Pozadie -farba- dilema



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod bosvargos » 15 Feb 2012 02:26 am

4.jpg

tu je zadná stena ale nie je vidieť celá

5.jpg

potom už len všetky kamene poradne poumývať vykefovať a nechať poriadne vyschnúť. Ked je všetko suché tak som začal lepiť kamene na plexisklo nie akvaristickým silikónom lebo ten držal velmi slabo ale lepil som to tmelom na špátovanie ktorý drží dosť pevne. Pred umytím som si to všetko pofotil aby som potom vedel opäť zložiť kamene tak ako majú biť. Naniesol som na kameň tmel ( nešetril som ním ) a pritlačil o sklo samozrejme s mierou aby sa kamene nepolámali kedže bridlica je dosť krehká. Nechal som deň schnúť a na druhý deň som medzeri zašpároval takým istým tmelom ktorým som lepil ale špároval som tmelom sivej farby. Do špár som naniesol tmel namočil prst do vody a prebytočný tmel zotrel. A pričom je tmel taký gumený tak pri vkladaní pozadia nehrozí jeho praskanie a vypadnutie ako pri klasickej cementovej špárovačke lebo sa to plexisklo tošku prehýba keďže nie je z riadneho skla. Takto nejak vizerá výsledný efekt ( bočná stena ).

6.jpg

takto vyzerá zadná stena po nalepení a zašpárovaní
bosvargos
 
Príspevky: 27
Založený: 09 Feb 2012 02:21 am

Reklama

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod bosvargos » 15 Feb 2012 02:53 am

7.jpg

Ako som už napísal, zadná stena je rozdelená na dve časti a takto nejak sa to dá od seba lahko oddeliť. Nakoniec ak nejaké kamene prečnievajú tak sa len odrežú karboškou a je všetko pekne rovné. A už len všetko poriadne opláchnuť a šup do akvárka.

NÁKLADY

Kamene - dva metre štvorcové - 32 eur ( keďže pri rezaní je vela odpadu tak som radšej kúpil viac a len tak tak mi vystačili )
plexisklo - dve tabule o rozmeroch 100x50 - 33 eur
tmel - na lepenie som použil 3 tuby - 13 - 14 eur
tmel - na špárovanie som minul skoro dve tuby - 9 eur

Samozrejme že sa to dá aj lacnejšie ale kedže som nič nemal tak som si musel všetko pokupovať. Nie je to akési svetoborné pozadie samozrejme že sa dajú vyrobiť omnoho krajšie pozadia ale mne osobne sa v celku aj páči a som sním spokojný. Predtým som skúšal všetko možné polistirén len také všeliaké lepenie kameňov ale nič moc to nebolo. Nenalepil som to priamo na sklo v akváriu lebo takto keď sa mi pozadie prestane páčit tak ho len pekne vyberem a dám tam iné a po čase sa dá opäť lahko vložiť naspäť. Tak snád som niekoho inšpiroval k výrobe ešte lepsšieho pozadia ako je toto tak teda veľa štastia každému.
bosvargos
 
Príspevky: 27
Založený: 09 Feb 2012 02:21 am

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod Milan666 » 15 Feb 2012 09:43 am

Prepáč, ozaj neuraz sa, ale vyzerá to ako stena v tatranskej chate. Si šikovný o tom niet pochýb, ale kde v prírode nájdeš takto úhľadne poskladané kamene s ostrými a pravidelnými hranami? Popracuj na tom, aby si odkukal tú prírodnú nepravidelnosť v ktorej sa skrýva krása, toto nesie pečať človeka
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod bosvargos » 15 Feb 2012 10:08 am

