Gupka dúhová [Poecilia reticulata] - kŕmenie



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Krmivo?

Odoslaťod xDodox » 06 Júl 2004 10:41 am

skala napísal:kazde bezne XDodox, okrem artemie

Vďaka

Čo by bolo najvhodnejšie pre gupky?
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Krmivo?

Odoslaťod skala » 06 Júl 2004 12:40 pm

drozofily, larvy komarov
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krmivo?

Odoslaťod Atilla » 06 Júl 2004 13:02 pm

xDodox zabudni co na to co ti tu napisal skala daj im lacne vlockove krmivo
gupky su vsezravce zjedia vsetko - nenarocne - mozes krmit hocicim
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Krmivo?

Odoslaťod xDodox » 06 Júl 2004 13:10 pm

Atilla napísal:xDodox zabudni co na to co ti tu napisal skala daj im lacne vlockove krmivo
gupky su vsezravce zjedia vsetko - nenarocne - mozes krmit hocicim

Striedam tieto krmivá: Tropical Vegetable, Sera Vipan, Sanyulchiban Tropical Micro Pellets a chcel by som im dať i dáku živú potravu. Najradšej majú Tropical Vegetable, potom Sanyulchiban Tropical Micro Pellets a potom Sera Vipan. Pancierníček a prísavník dostávajú Tatra Waffer Mix. Ale na tom si pochutnajú i gupky - a veľmi radi.

Edit: najskôr som používal dáke obyčajné vločkové krmivo. Keď som prešiel na horeuvedené krmivá, gupky získali krajšie sfarbenie (taktiež i pancierníček). Pancierníčka som kúpil v chovateľskom v Avione. Na spodku mali dosť ostrý štrk, lebo keď som ho priniesol domov nemal žiadne fúziky a teraz ich má asi tak 1 cm dlhé.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo?

Odoslaťod Rori » 06 Júl 2004 13:52 pm

Lacne krmivo by som im nedaval. Moje su uz take priebercive, ze ho ani nechcu. Ale skor mam podozrenie, ze im vadi, ze to krmivo ma vyse 1.5 roka (aj ked zaruka je 2 roky). Aj na ovonanie nie je nic moc. A bracha mi teraz doniesol zbytky jeho SERA vipan a ten bol tiez starsi a tiez sa im do toho nechcelo ...
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Krmivo?

Odoslaťod Spectre » 06 Júl 2004 14:26 pm

xDodox napísal:Edit: najskôr som používal dáke obyčajné vločkové krmivo. Keď som prešiel na horeuvedené krmivá, gupky získali krajšie sfarbenie (taktiež i pancierníček). Pancierníčka som kúpil v chovateľskom v Avione. Na spodku mali dosť ostrý štrk, lebo keď som ho priniesol domov nemal žiadne fúziky a teraz ich má asi tak 1 cm dlhé.

1 cm dlhé? To musí byť pekný macko :)
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo?

Odoslaťod xDodox » 06 Júl 2004 14:39 pm

Spectre napísal:1 cm dlhé? To musí byť pekný macko :)

Ani nie, on má tak 3-4 cm. Určite nie viac.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo?

Odoslaťod Spectre » 06 Júl 2004 14:50 pm

xDodox napísal:Ani nie, on má tak 3-4 cm. Určite nie viac.

Hm... aký je to pancierniček? Pretože ak má 3-4 cm, tak by boli fúziky 1/3-1/4 dĺžky celej rybky, čo je dosť veľa :)

U mňa majú napríklad aeneusy také fúziky ako čerstvo donesené paleatusy, aj keď tie sú menej ako polovičné (ešte deti :) ). Elegansov mám už odrastených a tým fúziky až tak nevyrástli, ako aeneusom.
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo?

Odoslaťod xDodox » 06 Júl 2004 15:00 pm

Mám pancierníčka škvrnitého.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo?

Odoslaťod Spectre » 06 Júl 2004 15:14 pm

xDodox napísal:Mám pancierníčka škvrnitého.

Tak môže byť. Hovorím, že moji paleatusi majú skoro rovnako veľké fúziky ako aeneusy a to sú ešte deti (2-2.5cm). Keď vyrastú, budú z nich krásavci :)
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo?

Odoslaťod Rori » 06 Júl 2004 15:32 pm

xDodox napísal:Mám pancierníčka škvrnitého.

Aj ja takeho mam, ale fuziky ma maximalne .5cm ... (su v "odchovnom" akva ako "sanitaci" takze nemaju idealne podmienky a maju aj stesneny pristor).
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Krmivo?

Odoslaťod aduša » 06 Júl 2004 17:35 pm

skala napísal:Adusa, mas to trochu popletene, ale umysly mas skvela

len ja som chovala aj predtym gupky,eśte v jednoduchśom akvarku a dva roky som ich takto krmila,nić im nebolo.Prećo,nesmiem meso,skodi im?A ćo mam robkat stou pupavou,ako im naservirovat.
aduša
 

Re: Krmivo?

Odoslaťod skala » 07 Júl 2004 08:59 am

maso nie je velmi pre gupky. urcite nie kuracie a hovadzie. Pupavu staci sparit. listy, ale aj spenat a zihlavu. kludne pouzi mixer, zamraz a odlupuj, namacaj.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krmivo?

