Vytreli sa mi skalariky!



Všetko okolo akvarijných rýb

Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod Martin » 07 Apr 2003 21:35 pm

Vytreli sa mi skalariky!!!
Co mam robit pomoztemi! Za rychle odpovede budem velmi vdacny.
Martin
Obrázok používateľa
Martin
 
Príspevky: 128
Založený: 02 Apr 2003 22:13 pm
Bydlisko: Stupava

Reklama

Re: Skalare

Odoslaťod l_laco » 08 Apr 2003 08:34 am

Gratulujem.
Vyter skalarov avsak nie je niaka zvlastnost. Pokial maju dobre podmienky a to asi maju, budu sa ti triet pravidelne. :lol: teraz, ked uz mas ikry mas dve moznosti:
:arrow: Bud im to nechas v akvarku kde sa vytreli a das prec vsetky ostatne ryby ktore by im to mohli pozrat, alebo , pokial sa vytreli na list rastliny odstiknes ho das ho do inej nadrze kde upravis vodu niakim pripravkom proti plesniam, ale pozor na koncentraciu, radsej ho daj trosku menej a zabezpec tam teplotu aspon 28 - 29 C. Taktiez je dolezite mierne prudenie vody, tak aby okolo ikier stale prudila. Nie vsak silno. Mlade rybky by sa mali vyliahnut tak do troch az pat dni. Zalezi od teploty. Potom uz budes potrebovat len velmi jemne krmivo, bud niake susene, alebo nieco zo zivej potravy, ale skor by som ti doporucoval to susene, ale velmi jemne a davat im ho opatrne viac krat za den. taktiez cistenie je potrebne prevadzat pravidelne a v mensich mnozstvach menit vodu. Mlade su dost haklive na akukolvek zmenu vody. Inak tam nie je problem. Vela uspechov. :D
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: Skalare

Odoslaťod Ceco » 09 Apr 2003 09:38 am

Mne sa skalare tru pravidelne kazdy 2. tyzden. 8) Ich spravanie je velmi zaujimave. Pokial svietim cez den, pekne sa o ikry staraju, ovievaju ich, odhanaju ostatnych obyvatelov akvaria. Uzasne. Akonahle vsak zhasne svetlo (vecer), tak za 5 minut si pozeru vsetky ikry. :shock: Neviem preco. Asi zhasnutie svetla u nich vyvola nejaky reflex. Mozno su sokovane rychlou zmenou intenzity svetla. No neviem. K papkaniu sa pridaju aj ostatne skalare, ktore sa inac musia zdrziavat vo velkej vzdialenosti od vytreneho paru. Nemam zatial k dispozicii inu nadrz :cry: , takze izolacia ikier nepripada do uvahy.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Skalare

Odoslaťod l_laco » 09 Apr 2003 11:12 am

Viem, ze to vyznie hlupo, ale nezhasinaj im. Teda, pokial chces skusit odchovat mlade. Tych par dni, pokial sa vyliahne plodik to snad tvoja penazenka znesie, alebo im to svetlo iba stlm tak, aby tam nezostala uplna tma. Ryby a aj rastliny to preziju. Podobny problem mal kamos s tercovcami a zabralo to. Po vyliahnuti plodik jednoducho odsajes hrubsou hadicou do inej nadrze a pomaly odchovas.
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

pomoc so skalarmi

Odoslaťod mikel » 10 Jan 2012 19:23 pm

asi pred hodinou mi skalare nalepily ikry na anubias nana. :D list som odstrihol, zapichol do strku a zakryl sietkou (na ryby).co dalej? kedy pridu na svet? mozem dat multi medikal? :?: mam chore ryby. :? obsahuje to malachitovu zelen a melthynovu modr.
vopred dakujem
mikel
 
Príspevky: 43
Obrázky: 0
Založený: 19 Júl 2011 15:11 pm
Bydlisko: he

Re: pomoc so skalarmi

Odoslaťod petriik » 10 Jan 2012 19:25 pm

z mladymi skalarmy sa mozes rozlucit...)
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: pomoc so skalarmi

