Mecun v 54l akva



Všetko okolo akvarijných rýb

Mecun v 54l akva

Odoslaťod GuBa » 31 Jan 2012 13:52 pm

Zdravim Vas. Po viac nez 4 mesiacoch sa mi akvarko pekne zabehlo, voda je cista, hodnoty meriam pravidelne (Gh, pH, dusicnany su v norme), osadenych je cca 60% plochy akvaria, pridavam CO2, presvetlenie akvaria ma hodnotu cez 0.6W/l s a su pridane aj reflektory. Rastlinky (echinodorus subulatus, egeria najas, egeria densa a sagittaria subulata) prosperuju, maju peknu farbu (az na sagittariu, na tej je hneda riasa, nakolko som svietil len 15 wat. trubicou. Predvcerom som pridal dalsiu s reflektorom) a pustaju nove vyhonky. V akva mam 4 kusy slimakov, 6 krevetiek (tie su v poslednej dobe casto pod korenom), 7 neoniek cervenych a samicu mecuna mexickeho cerveneho. Samec po 2 dnoch uhynul :( . Chcem sa opytat, ci robim dobre, ze som tam tych mecunikov dal. Som zaciatocnik a asi som urobil chybu. Najprv som konal a teraz rozmyslam. Bol by som velmi nerad, ak by sa u mna co i len jedna rybka necitila dobre. Mozem dokupit samceka mecuna, ci mam dat tu samicku prec (napr. kamaratovi so 70 litrovym akvarkom)? Tie neonky by mali byt v pohode ak sa nemylim. Ak by som mal dat tu samicku prec, co by ste poradili ako nahradu? Chcem aby rybky mali u mna raj :) Dakujem za pomoc a rady. Prajem prijemny den
GuBa
 
Príspevky: 65
Založený: 28 Okt 2011 12:43 pm

Reklama

Re: Mecun v 54l akva

Odoslaťod michal.chvostac » 31 Jan 2012 14:00 pm

neonky tiez nic moc, ale lepsie ako ten mecun. toho by si mal dat prec. a radsej do vacsieho akva ako ma ten kamarat..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mecun v 54l akva

Odoslaťod GuBa » 31 Jan 2012 14:03 pm

Dakujem za odpoved. Co by som si mohol zaobstarat ako nahradu. Mecum ma cca 3 cm zatial, no v piatok poputuje do tej 70-ky. Na rybicky.net som citel, ze neonka cervena potrebuje min 54l akva. Som na hrane viem, no je to az take hrozne? Co namiesto mecunov? Dakujem este raz.
GuBa
 
Príspevky: 65
Založený: 28 Okt 2011 12:43 pm

Re: Mecun v 54l akva

Odoslaťod martin_s » 31 Jan 2012 14:09 pm

GuBa skusil si pouzit search.php a popozerat temy v sekcii "Vase akvaria"? Tam najdes dost inspiracie na osadku akva...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mecun v 54l akva

Odoslaťod GuBa » 31 Jan 2012 14:13 pm

Zdravim. Ano hladal som, no vtedy som riesil iny problem. S mecunami som sa tiez nechal inspirovat a dopadlo to ako dopadlo. Taktiez s neonkami. Asi som hladal inspiraciu na zlych miestach (obchody, neskuseni kamarati). Idem si pozriet poriadne tu rubriku "Vase akvaria". Dakujem
GuBa
 
Príspevky: 65
Založený: 28 Okt 2011 12:43 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.