Prázdne akvarko



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Prázdne akvarko

Odoslaťod Nipi » 04 Feb 2012 09:09 am

Už som z toho na nervy, niekedy si myslím že s tou akvaristikou by som mala skončiť...mám 24 l akvarko a mala som tam zo začiatku 3 neonky a 2 gupky, mam tam 3 rastliny a filter Nano. Takze zo začiatku som sa veľmi tešila že konečne (predtým som mala v 2. akva. bojovnicu a ta mi ochorela na plieseň a kedze som hned nevedela co to je, zacala som ju asi liečiť príliš neskoro a tak po par dnoch zomrela-moja 1. rybycka :cry: uz to bolo pre mna veľmi ťažké..) no a tak som mala to akvarko plné asi týždeň, no po ňom mi zrazu z ničoho nič zomrela 1 neonka, to už sme si vysvetlovali všeliako takže som sa stým vysporiadala, ale ked po asi 2 dňoch mi zomrela gupka, už sa to nedá len tak vysvetliť..naozaj neviem čo už mám robyť..., ale dnes som si všimla že 1 neonka ma tak asi pri žiabrách také niečo strašne lesklé, ale tá 2. neonka nie a 2. gupka sa má tiež ešte dobre ...neviem čo mám robyť PROSIM POMOZTE MI !!! :cry: :(
Obrázok používateľa
Nipi
 
Príspevky: 5
Založený: 17 Dec 2011 09:17 am

Reklama

Re: Prázdne akvarko

Odoslaťod scratcher » 04 Feb 2012 09:15 am

preliec ich nejakym preventom,predavaju ho v kazdej akvaristike;pokial sa jedna o neonky a gupky tie by som riesil spáchnutim a kupil nove osadenstvo :D.
Obrázok používateľa
scratcher
 
Príspevky: 175
Obrázky: 4
Založený: 20 Okt 2008 12:52 pm
Bydlisko: Nováky

Re: Prázdne akvarko

Odoslaťod Giftzahn » 04 Feb 2012 09:16 am

@nippi: hmm, v skratke male akva, absolutne nevhodne rybky a malo rastlin .... cize tu je rychle vysvetlenie ... neonky a gubky vzhladom na svoju velkost potrebuju aspon akvarium s dlzkou 60cm ... cize nieco na sposob 60x30x36 ... preto sa nesmies cudovat ze to tvoje rybky radsej dobrovolne "vzdaju" = skapu ako by mali v tako mini akva sa trapit :wink:

cize najlepsia rada je pozri tu na fore temy ohladne zakladania akva, zabehu akva, prevadzky akva a tiez je vhodne si prestudovat klubovy casopis akvarium ... a nezabudaj ze stale plati kto vie citat ma rozhodne vyhodu .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prázdne akvarko

Odoslaťod Milan666 » 04 Feb 2012 11:13 am

Ja to napíšem rovno, už mi dotiekli nervy:
V malom akvárku rybky tiež serúúúú a tie hovná sa rozkladajú do vody a tým pádom sú nútené ten sajrajt vdychovať a konzumovať!
To je tak ťažké to pochopiť?!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Prázdne akvarko

Odoslaťod scratcher » 04 Feb 2012 11:22 am

myslim si ze malo by sa spravit nejake uvitacie okno pre kazdeho noveho zaregistrovaneho,boli by tam zakladne pokyny ako sa orientovat na fore...mozno by to pomohlo zabranit takýmto zbytočným témam...
Obrázok používateľa
scratcher
 
Príspevky: 175
Obrázky: 4
Založený: 20 Okt 2008 12:52 pm
Bydlisko: Nováky

Re: Prázdne akvarko

Odoslaťod astro » 04 Feb 2012 12:18 pm

podľa mňa sú pravidlá fóra dostačujúce, zvládne ich aj polointeligent
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Prázdne akvarko

Odoslaťod Nipi » 04 Feb 2012 15:12 pm

Giftzahn
no ako rastliny by som ešte mohla pridať, ale nechápem, že čo je na tom zlé mať 3 neoky a 2 gupky (teda vlastne uz len 2 neonky a 1 gupku) v 24l akva. ?!! "vzhľadom na ich veľkosť" šak jedna menšia neonka má zhruba 3 cm a tá väčšia má 4cm a gupka zhruba tak isto...vážne nechápem čo je na ich veľkosti zlé!..menšie ryby ani nepoznám
Obrázok používateľa
Nipi
 
