naše prvé akva :)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 20 Jan 2012 23:22 pm

no je mi jasne ze akvaristi ho nekupuju ale pre nas ktory chceme mat doma rybky a nie podmorsky svet tak nam alebo mne to staci ...
no sak toto je to ze co su to tie zaklady a co mi treba vediet ...
je tazke najst daco na nete a v knihach fuu tam je to zamerane a take ze prides domou a mas akvarko taku som nenasiel preto som sem prisiel sem
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

Reklama

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod Mariok » 20 Jan 2012 23:30 pm

NemoBB napísal:.... a take ze prides domou a mas akvarko taku som nenasiel preto som sem prisiel sem
:lol: :lol: :lol:
Na to zabudni!
... a vráť sa: nase-prve-akva-t13702.html#p209547
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod petriik » 20 Jan 2012 23:33 pm

tvojho nicku tipujem ze si z BB. navstiv statnu vedecku kniznicu. tam maju knich o akvaristike cele haldy. napr.: Dick Mills: vase akvarium. len si ju precitaj a budes vediet polozit konkretnu otazku na ktoru ti budeme vediet lepsie odpovedat.
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod M.i.s.o » 20 Jan 2012 23:37 pm

NemoBB napísal:no je mi jasne ze akvaristi ho nekupuju ale pre nas ktory chceme mat doma rybky a nie podmorsky svet tak nam alebo mne to staci ...

akvaristi ho nekupuju prave preto ze tym rybkam co chces to nestaci
NemoBB napísal:je tazke najst daco na nete

si robis srandu?
ak si lenivy na prehrabavanie tohoto fora tak skus napr toto http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_n ... ecniku.htm
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 20 Jan 2012 23:39 pm

neviem ci si to pochopil ako som to myslel... neva
nevie niekto ci treba v akvarku stale svietit?
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod M.i.s.o » 20 Jan 2012 23:40 pm

ja ti poradim, prestan sa pytat, zacni citat a potom sa mozes pytat ;)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 20 Jan 2012 23:48 pm

petriik dik za knihu a akvarko nemam ani 12hodin no daco by som rad vedel aspon zaklad
miso no v podstate si nerobim srandu a prehrabavanie tohoto fora je dooost zaujmave lebo sa len navazade do novacikou a to ma sice poucilo ale nepomohlo
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod M.i.s.o » 20 Jan 2012 23:50 pm

ja som ti dal link co ti pomoze a aby som ti vysvetlil tie reakcie uvedem priklad, nikdy si nesedel v aute ale kupis si ho, potom prides na automoto forum a spytas sa naco je ta paka v strede
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 20 Jan 2012 23:57 pm

ano dal si mi link a vies co DAKUJEM nieco taketo som hladal
ono nekupis si auto bez toho aby nepresiel autoskolu a tam sa naucis zakaldy a to presne som ja hladal tu...
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod TTjopo » 20 Jan 2012 23:58 pm

NemoBB-Kedze akva budes mat v obyvaku a nie len tak niekde zasite kde ho nebude vidiet oto viac by si sa mal snazit aby vyzeralo dobre ,zdravo a pekne lebo to bude doplnok bytu ktory ma byt skraslit a nie ti to tam zohavit.
Ten piesok biely ako sa ti paci ti dlho biely aj tak nezostane a budes len banovat po pripade ho aj tak casom vyhodis a to znamena znovu zakladat nadrz tak preto si zacni cim skor citat aby si nemusel robit vsetko 2-3 x
Na tvojom mieste by som toto akva vypustil a pecital si nieco o zakladani akvaria.Ake pouzit dno,rastliny,svetlo,ako dlho svietit,aky treba filter a az potom az budes o tomto aspon nieco vediet tak potom zacal iesit rybky a to nie sposobom "tato sa mi paci" ale tato by bola do mojho akva vhodna
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod M.i.s.o » 21 Jan 2012 00:00 am

NemoBB napísal:ono nekupis si auto bez toho aby nepresiel autoskolu a tam sa naucis zakaldy

si trafil kliniec po hlavicke , tak vela zdaru ;)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod astro » 21 Jan 2012 00:01 am

NemoBB napísal:ono nekupis si auto bez toho aby nepresiel autoskolu a tam sa naucis zakaldy

tak toto bolo presné :mrgreen:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod martin_s » 21 Jan 2012 00:29 am

NemoBB do pozornosti ti dam jeden link na citanie: clanky/pravidla_diskusie.php , bod 9.

