Moje prvé akva 112l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Giftzahn » 25 Jan 2012 14:26 pm

Sunkafit napísal:ja pmdd mám 14g rozriedených v 300ml pridávam 2ml denne asi je to málo že? 8)


heh, akurat na potvoru nemam sebou krystalovu gulu :mrgreen: cize ti presne nepoviem .... ono, najlepsie je ked pozorujes rastlinky ...tie ti napovedia ci je malo alebo vela alebo akurat :wink:

njn, 2ml - 3ml K denne davam v sucastnej dobe do 20L Aquael kocky s Amazoniou ... a to mam pocit ze je ho stale nedostatok ... nakolko microsoria a anubiasy vykazuju deficit K .... a zacali sa postupne vytvarat male nekrozy na listoch ked som isle dole na 1ml :wink:
Naposledy upravil Giftzahn dňa 25 Jan 2012 14:30 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Sunkafit » 25 Jan 2012 14:30 pm

jednoducho všetko zastie okrem hydrofily ktore bola predtím ako burina teraz mi zasiera cele akva listami
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Figaro » 25 Jan 2012 14:35 pm

Mal som viac druhov rastliny Hygrophila a tiež mi zhadzovali listy. Ani dávky 28 ppm K týždenne nepomohli vyriešiť tento problém. Tak aby si nebol sklamaný, keď kúpiš drahú vodičku s vysokým obsahom K a výsledok nebude žiadny.
To, že rastlinka javí príznaky nedostatku K, nemusí znamenať, že tam K nemáš :(
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Sunkafit » 25 Jan 2012 14:44 pm

tak zas nemôže sa dariť všetkému že 8) jednoducho na začiatku išla krásne a vlastne nič sa nezmenilo asi ju celú povyberám aj ked to bude velmi ťažké a zasadím aj tam niečo z mojej húšťavi poga a bude pokoj
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Figaro » 25 Jan 2012 14:56 pm

Sunkafit napísal:tak zas nemôže sa dariť všetkému že 8) jednoducho na začiatku išla krásne a vlastne nič sa nezmenilo asi ju celú povyberám aj ked to bude velmi ťažké a zasadím aj tam niečo z mojej húšťavi poga a bude pokoj

Presne ako píšeš, podľa mňa netreba robiť zbytočné pokusy len kvôli Hygrophile :)
Poznám na vlastnej skúsenosti.
Keď Ti ide pekne pogo, rozsaď ho, a aj také avka Ti bude určite robiť veľkú radosť :pivo:
Hygrophilu nemusíš vyberať s koreňom, zbytočne si zvýriš akva. Len ju stríhni tesne nad šrtkom.
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Luker13 » 25 Jan 2012 15:00 pm

v mojej tvrdej vode to bolo prave Kaliom, uz listy neopadavaju a nemaju dierky.... ale zase nemusi to tak byt aj u teba....jedine skus pokus omyl :D
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Sunkafit » 25 Jan 2012 15:01 pm

ja mam velmi tvrdu vodu
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Sunkafit » 25 Jan 2012 15:04 pm

Figaro napísal:
Sunkafit napísal:tak zas nemôže sa dariť všetkému že 8) jednoducho na začiatku išla krásne a vlastne nič sa nezmenilo asi ju celú povyberám aj ked to bude velmi ťažké a zasadím aj tam niečo z mojej húšťavi poga a bude pokoj

Presne ako píšeš, podľa mňa netreba robiť zbytočné pokusy len kvôli Hygrophile :)
Poznám na vlastnej skúsenosti.
Keď Ti ide pekne pogo, rozsaď ho, a aj také avka Ti bude určite robiť veľkú radosť :pivo:
Hygrophilu nemusíš vyberať s koreňom, zbytočne si zvýriš akva. Len ju stríhni tesne nad šrtkom.

dakujem presne toto urobím
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Vlado21 » 25 Jan 2012 15:29 pm

Figaro napísal:Mal som viac druhov rastliny Hygrophila a tiež mi zhadzovali listy. Ani dávky 28 ppm K týždenne nepomohli vyriešiť tento problém. Tak aby si nebol sklamaný, keď kúpiš drahú vodičku s vysokým obsahom K a výsledok nebude žiadny.
To, že rastlinka javí príznaky nedostatku K, nemusí znamenať, že tam K nemáš :(

