PT 200



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: PT 200

Odoslaťod peter-trnava » 11 Feb 2012 22:40 pm

Doplnim este info o hnojeni. Cca 20 dni pouzivam PPS pro + Easycarbo (2x 1,5ml). Rano maktro, vecer mikro.
Denna davka zivin mg/l N 0,237. NO3 1,0516. PO4 0,170. Mg 0,124. K 1,393. Fe 0,127. B 0,023. P 0,055.. Mn 0,036. Mo 0,0009.
CO2 zatial nemeriam :oops:
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: PT 200

Odoslaťod peter-trnava » 12 Feb 2012 17:05 pm

Update 12:2:2012

Obrázok

Obrázok

Emers cast

Obrázok

HC+Staurogyne
Obrázok

Lilaeopsis+ Glossa
Obrázok

Emers Fissidens
Obrázok
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: PT 200

Odoslaťod prasan » 12 Feb 2012 17:38 pm

Nó, to sa mi páči.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: PT 200

Odoslaťod Giftzahn » 13 Feb 2012 11:09 am

jj, uz to pomaly zacina naberat na obratkach co sa rastu tyka ... este chvilku a bude to pekna dzungla ... inak ono mozno take fesne HQI 150W by som si vedel nad akvarkom prestavit :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: PT 200

Odoslaťod peter-trnava » 13 Feb 2012 11:18 am

Giftzahn napísal:jj, uz to pomaly zacina naberat na obratkach co sa rastu tyka ... este chvilku a bude to pekna dzungla ... inak ono mozno take fesne HQI 150W by som si vedel nad akvarkom prestavit :wink:


Dik za optimizmus, po cca 2 tyzdnoch pouzivania EC riasy vyrazne ustupili. To ma tesi najviac :-) Na rastlinach som zatial nejaky vyznamny rozdiel nezaznamenal. Glosu som musel zostrihat, aj napriek dostatocnemu osvetleniu sa tahala hore (niektora sa ale uz teraz pekne plazi).
Kryt nemozem menit, akva je v kuchyni zakomponovane do linky takze nad nim nie je dostatok miesta. :cry:
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: PT 200

Odoslaťod Giftzahn » 13 Feb 2012 15:14 pm

peter-trnava napísal:
Giftzahn napísal:jj, uz to pomaly zacina naberat na obratkach co sa rastu tyka ... este chvilku a bude to pekna dzungla ... inak ono mozno take fesne HQI 150W by som si vedel nad akvarkom prestavit :wink:


Dik za optimizmus, po cca 2 tyzdnoch pouzivania EC riasy vyrazne ustupili. To ma tesi najviac :-) Na rastlinach som zatial nejaky vyznamny rozdiel nezaznamenal. Glosu som musel zostrihat, aj napriek dostatocnemu osvetleniu sa tahala hore (niektora sa ale uz teraz pekne plazi).
Kryt nemozem menit, akva je v kuchyni zakomponovane do linky takze nad nim nie je dostatok miesta. :cry:


jj, pesimizmus len riasu plodi ... :mrgreen: ale teraz vazne, EC je dobry pomocnik na udrzanie a decimaciu riasy ... a ked sa ti rastlinky rozrastu a zvacsia svoju "hmotu" ani to EC nebude nutne vo zvysenych davkach .... hmm.. tak potom custom HQI ( to tu este nebolo) ... zohnat predradnik, patice a "sumnu" 150W HQI vybojku ( pripadne 2 x 70W HQI) a je super projekt na svete :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: PT 200

Odoslaťod peter-trnava » 13 Feb 2012 15:30 pm

Ak o tom budem realne uvazovat tak do projektu urcite zapojim svetelneho maga Chnura :mrgreen:
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: PT 200

Odoslaťod Giftzahn » 13 Feb 2012 15:32 pm

peter-trnava napísal:Ak o tom budem realne uvazovat tak do projektu urcite zapojim svetelneho maga Chnura :mrgreen:


jj, to som zabudol dopisat ..rozhodne ked budes konzultovat problematiku osvetlenia s chnurom chybu nespravis ... jj, je to odbornik :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: PT 200

Odoslaťod peter-trnava » 13 Feb 2012 15:37 pm

peter-trnava napísal:.........Mam cisty strk, nie je sice kremicity ale to je uplne jedno (neobsahuje Ca). Ako husto sa maju aplikovat tbl?.


