napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod loksik.lubos » 27 Jan 2012 11:16 am

untitled.jpg
Tu je schema
Zdravim

zakladam novu temu ak sa to tu uz kdesi riesilo ospravedlnujem sa!!!


Mam doma vonkajsi filter, ktory ma raz zradil a cakalo ma po prichode domov nemile prekvapenie :shock:
Tak ma napadol doma urobit si jeden navrh ako tomu predist. Na nete som raz nasiel jeden elektromagneticky ventil, ktory sluzi na zastavenie vody a prislo mi to ako na napad tu je stranka ako to asi tak vypada su aj lacnesie a vela variant http://www.lavant.sk/index.php?main_page=popup_image&pID=408. Tento ventil by som pripojil medzi vypustom s akvaria a filtra ucelom by bolo zastavenie vody do filtra. Pod vonkajsi filter by som dal daku vyssiu nadobku v ktore by bol umiestneny detektor vody.Tento detektor by zaregistroval pripadny unik vody z filtra cez dake tesnenie.detektor by som prepoil na relatko spolu elektromagnetickym ventilom ktory by zastavil privod vody a nasledne by aj odpoil filter od siete koli poskodeniu a tak.V prilohe je mensia schema ako to zhotovit len uz by trebalo zhotovit plan elektriky aby to dobre fungovalo.Relatka by som musil dat na 12v zdroj nalepsie alebo kupit relatka na 230V spinacie alebo rozopinacie. Podla mna je to dobry napad si nieco taketo urobit za cca 50euro ako potom zaplatit pekne skody za tisice eur. Zatial budem rozmyslat nad schemou zapojenia. Tak zatial prajem pekny den :angel:
loksik.lubos
 
Príspevky: 82
Obrázky: 5
Založený: 13 Jan 2012 11:46 am

Reklama

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod Giftzahn » 27 Jan 2012 12:37 pm

no, zaujimave riesenie ...jj, hned je vidno ze si nad tym seriozne uvazoval ... ono, strasiak vytecenia akva cez externy filter je snad pritomne v kazdej druhej teme k externym filtrom ... pokial dobre vidim mas EHEIM filter ... a zatial ani jeden filter od EHEIMu ktory som prevadzkoval za tie roky mi netiekol ... to iste plati aj pre Fluval .... cize ja som to rieil uplne jednoducho ... zavolal som do poistovne a dal som si pripoistit byt aj o skody z vyteceneho akva ... a je vybavene ... a stalo ma to tak mozno 1 hod. zivota a cca. nejakych mozno 12 - 15 EUR naviac k poistke :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod jarik001 » 27 Jan 2012 13:21 pm

tatk takto som to riešil aj :) ale zatial chvala bohu mi JBL drží...ale plán je to veľmi dobrý...
Obrázok používateľa
jarik001
 
Príspevky: 117
Obrázky: 0
Založený: 21 Sep 2011 12:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod chypoflow » 27 Jan 2012 13:43 pm

Nazdar
ten detektor v dolnej nadobe by sa dal zamenil za plavakovy na hladine ked mas nadobu na odtok.
Vylepsienie na 2 spinaci kontakt na rele zapojil cez 9V BAT 12V bzuciak na indikaciu zapnutych svetiel na aute a uz mas aj zvukovy alarm.
a este ako som sa tu docital tak by som spravil 0,5 az 3cm dieru do nasavacej hacice tak 1cm pod uroven hladiny a tak by dalo sa usetrit na tom elektrickom ventile ale inak fajn
chypoflow
 
Príspevky: 1
Založený: 27 Jan 2012 12:50 pm

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod loksik.lubos » 27 Jan 2012 14:33 pm

:angel:
Naposledy upravil loksik.lubos dňa 27 Jan 2012 14:35 pm, celkovo upravené 1 krát.
loksik.lubos
 
Príspevky: 82
Obrázky: 5
Založený: 13 Jan 2012 11:46 am

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod loksik.lubos » 27 Jan 2012 14:34 pm

Tak ten snimac vody ten by sa dal kludne urobit na rozny sposob kedze nestoji par korun da sa to vyriesit aj inac.Ale ten ventil da sa zohnat aj cca10 euro len by som musil prejst viac stranok to by az take narocne nebolo. Ten ventil by som tam uvazoval ponechat totiz da sa zapojit na dva sposobi ked ide don prud je otvoreny alebo naopak klasicke mikrospinace. Ja by som to ponechal tak aby bol otvoreny bez prudu a po indikovany vody by ho zopol a zastavil by vodu aspom by nebol stale pod prudom skor naopak .
loksik.lubos
 
Príspevky: 82
Obrázky: 5
Založený: 13 Jan 2012 11:46 am

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod loksik.lubos » 27 Jan 2012 14:38 pm

Aj ta poistovna neni zla ale zas niektore poistovne su take ze po nich musis vymahat nieco nieco podobne ako pri havarijnej poistovne a nahodou nieco zistia a skodu zamietnu stalo sa to aj kamaratovy ked mal poistenu domacnost a vyhorel mu obvod zasuviek a poskodilo mu celu elektroniku a nic nedostal nemal totiz doklad od elektrikara
loksik.lubos
 