Príspevky: 5
Založený: 17 Dec 2011 09:17 am

Re: Prázdne akvarko

Odoslaťod Nipi » 04 Feb 2012 15:16 pm

Milan666 napísal:Ja to napíšem rovno, už mi dotiekli nervy:
V malom akvárku rybky tiež serúúúú a tie hovná sa rozkladajú do vody a tým pádom sú nútené ten sajrajt vdychovať a konzumovať!
To je tak ťažké to pochopiť?!

hmm..tím si chcel povedať, že teraz jak mám malé akvárko tak ho nečistím?! vážne som to nepochopila :?: viem že akva. nedložím a za 5 rokov ked si nanho spomeniem tak ho vycistim... :|
Obrázok používateľa
Nipi
 
Príspevky: 5
Založený: 17 Dec 2011 09:17 am

Re: Prázdne akvarko

Odoslaťod Milan666 » 04 Feb 2012 15:30 pm

Nipi napísal:Giftzahn
no ako rastliny by som ešte mohla pridať, ale nechápem, že čo je na tom zlé mať 3 neoky a 2 gupky (teda vlastne uz len 2 neonky a 1 gupku) v 24l akva. ?!! "vzhľadom na ich veľkosť" šak jedna menšia neonka má zhruba 3 cm a tá väčšia má 4cm a gupka zhruba tak isto...vážne nechápem čo je na ich veľkosti zlé!..menšie ryby ani nepoznám

Ale 24l- itrov nieje akvárko, to pochopíš?, to je váza na kvety, alebo ak to chceš mať jemne napísané, tak nano akvárium s rastlinkami a maximálne tam mať niejaké krevetky.
Neónky sú húfovité rybky moja a dobre sa cítia, keď ich je minimálne 10-desať, a desať do tých 24 litrov!!!! :twisted:
Keď odrátaš objem piesku, štrku, či substrátu, filter, kamene, tak zistíš, že je tam 15 litrov vody
Menšie rybky nepoznáš, horšie je, že ty nepoznáš potreby pre život žiadnej rybky!
Sú menšie rybky, ale najprv sa pusť do študovania akvaristiky
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Prázdne akvarko

Odoslaťod Mariok » 04 Feb 2012 16:16 pm

Nipi napísal:...no ako rastliny by som ešte mohla pridať, ale nechápem, že čo je na tom zlé mať 3 neoky a 2 gupky (teda vlastne uz len 2 neonky a 1 gupku) v 24l akva. ?!! "vzhľadom na ich veľkosť" šak jedna menšia neonka má zhruba 3 cm a tá väčšia má 4cm a gupka zhruba tak isto...vážne nechápem čo je na ich veľkosti zlé!..menšie ryby ani nepoznám


V tejto fáze je na tom zlé len jedno jediné, a to tvoje vedomosti o akvaristike. Nemáš ani poňatia o tom , čo sa v akváriu deje a hráš sa s kalkulačkou na počet rýb v akváriu. Takto to nikdy fungovať nebude. Nebudeš vyhadzovať zbytočne peniaze za liečivá, ak pochopíš, že viac ako 90% problémov sa dá riešiť výmenou vody a udržovaním primeranej čistoty akvária napr. neprekrmovaním.
Čistá voda ešte neznamená zdravá zdravá voda. To je pekne vysvetlené v téme dusík v akváriu v klubovom časopise akvárium (myslím č.4). ...Dusičnany, dusitany, príp. čpavok nevidieť, a aj tak zabíjajú ryby, buď takmer okamžite (behom pár hodín), alebo postupne dlhodobým pobytom v balastnom prostredí stratia imunitu a objavia sa choroby presne takého rázu, ako spomínaš.
P.S. : Aj Milan666, aj Giftzahn by v akvárko s 24l s tvojím osadenstvom dokázali udržať bez problémov v zdravom stave, ty však TERAZ určite nie, aj preto ti odporúčajú väčšie. Viac vody = pomalšie zmeny k horšiemu = viac času na reakciu/zásah akvaristu = ideálny stav pre začiatočníka a väčšia šanca pre prežitie rýb.
Prajem úspešné štúdium.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.