Ake suche krmivo pre ancistrusy?



Všetko okolo akvarijných rýb

Ake suche krmivo pre ancistrusy?

Odoslaťod stano170 » 18 Jan 2012 14:25 pm

Zdravim, rad by som sa opital aka znacka krmiva je podla vas to naj, v mojom pripade pre ancistrusy. (JBL/Tetra/Sera/ina) Kazda ma nejake ine zlozenie resp pomer prvkov. Ked sa niekto venuje prisavnikom a podobnym rybam prosim o radu aku zlozku/zlozky by mali krmiva pre tieto ryby obsahovat najvaic.
Nechcem tu rozputavat vojnu podla toho kto aku znacku preferuje ale rad by som ked uz aby mi dotycny zaroven aj obhajil preco si mysli ze prave ta znazka je dobra.
Veci ako drevo a spirulina mi je jasne a co sa dreva tyka tak toho maju v akva pozehnane.
Obrázok používateľa
stano170
 
Príspevky: 52
Obrázky: 0
Založený: 27 Apr 2010 13:56 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Ake suche krmivo pre ancistrusy?

Odoslaťod Milan666 » 18 Jan 2012 15:30 pm

Je jedno aká značka, majú radi predovšetkým zelené krmivo, myslím zeleninku. Budeš zamknutý lebo toho už je tu popísané ajááááj, len treba hľadať. Majú radi aj hrášok, či mrkvu, uhorku, no hľadaj
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Ake suche krmivo pre ancistrusy?

Odoslaťod Fatimka » 18 Jan 2012 15:36 pm

ja im dávam od tropical - green algae wafers, a od sera- vipachips ale to chutí aj pancierničkom. Ale určite im chutí aj všeličo iné :-). Googluj, a hľadaj všade, nikto ti neporadí že presne toto im dávaj. Na všetko musíš prísť sám. Ja pri objednávke krmiva som čítala aj celú noc. A tiež som narazila na také krmivo ktoré mi veľmi zakalilo vodu. takže šup šup :o
Fatimka
 
Príspevky: 427
Obrázky: 13
Založený: 05 Okt 2011 09:24 am
Bydlisko: Dubník okres Nové Zámky

Re: Ake suche krmivo pre ancistrusy?

Odoslaťod stano170 » 18 Jan 2012 15:41 pm

skor by ma zaujimalo zlozenie latok ake by to malo mat. Vidim ze na obaloch sa udavaju v % mnozstvo vlakniny, nejakeho popola, bielkoviny, tuky ... A ja netusim co je naozaj potrebne. Viem ze idelne je mat vsetko vyvazene ale to docielim asi len kombinaciou viacerich krmiv. Napr ta bielkovina je u vecsiny nad 30%
Obrázok používateľa
stano170
 
Príspevky: 52
Obrázky: 0
Založený: 27 Apr 2010 13:56 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Ake suche krmivo pre ancistrusy?

Odoslaťod Fatimka » 18 Jan 2012 17:37 pm

Ancitrus nie je vôbec zložitá ryba, je to všežravec, no uprednostňuje rastlinnu stravu. Je riasy z akvária, krmivo ktoré nezjedia ostatné ryby. Naozaj nemusíš mať percentuálne zložené prvky v krmive. Nekomplikujme si zbytočne životy. A ak by si chcel silou mocou percentuálny rozdiel pri každom krmive to nájdeš. Obsah je aj na internete. Kto hľadá nájde.
Fatimka
 
Príspevky: 427
Obrázky: 13
Založený: 05 Okt 2011 09:24 am
Bydlisko: Dubník okres Nové Zámky

Re: Ake suche krmivo pre ancistrusy?

Odoslaťod Milan666 » 19 Jan 2012 10:31 am

stano170 napísal:skor by ma zaujimalo zlozenie latok ake by to malo mat. Vidim ze na obaloch sa udavaju v % mnozstvo vlakniny, nejakeho popola, bielkoviny, tuky ... A ja netusim co je naozaj potrebne. Viem ze idelne je mat vsetko vyvazene ale to docielim asi len kombinaciou viacerich krmiv. Napr ta bielkovina je u vecsiny nad 30%

Jááj, ty to moc "žereš", ako keby mali diétu a či nie bezlepkovú. Áááá, neskúšaš ty nás náhodou?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Ake suche krmivo pre ancistrusy?

Odoslaťod stano170 » 19 Jan 2012 11:00 am

Milan666 napísal:
stano170 napísal:skor by ma zaujimalo zlozenie latok ake by to malo mat. Vidim ze na obaloch sa udavaju v % mnozstvo vlakniny, nejakeho popola, bielkoviny, tuky ... A ja netusim co je naozaj potrebne. Viem ze idelne je mat vsetko vyvazene ale to docielim asi len kombinaciou viacerich krmiv. Napr ta bielkovina je u vecsiny nad 30%

Jááj, ty to moc "žereš", ako keby mali diétu a či nie bezlepkovú. Áááá, neskúšaš ty nás náhodou?


Nie neskusam neboj sa. Len som si vsimol na obaloch ze udavaju zlozenie aj percentualne a vsimol som si ze rozni vyrobcovia udavaju ine hodnoty pre ryby sumcovite tak ma to nejako hlbsie zaujalo. Zase nechem nabehnut do obchodu a zobrat "nejake" tablety ale radsej uz vyberiem tie najlepsie nech z toho aj ryby nieco maju.
Obrázok používateľa
stano170
 
Príspevky: 52
Obrázky: 0
Založený: 27 Apr 2010 13:56 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Ake suche krmivo pre ancistrusy?

Odoslaťod Milan666 » 19 Jan 2012 15:14 pm

Toto je síce pre cihlidy, ale ancistrusy sa idú za tým za.....
clanky/priprava_zmesi.php
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.