Glossostigma elatinoides



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod Giftzahn » 15 Feb 2012 13:05 pm

marlo napísal:Nie je tam Amazonia.
Strk Hagen a po dnim Sera flore Depot.

Ta riasa na drievku... bola uz aj pred tym ...inak bolo cele obrastene riasou ktora vyzerala ako Clardophora ktora kompletne obrastla drevo.Bolo to pekne. Ale po nejakej dobe prestala byt krasne zelena..a bola taka nijaka..tak som ju pri jednom odsavani krasne odsal..s toho dreva a to co je vidiet na foto uz drzi poriadne.. :)

Mam dve moznosti skusim pridavat N alebo sa vratim k povodnemu hnojeniu ktore fungovalo.
Som nepoucitelny ...ked nieco dlhsie funguje mam potrebu skusit nieco ine a potom to tak dopadne :(


njn, ale tak ci tak aj ked tam nie je tam Amzonia by soom urcite do akva daval extra davku Kalia .... a samozrejme ze aj ostatne makra N, P :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod trinitysk » 15 Feb 2012 13:18 pm

Hlavne si zniz prisun P cez KH2PO4, tych 14g na 100ml mi prijde pekne nezmyselnych najma ak vidim kolko tam davas KNO3. Na 100ml si daj 8g KNO3 a 1g KH2PO4, hnoj denne 1ml a pridavaj EC, 2 nasobnu davku kym sa glossa nezotavi...Stare listky jemne obrat a odkalit...Pred zacatim noveho hnojenia by som 2x po sebe resetoval akva i.e. vymena 60-70% vody obden, v tieto dni vobec nehnojil makro iba EC, nasledne zacal s hnojenim ako popisane vyssie, vymena vody kazdych 5-6 dni cca 50%, do 3 tyzdnov by mala byt glossa o.k.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod triscene » 19 Feb 2012 11:23 am

mam taky napad a som zvedavy ci to robi aj niekto iny :)
v 38icke planujem mat kobercek a pomaly sa mi to dari, pri Tenso a KNO3 a EC ide pekne ze ju zastrihavam a ma poplazy hoci to nie je este husty koberec, ale snad raz.
ma tak napadlo ze ked sa mi uz podari poplaz (tj nejde do vysky) ci ho medzi jednotlivymi neseknut nech sa vetvi aj inak ako tym jednym smerom, tym ze by islo viacerymi a prehustilo by to rychlejsie.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod triscene » 21 Feb 2012 22:52 pm

ako dosiahnut husty prerasteny skrz na skrz travnik z glossy? Viem ze ked sa taha do vysky tak pristrihnut nad najnizsim dvojlistkom...este nejake rady? Jednotke to aj zostrihat podobne ako hc alebo listy vobec neosekavat?
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod triscene » 22 Feb 2012 00:22 am

Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod azet » 22 Feb 2012 15:07 pm

osekat uplne nakratko, nedbat ze ostrihas niekedy len listy. pri samom dne.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod Giftzahn » 22 Feb 2012 15:51 pm

@triscene: njn, vacsinou brutalny/radikalny pristih glossy ma za nasledok jej zahustenie a kompaktny rast s "mensimi" listkami ... vacsinou .... cize za pokus to rozhodne stoji ... :wink: alebo vyskusaj elatine tiandra ... podobna glosse s podstatne rychlejsim,kompaktnejsim a hustejsim rastom ... a co je na nej velmi zaujimave podla toho kolko Co2 ma podla toho rastie bud kompaktne pri zemi (ked ho ma "menej") alebo az do vysky cca.10cm (ked ho ma "dost") :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod triscene » 22 Feb 2012 16:34 pm

pekna burinka ale dam tomuto sancu, presekam to a co osekam si pre istotu necham keby nahodou vykapala, hoci by nemala, ma poriadne korene aj 6cm ked vidim prierez v strku tak myslim ze to so svetlom, EC a PMDD a CO2 predycha :)
lebo vsade kde vidim tak pekny kobercek, kompaktny a ja mam niekde hustejsi a niekde vacsie listy a niekde mensie. predsa len sa mi zda ze HC je lahsia burinka hoci rastie pomalsie ale.. :))
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod triscene » 22 Feb 2012 22:53 pm

osekane az ma srdce boli, tak som zvedavy ze jak to rozdycha :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod TTjopo » 22 Feb 2012 23:17 pm