Príspevky: 82
Obrázky: 5
Založený: 13 Jan 2012 11:46 am

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod twity » 27 Jan 2012 16:58 pm

Zdravim,no mne sice netiekol filter,ale tiez som mala pekny darcek pred Vianocami.
Prisla som domov a v akva bolo asi 10cm vody ostatna sa mi vypumpovala ce vypustu hadicu von.Ta sa mi odlepila od skla a vyskocila von a veselo striekala vodu na stenu,zasuvky,podlahu a skrinku :((
twity
 
Príspevky: 188
Obrázky: 39
Založený: 04 Feb 2008 13:43 pm
Bydlisko: Galanta

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod playman22 » 27 Jan 2012 17:33 pm

Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod Marecek » 27 Jan 2012 18:25 pm

Ja to mam ciste mechanicky.
Spominany EHEIM mam v nadobe. Saciu trubku mam tesne pod hladinou vody v akvariu. Ta truka je vlozena v otvorenej trubke ktora je v rohu akvaria a v dolnej casti perforovana a je kompletne skryta za pozadim. Cize aj ked samotny filter cerpa tesne pod hladinou vody, dodatocna trubka zabezpecuje ze sa voda nasava z dolnej casti akva ..., stalo to NIC a nepotrebuje to NIC na napajanie ;-)
Nadoba v ktorej stoji EHEM je dostatocne dimenzovana na tych par litrov ktore vytecu pokial sa filter zavzdusni
Obrázok používateľa
Marecek
 
Príspevky: 68
Obrázky: 11
Založený: 30 Aug 2004 16:21 pm
Bydlisko: BA

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod fazyl » 27 Jan 2012 21:30 pm

Giftzahn napísal: ... a stalo ma to tak mozno 1 hod. zivota a cca. nejakych mozno 12 - 15 EUR naviac k poistke :mrgreen:

12-15e mesacne? ono ktovie ci sa to vztahuje aj na poruchu filtra a nie len napr na rozbitie/vytecenie akva samotneho ... ved vieme ako poistovne funguju :?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod chnuro » 27 Jan 2012 21:48 pm

Tieto poistky sa platia rocne. Ked mas hypoteku, nejaku platit musis, do toho ta dokope banka. Ked si vyberies spravny produkt, spravnej spolocnosti, da sa na tom celkom usetrit.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod Caiman » 27 Jan 2012 23:17 pm

ako v uz starsej teme ohladne externych filtrov...stale nechapem preco toto ludia riesia...
vsak ked sa bojim externeho filtra tak si ho nekupim.Ked to raz bolo vymyslene na externu filtraciu tak to musi fungovat a byt bezpecne (samozrejme hovorim o renomovanych znackach a nie o cinskych napodobeninach).
Pre pokoj na dusi zabezpecim v pripade poruchy (jasne,aj ferrari sa moze pokazit) aby sa hadice do filtra co najskor zavzdusnili a vybavene.Ak sa nieco stane vytecie par litrov...
A miesto penazi investovanych do takejto "elektrovybavy" radsej investujem do o triedu kvalitnejsieho filtra.
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod loksik.lubos » 03 Feb 2012 10:30 am

Tak pri velkych akvariach nad 120 litrov je lepsie uz mat poriadny filter ako 2-3 filtre vo vnutri akvvaria ktore tam povedane kazia vzhlad. Pri vonkajsom filti je lepsie cistenie ako pri vnutornom. Lebo ak ho vypnes vnut.a chces ho vybrat a vycisttit tak ti vsetok bordel spadne spat do akvaria a to ma najviac hnevalo a teraz len zoberiem filter vylejem vodu a je po probleme. Ale tak kazdy ma svoje myslenie na filtre tak kazdy vie co je pre sameho seba najlepsie. :)
loksik.lubos
 
Príspevky: 82
Obrázky: 5
Založený: 13 Jan 2012 11:46 am

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod astro » 03 Feb 2012 10:38 am

pri čistení vnútorného filtra treba použiť sedliacky rozum a pred tým než ho vyberieš z nádrže natiahnuť naň napr. igelitku z tesca alebo mikroténový sáčok
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod Giftzahn » 03 Feb 2012 10:42 am

astro napísal:pri čistení vnútorného filtra treba použiť sedliacky rozum a pred tým než ho vyberieš z nádrže natiahnuť naň napr. igelitku z tesca alebo mikroténový sáčok


njn, astro ... ty si hotovy inovator .... ale teraz vazne .... jasnacka jednoduche a ucelne ... ono minule som bol kamaratovy navrtat zopar dier a to uz hned tahal vysavac ... tak vravim pod vrtanu dieru nalepime papierovou paskou igelitku z tesca a bordel co ? ... no predsa bordel napada do tasky s tesca .... inak ked to funguje v vrtanim dier aj v akva to zafunguje ... na beton :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod Snoopy » 03 Feb 2012 10:48 am

:DD
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: napad ako zabranit vyteceniu vonkasieho filtra

Odoslaťod eRmail » 03 Feb 2012 16:13 pm

tak to tiez riesenie ale ked niekto nechce zasahovat casto do akvaria dava aj inym moznostiam napad ako je trebas vonkajsi filter
eRmail
 
Príspevky: 24
Obrázky: 0
Založený: 03 Feb 2012 16:08 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.