sunkafit- dakujem za pochvalu ,kamene som hladal po lese :D , v prvej verzii tam bol koren ,ktory mi vsak robil problemy ,a nakoniec som aj dost velky a cele akva posobilo neprehladne
Chnuro - dakujem Ti !!! vlastne ty si tuto druhu verziu este nevidel ,myslim ze je to o kusok lepsie ako prva ,je to prehladnejsie jednoduchsie ,prirodnejsie ,uvidime casom ako sa to rozrastie. Kazdopadne dakujem za kazdu radu ,kazdu minutu ,ktoru si mi venoval ,za vsetko odhodlanie . Som rad ,ze este stale ziju ludia ako Ty !!!

Kazdopadne vam vsetkym dakujem za prijemne privitanie . Je prijemne spoznat ludi s rovnakou zalubou ! Toto forum mi uz dalo a verim , ze este da vela ,casom sa hadam dopracujem k vysledku ,aky by som si predstavoval ,sam som zvedavy kam sa akvarium bude uberat. Teraz mu necham cas, nech sa rozrastie a nech si ide vlastnou cestou !
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 10 Jan 2012 23:29 pm

Tie svetla sa predsa daju nadstavit aby boli tesne nad hladinou cca 5-7 cm alebo nie?
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 10 Jan 2012 23:29 pm

triscene : dakujem, skusim to tak ,uvidim aka bude zmena ,ale logiku to samozrejme ma ,skusim a dam vediet
TTjopo : ono daju ,ale su dost nepohodlne co sa tyka nastavovania ,nie je to prave najstastnejsi "patent" ale nejako s tym zabojujem
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod triscene » 10 Jan 2012 23:47 pm

jj pohraj sa s tym hoci radost to moc nie je ked sa pak sparas v akvariu tak musis nanovo to nastavit :)
preto som ho pak nepouzil k mojmu Blau setu a kupil som si Aquel ale zasa s ich spolahlivostou je to biednejsie ale klopem a z troch sa mi zatial pokazila len jedna a vyreklamovala sa k mojej spokojnosti :)
uvidis ako ti pojdu burinky pri tom svetle aj..
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 10 Jan 2012 23:53 pm

triscene: chcel som povodne aj ja aquael ,hlavne kvoli cene ,ale chnuro ma presvedcil ,ze setrit sa neoplati ,ono ja som s nimi spokojny ,az na to nastavovanie
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod bruce » 11 Jan 2012 00:04 am

ahoj, pozerám, že máme rovnaké akvarka :)
Máš to velmi pekné, som zvedavý ako to bude vyzerat do budúcnosti.
Držím ti palce nech to rastie, nech sa ti vyhýba riasa a všetky problémy. :pivo: :pivo:
bruce
 
Príspevky: 31
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2011 00:07 am
Bydlisko: Bratislava V

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Giftzahn » 11 Jan 2012 10:17 am

@hatamrc : jj, velmi pekny start ... akurat poznamocka ... podla mna prilis dlho svietis ... 7 hod. je na zaciatok vela .. isiel by som prvy tyzden na 5 hod max. 6 hod a potom pomaly zvysoval .... :wink: usilovne menit vodu, hnojit a COckovat a mas to v pohodke :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod chnuro » 11 Jan 2012 13:56 pm

@giftzahn, CO2 som s hatamrc-om riesil. Ja nemam dobru skusenost s burciakom a jemu podobným a zasa do nejakého "nano" setu sa ist neoplati vzhladom na nakladnu udrzbu. Ked CO2, tak aspon so standardne plnitelnou flasou, redukcak aspon s jednym manometrom a ihlovým ventilom. Svietenie som mu uz vysvetloval.
@hatamrc - po prerabke by si mal na tyzden, dva znizit dobu osvitu, aby sa znova chytili rastlinky. Inak prajes riase.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Giftzahn » 11 Jan 2012 14:42 pm

chnuro napísal:@giftzahn, CO2 som s hatamrc-om riesil. Ja nemam dobru skusenost s burciakom a jemu podobným a zasa do nejakého "nano" setu sa ist neoplati vzhladom na nakladnu udrzbu. Ked CO2, tak aspon so standardne plnitelnou flasou, redukcak aspon s jednym manometrom a ihlovým ventilom. Svietenie som mu uz vysvetloval.
@hatamrc - po prerabke by si mal na tyzden, dva znizit dobu osvitu, aby sa znova chytili rastlinky. Inak prajes riase.


jj, istotne burciak je nestabilna vecika .... Co2 set to poriesi ... a/alebo cisto EC vie tiez pomoct :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod fazyl » 11 Jan 2012 15:20 pm

kym nemas co2 set urcite co najrychlejsie by som zacal davkovat Easy Carbo ako vravi Gift, prospejes tym rastu rastlin a zamedzis rastu rias aspon ciastocne, naklady cca 10e za 500ml co ty vystaci na 250 dni keby si daval 2ml denne. Popripade chalani tu planuju kupovat 5l bandasky co by ta vyslo este lacnejsie keby si sa pridal ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 11 Jan 2012 16:10 pm

