Flora-Glo_Vase skusenosti



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Flora-Glo_Vase skusenosti

Odoslaťod itita » 15 Jan 2012 22:17 pm

Prosim o radu ohladom svietenia v akvariu. Mam akva 60 l, chovam mecunov 2 ks, 4 ks pancierovnickov, black molly 6 ks a par prisavnickov. Dnes som sa nechala v akvaristike "nahovorit" na ziarivku zn. Flora-glo 15 w T8, cena priserna skoro som odpadla 18,09 e, ale nemala som predstavu kolko stoja su vraj "specialne", len neviem, ci len cena nebola specialna a som sa neunahlila... Doteraz som kupovala obycajne ziarivky v obchodoch so svietidlami, co boli neporovnatelne nizsie ceny. Ale kedze mavam hlavne v letnych mesiacoch problemy so stetinkovymi riasami, v zimnych je to omnoho lepsie, predavacka ma presvedcila, ze to bude nevhodnym osvetlenim a prave toto je pre mna to prave...Kedze nie som nejaka skusena akvaristka, tak som mala pocit ze vie co hovori. Po prichode domov som zistila, ze svietivost je o nieco nizsia, resp. odtien svetla je iny aky som mala doteraz (zn.Polylux XL), co by mi nevadilo, pokial by to naozaj zabranilo tym riasam. Akva mam umiestnene nevhodne pri okne, svieti teda nan denne prirodzene svetlo, ale toto vyriesit viem len tak, ze zatahujem zaluzie, aby som dopad prirodzeneho svetla zmiernila. Chcem sa preto opytat a poprosit o radu, ze co teraz, lebo na nete som na tieto ziarovky nenasla nic pozitivne, takze zjavne som sa dobehla, unahlila a mam sto chuti ju ist zajtra vratit...Co by ste mi poradili, mam jej dat sancu ako sa to s tymi riasami vyvrbi a ci sa v lete zase nezacnu rozrastat? Dakujem za odpovede dopredu vsetkym!!!
itita
 
Príspevky: 8
Založený: 22 Dec 2010 18:49 pm

Reklama

Re: Flora-Glo_Vase skusenosti

Odoslaťod kudrik » 15 Jan 2012 22:38 pm

ja používam narvu
Obrázok používateľa
kudrik
 
Príspevky: 150
Obrázky: 55
Založený: 27 Nov 2004 18:40 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Flora-Glo_Vase skusenosti

Odoslaťod Mariok » 15 Jan 2012 22:41 pm

Blahoželám predavačke, je veľmi šikovná! Žiarivka je určite dobrá, a tiež určite sama o sebe žiadne problémy s riasou nevyrieši. Ak áno, čo vylúčiť nemožno, tak to bude len hlúpa náhoda,
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Flora-Glo_Vase skusenosti

Odoslaťod itita » 15 Jan 2012 22:43 pm

prosim vas a v kombinacii s prirodzenym svetlom bude aspon dosiahnuta dostatocna svietivost vyhovujuca aj rybam?
itita
 
Príspevky: 8
Založený: 22 Dec 2010 18:49 pm

Re: Flora-Glo_Vase skusenosti

Odoslaťod Mariok » 15 Jan 2012 23:08 pm

Svietivosť je viacej "ľudský" parameter svetla, u týchto farebných špeciálov je spektrum žiarenia rozložené tak, aby vyhovovali rastlinám, tie vidia inak ako ľudia. Praktickú skúsenosť s týmito konkrétnymi nemám, nenáročným rastlinám by však tých "jej" 15W stačiť malo. Čo sa týka náročnejších, tak to neviem... Rybám bude stačiť určite,
...a je tu obsiahla téma o žiarivkách
ake-trubice-pouzivate-a-ako-ste-s-nimi-spokojni-t566.html#p5663
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Flora-Glo_Vase skusenosti

Odoslaťod dravec » 15 Jan 2012 23:45 pm

Zalezi na tom aky typ akva prevadzkujes. Určite si nastuduj tieto linky:
http://www.rostlinna-akvaria.cz/bible-o ... akvarii-35
http://www.rostlinna-akvaria.cz/strucne ... akvarii-19
http://www.rostlinna-akvaria.cz/osvetleni-49

a dalej su tu aj clanky o riasach, takze ak odstranis priciny, dosiahnes v akvarku rovnovahu a budes mat pokoj.
Ja osobne som tiez zainvestoval do drahych žiariviek T5 od JBL a Hagen, kym a mi akvarko nerozbehne. Potom sa to pokusim nahradit lacnejsimi.
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Flora-Glo_Vase skusenosti

Odoslaťod Mariok » 16 Jan 2012 00:14 am

dravec napísal:,,,Ja osobne som tiez zainvestoval do drahych žiariviek T5 od JBL a Hagen, kym a mi akvarko nerozbehne. Potom sa to pokusim nahradit lacnejsimi.


Zmeníš zdroj svetla (určite farebné spektrum) a tvoja snaha stabilizovať akva/rastliny môže začať takmer odznova... prečo to robíš?
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Flora-Glo_Vase skusenosti

Odoslaťod ranko » 16 Jan 2012 09:39 am

ja som si svojho casu tiez kupil tieto "zazracne" ziarivky tusim grolux a aquastar, toz rastlinkam sa dari, riase obcas tiez, tazko mi je porovnat s obycajnymi, kedze tie som nikdy nemal, tieto maju uz 4 roky, viem zeby sa mali uz vymenit, svietivost klesa atd. ibaze su to 25W a tie v obchodoch bezne nemaju, takze ma caka investicia zas do takychto drahych, toz musia este vydrzat za tie peniaze..
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Flora-Glo_Vase skusenosti

Odoslaťod sc00by » 25 Feb 2012 10:56 am

Ja mam 2x AquaGLO 25W a 2x PowerGLO 25W predtym som tam mal 2x AquaGLO 25W a 2x SunGLO 25W
ako som tam dal PowerGLO hned sa rozjasnilo aj rastlinam sa dari(
Obrázok používateľa
sc00by
 
Príspevky: 275
Obrázky: 2
Založený: 07 Jan 2012 09:45 am
Bydlisko: Hlohovec

Re: Flora-Glo_Vase skusenosti

Odoslaťod Milan666 » 25 Feb 2012 11:01 am

No a keby si išiel do klasického obchodu a kúpil obyčajné trubice napr. white day č.z. 840-850, tak by sa darilo ešte lepšie a aj tebe, lebo by si mal niejaké éčka naviac
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.