Neverim ze ak by si pouzil search.php ze by si nenasiel relevantnu odpoved na otazky ohladne zakladania akvaria, vhodneho substratu, dlzky svietenia, zabehu akvaria a jeho dlzky (aj ked presne sa urcit neda kolko to bude trvat, 4 tyzdne je orientacna doba), atd. Necakaj ze ti tu bude niekto vsetko len tak servirovat, nech to mas bez namahy. V prvom rade si treba uvedomit ze tie informacie do fora uz napisali ludia, ktori ich maju zo svojich skusenosti a nez sa k tymto informaciam dopracovali tak neraz museli prejst mnozstvom omylov a vysporiadat sa s mnozstvom problemov v akva. Boli ochotni sa s tymito informaciami podelit, aby pomohli inym vyhnut sa tymto chybam. Ak si sa stretol s tym ze sa niekto navazal do novacikov, tak to bolo väcsinou prave kvoli tomu, ze sa im nechcelo si tieto informacie pohladat a precitat, namiesto toho sa stale pytali na veci ktore su tu uz X-krat preberane...
Navyse (budem sa opakovat), hladanie si informacii ma jednu velku vyhodu oproti cakaniu kym ti ich niekto naserviruje a podpori tvoju pohodlnost - najdes a dozvies sa velke mnozstvo inych informacii, ktore by sa ti inak mozno ani nezdali dolezite, alebo by ti ani len nenapadlo ich hladat...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod martin_s » 21 Jan 2012 00:34 am

Co sa tyka toho substratu co tam mas - problemy s korenmi rastlin v nom budu skor kvoli ich anaerobnemu zahnivaniu, co sa vsak odrazi na celom akva, nie len na rastlinach...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod M.i.s.o » 21 Jan 2012 00:51 am

martin brzdi :), on zatial nevie ci ma svietit celi den, nie to co je to anaerobny proces :) NemoBB ak nebudes niekemu vyrazu rozumiet pouzi vyhladavanie na http://sk.wikipedia.org/ :) alebo tu
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod playman22 » 21 Jan 2012 00:56 am

NemoBB: co to je za piesok? mas presny typ?
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod fazyl » 21 Jan 2012 00:59 am

NemoBB napísal:ono nekupis si auto bez toho aby nepresiel autoskolu a tam sa naucis zakaldy a to presne som ja hladal tu...

mne pride skor, ze si si kupil auto, nastartoval ho a potom prisiel do autoskoly sa opytat ako sa vlastne s nim pohnut... neber to v zlom, ze ta tu vsetci kritizuju ale fakt zacni citat a hladat, je tu mnoho tem spostupom zakladania ... chcu ti dobre, ja som tiez zacinal pred 2 rokmi :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 21 Jan 2012 01:16 am

idem teda citat ...
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod hatamrc » 21 Jan 2012 01:29 am

to ti veru odporucam ,ja som tiez zaciatocnik ,ale do tohto akvaria rybky mozes dat ,ale iba plastove a ak nezacnes citat ,radsej pri nich aj zostan ,neber to ako posmech ale ako dobre mienenu radu
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod Milan666 » 21 Jan 2012 12:07 pm

NemoBB napísal:idem teda citat ...

Tak nech sa páči, fakt čítaj a potom si prečítaj o biologickej filtrácií, no a pre začiatok filter musí bežať non-stop, vieš o tom?
zacinam-s-akvaristikou.html
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod mystka » 21 Jan 2012 13:27 pm

http://www.sozo.sk/press/Zdroje/category/zaklady.html Vsetko pokope, jasne a zrozumitelne.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod Fatimka » 21 Jan 2012 16:05 pm

Ahoj milý najnovší akvarista, ja viem zahltila ťa akvaristika. Išiel si do akvaristiky, kúpil si podľa teba všetko, aj zázračnú vodičku a myslíš si že za 3 dni tam šupneš ryby. No tú ohavnú rastlinku z plastu si daj von, poukladajú sa ti na ňu riasy a bude ti poriadne smrdieť voda v akva. Rybky potrebujú kyslík v akváriu, čo im zabezpečia aj rastliny. Skoro všetky ryby majú radi zarastené akvária. A predsa len si kukni akvária iných "kolegov", a sú v nich samé rastlinky. Živé rastliny. Ak sa naozaj chceš stať akvaristom, tak čítaj a študuj. Choď pozrieť do akvaristík v tvojom okolí, a nemusíš ani kupovať knihy, pretože vo veľa akvaristikách sú brožúrky zdarma, a aj tie ti veľa môžu pomôcť. Každé zviera sa chce dobre cítiť u svojho majiteľa tak aj ty to dopraj svojím rybám. Nikto múdry z neba nespadol, prvé založenie akva u nikoho nie je super. no po čase príde na všetko, a na koniec má krásnu ozdobu v dome s ktorou sa môže pýšiť každej návšteve. A hlavne daj na rady týchto skúsených akvaristov, aj keď si s teba urobia srandu :roll:
Fatimka
 
Príspevky: 427
Obrázky: 13
Založený: 05 Okt 2011 09:24 am
Bydlisko: Dubník okres Nové Zámky

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod TTjopo » 21 Jan 2012 17:05 pm

Tie ustipacne pripomienky niektorych akvaristov niesu nato aby tu niekoho zhadzovali ale skor motyvovali
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 01 Mar 2012 17:53 pm

:D :D :D
Prílohy
P010312_16.11.JPG
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.