Odoslaťod mikel » 10 Jan 2012 19:46 pm

ked dam multi medikal alebo uplne
mikel
 
Príspevky: 43
Obrázky: 0
Založený: 19 Júl 2011 15:11 pm
Bydlisko: he

Re: pomoc so skalarmi

Odoslaťod petriik » 10 Jan 2012 19:52 pm

odobrat cichlidam ikry je maximalna blb... uplne!
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: pomoc so skalarmi

Odoslaťod michal.chvostac » 10 Jan 2012 19:59 pm

a mas v akvariu kde su dospele skalare niejake velke ryby? najma nocne..?
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod mikel » 10 Jan 2012 20:22 pm

1gurama 2 velke prisavniky a samozrejme skalare
mikel
 
Príspevky: 43
Obrázky: 0
Založený: 19 Júl 2011 15:11 pm
Bydlisko: he

Re: Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod mikel » 10 Jan 2012 20:24 pm

a este plz priecne pruhovany
mikel
 
Príspevky: 43
Obrázky: 0
Založený: 19 Júl 2011 15:11 pm
Bydlisko: he

Re: Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod mikel » 10 Jan 2012 20:26 pm

petriik oni tie ikry zrali
mikel
 
Príspevky: 43
Obrázky: 0
Založený: 19 Júl 2011 15:11 pm
Bydlisko: he

Re: Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod mikel » 10 Jan 2012 20:27 pm

a ceco mne odhanaju ostatne ryby tiez
mikel
 
Príspevky: 43
Obrázky: 0
Založený: 19 Júl 2011 15:11 pm
Bydlisko: he

Re: pomoc so skalarmi

Odoslaťod Laco NY » 10 Jan 2012 20:39 pm

petriik napísal:odobrat cichlidam ikry je maximalna blb... uplne!

myslim že u Skalarov toto neplati,prave naopak. Moja skusenost je že vždy po vytere odobrat ikry (skalare vytieram na plastovy list) dat do solo akvarka zo vzduchovanim a pripravkom proti plesni,teplota okolo 28. Do dvoch dni už prckovia vysia na kraj lista. Odhadom tak 90% uspešnost.
Laco NY
 
Príspevky: 228
Obrázky: 0
Založený: 29 Máj 2011 14:34 pm

Re: Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod mikel » 10 Jan 2012 20:43 pm

nemam dostupne ziadne akva :(
mikel
 
Príspevky: 43
Obrázky: 0
Založený: 19 Júl 2011 15:11 pm
Bydlisko: he

Re: Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod petriik » 10 Jan 2012 20:44 pm

zrali ich preto lebo vedeli ze s nich nic nebude..! aby sa ikry vyvíjali, nevihnutne na to potrebuju starostlivost rodicov aby ich ovievali cerstvou okyslicenou vodou. ked si ich odobral len si to zhorsil...
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: pomoc so skalarmi

Odoslaťod petriik » 10 Jan 2012 20:45 pm

Laco NY napísal:
petriik napísal:odobrat cichlidam ikry je maximalna blb... uplne!

myslim že u Skalarov toto neplati,prave naopak. Moja skusenost je že vždy po vytere odobrat ikry (skalare vytieram na plastovy list) dat do solo akvarka zo vzduchovanim a pripravkom proti plesni,teplota okolo 28. Do dvoch dni už prckovia vysia na kraj lista. Odhadom tak 90% uspešnost.


tak taketo nieco citam prvy krat.. :)
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod Marecko » 10 Jan 2012 21:59 pm

Tak mam doma 5 parov kazdy v osobitnom akvarku. S toho len jedna linia po mojom povodnom chovnom pare odchovaju mlade bez toho aby som ich od rodicov odobral. Ostatne nech robim co chcem nech maju aky klud chcu pozeru ikri nie je to samozrejem ze skalae odchovaju mlade. Z mojich skusenosti viem ze je to u mna skvor vzacnost ked skalare odchovaju samy mlade a myslim si ze nieje to az take caste ked to robia a to uz mi tych krasavcov niekolko preslo cez ruky. Postup pri odobrati ikier do maleho kvarka teplota 25 stupnov acriflavin podla davkovania mierne vzduchovanie a ide to. Po rozplavani krmim artemiou suchym by som sa asi neodvazil aspon v prvych dnoch vobec ta rybicka sa potrebuje nazrat a najlepsie sa nazere zo zivej potravy a ktomu ked a este hybe je to pre nu super. Nehovorim ze zo suchej nepojdu ale upesnost urcite nebude taka velka ako z artemie. Postup pri nechani ikier pri rodicoch je jednoduchy namiesam im vyvojovu vodu a o ostatne sa nestaram uz len krmim. Napr mal som take pary ktore zacali chovat mlade ale vzapeti sa zacali byt a pozierat potomstvo potom dalsie si zrali ikri as ta stvrty az piaty den. Zavisi to od temperamentu a genetickych predispozicii danej ryby. Ani tercov nie kazdy odchova svoje potomstvo.