Ja som prisiel o H. difformis aj corymbosu (nekroza listov), nezabrali ani drahe vodicky od Seachemu vratane Potassia. Namale mala aj polysperma 'Rosanervig', ale tu sa mi podarilo nastartovat v hodine 12 hnojivami od Rataja (Brutus, Fe Colour + nejake micro a par ml. KH2PO4...). Mohlo to byt aj zasaditejsou vodou (do 7,5 pH), ale ta sa mi od tych cias radikalne nezmenila (7,0-7,3), ulohu moze zohravat to co pise Giftzan, t.j. v akych pomeroch su dane "drahe vodicky" riedene... A samozrejme, clovek moze ist aj zlou cestou, ked napr. riesi K, ako som riesil aj ja, ked problem moze byt uplne inde...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Sunkafit » 25 Jan 2012 15:43 pm

neviem ako povedať kde je chyba........všetko rastie len polysderma nie........riasa zelená nikdy len na skla...a vela staghornu ktorý odumiera ale drží sa jak kliešť
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Figaro » 25 Jan 2012 15:47 pm

jj, presne ako píše Vlado. Nie je to také ľahké s tými rastlinkami.
Mne napr. Difformiska ide ako burina, pomaly pohltí ceľú ľavú časť akva. Na tejto Hygrophile nevidno žiadne náznaky nedostaku K prípadne niečoho iného, pritom by mala byť náročnejšia ako bežné listové Hygrophily, ktoré u mňa doslova živorili :angel:
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Giftzahn » 25 Jan 2012 15:55 pm

Vlado21 napísal:
Figaro napísal:Mal som viac druhov rastliny Hygrophila a tiež mi zhadzovali listy. Ani dávky 28 ppm K týždenne nepomohli vyriešiť tento problém. Tak aby si nebol sklamaný, keď kúpiš drahú vodičku s vysokým obsahom K a výsledok nebude žiadny.
To, že rastlinka javí príznaky nedostatku K, nemusí znamenať, že tam K nemáš :(

Ja som prisiel o H. difformis aj corymbosu (nekroza listov), nezabrali ani drahe vodicky od Seachemu vratane Potassia. Namale mala aj polysperma 'Rosanervig', ale tu sa mi podarilo nastartovat v hodine 12 hnojivami od Rataja (Brutus, Fe Colour + nejake micro a par ml. KH2PO4...). Mohlo to byt aj zasaditejsou vodou (do 7,5 pH), ale ta sa mi od tych cias radikalne nezmenila (7,0-7,3), ulohu moze zohravat to co pise Giftzan, t.j. v akych pomeroch su dane "drahe vodicky" riedene... A samozrejme, clovek moze ist aj zlou cestou, ked napr. riesi K, ako som riesil aj ja, ked problem moze byt uplne inde...


njn, celkovo s K je vzdy nejaky ten problem .... ono, vo svojej podstate sa sice K radi spolu s N a P k N,P,K = makroprvkov ale sprava sa ako mikroprvok ... cize na rozdiel N a P ktore si vedia rastlinky "nabunkrovat" do zasoby ... u K si to nedokazu ... cize sa K sprava ako typicky mikroprvok ...

ono, a zmerat kolko toho K mam v akva .. heh, to je hotova veda a aj ked clovek nakoniec za pomoci refraktometra sa k nejakemu tomu udaju dostane .... je vypovedna hodnota nameraneho asi na urovni lepsej bulharskej konstatny :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Figaro » 25 Jan 2012 16:00 pm

Sunkafit napísal:neviem ako povedať kde je chyba........všetko rastie len polysderma nie........riasa zelená nikdy len na skla...a vela staghornu ktorý odumiera ale drží sa jak kliešť

To, že to nevieš povedať, by bol ten najmenší problém, keby si vedel, kde v skutočnosti chyba je :D :D :D
Mám taký pocit, že mi zelená riasa na sklách rástla pri predávkovaní mikrom v mojom prípade TC.
Test mi ukazoval obsah železa ďaleko cez 0,5. Akonáhle som prestal s vysokými dávkami TC, sklá krásne čisté. Ale v mojom prípade to mohlo byť aj vysokým obsahom PO4, ktorý som mal niečo cez 1. Tak si vyber.
Teraz udržujem železo podľa testu Rataj len na úplne slabo ružovom nádychu, PO4 test- JBL slabulinko modrý a sklá čisté, na rastlinkách nedostatky nepozorujem.
Staghorn, keď som ho niekedy mával rástol pri zlom prúdení vody a nedostaku CO2. Možná aj nedostakom N, P.
Tiež mi rástol na miestach, kde som použil hnojivo do dna, ktoré bolo málo vtlačené do dna.
Ale pozor, čo platí u mňa nemusí platiť u teba.
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Sunkafit » 25 Jan 2012 16:05 pm

jasné hnojivom to nebude ten staghorn......je iba na rastlinach kde najviac praží svetlo......bude to možno prúdením dávam tomu 70%šancu možno co2 aj ked mám 2 flaše ale burčák je burčák
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Figaro » 25 Jan 2012 16:16 pm

Sunkafit napísal:jasné hnojivom to nebude ten staghorn......je iba na rastlinach kde najviac praží svetlo......bude to možno prúdením dávam tomu 70%šancu možno co2 aj ked mám 2 flaše ale burčák je burčák

