kto byva v panelaku?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod JRx » 16 Apr 2010 08:48 am

Baro666

stojan na celu tuto tvoju srandu je priamo na betone?
neukotvoval si nic do nosnej steny ?
JRx
 
Príspevky: 22
Založený: 09 Máj 2007 14:07 pm
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod snake » 20 Mar 2011 01:09 am

Tak aj ja prispejem svojou troskou do debaty. Ja som dostal od manzelky ako podmienku zotrvania 700L akva na 7mom poschodi panelaku staticky posudok. Tak som s malou dusickou nasiel statika, isiel som na bytove druzstvo vyhladat projektovu dokumentaciu a cuduj sa svete, statik mi to schvalil. Takze manzelka je spokojna a aj ja kludnejsie spavam. Iste vsak je, ze vypocty su jedna vec a realita druha, ale keby som bol paranojik, tak nemam akva nikdy a to som nemal akva nikdy mensie ako 500L.
A ako pikosku pridam to, ze som bol pod hrozbou rozvodu okrem statika donuteny dat na podlahu hydroizolacny nater, pre pripad nejakej nehody.. Bolo mi povedane, ze nas nabytok mozem znicit, ale susedske vztahy su na nezaplatenie..:-)
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod Peter Lupták » 20 Mar 2011 11:42 am

Nasiel som aj akvarium v byte panelálu s peknym objemom, postavené uz na samostatnej nosnej konštrukcii. Pekna robota-aj ked podla mna taketo nieco uz patri do samostatneho domu- urcite to nie je lacne riesenie.
http://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=7056
Peter Lupták
 
Príspevky: 211
Obrázky: 22
Založený: 26 Nov 2007 13:31 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod Pufli » 20 Mar 2011 20:18 pm

Na 7. poschodí niečo cez 800l http://rybicky.net/nadrze/10321
Obrázok používateľa
Pufli
 
Príspevky: 160
Obrázky: 84
Založený: 05 Nov 2009 03:31 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod Maťo » 01 Feb 2012 11:36 am

Ahojte, prispejem svojou skusenostou. Pri rekonstrukcii bytu som realizoval 363L akva s murovanym stojanom, oblozeny umelym kamenom.I ked akva nie je velke po spocitani vsetkych dielcich hmotnosti vratane spevnenej zelezobetonovej platni a dalsieho akva ako externy filter mi to vychadzalo cca 900kg na plochu 140x0,55 cm t.j. na 0,77m2. I ked vseobecne co som cital podla inych na forach je to vraj v pohode predsa som navstivil statika. Cely vypocet robil predo mnou a trochu sa najprv zhrozil, ked zatazenie na 1m2 vychadzalo viac ako 1,1 tony. Zakladne kriterium realizacie bolo umietnenie akva pri nosnej stene, kde su zaciatky ulozenia stropnych panelovych dosiek. Prefabrikaty pouzite v nasom panelaku su 360x60 cm a umiestnenie akva pri priecke niekde v strede dlzky prefabrikatu by nepovolil. Spocitaval stale a nahodile zatazenie (nahodile je podla normy 200kg/m2 * nejaka konstanta teda cca okolo 300kg/m2) a urcil napatie v ohybe. Podla jeho slov je jedno ci som na 1. alebo na x-tom poschodi. Prefabrikaty su rovnake. Zaver je, ze pokial akva bude realizovane v rohu podla mojich nakresov, tak by som tam mohol daj aj 3 tony. Potvrdzujem to, co tu uz bolo x-krat pisane, ze pri spravnom umiestneni nie je problem aj s ovela vacsimi akva na lubovolnom poschodi v panelakoch. Tak ci tak, statika odporucam navstivit, lepsie sa spi :) a je aj doklad v pripade potreby. Vela zdaru!
Maťo
 
Príspevky: 34
Obrázky: 10
Založený: 19 Dec 2011 12:41 pm
Bydlisko: Galanta

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod chnuro » 01 Feb 2012 13:13 pm

@Maťo - suhlasim s tvojím postojom a postupom. Neriskovať a poradiť sa s odborníkmi, nespoliehat sa na rady typu ved aj on to ma tak. Zauimalo by ma, kolko ta taky posudok vysiel a co vsetko si mu musel nachystat ako podklady?
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod Giftzahn » 01 Feb 2012 15:24 pm

chnuro napísal:@Maťo - suhlasim s tvojím postojom a postupom. Neriskovať a poradiť sa s odborníkmi, nespoliehat sa na rady typu ved aj on to ma tak. Zauimalo by ma, kolko ta taky posudok vysiel a co vsetko si mu musel nachystat ako podklady?


njn, rozhodne by pomohlo ak ma clovek "technicke vykresy od panelaku" ... ale vacsinou sa tie nedaju zohnat a to hlavne u starsich panelakov ... cize ono potom uz zalezi na samotnom statikovi .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod jarik001 » 01 Feb 2012 16:22 pm

njn, rozhodne by pomohlo ak ma clovek "technicke vykresy od panelaku" ... ale vacsinou sa tie nedaju zohnat a to hlavne u starsich panelakov ... cize ono potom uz zalezi na samotnom statikovi .... :wink:[/quote]

tak, to máš pravdu....niečo také ako technické výkresy...na to môžeš zabudnúť, keď som prerábal byt chcel som dať kúpelku do chodby lebo bola zbytočne veľká, tak som poctivo všetko začal zisťovať..a keď prišlo na technické výkresy a statiku..tak zamestnanec na byt. družstve chytil pauzák a "stanovil" sám aké má parametre...no a potom si zvol zaťaženie na m2
Obrázok používateľa
jarik001
 