Nemam sa preco uraziť kazdy ma svoj nazor a ci uz je zly alebo dobry tak ci onak ma zaujimaju vsetky nazory ale jasne mas pravdu nehadam sa urcite to nevizera ako origos prirodna stena ale som rad ze sa mi to podarilo aspon takto urobit mozno neskor sa mi podari urobit este lepsie kedze to nebude napevno v akva prilepene nebude problem ho vimenit ale na to ze to je moje prve pozadie tak som stym spokojny a ked tam bude kopa rastlin ako planujem tak to docela dobre zariju a snad to bude vyzerat fajn uvidim mozno sa nasrvem a virazim ho von a bude len tapeta kto vie uvidim ale diky za nazor neh sa dary.
bosvargos
 
Príspevky: 27
Založený: 09 Feb 2012 02:21 am

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod playman22 » 15 Feb 2012 14:54 pm

za socializmu sa takymto niecim obkladali budovy... ale vyzera to fajn... iked ja by som bol siel este trochu do priestoru, aby to nebolo take ploche...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod LaXo » 15 Feb 2012 15:47 pm

Sikovne prepracovany manual, ja to hodnotim ako fajn navod. To ze si to niekto upravi a prisposobi vlastnemu vkusu je len dobre. Kazdopadne pozitivny hlas co sa tyka prepracovanosti navodu. Nie kazdy si da tu namahu.
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod bosvargos » 15 Feb 2012 19:24 pm

za socializmu sa takymto niecim obkladali budovy... ale vyzera to fajn... iked ja by som bol siel este trochu do priestoru, aby to nebolo take ploche...

za socializmu a dokonda aj dnes obkladaju ale pre man to ma predsa len svoje caro usetril som kopu penazi a ma tesi ze som si cosi vytvoril sam a do priestoru sa moc s bridlicami da ist ale ja som moc nechcel lebo akvarko je siroke len 40 cm a ako som uz písal viem ze to nieje nejake svetove pozadie ale pre mna to je lepsie nez tapeta a nedal som to sem koli tomu aby ma tu kazdy len chvalil ze waaaaaw ake paradne ale hlavne koli tomu aby som snad niekoho inspiroval k vyrobe omnoho lepsieho a krajsieho pozadia lebo ked som ja hladal akesi navody tak som ich moc nenasiel tak snad to niekomu pomoze a vytvori nieco super.
bosvargos
 
Príspevky: 27
Založený: 09 Feb 2012 02:21 am

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod bosvargos » 15 Feb 2012 19:25 pm

LaXo diky snad to niekomu pomoze a ako som vravel mne sa to aj paci a to je hlavne neh sa to paci tomu kto spravuje akvarko to je zaklad lebo sa nan pozeram doma len ja :)
bosvargos
 
Príspevky: 27
Založený: 09 Feb 2012 02:21 am

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod ichthys » 15 Feb 2012 23:12 pm

Mna by celkom zaujimalo ci ten tmel bude bezpecny, nebude to do vody uvolnovat nejake skodlive latky?
ichthys
 
Príspevky: 232
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2010 15:00 pm

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod bosvargos » 15 Feb 2012 23:32 pm

urcite nebude uvolnovať nic je to neutralny silikon a pred tym som tam mal polyester nastriekany obycajnym lacnym sprejom a nic sa nestalo vsetko bolo ok ked tmel uschne urcite problemi nebudu
bosvargos
 
Príspevky: 27
Založený: 09 Feb 2012 02:21 am

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod Milan666 » 16 Feb 2012 09:58 am

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod bosvargos » 16 Feb 2012 10:51 am

no vidim ze skusim zase cosi vyrobit pekne pozadia su to
bosvargos
 
Príspevky: 27
Založený: 09 Feb 2012 02:21 am

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod head » 10 Mar 2012 11:05 am

Ahojte,

neviete mi prosim poradit, ze aka folia by bola vhodna a kde ju kupim? Chcem cierne pozadie a idealne by bolo, aby sa to dalo relativne lahko odstranit. Sice to v najblizsej dobe neplanujem, ale ak by sa raz predavalo akvarko, tak to pomoze.

Minule som bol v hornbachu pozriet folie a nic vhodne som nevidel. Ak ani nic vhodne nenajdem, tak pojdem do akrylu, ale ta folia mi pride ako jednoduchsie riesenie.