Odoslaťod aduša » 09 Júl 2004 16:02 pm

helou.Skala.Dnes som im dala naklićene listky zovsa,a pomrvila .chutilo im.tak im dam trocha vegetarianskej stravy.ale obćas sem tam dam aj rybie.A som rada,od vtedy ako nonstop filtrujem/predtym som na noc vypinala/ tak gupkam sa zlepśili chvosty.Uź nemaju take dotrhane,a voda je krasne ćista.
aduša
 

Re: Krmivo?

Odoslaťod skala » 09 Júl 2004 16:28 pm

Ahoj Adusa, no to si asi spokojna. Ako aj ty, tak aj tie pavie ocka. A tie naklicene listy musia byt fajna. Inak take naklicene semeno je velmi vyzivne, pre ryby no neviem, skor asi pre volajake vtaky. Ked nemas ziadne, hod vrabciakom ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krmivo?

Odoslaťod aduša » 09 Júl 2004 19:39 pm

skor asi pre volajake vtaky. Ked nemas ziadne, hod vrabciakom

Ale mam A TRI VELKE KUSY...ANDULKY,TERAZ MAJU ROZMNOŹOVACIE OBDOBIE ,TAK DAVAM AJ IM.Ten prisavnik ma zatial 3 cm tak dufam źe mi nenarastie na 30cm,lebo by nemal vela miesta.Vseptembri sa teśim na 50l akvarko...
aduša
 

Re: Krmivo?

Odoslaťod Rori » 10 Júl 2004 10:17 am

Ked uz hovorime o krmive, co sa mne osvecilo je kukuruca a hrach. Samozrejme, ze im ho nehodim len tak :) najprv to dam do hrnceka a prilejem vodu. Dam do mikrovlnky a uvarim (ale mozete to varit aj normalne vo vode na sporaku :) ). A potom to pretlacim cez pretlacatko na cesnak. Trosku to osusim a spravim z toho gulky a hodim to do akvaria. Moje prisavniky a zivorodky sa hned na to vrhnu ;)
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Krmivo?

Odoslaťod Spectre » 10 Júl 2004 12:12 pm

Keď ste začali s alternatívnymi krmivami, tak pridám môj čerstvý postreh:

Zobral som jedno koliesko asi cm hrubé uhorky a dal som to do akva, že či to bude prísavníkovi chutiť. Najprv tak neveriac, ale po chvíli sa na to vrhli komplet všetky ryby (snáď okrem tetier). Potom som musel odísť, ale keď som sa po pár hodinách vrátil, uhorka bola celá vykúsaná. Do toho mäkkého stredu urobili normálne dieru a všetko to spapali. Zvyšok uhorky som vyberal s pocitom satisfakcie :D
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krmivo?

Odoslaťod aduša » 10 Júl 2004 13:00 pm

Spectre napísal:Keď ste začali s alternatívnymi krmivami, tak pridám môj čerstvý postreh: Zobral som jedno koliesko asi cm hrubé uhorky

A nespini sa vtedy voda?Napriklad aj od uhorky ked dlho stoji vo vode
aduša
 

Re: Krmivo?

Odoslaťod Rori » 10 Júl 2004 13:10 pm

Pri kazdom organickom krmive treba dat pozor aby nebolo dlho v akva. Aspon to je moja skusenost.
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Krmivo?

Odoslaťod Stuka » 10 Júl 2004 15:16 pm

a co mrkva ked bude celu noc lezat v akvariu? Ne ze by som s nou chcel krmit, ale podla Azetovho navodu ju chcem pouzit na odchyt slimakov...
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Krmivo?

Odoslaťod Rori » 10 Júl 2004 15:32 pm

Stuka napísal:a co mrkva ked bude celu noc lezat v akvariu? Ne ze by som s nou chcel krmit, ale podla Azetovho navodu ju chcem pouzit na odchyt slimakov...

S mrkvou mam dobre skusenosti aj po dlhsiu dobu - a nie len slimaky ju maju radi :)
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Krmivo?

Odoslaťod andy.betta » 10 Júl 2004 17:34 pm

Rori napísal:Ked uz hovorime o krmive, co sa mne osvecilo je kukuruca a hrach. Samozrejme, ze im ho nehodim len tak :) najprv to dam do hrnceka a prilejem vodu. Dam do mikrovlnky a uvarim (ale mozete to varit aj normalne vo vode na sporaku :) ). A potom to pretlacim cez pretlacatko na cesnak. Trosku to osusim a spravim z toho gulky a hodim to do akvaria. Moje prisavniky a zivorodky sa hned na to vrhnu ;)

Malá otázočka.... Používaš čerstvú, mrazenú alebo plechovkovú zeleninu ?
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Krmivo?

Odoslaťod Rori » 10 Júl 2004 17:58 pm

andy.betta napísal:Malá otázočka.... Používaš čerstvú, mrazenú alebo plechovkovú zeleninu ?

Ja pouzivam mrazenu, mozna by sa dalo aj cerstvu alebo plechovkovu - s tym ale nemam skusenosti. Pri plechovkovej by som sa bal, ze su tam nejake divne konzervacne latky ...

Inak tymto postupom som spracovaval aj mrkvu ...
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.