Príspevky: 117
Obrázky: 0
Založený: 21 Sep 2011 12:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod Giftzahn » 01 Feb 2012 16:37 pm

jarik001 napísal:njn, rozhodne by pomohlo ak ma clovek "technicke vykresy od panelaku" ... ale vacsinou sa tie nedaju zohnat a to hlavne u starsich panelakov ... cize ono potom uz zalezi na samotnom statikovi .... :wink:


tak, to máš pravdu....niečo také ako technické výkresy...na to môžeš zabudnúť, keď som prerábal byt chcel som dať kúpelku do chodby lebo bola zbytočne veľká, tak som poctivo všetko začal zisťovať..a keď prišlo na technické výkresy a statiku..tak zamestnanec na byt. družstve chytil pauzák a "stanovil" sám aké má parametre...no a potom si zvol zaťaženie na m2[/quote]

jj, toto poznam sak som si nieco podobne uzil a ja pri "najazdoch" na uz skoro zrusene SBD a zhanal som technicku dokumentaciu k panelaku :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod arowana » 01 Feb 2012 21:17 pm

Našťastie v oddobí " boomovej " výstavby panelákov, boli takmer uniformné projekty a ČSN normy na panely. Skúsenejší statik nemá problém dané parametre dohľadať.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod Maťo » 02 Feb 2012 12:44 pm

chnuro napísal:@Maťo - suhlasim s tvojím postojom a postupom. Neriskovať a poradiť sa s odborníkmi, nespoliehat sa na rady typu ved aj on to ma tak. Zauimalo by ma, kolko ta taky posudok vysiel a co vsetko si mu musel nachystat ako podklady?


Ahoj, navstiveny statik je odporucany nasou spravcovskou spolocnostou a teda na vyber som moc nemal. Samozrejme mal vsetky potrebne nakresy vratane pouziteho typu betonu danej kvality. Vypytal si 50eu.
Maťo
 
Príspevky: 34
Obrázky: 10
Založený: 19 Dec 2011 12:41 pm
Bydlisko: Galanta

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod Giftzahn » 02 Feb 2012 12:46 pm

Maťo napísal:
chnuro napísal:@Maťo - suhlasim s tvojím postojom a postupom. Neriskovať a poradiť sa s odborníkmi, nespoliehat sa na rady typu ved aj on to ma tak. Zauimalo by ma, kolko ta taky posudok vysiel a co vsetko si mu musel nachystat ako podklady?


Ahoj, navstiveny statik je odporucany nasou spravcovskou spolocnostou a teda na vyber som moc nemal. Samozrejme mal vsetky potrebne nakresy vratane pouziteho typu betonu danej kvality. Vypytal si 50eu.


jj, tak potom nastastie nemusel konzultovat krystalovu gulu ...co je vzdy vyhoda .. jj, 50,- EUR za odbornu cinnost, konzultaciu a vypracovany posudok .... je uplne v poriadku :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod jarik001 » 02 Feb 2012 15:32 pm

Maťo napísal:
chnuro napísal:@Maťo - suhlasim s tvojím postojom a postupom. Neriskovať a poradiť sa s odborníkmi, nespoliehat sa na rady typu ved aj on to ma tak. Zauimalo by ma, kolko ta taky posudok vysiel a co vsetko si mu musel nachystat ako podklady?


Ahoj, navstiveny statik je odporucany nasou spravcovskou spolocnostou a teda na vyber som moc nemal. Samozrejme mal vsetky potrebne nakresy vratane pouziteho typu betonu danej kvality. Vypytal si 50eu.




No daj výsledok..aká je povolená záťaž?
Obrázok používateľa
jarik001
 
Príspevky: 117
Obrázky: 0
Založený: 21 Sep 2011 12:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod Giftzahn » 02 Feb 2012 16:05 pm

jarik001 napísal:No daj výsledok..aká je povolená záťaž?


njn, zo statika vacsinou vylezie cislo tak okolo 300kg/m2 ... za co si vie aj zodpovednost zobrat :mrgreen: .... ale poznam pripady ludi co maju 500kg/m2 a dokonca aj viac a este stale nie su u susedov :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod tijani » 12 Mar 2019 18:23 pm

Pokusim sa ozivit tuto temu:
chcel by som si dal do bytu (5. posch. z piatich v panelaku) 4ks 430 litrovych akvarii, na dvoch stojanoch. Nadrze by boli vsetky v jednej miestnosti pri tej istej stene. Myslite, ze je to bezpecne?
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod snajprik » 12 Mar 2019 20:57 pm

2,5 tony ku jednej stene to už by chcelo si to preveriť statikom. Ja mam doma 1 tonu preto som to dal ku nosnej priečke, ale to už by fakt chcelo vyjadrenie statika. Čo v tých akva chceš chovať?
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod matus.galan » 12 Mar 2019 22:31 pm

Jednoznacne to chce posudok od statika kedze v pripade problemu mozes ohrozit nieles seba ale hlavne suseda pod sebou. Taktiez nevies ci byty pod tebou nemaju nejaku inu stavebnu upravu ktora ti tento tvoj zamer moze kompletne zrusit.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: kto byva v panelaku?

Odoslaťod tijani » 13 Mar 2019 10:11 am

Ja mam momentalne akvaria v prenajatej pivnici, ale musim to tam bohuzial zrusit, tak som si chcel aspon cast ryb vziat domov. Ryby mam rozne, kazda nadrz je druhovo ina. Ale asi to nebudem riskovat a skusim najst nejaky iny suterenny priestor. Kazdopadne dakujem za nazor, tiez som nemal dobry pocit z tej hmotnosti.
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.