Poradte - kvalita,farba vody



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Poradte - kvalita,farba vody

Odoslaťod Peter Pallo » 05 Máj 2003 10:00 am

:arrow: Mam 200lakvarium a v nom 20 cichlid malavi. Trva to uz tri mesiace a stale sa mi nedari s vodou. Ryby zatial nehynú a v pohode plávajú,ale voda vyzerá s prepacenim ako mocovka. Stale je zamutena(drobné castočky). Mam filter FLUVAL 104 objem akva prefiltruje za hodinu cca2 krat, uz som hoaj dva krat cistil,lebo sa upchaval riasami. teraz ide v pohode,ale voda je stalemutna, co mam s nou robit. Akvarium zabehavamuz treti mesiac a je to hruza, robia sa mi aj na dne riasy,ale uz postupne miznu. Zacal somdavat pripravok na znizenie dusicnanov.poradte co dalej, dik. :cry:
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Reklama

Re: Poradte

Odoslaťod cyrano » 05 Máj 2003 10:21 am

Myslis ze je to skor znecistenie drobnymi ciastockami alebo zakal?
Ak zakal akej farby? Neprekrmujes? Presne ten typ filtra nepoznam, aku mas napln... ma dostatocne jemnu strukturu aby odfiltroval tie ciastocky?
cyrano
 
Príspevky: 65
Obrázky: 3
Založený: 20 Mar 2003 10:55 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Poradte

Odoslaťod fero » 05 Máj 2003 10:23 am

Napis este aky tam mas piesok, kamene, teda celu dekoraciu. Ako casto a cim krmis. A ake mas filtracne materialy vo fluvaly. Mozno ak to tu napises tak sa este niekto ozve.
Podla mna sa ti uvolnuje do vody nejaka latka prave z pouzitej dekoracie. :?
Obrázok používateľa
fero
 
Príspevky: 196
Obrázky: 25
Založený: 09 Apr 2003 13:04 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Poradte

Odoslaťod Peter Pallo » 06 Máj 2003 11:28 am

:arrow: tieto podrobnosti (napln filtra) neviem spameti tie nazvy, kamene ... doplnim naraz, takze sa pozriem a co najskor to tu dopisem. zatial dik. :lol:
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Poradte

Odoslaťod skala » 06 Máj 2003 17:16 pm

Zrejme sarapati nalevnik. To chce neumyvat nejaky cas filter, alebo len slabo, alebo aktivne uhlie (prasok asi za 2 dni zakal zlikviduje). Ale moze ist aj o nieco ine.

AKu to ma farbu. Ak su ciastocky do biela - ako hmla, tak je to takmer urcite nalevnik.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Poradte

Odoslaťod Peter Pallo » 07 Máj 2003 11:37 am

:arrow: Tak,farba vody je do zlta,ale tie ciastocky su do biela. Asi mas cast pravdy, pretoze filter sa len zabehava a ja so ho uz min. 3krat cistil, taze este nie su v nom dostatocne bakterie. No dnes rano je tam tych castic podstatne menej ale voda je staledivna, prilis zlta :cry: Tak a teraz konkretne kmojmu vybaveniu,spominal som ze to upresnim: mam filter typ: FLUVAL 104, cislo A-200. Prefiltruje 480l/h co by malo stacit.- vo vnutrima penovu vlozku, pe filter- keramicke kruzky,zeo carb- odstranuje chlor.a dus. amalby aj zlepsovat farbu vody :?:, peat granular- raselinaa chystam sa don dokupit aj BIO-MAX. Prevzdusnuje strojcek typu ELITE 802- objem vystupu vzduchu je cc/min 2500. Co sa tyka dekoracie je zatial pochudobna. Nemam piesok alejemny biely strk a utes mam vystavany zo sopecnych kamenov- cervenej farby. Rastlina som nesadil, nedoporucovalimi to. No a mam tam este koren- v celku kvalita, pravy z africkeho jazera. rozmyslam,ze preve on spolu s raselinou vo filtri robia to sfarbenie vody. V lit.som sa docital,ze by som mal vymenit 30 percent vody. co vy na to? Radsej to nerobim, myslim,ze este ta voda nie je az tak dobre zabehnuta. dik za odpovede,sorry moc somsa rozpisal.... :roll:
este k tomu krmeniu: rano im hodim mrazenu dvojitu kocku a vecer opet,len iny typ mesa. Niekedy im prisipem aj vlocky na vyfarbenie
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Poradte

Odoslaťod skala » 07 Máj 2003 13:37 pm

Do zlta farba z raseliny a najma z dreva by byt mohla. Az do hneda. Zalezi od toho, ci to drevo, ten africky koren bol predtym vo vode a ako dlho. Nez ho doniesol niekto z obchodu. Inak ta farba, do zlta, a neskor riasmi do zltozelena by mala byt. Tak je to spravne. Akvaristika nie je len o tom aby to bolo pekne, ale aj prirodzene, a to takym je. Aj "bordel" v prirode je, na kamenoch, aj vsade inde. AJ rybam sa to paci, nakoniec priznajme asi, obzrime sa okolo seba, v com zijeme my.

