Vietnamsky cerveny krab



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod TTjopo » 17 Feb 2012 23:18 pm

hofi s tym hadom bol len priklad ale uznavam ze mas uplnu pravdu.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod Caiman » 17 Feb 2012 23:36 pm

potravinovy retazec fungoval a vzdy bude...
podme nizsie...ked budem chovat cerviky,blsky atd. tak zrusim celu akvaristiku a rybarov za to,ze s nimi krmia ryby?Vsak aj tie mrazene patentky ktorymi krmime maju pravo zit ci nie?
Ja som krmil krokosa tiez zivymi rybami.Od chovatela som bral deformovane a inak "poskodene" nepredajne ryby...za tyzden padlo 20 mecunov a teraz ma sudte.
Ked si das v nedelu na obed kuracie stehienka tak to je v pohode?
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod prasan » 18 Feb 2012 00:40 am

Ak dáš guppy.Nestane sa nič katastrofálne.Ja chovám a odchovávam guppy pri rakoch.Sem tam sa stane,že rak oškube trocha chvost (hlavne samčekom pre ich dlhé chvosty).Guppy sa raz dva naučia nocovať v strednom a hornom stĺpci tak nie sú tak ohrozené ako napr.tetrovité ryby.Vzhľadom na dusík vo vode je to pre ne v týchto vrstvách v konečnom dôsledku lepšie.Keď by som to mal porovnať v časovom rozsahu o koľko gupiek som prišiel úplne tak je to zanedbateľné.(za rok som prišiel tak max.o dve-úplne chytené a zjedené) Často to skončí len natrhnutou plutvou čo sa rýchlo zrastie i dorastie.
Záver:Guppy sú k rakom a krabom takmer ideálne hneď po ancíkoch.Takmer, píšem pretože produkujú strašné množstvo exkrementov čo trocha znehodnocuje vodu.To sa však dá poriešiť filtráciou a rozumným počtom jedincov.Nakoľko guppy netrávia potravu ideálne tak zas na druhej strane si čo to z trusu rak či krab vyberie.
Neboj sa toho a smelo si tam pár môžeš dať.Je to ako v prírode.Najviac môžu byť ohrozené na začiatku keď ešte nevedia,že krab je predátor.Potom sa samotné a aj nasledujúce generácie naučia.
Nech sa darí.
PS:zvlečenému neurobia nič :wink:
@caiman :pivo:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod Milan666 » 18 Feb 2012 11:22 am

No a môj názor je taký: Prírovnávanie k potravnému reťazcu a ku kuracím stehienkám na obed je nesprávne a to už vôbec nemôžem súhlasiť s prirovnávaním k prírode. Keď má niekto nevyhovujúce akvárium, tak aká je to príroda?, keď má niekto vyhladované rybky, kraby, raky, tak o aký potravný reťazec ide?!! Všetko uzatvárame do gulí, klietok so zámkami , zrkadielkami......., nechcem sa naj....ť
Každý chovateľ by mal začať vetou pripravil som prostredie pre chov toho či oného a neviem či to bude vyhovovať tomu, či tomu, lebo chcel by som začať s chovom toho............ a nie! mám doma toto a môžem mu dať zožrať toho?, nemyslíte?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod hofi » 18 Feb 2012 12:56 pm

Milan-Výborne! :pivo:
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod prasan » 18 Feb 2012 15:59 pm

Tuším tvrdila,že chce guppy na riasu a ak náhodou dáku chytia tak jej to nebude vadiť.Nedala ich tam za účelom zožratia.
Na druhej strane je na mieste otázka prečo tam tá riasa je?Takže tá kvalita vody nemusí byť naj čo pridaním gupiek určite nebude lepšie.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod Milan666 » 18 Feb 2012 17:58 pm

prasan napísal:Tuším tvrdila,že chce guppy na riasu a ak náhodou dáku chytia tak jej to nebude vadiť.Nedala ich tam za účelom zožratia.
Na druhej strane je na mieste otázka prečo tam tá riasa je?Takže tá kvalita vody nemusí byť naj čo pridaním gupiek určite nebude lepšie.

Ale veď to uvádzam vyššie, no a jej vyjadrovanie nasvedčuje tomu, že riasa bola len zámienka
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod prasan » 18 Feb 2012 18:22 pm

Je XY krmív na trhu a ako občasné spestrenie sa dá kŕmiť filé,hovädzie srdce,nitenky,patentky a podobne.Naozaj nie je potreba dávať živé rybky.Tie môže tvoj kámoš predať či darovať.No sú ľudia čo miesto darovania skôr spláchnu, aby náhodou niekomu neurobili radosť.Jasné,že(písal caiman) ak niekto triedi a vyraďuje z chovu ryby s defektom tak čo s nimi?Lepšie ako vyhodiť je ich skrmovať.Ryby s dákou vrodenou vadou a pod.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod erique » 19 Feb 2012 14:28 pm

kraby gupky nežerú, to už je teraz úplne isté, za to gupky žerú riasy...vodu pravidelne vymieňam, keď aj nie celú tak jednu tretinu určite, nemože byť ovela horšia ako odskúšaná verzia a krabom sa v nej darí, keby ste videli kamošove akvárko odkial tie rybky mám tak by vás šlak trafil, už minimálne rok nebolo čistené a gupky sa tam veselo premnožujú...dám aj foto, rybky majú 20 litrov vody na plávanie a je ich tam málo, krab ani keby chcel ich nechytí lebo utečú...čo sa týka týka rias...mám ich len tam kde svieti svetlo aj to pod vodou...bratranec má od uv filtra cez neviem jaké prírodné hovadinky v akvárku, vrazil do toho naozaj majland a robia sa mu tiež...a jeho rybám sa darí až moc dobre...a ešte raz - ja krabov krmim, poctivo, striedavo stravou pre nich určenou - nie gupkami...aj teraz presne kukám do akvárka, rybky si veselo plávkajú okolo hlavy mojej krabičky a tá salám párky :D jo a čo sa týka tých kuracích prsíčok a stehienok - to je v pohode lebo to oni nezabijú ale kupujú v obchode :D (ironic)
Obrázok používateľa
erique
 
Príspevky: 31
Obrázky: 2
Založený: 20 Sep 2011 12:10 pm

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod creobroter » 09 Okt 2016 15:48 pm

Ahojte, chcem sa spytať, či tychto fešakov niekto na Slovensku rozmnozuje , mam o nich vážny zaujem
Obrázok používateľa
creobroter
 
Príspevky: 54
Založený: 07 Dec 2010 21:34 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.