Nano cube 60l - zelena kocka radosti



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod fazyl » 12 Jan 2012 12:46 pm

hatamrc napísal:fazyl : kde v BA sa to da normalne kupit ? ze by som to nejako vyspekuloval v pripade cesty do BA

neviem niesom z BA. Mozno chalani z BA poradia kde sa to tam da zohnat. .akvaobchod to ma,su v BA myslim. Skus napisat marlovy
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Reklama

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 13 Jan 2012 14:08 pm

fazyl : dakujem ,uz sa mi ponukol chnuro ,takze s nim to urcite nejako vymyslime
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 10 Feb 2012 13:26 pm

Ahojte

Takze s odstupom nejakeho casu pridavam dalsie fotky akvaria ,zatial sa vela veci nezmenilo ,akurat moja chut na prerabku kazdym dnom narasta , chcelo by to nejaky pekny samorast a zmenit rozmiestnenie dna a par rastlin ,kedze by som sa chcel dopracovat k prirodnemu akva.
Idem stale bez CO2 , Hnojim PMDD a svietim cca 8hodin
Takze novinky zatial ziadne ,stale som bez osadenstva.

Momentalne riesim problem s prudenim , ako je mozno vidiet aj na fotkach ,tak na dne, rastlinach ,machoch sa mi uklada akysi "sajrajt" ,prikladam to teda zlemu prudeniu ,no neviem si poradit, ked vidim tie ciste akvaria na fore tak ma ide rozhodit. Vymena vody je zhruba 1/3objemu za 6dni .Takze kazdu radu a kritiku prijimam

Tu su nejake fotky :
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 15 Feb 2012 19:00 pm

Uvazujem o zmene layoutu z dovodu zleho prudenia ,vyskusal som uz vselico mozne ,precital mnozstvo for ,a i tak som moj problem nevyriesil .Stale sa mi na dne ,rastlinach ,usadza neprimerane mnozstvo spiny ,ktore kazi dojem z celeho akvaria . A tak som zacal vazne uvazovat nad zmenou layoutu ,ci prudeniu nebrani ten velky kamen ktory mam nalavo ,uvazujem nad nejakym mensim samorastom + dvoma ,troma drobnymi kamenmi , samozrejme ked uz by som sa do toho pustil ,prislo by aj na sklon dna ,ktory som ako zaciatocnik spravne neodhadol a akvarium som spravil malo vzostupne . Tak isto ak by som sa predsa len k zmene odhodlal ,prislo by aj k zredukovaniu druhov rastlinstva v akvariu ,nech to nie je taka "zeleninova polievka" . Vsetky napady,nazory,rady uvitam ,dakujem
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Ajven » 15 Feb 2012 20:04 pm

Uz ti to tu niekolkokrat spominali, nemas tam to co2, svietis, hnojis a ono je to vyvazeny trojuholnik. Chyba mu ta tretia strana. A ma to svoje nasledky, aj vo forme prebytku neziaducich odpadovych latok, castic, ktore sa ti usadzaju kade tade.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 15 Feb 2012 20:26 pm

Ajven : dakujem za reakciu ,ale musi ist nejaka cesta aj bez co2 ,myslim ze okrem co2 je moj problem prudenie ,ktoremu brani hlavne ten spominany kamen na lavej strane ,kedze je dost natesno pri dvoch stranach akvaria
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Ajven » 15 Feb 2012 20:50 pm

Samozrejme, ze je cesta bez CO2, ale tomu potom musis vyladit to svietenie a hnojenie - dlha klukata cesticka. A tejto faze akvaria to vyladenie nemusis stihnut, tie riasy mozu zacat vyhravat.
Ten kamen absolutne riesit nemusis, nema nic spolocne s tvojim problemom.
Preco neskusis aspon ten burciak, ja ked mam akvarium v podobnom stave ako ty teraz tak vytiahnem na to burciak a za chvilu vybavene.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 15 Feb 2012 21:00 pm