Co doporucujete?
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: PT 200

Odoslaťod Giftzahn » 13 Feb 2012 16:15 pm

peter-trnava napísal:
peter-trnava napísal:.........Mam cisty strk, nie je sice kremicity ale to je uplne jedno (neobsahuje Ca). Ako husto sa maju aplikovat tbl?.


Co doporucujete?


njn, tabletkova dilema ... ono nikde to vyrobca neuvadza ...napr. pri Dennerle Tabletkach ... ale dovolim si tvrdit ze ked das 1 tbl. na 10x10 cm nebude problem ... alebo pisal som to v inej teme
Glossostigma elatinoides
:

co sa tyka tabletiek ... ako pise azet ... mozes "natabletkovat" dno a pre glossu to bude rozhodne plus ... pripadne este je mozne aj vziat injekcnu striekacku s ihlou a pekde hlboko do substratu zapichnut a "podstreknut" glossu napr. tym TPN+ ktore mas k dispozicii a nemusis kupovat tabletky ... toto super zafungovalo u chnura ked sadil a "rozbiehal" utriculariu .. cize by mohlo zafungovat aj u tvojej glossy


cize bud tbl. alebo podstreknut .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: PT 200

Odoslaťod peter-trnava » 13 Feb 2012 18:06 pm

Predpokladam ze rovnako ako TPN moze fungovat aj roztok PPS pro.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: PT 200

Odoslaťod Giftzahn » 13 Feb 2012 19:55 pm

peter-trnava napísal:Predpokladam ze rovnako ako TPN moze fungovat aj roztok PPS pro.


jj, presne tak ... nevidim dovod preco by nemal ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: PT 200

Odoslaťod peter-trnava » 13 Feb 2012 21:34 pm

dik :roll:
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: PT 200

Odoslaťod chnuro » 13 Feb 2012 22:48 pm

@giftzahn, @peter - oboch Vas poznam osobne sice kratko, ale musim povedat, ze mate kazdy uplne iny pristup k akvaristike. Peter je ochotny pockat kludne 3 mesiace, ze sa to nejako spravi a giftzahnovi by v rovnakej nadrzi po 2 tyzdnoch "kypeli" rastliny z nadrze von. Vy dvaja ste ako oheň a ľad :-). Zhodnete sa akurat na tom, že hnojiť treba a ze asi ani to svetlo nebude uplne od veci...

na temu tabletkovania a napichavania dna mozem povedat zo svojej skusenosti asi tolko, ze pokial sa to z dna nezvíri do vodného stĺpca, tak sa tam toho vela pokazit neda, skor naopak. Kedze ma Peter dobre rozmyslene, ako ma vyzerať nádrž vo finálnom stave, tak by som to natabletkoval skrz-na-skrz, rastliny mas na to viac, ako vhodne. U mna to značne pomohlo snaď každej rastline. Navyše, potom hnojenie do vodneho stlpca nebolo tak nachylne na vykyvy.

Velmi dobry tip som dostal v mojej teme tu:
trinitysk napísal:...
4. Zozen si v lekarni rozpustne tobolky, podobne tym co pouziva Dennerle v Planta gold. Tobolku rozober, a do jej dlhsej casti nasyp substral osmocote (male cca 2mm velke gulicky, hnojivo pre bezne rastliny v domacnosti, dostupne hornbach & comp.). Tobolku nasledne zavri a vopchaj do dna co najhlbsie v oblasti utricularie, blyxy, staurogyne. Na ten objem co tam mas ti staci cca 6-7 toboliek. ...

Teda aspon to vyzera zauimavo. Tie tobolky som uz nasiel, ostava este substral osmocote. Potom sa opäť stavím ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: PT 200

Odoslaťod peter-trnava » 13 Feb 2012 23:48 pm

chnuro napísal:@giftzahn, @peter - oboch Vas poznam osobne sice kratko, ale musim povedat, ze mate kazdy uplne iny pristup k akvaristike. Peter je ochotny pockat kludne 3 mesiace, ze sa to nejako spravi a giftzahnovi by v rovnakej nadrzi po 2 tyzdnoch "kypeli" rastliny z nadrze von. Vy dvaja ste ako oheň a ľad :-). Zhodnete sa akurat na tom, že hnojiť treba a ze asi ani to svetlo nebude uplne od veci...

