koule s jednou rybkou



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod maxxx01 » 30 Jan 2012 12:58 pm

Áno, na to je fórum, ale táto téma sa pretriasala toľko krát, že každý, kto aspoň trochu číta a vyhľadáva, si hneď nájde odpoveď na túto notoricky známu tému.
A argument, že ryby v týchto podmienkach nejaký čas prežili, je nedostatočný. Aj chlapi v Leopoldove sú zatvorení poniektorí trebárs 15 rokov a tiež to tam prežijú, ale nikto snáď nebude polemizovať o tom, či im je tam sveta žiť a či je to tam ideálne. Živý organizmus má aj určitú schopnosť prispôsobiť sa a prežiť nejaký čas aj v nie ideálnych podmienkach. To ešte neznamená, že musíme za každú cenu skúšať, kde je tá hranica. Ryby v guli, to je fraška, a nie akvaristika. Môže to tak robiť len ignorant, ale nie skutočný priateľ prírody.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod anet9 » 30 Jan 2012 13:03 pm

chápem, čakala som túto reakciu :-) Len píšem, že fórum navštevujú aj leniví ľudia a deti..no a podľa mňa táto otázka tu na fóre bude položená XY krát aj napriek tomu, že je tu už rozoberaná XY krát
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod maxxx01 » 30 Jan 2012 13:05 pm

a to áno, to máš pravdu, a práve preto už nabudúce rád prenechám možnosť odpovedať na túto otázku niekomu inému :wink:
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod matsu » 30 Jan 2012 15:00 pm

anet9 napísal:Nechcem nikoho provokovať, každý sa učí dá sa povedať na vlastných chybách .. No keď som bola dieťa tiež som chovala 3neonky v 6l guli. Mala som ich cez 2roky neskôr sa presťahovali do 120l akva a tiež tam požili ešte istý čas..Nie vôbec sa tým nechválim len proste trochu chápem tie otázky či môžu chovať tie ryby v guli. ak by som v tom čase mala net. tiež by som sa to pýtala :-D veď na to je fórm nie?

možno ano mozno nie... ale nie nie.. :lol: pytat sa je podla mna lepsie ako nieco pokaziť ... ja sa pytam stale ale nie vzdy to dopadne dobre.. ale no.. treba sa pytat.. :angel: :angel: :angel:
matsu
 
Príspevky: 48
Založený: 02 Jan 2012 10:53 am

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod anet9 » 30 Jan 2012 15:08 pm

A keby som už chcela provokovať tak napíšem, že vodu som menila raz mesačne - celá voda von, napúšťala som novú z vodovodu - vpustila ryby a bolo :-D neboli tam žiadne rastliny, kyslík, osvetlenie,nič iba zopár mušlí! veru hanba mi :-( podotýkam bolo to pred rokmi !
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod Milan666 » 30 Jan 2012 15:16 pm

anet9 napísal:A keby som už chcela provokovať tak napíšem, že vodu som menila raz mesačne - celá voda von, napúšťala som novú z vodovodu - vpustila ryby a bolo :-D neboli tam žiadne rastliny, kyslík, osvetlenie,nič iba zopár mušlí! veru hanba mi :-( podotýkam bolo to pred rokmi !

To sa akože chceš týchto naničhodníkov zastávať? či?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod Milan666 » 30 Jan 2012 15:17 pm

maxxx01 napísal:Áno, na to je fórum, ale táto téma sa pretriasala toľko krát, že každý, kto aspoň trochu číta a vyhľadáva, si hneď nájde odpoveď na túto notoricky známu tému.
A argument, že ryby v týchto podmienkach nejaký čas prežili, je nedostatočný. Aj chlapi v Leopoldove sú zatvorení poniektorí trebárs 15 rokov a tiež to tam prežijú, ale nikto snáď nebude polemizovať o tom, či im je tam sveta žiť a či je to tam ideálne. Živý organizmus má aj určitú schopnosť prispôsobiť sa a prežiť nejaký čas aj v nie ideálnych podmienkach. To ešte neznamená, že musíme za každú cenu skúšať, kde je tá hranica. Ryby v guli, to je fraška, a nie akvaristika. Môže to tak robiť len ignorant, ale nie skutočný priateľ prírody.

Výborne napísané a je hodné dodať, že tie rybky nič nevyviedli na rozdiel od "Leopoldovčanov"
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod anet9 » 30 Jan 2012 15:30 pm

NIE! božechráň! len píšem, že aj sem chodia 12ročné deti, ktoré si myslia ako ja vtedy, že kým im ryby žijú, všetko je OK.. proste len som chcela dodať nie ako provokáciu, tiež som robila chyby, dospela a teraz takto spätne viem že to bola hrozné a hanbím sa za to! a dúfam to bude aj ponaučením mladším osobám, aby sa neučili na chybách vlastných, ale je múderjšie učit sa na chybách druhých no nie každý má to štastie :-(
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod Milan666 » 30 Jan 2012 15:43 pm

Tie deti majú hádam rodičov, nie? Neber to v zlom....
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod anet9 » 30 Jan 2012 15:51 pm

nerozumiem, tiež som mala/resp mám rodičov a bolo im srdečne jedno čo v tej guli chovám a či to žije, či nežije. Kašli na to, len som chcela napísať, že podľa mňa sa ryby v guliach budú chovať vždy..len je lepšie sa učiť na chybách druhých preto som napísala aké chyby som robila ja. všetko.
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod playman22 » 30 Jan 2012 17:14 pm