Akurat som sa to chcel spytat ,nemam s tym absolutne ale ziadne skusenosti ,a to co som cital ,neviem ci ma presvedcilo ,bojim sa roznych komplikacii ,na vyber je mnozstvo bio co2 setov + tibi , takze tazko sa rozhodovat , mohol by si mi konkretne poradit?
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod chnuro » 15 Feb 2012 23:54 pm

tak to uz radsej tibi. 60L nepresytis a mozes ich nechat bezat non-stop. Ale opatrne. Dosiahol by si tak stabilnejsie PH, ako by si to na noc vypinal a stale na to zabudal.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Giftzahn » 16 Feb 2012 10:52 am

hatamrc napísal:Akurat som sa to chcel spytat ,nemam s tym absolutne ale ziadne skusenosti ,a to co som cital ,neviem ci ma presvedcilo ,bojim sa roznych komplikacii ,na vyber je mnozstvo bio co2 setov + tibi , takze tazko sa rozhodovat , mohol by si mi konkretne poradit?


njn, najhorsie co mozes spravit je nestabilny prisun CO2 a tym padom kolisanie ph v akva ..co ti istotne tvoje akva "poriadne rozhadze" ... a prave ten nestastny nestabilny burciak ti to moze sposobit, tibi je na tom trosku lepsie ale tiez to ziaden zazrak nie je ... cize ked uz, tak radsej chod do poriadneho CO2 setu + dropchecker + kapalina .... pokial sa ti ani takato volba nepozdava mas este moznost pouzivat EC - Easy Carbo ako zdroj uhlika pre rastlinky ... cim istotne nic nepokazis :wink:

co sa tyka tvojho problemu so sajrajtom ...tam je lahka pomoc ..castejsia udzba akva ..cize za tyzden men vodu 2x pripadne 3 x nejakych tych 33% tym tiez akva neublizis a ten jemny sajrajt mozes vzdy uzkou hadickou opatrne poodsavat :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 16 Feb 2012 12:47 pm

chnuro : nad tym Tibi zacinam uvazovat, to ze by som to nemusel na noc vypinat to by mi bodlo, aspon na to nezabudnem a nic sa mi neskomplikuje
Giftzahn : co sa tyka co2 setu momentalne na to urcite nemam financie ,takze nad tym neuvazujem ,nad EC uvazujem a ak sa mi podari zohnat za dobru cenu ,tak aby som neplatil zbytocne tolko co stoji EC aj postovne ,tak do toho pojdem. skusim menit castejsie vodu ,skusal som aj odkalovace, ale vysledok ma nejako neoslnil ,klasicka hadica spravila lepsiu sluzbu ,teda aspon ja som mal z toho taky pocit ,lenze odsat ten prilepeny bordel z kamenov kde mam machy, z dna a z nepristupnych miest je nemozne ,hold ,mal som uvazovat nad usporiadanim akvaria skorej ,nez som ho zalozil ,tak aby som sa dostal do kazdeho kuta
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 16 Feb 2012 14:32 pm

Co2 set sa da vyskladat za ovela menisie peniaze ako sa zda ked si pozries na nete nejaky origos set tak je to predrazene jak svina
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 16 Feb 2012 14:38 pm

TTjopo : co znamena lacnejsie ? vies mi nieco odporucit? nerad by som teraz vrazal do akva velke peniaze
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod chnuro » 16 Feb 2012 14:57 pm

tibi moze bezat non-stop iba v tom pripade, ze nejde burlivo. Ja som mal kratku dobu tibi a teda pretrhnut od bublania sa neslo... Hlavne to bolo stabilnejšie, ako burčiak, s ktorym som si svojho casu ostriekal stenu. Ako bubble counter pouzijes druhu flasu (pri tibi nie je potrebna) a ako difuzor dobre posluzi aj cigaretovy filter napchany do hadicky. Ale vdaka nestabilite pocitaj s problemami.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Giftzahn » 16 Feb 2012 14:59 pm

hatamrc napísal:TTjopo : co znamena lacnejsie ? vies mi nieco odporucit? nerad by som teraz vrazal do akva velke peniaze


njn, napr. znamena to ze 1,5kg CO2 flaska az po "okraj naplnena" za priatelskych 15,- EUR ( zohnana nahodou na plnicke CO2 v TT) ... atd. ...cize ked pobehas po nete, po plnickach CO2, po inzeratoch do nejakeho casu povedzme ze mesiac mas CO2 set vyskladany za super peniaz ... :wink: a jasnacka ked pojdes do slovenskych kamennych odchodov, e-shopov ...tak tam s teba aj "kozu" stiahnu pri kupe CO2 setu :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 16 Feb 2012 15:06 pm