Ja som aj prestrihaval poplazi ako si spominal vyssie a mam pocit ze sa to zahustovalo rychlejsie.Mimochodom mal som rovnaky problem ako marlo az na to ze som v akva apsolutne nic nemenil.Hnojil som stale rovnako.Tak som zvedavi ako mi vysvetlite toto pani chemici :) .Pokracujem stale rovnako a pomalicky sa to dava do poriadku.a travnicek sa nanovo zahustuje.Ide o moju 360ku.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod triscene » 23 Feb 2012 12:49 pm

tak mozem skusit tie poplazy este dodatocne posekat, predsa len myslim ze tomu neuskodim a som sam zvedavy ze ako dopadne tento pribeh, odhodlaval som sa na tento krok dlho a stale som si myslel ze nieco musi byt zle s tou glossou lebo fakt sla pomaly a raz za cas som zastrihol par a tie sa tahali ale niektore isli po dne a niektore smerom ponad ostatne co nebolo moc esteticke.
verim ze ten zastrih urobi koberec lebo rad by som videl tie crystalky ako si pobehuju po travniku a nie ukryvaju medzi stonkami :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod pha » 23 Feb 2012 21:19 pm

ahojte, taka sranda - mal som male a traslave ryby - glossa sa aj tahala hore, vymenil som ich za vacsie -ktore sa stale smatru okolo nej - narusaju jej pohodu a glossicka zacala rast pekne zo zeme nic sa netaha hore... hehe
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod LaXo » 22 Máj 2012 11:45 am

caute, ked je Glossa poriadne husta doporucujete zostrih? U mna praveze s rastom Glossy ziadny problem nie je, po mesiaci mi spravila taky krasny koberec ze na nu hladim s obdivom, akurat sa zacinam obavat toho ze tie najspodnejsie listky budu mat casom malo svetla a zivin.
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod Giftzahn » 22 Máj 2012 12:19 pm

@Laxo: jasnacka ... Glossa potrebuje tak ako aj HC pravidelny a poriadny zastrih ... a navyse ked ju strihnes ... nove listky budu fesne a este o kusok mensie ako boli tie starsie a tvoj kobercek tym padom ...este fuzik kompaktnejsi ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod LaXo » 22 Máj 2012 12:37 pm

dakujem za odpoved, tak idem strihat, auuuu :(
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod Luker13 » 26 Aug 2012 18:58 pm

ludia glossa mi rastie ako besna, problem je vsak ju udrzat na dne... taha sa za svetlom. mam 1W/l, vyzivny substrat, proste vsetko potrebne aby sa netahala hore
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod TTjopo » 26 Aug 2012 21:52 pm

Ako uz bolo spomenute treba strihat a ona sa umudri.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod LaXo » 26 Aug 2012 21:55 pm

Moje osobne skusenosti s Glossou su nasledujuce:
Kedze hnojim podla EI a podla poslednych skusenosti s nadmierou osvetlenia, tato burinka mi aj ked som ju strihal cca kazdy 2-3 tyzden rastla az nezadrzatelne. Zaciatkom leta to dopadlo tak, ze akosi na zastrih nebol cas a...zrazu som mal koberec na hladine :)
Teraz ju mam vysadenu na cca 3/4 substratu a riesim zastrih hned oz zaciatku, akonahle vidim pokus o "nadjazd" strihnem ju. Potom sa pekne vetvi. Ale teraz aj ked hnojim stale EI svetla davam omnoho menej + dalej od substratu! (cca 60 μmol PAR)
Zatial to tvori velmi pekny kobercek, viac menej trcia zo substratu prevazne len listocky, co sa mi paci ovela viac.
Ked som strihal systemom "cely koberec naraz" podarilo sa mi na jednom mieste osklbat tak ze ostali iba stonky, ale pomerne dlho vyhanali nove listky.
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod TTjopo » 26 Aug 2012 22:03 pm

Ono casom sa zacne vrstvit na seba presne ako HC tak v tomto pripade treba urobit zostrih po celom koberci.Pokial to je ako opisujes tak uplne staci zostrihnut len vyrastky ktore sa tahaju k hladine.Myslim ze je uplne jedno akou metodou hnojis sprava so rovnako alebo velmi podobne pri vsetkych metodach.Toť moja skusennost
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Glossostigma elatinoides

Odoslaťod Luker13 » 27 Aug 2012 09:44 am

dobre, budem to pravidelne kosit... diky za pripomienky
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.