Milan666 napísal:Tie deti majú hádam rodičov, nie? Neber to v zlom....


a prave to je na tom najsmutnejsie, ze prave ty rodicia nemaju tolko rozumu, aby sa za niecim pozreli, ked uz to idu chovat... k tym malym guliam by malo byt zakonne pribalovane upozornenie, ze je nevhodne pre akekolvek ryby a ten kto ich v nich bude chovat, sa dopusta tyrania...

vidia: aha betta a v akom malom pohariku je... kupim jej tu 5L gulu... taaa sa ale bude mat...

a je tu aj ta kategoria, ktora o tom aj vie, ale ich to vobec nes*re a kym to neknuci, tak ich to netrapi... a keby to knucalo, tak to vyhodia na ulicu... a na pocudovanie je ich dost...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod Milan666 » 30 Jan 2012 18:53 pm

No veď to.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod lubosmihula » 02 Feb 2012 09:20 am

Tu je rybka pre takých čo si nevážia prírodu, táto znesie ozaj okrem ohňa všetko. Nezaplatíte nič a keď sa vám nechce o ňu starať jednoducho nemusíte. Všetci lajdáci obstarajte si ju a spravíte mne aj ostatním radosť :lol: A to najdôležitejšie, pozrite aká je šťastná a to ju mám v šuflíku už mesiac.
Prílohy
Obrázok 031.jpg
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod anet9 » 02 Feb 2012 09:49 am

:-D vystizne!
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod martin_s » 02 Feb 2012 10:24 am

anet9 napísal:... podotýkam bolo to pred rokmi !

Co znamena pred rokmi?
U niekoho ma argument "bolo to pred rokmi" trocha väcsi vyznam, u niekoho nie. Rozdiel spociva napr. v tom, ze kedysi, kym internet nebol az tak rozsireny, bolo obmedzenejsie mnozstvo dostupnych informacii... Dnes sa vsak vdaka internetu da pomerne velmi rychlo dostat k velkemu mnozstvu nie len zakladnych informacii a tym sa da lahsie vyvarovat takymto chybam. Je k tomu vsak v prvom rade potrebny zaujem.
Milan666 zial v dnesnej dobe sa asi malo rodicov aj realne o taketo veci zaujima... Maximalne su radi ze deti maju konicek, ale ako k nemu pristupuju je uz vedlajsie...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

koule s jednou rybkou

Odoslaťod Snoopy » 02 Feb 2012 10:54 am

Budem sice OT, no nedalo mi sem nenapisat toto.. Tema rodicia a deti v dnesnej dobe je dost hakliva myslim. (nenarazam na ziaden Vas prispevok) Jeden chlapik mi nedavno napisal ze sa zvykne s jeho synom vozit cez vikendy v MHD, lebo sa mu to PACI! Kolko je podla Vas v dnesnej dobe takychto rodicov?? Myslim ze vela rodicov dnesnej dobe ani nevedia ze ich dieta doma chova rybku a nieto este akym sposobom zbieraju info o ich chove. A to je smutne..
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod anet9 » 02 Feb 2012 10:56 am

Bolo to cca 10rokov dozadu. Áno teraz rodičia kúpia dieťaťu 16l akva v domienke šak je to malé akva nech sa stará keď chce a má v tom 16l akva s umelou rastlinkou jednu závojnatku a thajku prísavku. čo je celé zle! a ďalej sa už nestará ako to funguje to viem z vlastnej skúsenosti a okolia .je to tak rodičia sa často nezaujimajú o nejaké ryby v deckej izbe..
Obrázok používateľa
anet9
 
Príspevky: 90
Založený: 13 Okt 2010 12:43 pm
Bydlisko: Prešov

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod Milan666 » 02 Feb 2012 15:02 pm

Ja som bol vedený k chovu, najprv samozrejme teoretický v prírode, kde ma otec brával a až som pochopil ich život a potreby v prírode, (zvierat, prirodzene), tak potom som mal možnosť zadovážiť si niejaké to zvieratko. Stále to bolo pod dohľadom otca a on bol stále mojím vzorom. Keď sa pominul bol som ešte chlapec a ktovie čo všetko som tým zameškal.
Rovnako som viedol aj moje deti, sú už dávno dospelé, nechovajú nič ale na ich vzťah k prírode a predovšetkým k zvieratkám som hrdý.
Mal som však jednú obrovskú výhodu, detstvo som prežil na dedine
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod astro » 02 Feb 2012 21:02 pm

lubosmihula napísal:Tu je rybka pre takých čo si nevážia prírodu, táto znesie ozaj okrem ohňa všetko. Nezaplatíte nič a keď sa vám nechce o ňu starať jednoducho nemusíte. Všetci lajdáci obstarajte si ju a spravíte mne aj ostatním radosť :lol: A to najdôležitejšie, pozrite aká je šťastná a to ju mám v šuflíku už mesiac.

aj to množíš? :wink:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: koule s jednou rybkou

Odoslaťod lubosmihula » 02 Feb 2012 21:19 pm

jasné, dokonca posielam na dobierku. Táto na fotke je ichtispapirus vulgaris, PH 0 - 99, čaká malé máš záujem pošlem v obálke :))
skoro som zabudol pripravujem jej pekné akva - žiadne riasy :,
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.