Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária



Všetko okolo akvarijných rýb

Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod František » 06 Júl 2004 19:15 pm

Hladám vhodné ryby /rybu/ do okrúhleho akvária. Rád by som bol keby ste mi poradili, aká ryba je najvhodnejšia. Neviete o nejakej?
František
 
Príspevky: 9
Založený: 16 Jún 2004 22:05 pm
Bydlisko: TT

Reklama

Re: Hladám

Odoslaťod Spectre » 06 Júl 2004 19:18 pm

František napísal:Hladám vhodné ryby /rybu/ do okrúhleho akvária. Rád by som bol keby ste mi poradili, aká ryba je najvhodnejšia. Neviete o nejakej?


Do okrúhleho akvária všeobecne ryby nie sú vhodné (resp. okrúhle akvárium je nevhodné pre ryby).

Ja osobne by som dal samčeka bojovnice.. rybka je to priestorovo úplne nenáročná, elegantná, dýcha z hladiny, takže netreba vzduchovanie a nerobí bordel :)
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hladám

Odoslaťod salik » 11 Júl 2004 00:41 am

ako ti uz napisal Spectre, co to najdes aj tu -

www.akva.sk/viewtopic.php?t=951
www.akva.sk/viewtopic.php?t=688
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod skala » 12 Júl 2004 17:57 pm

zavojnatka je uz dost zblbnuta pre tento ucel :-(
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod Phantom » 12 Júl 2004 20:05 pm

Ja by som donho nedaval nic-bez urazky iba rozmyslam nahlas.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod skala » 13 Júl 2004 07:22 am

no, ja by som aj dal. napr. nalevniky, cyklop, virniky. alebo v nom raz za cas spravil artemie
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod andy.betta » 13 Júl 2004 08:34 am

Nehľadaj ryby ale iné akvárium... Ak nechceš aby Ti ryby skončili v Šemši na psychiatrii...
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod Phantom » 13 Júl 2004 13:14 pm

Inac skala ma pravdu.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod Jozo » 13 Júl 2004 16:02 pm

No ja som bol v Japan a tam rybky v okruhliakoch su beznou srandou, dokonca v hoteli kde som byval boli take akvaria hned tri. A zlaty klinec programu bol ked som videl okruhliak o objeme asi 20 l na stole jedneho sefa restauracie. Neverili by ste, ake tam mal bohate rastlinstvo a nadherne zafarbene tri ryby. Nikdy (ani na nete) som viac take daco nevidel.
Obrázok používateľa
Jozo
 
Príspevky: 27
Obrázky: 4
Založený: 21 Jún 2004 13:13 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod skala » 14 Júl 2004 10:40 am

ano, do okruhleho lepsie prenika svetlo. ale ked spominas tych japoncov. ty chces robit ako drak 16 hodin denne, ist na veceru do restiky kazdy den, dojst domov, otvorit dvere, padnut do postele v mrakodrape na 147 poschodi a rano vstat a zase sa stresovat na milion percent v robote. Kam podeli japonci kulturu. Stale sa len stavia. Tak chces zit? nezda sa ti jozef, ze je to zmagorene. a ze potom robia cinia taketo hluposti. lebo to vyzera efektne? na seba myslia, naco by mysleli na nejaku blbu rybu co sa moce vo vode!!!

ako vravis, da sa na to divat ako na beznu srandu. ja to vidim ako beznu blbost a bezne utrpenie.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod Eduscho » 14 Júl 2004 15:20 pm

Tak, tak. Skala ma pravdu
Eduscho
 
Príspevky: 33
Obrázky: 17
Založený: 25 Jan 2004 18:28 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod barky » 14 Júl 2004 15:39 pm

K tej pracovitosti japoncov - minuly tyzden som v jednom nemenovanom najcitanejsom denniku cital o sprave OECD ohladne pracovitosti narodov. Ak sa dobre pamatam slovaci skoncili na 5 mieste, japonci a americania boli az za nami, na prvom mieste skoncili cesi a na poslednom nori.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod skala » 14 Júl 2004 15:43 pm

nuz barky, ti nori mi celkom nesedia. ani cesi. ti by mali byt druhy. ale asi slo pitie piva, nie? alebo o slovensku hadzanu ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod Raviolka » 14 Júl 2004 15:50 pm

barky to vždycky čteš noviny odzadu? :lol:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod skala » 14 Júl 2004 15:59 pm

alebo slo o fusky barky? nejaku pracu doma. zeby sa prejavilo kutilstvo? a v praci lezernost?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod barky » 14 Júl 2004 16:03 pm

skala napísal:nuz barky, ti nori mi celkom nesedia.


