čo tej závojnatke je?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

čo tej závojnatke je?

Odoslaťod silme1 » 28 Nov 2011 21:33 pm

Ahojte, prosim vie niekto identifikovat čo tej závojnatke vlastne je? Objavilo sa jej na chrbtovej plutve niečo biele.. mala to tam pomerne dlho a zrazu z jednej strany jej to zmizlo a na skle som našla niečo pricapené.. vytiahla som žiletkou a servítkou to rozpučila.. ako slimák (ale určite to nebol slimák) a možno to bolo práve to z plutvy (hoci nebolo biele ked sa rozpučilo).. ale na druhej stranej jej to ešte ostalo a teraz sa to tak v menšom množste rozšírilo na plutvách.. nevyzerá to ako krupička (aspoň čo som videla fotky krupičky).. pomerne dlho to má.. už asi tri týždne.. som nekúpila zatiaľ proti krupičke bo aj minule som kúpila proti vodnatielke a pritom mala len problémy s plávacím mechúrom.. aj teraz ju nadúva ale bojím sa jej dlhšie nedať žrať aby nezomrela... čo mám s ňou robiť? zatiaľ som ju dala do karanteny.. :(
Prílohy
2.png
2.png (64.84 KiB) Zobrazená 2271 krát
1.jpg
1.jpg (8.75 KiB) Zobrazená 2271 krát
Obrázok používateľa
silme1
 
Príspevky: 8
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2011 12:39 pm

Reklama

Re: čo tej závojnatke je?

Odoslaťod Renča » 11 Jan 2012 22:25 pm

Ja mám take na závojnatke už skoro 2 mesiace a nič to nerobí :)
Renča
 
Príspevky: 11
Založený: 19 Dec 2011 23:09 pm

Re: čo tej závojnatke je?

Odoslaťod silme1 » 12 Jan 2012 12:57 pm

no ja som použila sera baktopur a zmizlo to.. len mi to oslabilo rastlinky a mi ich tie beštie požrali.. ale vidím tam niečo na skle pricapené čo tam nemá byť.. isto nejaký humus ktorý ani baktopur nezabil.. nechce sa mi všetko meniť a znova zabiehať..
Obrázok používateľa
silme1
 
Príspevky: 8
Obrázky: 0
Založený: 30 Okt 2011 12:39 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.