Vdaka
head
 
Príspevky: 175
Obrázky: 3
Založený: 04 Feb 2004 01:54 am

Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod Snoopy » 10 Mar 2012 12:33 pm

v hornbachu medzi tapetami. som si na 100% isty ze ju tam maju. raz som ju tam totiz kupoval a lepil na akva ;)
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod Maco » 30 Apr 2012 15:31 pm

tak nakoniec som si kupil foliu v baumaxe, predavaju to na metraz, tak to nebolo ani drahe... len neviem dostat von vsetky bumblinky. mam pocit, cim sa viac snazim, tym je ich viac:D
Obrázok používateľa
Maco
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 25 Jan 2005 04:45 am
Bydlisko: Martin

Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod Snoopy » 30 Apr 2012 19:21 pm

Tiez som mal ten problem, no ako radia "vyssie" treba pouzit saponatovu vodu a ono to ozaj funguje ;)
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod Maco » 30 Apr 2012 20:19 pm

aj ked na folii je priamo napisane ze povrch ma byt cisty a suchy? este mi kusok ostal, tak to teda na nejakom skle vyskusam :)
Obrázok používateľa
Maco
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 25 Jan 2005 04:45 am
Bydlisko: Martin

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod mysteriooous » 03 Aug 2012 17:54 pm

Ahojte, dnes som si s polystyrenu spravil 3 pozadie. Ale mam dilemu, mate nieko skusenosti s Akrylovymi farbami v spreji??? Vaj su zalozene na EKO baze, a vo vode odolnost 30 rokov :) Chcel by so to na tmavo sedo a do toho nejake bile veci atd, airbrush technikou. Momentalne som naniesol expoxid a jemny piesok no nepaci sa mi to a je to zbytocne tazke podla mna...
mysteriooous
 
Príspevky: 42
Obrázky: 5
Založený: 28 Júl 2012 20:18 pm

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod dedojozef » 03 Aug 2012 21:41 pm

Manželka pomaľovala už veľa vecí a nábytku akrylovými farbami a je spokojná. Drží to aj na nábytku, ktorý je vystavený slnku a dažďom. No čo sa týka chémie a uvoľňovania nejakých látok do vody ti nepomôžem.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod Viktor » 19 Feb 2014 16:01 pm

Ahojte.
Mam otazku. Predvcerom som prvy krat lepil samolepiacu foliu priamo na akvárium a spravili sa mi tam divne flaky. Neviem ci je to v poriadku alebo je nieco zle. Pouzil som obycajnu vodu a vsetky bublinky som povytlacal. Tie bublinky ktorých som sa nevedel zbavit su s vodou. Prikladam aj fotku. Akvarko by som chcel zalozit, no neviem ci tie flaky zmiznu.
Prílohy
DSC_0006-2.jpg
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod cezar.milan » 19 Feb 2014 19:29 pm

Odparí sa to, len nesíl to fénom a podobne, nechaj to na čas. Vždy keď som napúšťal vodu a zapol ohrievač, tak ohrevom vody to zmizlo.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod kocur_82 » 19 Feb 2014 22:45 pm

Viktor tak takéto som to teda určite nemal, snáď sa Ti to odparí...
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod radusho » 20 Feb 2014 16:06 pm

dal si va to vela vody a nepodarilo sa ti ju vsetku vytlacit pri minicku by som to radsej cele prelepil tych par euro ta nespasi a urcite sa ti to na druhy krat podari lepsie ak mas teplovzdusnu pistol tak skus vysusit jednu cast ale je mozne ze ked ti tam zostala voda tak ti zostanu na folii biele flaky aj po vyschuti vody niektore lepidla reaguju s vodou
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Pozadie -farba- dilema

Odoslaťod cezar.milan » 20 Feb 2014 21:15 pm

Nestrašte ho, voda sa vždy a zovšadiaľ odparí ak je teplota vyššia ako 10°C. Či z akvária sa vám neodparuje?
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.