Burciak je casovana bomba pri ktorej nikdy nevies aky ma nadstaveny cas len to zze raz buchne.Ja som tak otravil osadku v 100l nadrzi.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Giftzahn » 11 Jan 2012 16:44 pm

TTjopo napísal:Burciak je casovana bomba pri ktorej nikdy nevies aky ma nadstaveny cas len to zze raz buchne.Ja som tak otravil osadku v 100l nadrzi.



njn, bud otrava osadky alebo to" realne buchne" a potom sa nanovo maluje stena :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 11 Jan 2012 17:20 pm

Ahojte
Tak zatial CO2 nemam ,a z financneho hladiska v blizkej buducnosti ani neplanujem , bude musiet stacit PMDD. Co sa tyka EC ,tak ma odradza platit postu pomaly 5euro ,za nieco co stoji 10euro ,a kedze v NR som ho nikde nezohnal ,zatial nie je . Svietenie teda uberiem ,ono ja som to tak nechal z toho dovodu ,ze ked som akvarium zakladal tak bol zaciatok oktobra, cez vianoce som spravil sice prerabku ,ale niektore rastliny zostali zasadene tak ako boli ,ine som premiestnil, takze ani vodu uz nemenim tak casto ako predtym ,problem s riasou zatial nie je ,dufam ze aninebude .Nad burciakom som uvazoval ,ale prave kvoli jeho nestabilite som od toho upustil ,takze zatial to bude musiet fungovat tak ako funguje.
Dnes som "pricapil" lampy k hladine zhruba na nejakych 6cm ,vidiet tam rozdiel v mnozstve dopadajuceho svetla, urcite to narastlo aspon o tretinu ,takze dakujem za super postreh

Kazdopadne Vam dakujem za kazdy komentar, radu ,kritiku ..za vsetko ,cenim si Vas zaujem
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod fazyl » 11 Jan 2012 18:02 pm

myslim ze by si tie peniaze nelutoval, ale je to samozrejme na tebe
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 11 Jan 2012 18:39 pm

Ked uz na to momentalne nemas skus si zohnat niekde TIBI urcite stabilnejsie ako burciak a lepsie ako nic.Ak budes davat hnojivo do vody pozor aby si to neprehnal mohol by si mat problem s riasou.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Giftzahn » 11 Jan 2012 21:05 pm

hatamrc napísal:Ahojte
Tak zatial CO2 nemam ,a z financneho hladiska v blizkej buducnosti ani neplanujem , bude musiet stacit PMDD. Co sa tyka EC ,tak ma odradza platit postu pomaly 5euro ,za nieco co stoji 10euro ,a kedze v NR som ho nikde nezohnal ,zatial nie je . Svietenie teda uberiem ,ono ja som to tak nechal z toho dovodu ,ze ked som akvarium zakladal tak bol zaciatok oktobra, cez vianoce som spravil sice prerabku ,ale niektore rastliny zostali zasadene tak ako boli ,ine som premiestnil, takze ani vodu uz nemenim tak casto ako predtym ,problem s riasou zatial nie je ,dufam ze aninebude .Nad burciakom som uvazoval ,ale prave kvoli jeho nestabilite som od toho upustil ,takze zatial to bude musiet fungovat tak ako funguje.
Dnes som "pricapil" lampy k hladine zhruba na nejakych 6cm ,vidiet tam rozdiel v mnozstve dopadajuceho svetla, urcite to narastlo aspon o tretinu ,takze dakujem za super postreh

Kazdopadne Vam dakujem za kazdy komentar, radu ,kritiku ..za vsetko ,cenim si Vas zaujem


jj, to postovne je proste pruser na Slovensku ... ale urcite niekto s NR v tvojom okoli pracuje v BA alebo pravidelne dochadza ... cize dasmus peniazky ... a on ti to donesie a mas postovne poriesene :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 12 Jan 2012 11:45 am

Ja viem ,ze to EC je dobra vec, uz som sa o tom bavil i s chnurom ,ale ako studentovi mi v tom brani ,moj setriaci mozog, 10euro za pripravok a 5euro za postu
fazyl : kde v BA sa to da normalne kupit ? ze by som to nejako vyspekuloval v pripade cesty do BA
TTjopo : pozeral som aj TIBI ale neviem ,ci do toho ist ,aby som este viacej nepokazil ako urobil dobre, neviem ci to nenecham len tak bez CO2 ,ved aj tak som videl pekne akvaria fungovat
Giftzahn: to teda postovne je ,a ked k tomu priratas kvalitu sluzieb ,tak mi z toho ide hlava do dlani
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.