A k tomu filtru, skus mi popisat ako ho cistis. Pomocou vedra a vody z akvaria, alebo v umyvadle?

Maso. Malawi rybam maso nepatri. Neviem, aspon nepoznam ziadneho masozravca z Malawi. Urcite ziadny druh, ktory je bezne k dostaniu nie je masozravy. V Tanganike hej. To su rastlinozruti, balastne latky, bunkovu stenu potrebuju. Zabudni na maso, cim skor, lebo o ryby prides na zaludocne problemy. Pozri sa na moju stranku, na krmenie. Ale pozor, ja mam aj masozravce (princezsky) a chovam aj Colisy a predtym zivorodky.

A ake masa davas, ked spominas "iny druh masa". Ked uz tak jedine file, zive ryby, nanajvys chude kuracie. Alebo myslis na patentky?

Rastliny. Ak uvazujes o nich, tak jedine nejaky Anubis, nieco tuhe. Ja nemam nic, ale napr. Ale aj to rozbiju, takze, jedine ak mas navyse.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Poradte

Odoslaťod Peter Pallo » 09 Máj 2003 11:34 am

Takte ako cistim filter?Nuz priznam sa ze pod tecucou vodou v umyvadle. Potom tam nalejem odstatu vodu a nakvapkam preventin. S tymi riasami a zltou vodou mas pravdu. Co sa tyka potravy davam im aj vlocky amyslis ze by som malpatentky a mrazene file vysadit?Zatial ich tym krmim a ryby celkom pekne rastu a z vlociek sa vyfarbuju.neviem.Ale vsimnem si tvoju stranku.dik.ozi ten konar predtym vo vode nebol. Ja som ho vivaril a odvtedy je vov vode.

Skala citalsomsina tvojej stranke krmenie, krmilosomgranulami pre cichlidy, ale zadlo sa mi ze sa mi z nich strasne mutila voda. Mozno som imsypal vela, ale oni to hned zozrali, lenze ako to drobili,cela voda bola zamutena, co ty na to?
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Poradte

Odoslaťod skala » 09 Máj 2003 13:15 pm

Filter sa zasadne necisti pod tecucou vodou, ale vo vode z akvaria. Vyzera to takto: odlozim krycie sklo, vlozim prazden vedro do akvaria, vezmem do ruky filter, vyberiem z neho molitan tak, aby co najmenej seireitu slo naspat do vody - t.j. filter vedrom podoberiem. Vedro z vody vyberiem, polozim na zem, vyumyvam vo vodde z akvaria, vratim naspat. V 300 l akvariu umyvam zvycajne filter zhruba v troch vedrach, t. j asi v 12 l vody. Netreba dbat o nejaku prilisne vyzmykanie filtracnej hmoty. A uz vobec nie pri rybach, kde rastu rastliny - nie africke cichlidy.

Ak sa neda vedro dat do vody, nadrz je mala, vodu zlejem hadickou.

V pitnej vode je chlor (aj ked sa uz pouziva menej), a ine latky potrebne pre zdravy hygienicky vyvoj cloveka, ale to nie je vhodne pre ryby. Ty im v podstate zakazdym zdecimujes filtracny substrat. Spomen si, kedy si mal najviac zakalene akvarium, v ktore dni. Tipol by som to, tak 2-3 dni po umyti - resp. po dezinfekcii.

Ake granule si im daval, ze sa im to mutilo. Ja take nepoznam. Ja krmim Kitekatom, ten sa drobi okamzite, a pada na dno ako sibnuty, ale kalnu vodu nemam.

Co si ciastocne napravil, je naliatie odstatej vody do filtra, potom je mozne, ze chlor bol uz vyprchany.

Patentky a file vysadit - no neviem co chovas, mozno to pises, nechce sa mi pozerat, ale ak Malawi, tak vysad, daj im to tak raz za mesiac. Nahrad do mrazenym spenatom - ak ho nebudu spociatku chcie, odpoj po jeho aplikacii filter, alebo ho kombinuj z inym, aby si zvykli. Oni si zvyknu, ved je to pre ne nahrada za prirodzenu potravu ako stvorena.

Hej ryby z toho rastu, aj im to chuti. Pozri aj mne chuti klobasa a udene, a pritom dobre viem, ze je to karcinogen. Kolko ludi fajci a vedia, ze si kratia zivot!

Ak konar nebol vo vode, tak bude farbit vodu aj 3/4 roka. Vyvarenie je viacmenej zbytocne, casto je skor vhodne aby drevo vo vode hnilo. Ale to sa skor tyka tetier, a JV Azie, apod..
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Poradte

Odoslaťod Peter Pallo » 22 Máj 2003 08:35 am

Voda uz vyzera byt ok, tda sa mi ze to bolo zapricinene dusicnanmi a zlou funkciou filtra.
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.