Myslim ze Giftzahn ti to vysvetlil do detajlu.Co sa tyka burciaku tak je to casovana bomba doslova a dopismena
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 16 Feb 2012 15:11 pm

Fu to je aj normalne komplikovane ,aj tak by som sa najradsej co2 vyhol ,ale ked to nepojde, budem sa musiet podvolit , toto behanie a zhananie ,to je premna komplikovane ,kedze neviem ani co vsetko by som potreboval ,a hlavne chcem nech to je bezpecne ,a neviem ci by som si vedel set sam vyskladat ,nemam s tym ziadne skusenosti
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Giftzahn » 16 Feb 2012 15:17 pm

hatamrc napísal:Fu to je aj normalne komplikovane ,aj tak by som sa najradsej co2 vyhol ,ale ked to nepojde, budem sa musiet podvolit , toto behanie a zhananie ,to je premna komplikovane ,kedze neviem ani co vsetko by som potreboval ,a hlavne chcem nech to je bezpecne ,a neviem ci by som si vedel set sam vyskladat ,nemam s tym ziadne skusenosti


njn, skusme takto ... az cca. 45% susiny rastliniek a aj rias sa sklada z C = uhlik ... cize aj ked sa "rozkrajas" CO2 sa nevyhnes ... nieco musi byt zdrojom toho uhlika pre rastlinky :mrgreen: ...cize skor alebo neskor sa .... ci uz dobrovolne alebo nedobrovolne k CO2 setu dostanes ... je to len otazka casu .... ked ta prestanu bavit "zmrsene, podseknute, neduzive" rastlinky ... :wink:

jasnacka ked s nejakou novou temou zacinas je "na oko" vsetko komplikovane ... v klude si nastuduj infosky, popreluskavaj napriklad temy k CO2 a Co2 setom tu na akve, poobzeraj sa po nete .... a zistis ze je to komplikovana tema len "na oko" :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 16 Feb 2012 15:34 pm

dakujem za odpoved, nejake temy a co to na internete som uz cital ,ale mam z toho aj tak mierny gulas ,pomohlo by mi keby bol niekto ochotny a ked tak pomohol mi vyskladat teda nejaky ultra lacny set , pripadne by mi povedal co vsetko potrebujem ,kde by som to mohol najlepsie zohnat aby som sa neobabral
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 16 Feb 2012 17:44 pm

Napis si do profilu odkial si ak by si bol z TT alebo okolia tak ti bez problemov pomozem a vysvetlim co kde a ako.V ostatnych mestach musis poprosit niekoho domaceho co pozna predajne specializovane tymto sortimentom tovaru
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 16 Feb 2012 18:41 pm

TTjopo : tak ja som z NR , hodim si to aj do profilu ,z NR tu je asi minimum ludi ,ale v pripade ze by si mi vedel pomoct ,tak by nebol problem prist do TT potom
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Sunkafit » 17 Feb 2012 08:06 am

z NR a okolia tu je ludí dosť len mlčia nejako 8)
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 17 Feb 2012 11:06 am

Sunkafit : tak potom asi fakt mlcia , no ked sa teda najde niekto ,kto by mi pomohol vyskladat ten co2 set, nech mam predstavu o aku sumu by asi islo, bol by som naozaj vdacny ,pripadne ak ma niekto pristup k TIBI ,tak by som mozno najskor odskusal to
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod doors010 » 17 Feb 2012 11:12 am

ja mam pristup k tibi ak chces tak ti poslem za daku smiesnu cenu
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.