Tak vela stastia
Marecko
 
Príspevky: 86
Obrázky: 11
Založený: 24 Feb 2011 13:03 pm

Re: Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod classic » 28 Jan 2012 18:20 pm

Ahojte,

mne sa vytreli skalre teraz po 2 krat, prvy krat som moc nevedel co sa deje takze sa mi rozpalaval len 1, a aj ten som malo krmil. tentoraz som vsak pripraveny, ale mam nasledujuci problem. Ikri som vybral z akvarka premiestnil do druheho so stabilnymi podmienkami. z ikier sa mi vyliahol mlady plodik, ktory sa triasol na dne(bez podkladu len prazdne sklo), pravidelne som cistil od odumretych, prachu atd. Akva je dobre vzduchovane a je tam bublinkovi filter, voda cira, bez vaznejsich problemov. Uspesnost ikri plodik cez 90%, lenze teraz mi za 2 dni zomrelo asi 40% tych malich potvoriek bez jedineho dovodu, ziadna zmena v kavlite vody ani teplote, aj ten prvy krat som s tym mal problem, viete poradit ? teplota na 25-26% ph ok dusitany/dusicnany ok. prevzdusnene, artemia dnes vyliahnuta, zajtra by sme sa mali rozplavat.

Trapi ma ten uhyn bez dovodu. Niekto rady ?
classic
 
Príspevky: 1
Založený: 28 Jan 2012 18:15 pm

Re: Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod Marecko » 28 Jan 2012 21:46 pm

no pokial im velmi nevyhovovala voda tak mohli aj preto hynut myslim tvrdost. im ph velmi nevadi. ci poplesnene ikri nenakazili aj ostatne dal si nejaky prosti plesnovy pripravok ? a druha vec moze byt ale mne sa to skor stavalo u starsieho plodiku ze ak neni dobre zbavena artemia od skrupiniek tak z tych skrupiniek moze vzniknut bakterka ktora ich zabije. Ale na prvykrat 50% je dobre tak nech sa im dari :)
Marecko
 
Príspevky: 86
Obrázky: 11
Založený: 24 Feb 2011 13:03 pm

Re: Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod Bulvas » 02 Feb 2012 19:30 pm

Dobrí den :Dcchel by som sa spýtať pár otazok o skalaroch preto lebo som ich teraz začal chovať .....čo potrebuju skalare na to aby sa mi rozmnožili? a ake podmienky potrebuju? a ako dlho musia byť spolu aby sa začali rozmnožovať ?
Bulvas
 
Príspevky: 6
Založený: 02 Feb 2012 19:25 pm

Re: Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod Marecko » 02 Feb 2012 22:32 pm

Ak mas chovny par tak zdvihni teplotu na 25 stupnov a do dvoch tyzdnov ak mas vodu s nizkym obsahom dusicnanou tak sa ti vytru potrebuju mrazne krmivo patentka alebo velka artemia priklanam sa k tej druhej moznosti
Marecko
 
Príspevky: 86
Obrázky: 11
Založený: 24 Feb 2011 13:03 pm

Re: Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod Bulvas » 09 Feb 2012 15:24 pm

Dobrí den ako zistim že môj skalarik bude mat male ako ikry ze sa vytrie ?
Bulvas
 
Príspevky: 6
Založený: 02 Feb 2012 19:25 pm

Re: Vytreli sa mi skalariky!

Odoslaťod Bulvas » 09 Feb 2012 15:27 pm

a je potom ked sa vytru vo vode tie ikry vôbec vidno?
Bulvas
 
Príspevky: 6
Založený: 02 Feb 2012 19:25 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.