Nepoznam giftzahna osobne ale aj na zaklade jeho prispevkov verim ze mas pravdu ;-)
Ja mam urcite odlisnu filozofiu akvaristiky, mojim cielom su zdrave rasliny, ktore dostanu iba tolko kolko potrebuju (+ nieco navyse pretoze skutocnu potrebu asi neodhadnem na 100%) a ciste akva bez rias. Nechcem sa kazdy tyzden prehrabavat v mase biologickej hmoty a strihat a strihat a potom hladat prijemcu nadbytocnych rastlin (nedokazem ich len tak vyghodit do kosa) a potom sa par dni pozerat na “zrasovane akva” pokial obnazene miesta nezarastu. Aj preto ma fascinuju relativne pomaly rastuce rasliny ako je marsilea. H.vulgaris, niektore druhy machov a papradi a pod. (je to samozrejme relativne porovnanie s HC, glosou, rotalou a pod).
chnuro napísal: Kedze ma Peter dobre rozmyslene, ako ma vyzerať nádrž vo finálnom stave, tak by som to natabletkoval skrz-na-skrz, rastliny mas na to viac, ako vhodne.

Dno mam naozaj “chudobne” (cisty preprany strk) ale sameho ma prekvapilo ako dobre sa v nom od sameho pociatku dari kryptororynam. Ocakaval som ze v novom substrate budu stagnovat, pripadne im opadaju vsetky listy (pri prudkej zmene chemizmu vody to robia) ale tieto pesimisticke vyhliadky sa nastastie nenaplnili.
Uvazujem o miestnom prehnojeni dna najma v oblasti kde je ranunculus a staurogyne a C.evae.. Ostatne rastliny rastu mnou pozadovanou intenzitou. Z dovodu moznosti rychlejsej regulacie by som sa rozhodol pre tekutu formu injektaze. Podla giftzahna mozem pouzit roztok PPS pro, zaujima ma ci mozem pouzit standartnu koncetraciu alebo ho mam nariedit, ak ano v akom pomere.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: PT 200

Odoslaťod Giftzahn » 14 Feb 2012 10:58 am

Nepoznam giftzahna osobne ale aj na zaklade jeho prispevkov verim ze mas pravdu


heh, tak ja teda neviem ... moja gazdina mi uz nejaky ten piatok tvrdi ze teda pravdu nikdy nemam ... :mrgreen:

ale spat k teme ... osobne si myslim ze aj standardna koncentracia by postacovala pre tu lokalnu "injektaz" .... ono, podla mna rozbehni to pokusne v tebou zamyslanych oblastiach kde mas ranunculus a staurogyne a C.evae a uvidis ci to ma kyzeny pozitivny efekt .... :wink:

Nechcem sa kazdy tyzden prehrabavat v mase biologickej hmoty a strihat a strihat a potom hladat prijemcu nadbytocnych rastlin (nedokazem ich len tak vyghodit do kosa) a potom sa par dni pozerat na “zrasovane akva” pokial obnazene miesta nezarastu. Aj preto ma fascinuju relativne pomaly rastuce rasliny ako je marsilea. H.vulgaris, niektore druhy machov a papradi a pod. (je to samozrejme relativne porovnanie s HC, glosou, rotalou a pod).


jj, ale by si sa cudoval ze aj tieto "pomaly" rastuce rastlinky sa dokazu pri dobrom hnojeni, osvetleni a CO2 masivne rozrast ... u mna machy, microsoria, paprade, marsilea, parva, hydrocotyle, .... priam besneli a po case som kazdy tyzden za lavorik podaroval ( a akva zacinalo ako "odpadove akva" cize vsetky rastlinky co som tam mal boli originalne urcene majitelom na vyhodenie ) .... plus spotreba hnojiva pri tychto akoze "nenarocnych" rastlinkach bola viac ako udivujuca :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: PT 200

Odoslaťod peter-trnava » 14 Feb 2012 12:22 pm

Giftzahn napísal: jj, ale by si sa cudoval ze aj tieto "pomaly" rastuce rastlinky sa dokazu pri dobrom hnojeni, osvetleni a CO2 masivne rozrast ... u mna machy, microsoria, paprade, marsilea, parva, hydrocotyle, .... priam besneli a po case som kazdy tyzden za lavorik podaroval ( a akva zacinalo ako "odpadove akva" cize vsetky rastlinky co som tam mal boli originalne urcene majitelom na vyhodenie ) .... plus spotreba hnojiva pri tychto akoze "nenarocnych" rastlinkach bola viac ako udivujuca :wink:


Presne o tomto to je, mne uplne staci najst taku rovnovahu pri ktorej budu rastliny zdrave ale rast bude minimalny a akva bude dlhodobo udrzatelne pri mierne sa meniacom layoute. Zmenim ho az ked sa mi zunuje. :)
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: PT 200

Odoslaťod trinitysk » 15 Feb 2012 14:03 pm

1. peter este jeden 2224 by pomohol, do takehoto akva sa mi honic vody vobec nehodi, skor 2224 ci 2324 ak mas financie...tieto dva filtre budu dostatocne, vsupy a vystupy do filtra si daj do zadnych rohov...
2. bacha na svetlo aby neclonili emerzy submerzom, svetla nemas velmi nazvys, ja by som pridal este kludne 30W, teda na tych cca 120W...aj ked tam mas teraz len 100l netto vody tak ti svetlo pohlcuje priestor medzi hladinou a ziarivkami...
3. Nainjektuj si dno kde mas glossu tak, ako som pisal chnurovi, u krypto mozes pouzit vyborne crypto tabs od dennerle, tekute hnojenie ako popisane vyssie sa mne neosvedcilo, ma kratkodoby a nizsi efekt ako tabs.
4. PPS Pro pre toto akva je dobra volba, vzhladom na machy a mikrosorko by som ale jemne pridal na KH2PO4 oproti klasickemu PPS Pro "receptu"...cca 4-5g na 500ml roztoku by malo stacit...

U tohto semi-akva budes potrebovat viacej trpezlivosti, tie rastlinky povacsine nie su ziadny prebornici v raste, skusil by som aj viacej zahustit z tych druhov co tam uz mas, bude to uz teraz na zaciatku posobit lepsie a jednoduchsie sa ti cele akva vyladi
Z rastliniek by som si tam vedel predstavit este nejaky dalsi druh mikrosorka, bolbitis, do rohov by sa mne pacila nenarocna val. nana ktora potiahne layout aj pekne vertikalne...
Ak ostala este nejaka tvoja otazka nezodpovedana tak mi peter napis...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: PT 200

Odoslaťod peter-trnava » 15 Feb 2012 15:55 pm

trinitysk napísal:2. bacha na svetlo aby neclonili emerzy submerzom, svetla nemas velmi nazvys, ja by som pridal este kludne 30W, teda na tych cca 120W...aj ked tam mas teraz len 100l netto vody tak ti svetlo pohlcuje priestor medzi hladinou a ziarivkami...
Pod kosmi su iba c.pontederifolia a wendtii. Zatial sa zda sa ze im to neprekaza. Budem ich vsak moniorovat. :shock:
trinitysk napísal:3. Nainjektuj si dno kde mas glossu tak, ako som pisal chnurovi, u krypto mozes pouzit vyborne crypto tabs od dennerle, tekute hnojenie ako popisane vyssie sa mne neosvedcilo, ma kratkodoby a nizsi efekt ako tabs.
V pripade vyssie uvedenych druhov crypto mam otazku ci je to potrebne, uz teraz rastu rychlejsie ako by som ocakaval a chcel.
Pod C. evae urcite nieco prihnojim. Ak by som pouzil tekute hnojivo aku davku doporucujete na cca 10x10cm?
trinitysk napísal:4. PPS Pro pre toto akva je dobra volba, vzhladom na machy a mikrosorko by som ale jemne pridal na KH2PO4 oproti klasickemu PPS Pro "receptu"...cca 4-5g na 500ml roztoku by malo stacit...
Pre overenie spomeniem davky ktore som riedil v roztokoch (na 100ml): K2SO4 6g, KNO3 7g, KH2PO4 1g (pridam teda +1g), MgSO4 4g, Plantex 8g
trinitysk napísal:U tohto semi-akva budes potrebovat viacej trpezlivosti, tie rastlinky povacsine nie su ziadny prebornici v raste, skusil by som aj viacej zahustit z tych druhov co tam uz mas, bude to uz teraz na zaciatku posobit lepsie a jednoduchsie sa ti cele akva vyladi
Z rastliniek by som si tam vedel predstavit este nejaky dalsi druh mikrosorka, bolbitis, do rohov by sa mne pacila nenarocna val. nana ktora potiahne layout aj pekne vertikalne...
Prave preto som ich zvolil. Poobzeram sa ci niekto neponuka zaujimave male microsorum na predaj alebo vymenu ;-)
Dnes dosadim S.repens, nejaku hydrocotyle a asi aj lileaopsis do casti pod a medzi korene. Zajtra by mi mala prist dalsia marsilea tak ju doplnim.