Môže byť prúdením ale aj nemusí.
Mne sa voda len úplne pomaličky hýbe, objem akva mám prečerpaný sotva 1,5 x hodine. Aj napriek tomu nemám ani stopy vláknitých rias.
Skôr by to mohlo byť CO2, ktoré síce pridávaš ale či ho tam máš to je otázne :?:
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Luker13 » 25 Jan 2012 17:05 pm

Sunkafit napísal:jasné hnojivom to nebude ten staghorn......je iba na rastlinach kde najviac praží svetlo......bude to možno prúdením dávam tomu 70%šancu možno co2 aj ked mám 2 flaše ale burčák je burčák


Tak to je tiez otazne cim to bude, u mna je tiez na rastlinach a je aj v tom najvacsom prude aj tam kde voda stoji. CO2 je tiez otazne. U mna je v celom akva stabilne 20-30 mg/l, ale nevravim ze treba pridat. Podla mna to bude nedostatkom zivin a na tom prave pracujem :) Ale zase nevravim, ze u teba moze byt pricina taka ista
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Sunkafit » 09 Apr 2012 15:45 pm

malý refresh po dosť velkom zástrihu a prečistení kedže v akva bojujem z riasou ale ako sa mi zdá začínam vyhrávať......hnojenie skušam pps makro 3ml mikro 0,5 ml denne

Hodnoty pred hnojením
No3- cca 2
FE- 0,25
PH-7,5
GH-21
KH-12
N02-0
po hnojení
No3-cca 8
FE-0,5

nie je toho no3 nejak málo?? meriam testami sera a ten test na no3 mi príde farma takmer totožná pred aj po hnojení...dokonca vstupná voda má podobnú farbu okolo 0-10 no3
momentálny stav
http://www.youtube.com/watch?v=EqbXLyqk ... plpp_video
http://www.youtube.com/watch?v=QJgBdcLA ... plpp_video
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Sunkafit » 10 Apr 2012 08:29 am

inak čo si myslíte aká je to riasa?? pri velkom rozmachu som si myslel že je to staghorn ale v poslednej dobe sa mi zdá že je to obyčajná štetina
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod trinitysk » 10 Apr 2012 09:39 am

To co bolo na listoch krypta tak to bola klasicka BBA, je tu o nej dost popisane, staci si to najst...
Hodnotam vody nerozumiem pokial ide o NO3...test meria v rozsahu 10ppm, 25ppm atd...co znamena 2? alebo cca 8?
Zvysil by som prudenie vody v akva, zda sa mi velmi jemne a nedostatocne, prisavnik mi tam velkostne nesedi a taktiez by som si zistil hodnoty PO4...inak bud ehnojenie vzdy len loteriou, je to jedna zo zakladnych hodnot aby si ju vedel aspon orientacne najma ked mas problem s riasou...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Sunkafit » 10 Apr 2012 09:56 am

ako to no3 ano je to od 0-10 túto hodnotu mi ukazuje aj pred hnojením aj po hnojení a aj vo vstupnej vode test na po4 si objednám a to je Garra ktorú chcem dať preč ale nedokážem ju chytiť
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod trinitysk » 10 Apr 2012 10:32 am

Aha..:-) garra..:-) dat ju prec je dobry napad...
PO4 objednaj a zmeraj, NO3 by som drzal na 10ppm podla testu a PO4 okolo 0,3-0,5ppm, Fe okolo 0,5ppm...drz si to dlhodobo. terajsie hodnoty NO3 su velmi nizke, drzal by som sa farieb na teste, neviem ako vies posudit rozdiel medzi 2 a 8ppm...:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Sunkafit » 10 Apr 2012 10:37 am

no 2 a 8 dobrá otázka xD po prihnojení sa to jednoducho farbí podla mna mierne už do oranžova čize cca 8 :lol:
Inak ten prietok je menší lebo mám filter napchatý momentálne jbl symecom vatou inak zatial podla skúseností mi pomáha najmä držať fe na uzde lebo predtím som mal hodnoty okolo 1
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod trinitysk » 10 Apr 2012 11:22 am

Zrejme sa ti treda Fe zraza vo filtry...jednoduchsie je al evymenit vacsiu cast vody a filter nechat ist vacsim vykonom...
NO3 si daj aby si mal plnych 10ppm..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Moje prvé akva 112l

Odoslaťod Sunkafit » 12 Apr 2012 07:06 am

Trinity ja mám namiešané pps pro v litry ....to no3 mám dvihnúť podla teda tak že mám jednoducho toho pridávať 4 ml alebo v skrinke sa mi vála este 6g kno3 namiešam zvlášť a pridávať 3ml z toho + 1ml kno3 navyše?
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.