Lepenie Chemoprenom



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Lepenie Chemoprenom

Odoslaťod Giftzahn » 14 Jan 2012 08:24 am

njn, ono Chemopren je stary dobry "ekrazit" smradlavy ako 5 tchorov .... ono, sak v dnesnej dobe modernych lepidiel 2,3 zlozkovych ... kadeakych "mamut" lepidiel na lepenie schranok, policiek, svietidiel rovno na stenu ... takze sa da uz aj nieco ine vybrat ako ten jedovity chemopren :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Lepenie Chemoprenom

Odoslaťod Giftzahn » 16 Jan 2012 15:29 pm

Giftzahn napísal:njn, ono Chemopren je stary dobry "ekrazit" smradlavy ako 5 tchorov .... ono, sak v dnesnej dobe modernych lepidiel 2,3 zlozkovych ... kadeakych "mamut" lepidiel na lepenie schranok, policiek, svietidiel rovno na stenu ... takze sa da uz aj nieco ine vybrat ako ten jedovity chemopren :wink:


njn, maly update k chemoprenu ... cez weekend som sa bavil so stolarom aj ohladne chemoprenu co ma vsak prekvapilo je ze chemopren sa da velmi ucelne vyuzit aj na "izolaciu" drevotrieskovych dosiek proti vode ... teda v mieste rezu ... naniest chemopren a nechat vsiaknut a zaschnut a voda tam uz nema sancu .... a hlavne taketo riesenie je este lepsie ako "izolovanie" silikonom :wink: mozno info niekomu pomoze :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Lepenie Chemoprenom

Odoslaťod arowana » 16 Jan 2012 16:05 pm

Na povrchovú izoláciu drevotrieskových dosiek, by som rozhodne použil radšej transparentný PU lak, ako ho zagebriť nejakým Chemoprénom.
Chemoprén sa v stolárstve obvykle používa len na rýchle, kontakné lepenie ABS hrán, prípadne laminovania povrchov prírodnými, alebo umelými dyhami.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Lepenie Chemoprenom

Odoslaťod Giftzahn » 16 Jan 2012 16:27 pm

arowana napísal:Na povrchovú izoláciu drevotrieskových dosiek, by som rozhodne použil radšej transparentný PU lak, ako ho zagebriť nejakým Chemoprénom.
Chemoprén sa v stolárstve obvykle používa len na rýchle, kontakné lepenie ABS hrán, prípadne laminovania povrchov prírodnými, alebo umelými dyhami.


njn, napodiv to zafungovalo ... vsiakol sa do drevotriesky a je vybavene ... aj ked ten lak istotne nemusi byt na skodu ale ked je uz "po ruke" chemopren .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.