Dakujem za rady a pomoc. :wink:
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: PT 200

Odoslaťod trinitysk » 15 Feb 2012 18:59 pm

ad 1. ide o to aku maju mat tie krypta farbu...pokial su viacej v tieni tak su tmavsie s dlhsimi topkai a pretiahnutejsimi listami a ak na svetle tak svetlejsie su listy, kratsie stopky a listy viacej do gulata i.e. nepretiahnute. Plati to u kryptakov viac menej s par par vynimkami vseobecne...takze cez svetlo si ich mozete regulovat...
ad 2. ako som pisal, tekute hnojivo do dna neodporucam a teda ani davkovanie vam nepoviem...doporucujem tablety, ak pouzijete dennerle tak pre kobercovky kazdu tabetu rozseknut nozom na 3 ks a kazdych zhruba 3x3 - 4x4 cm jednu tretinu tablety, ak budete davat kryptakom ktorym to len prospeje tak tam celu tabletu na jeden vacs trs. V pripade kapsuly je dobre u vacsej plochy dna pouzit vacsie mnozstvo kapsul z mensim objemom osmocotte...davkovanie cca 4x4 cm jedna tobolka s cca 1/3 objemu osmocotte...pozrite chnurovu temu kde popisujem ako hlboko a pod.
ad 3. to nevyzera vobec zle, fosfor by som urcite jemne zvysil ako som pisal, namiesto plantexu doporucujem klasicke hnojivko, vid chnurova tema o jeho akva kde to trochu rozpisujem...a pokial trvate na tense tak nemiesat dokopy s makro...ak neviete preco tak myslim, ze som to tu uz niekde pisal, pripadne sa da najst v teme o PMDD...teda dufam..:-)
ad 4. velmi pekne mikrace (aj mini) za ferove ceny doporucujem tu...www.aquascape.cz....ja tam nakupujem a velka spokojnost, majitel mily a kompetentny (co sa v dnesnej dobe nevidi velmi casto..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: PT 200

Odoslaťod chnuro » 15 Feb 2012 23:34 pm

Peter, ak si zmätený, co tym trinity mysli, ked sa odkazuje na moju temu, mozno ti pomoze odlaz na tento prispevok a diskusiu pod nim: mini-oaza-pokoja-by-chnuro-t12195-192.html#p212500
Tobolky som uz kupil, hladam este niekde v meste osmocote. Tvoje akvarium rad pouzijem ako testovacie, ak dovolis. Naklady su na taketo napichanie dna priam až smiešne. Nejakym malym anubiasom sa vyrovname ;-)
V mojom by som nevidel taky efekt, ked mam napichany uz florapol a sera tabletkami.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: PT 200

Odoslaťod peter-trnava » 15 Feb 2012 23:45 pm

OK, dohodneme sa , Osmocote zozeniem ja.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: PT 200

Odoslaťod chnuro » 15 Feb 2012 23:58 pm

Dostal som horuci tip na baumax. Pojdem tam kuknut do konca tyzdna. Mam to po ceste z prace. Kazdopadne chcem osmocte skusit pri zakladani minicka - pod amazoniu. Profito mam uz objednane a vyskusam trinitiho recept ;-). Ale to je uz na inu temu. zatial ma zauima to osmocote.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: PT 200

Odoslaťod Giftzahn » 16 Feb 2012 09:45 am

chnuro napísal:Dostal som horuci tip na baumax. Pojdem tam kuknut do konca tyzdna. Mam to po ceste z prace. Kazdopadne chcem osmocte skusit pri zakladani minicka - pod amazoniu. Profito mam uz objednane a vyskusam trinitiho recept ;-). Ale to je uz na inu temu. zatial ma zauima to osmocote.


njn, tak som zvedavy co "napacha" teda ci bude mat pozitivny ucinok ten osmocote pod Amazoniou ... njn, istotne je to super lacna volba oproti PowerSandu .... ale mozes skusit aj namixovat "custom Power Sand" ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.