To by si nebol ty keby si nieco nenapisal..., k tym norom, keby si aspon jedneho poznal, tak by ti to sedelo. Pri tejto studii, sa brali do uvahy hodiny, ktore ludia stravia v praci.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod barky » 14 Júl 2004 16:07 pm

Aby ste si to mohli precitat:

http://www.bleskovky.sk/index?cid=25479&sid=1
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod marian » 15 Júl 2004 06:40 am

DO OKRUHLEHO AKVARIA ODPORUCAM UMELOHMOTNE RYBY. TIE SA TAM BUDU CITIT NAJLEPSIE
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod skala » 15 Júl 2004 07:57 am

barky napísal:Aby ste si to mohli precitat:

http://www.bleskovky.sk/index?cid=25479&sid=1


Barky, zbadal som tan Novy Cas. Prepac, ale tym padom je to pre mna holy vymysel. Nemienim sa tym zaoberat. Uplny grc. Mozno je to aj pravda, jemine hadam nie, ale pre Novy Cas je skoda hrdosti palit ho aj v ohni.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod Ceco » 15 Júl 2004 09:02 am

barky napísal:K tej pracovitosti japoncov - minuly tyzden som v jednom nemenovanom najcitanejsom denniku cital o sprave OECD ohladne pracovitosti narodov. Ak sa dobre pamatam slovaci skoncili na 5 mieste, japonci a americania boli az za nami, na prvom mieste skoncili cesi a na poslednom nori.


Nieco na tom bude barky. Zavisi od toho, akym sposobom bola studia vykonana. Podla vysledkov tejto studie usudzujem, ze predmetom nebolo KOLKO CASU ludia v praci stravia, ale KOLKO VYPRODUKUJU -> t.z. aki su efektivni. Japonci mozno stravia 16 hodin denne v praci, ale ich efektivita je mizerna. Bol som tam a videl som to na vlastne oci. Mal som moznost navstivit sice len 1 organizaciu (aj ta bola statna fungujuca v oblasti zivotneho prostredia) ale mal som taky pocit, ze polovicu pracovnej doby stravili riesenim totalnych chobotin, pobehovanim hore-dole, etc. Ked som to porovnal s pracovnym nasadenim Slovakov a Cechov... Nebolo o com.
Takze zaver, nie je dolezite ako dlho sedis v praci, ale ako ten cas dokazes vyuzit. A od toho sa odvija pracovitost. Tolko moj skromny nazor.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod pernik » 15 Júl 2004 13:51 pm

Do kulatého akvária se hodí žralok .......................................................................................................................................................................... na klíček ........................................................................................................................................................................... z umělé hmoty.

Děti ho ale už rozbily :-(
pernik
 
Príspevky: 145
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2004 22:39 pm

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod Maja » 08 Aug 2004 16:10 pm

Pani a teraz pokoj- nezaparat do seba za kazdu blbovinu a radte novemu kolegovi akvaristovi.
Ten nazor, ze v okruhlom akvariu ryby zblbnu- to je v obraze uz asi 20 rokov. Neviem odkial to kto vzal, ale co uz. Ked sa do "okruhliaka" strci "zlata rybka"- zavojnatka, tercovec (diskus), skalar, ci velka cichlida tak to verim, ze za tyzden bude mesuge. No uz vyssie uvedena bojovnica je tam ako doma. Potom dania sa hodia aj do najmensich akvarii. Malym tetram tiez nesibne. No musis ratat s tym, ze 1 rybka su 2 litre vody. Daj ako dno cisty kremicity strk, musis tam zasadit aj nejaku rastlinku do stredu- Anubias nanna- najmensi z anubiasov a k tomu hrcka "javskeho machu" (Vesicularia dubyana), alebo ine rastlinky podla uvazeneho vyberu- predsa len nemozes tam strcit niekolko rastlin, co dorastu cez 15-20cm. Cistit raz za tyzden a davat tam odstatu vodu (jeden den staci). Krmit radsej menej, lebo malo vody sa rychlo kazi. Necistit kompletne- ze vyberies strk a budes ho prat a zasa vsetko sadit- to nie- to by naozaj trpeli ryby aj rastlinky. A svetielko- ako nad male kockate akvaria- stolna lampa alebo bodove svetlo. Nenechaj sa odradit- ak dodrzis 1ryba-2litre a rastlinka k tomu, tak by sa nemali trapit. Ved vo volnej prirode ziju tiez v slonich stopach a naprsanej vode v palmovych listoch. Ak by si mal riasu- na palicku namotaj silonku a zotri steny z vnutra- nezabudaj, ze cim menej sa do akvaria ide rukou- tym lepsie. Prajem vela zdaru.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod andy.betta » 08 Aug 2004 20:43 pm

Hodil som rec s jednou cinankou o hladom okruhlych akvarii. V ich krajine je to velmi rozsirene, dokonca nie je problem vidiet aj okruhle akva obrovskych rozmerov v nobl restikach. Je to pre nich normalne. Ale co je normalne, nemusi byt aj zdrave. Na Slovensku si dat vacsi kus dobrej slaninky s chlebikom, v Cechach klasicke vepro, knedlo , zelo... to vsetko je pre nas normalne, ale vo vecsich davkach skodlive :oops: ( aj ked ja na slaninku a masko nedam dopustit :wink: )
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Hladám vhodné ryby do okrúhleho akvária

Odoslaťod skala » 09 Aug 2004 18:37 pm

Maja, vzali sme to v skole, a pri pozorovani v terene. Je to jednoducho z hlavy, dovolim si povedat, ze rozumny clovek by na to mal prijst aj sam.

A ci im sibne. No mne by siblo uz len z toho zdeformovaneho pohladu na rybu v guli ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.