Je nutne vytierat vo vytieracke?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod mardzo » 19 Feb 2012 01:50 am

Hi mučačos :)

nehnevajte sa za mozno hlupu otazku, ale nieje mi to celkom jasne...

Pri citani clankov, som si vsimol, ze pouzivate mini akvarko na vytieranie, a vacsie na rozplavanie.

Chapem to dobre, ze po vytreti, a "vyliahnuti" rybiek, rybky premiestnujete do akva na rozplavanie?
Nemozem dat rybky vytriet priamo do 70l akvaria (ktore je oddelene sietovinou...)?

Ci rozplavacka funguje prave nato, ze sa do nej premiestnuju "vyliahnute" rybky z viaecerych akvarii na vytieranie?

Prosim udajte mi smer, potrebujem to od vas, vdaka
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Reklama

Re: nutna vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod hofi » 19 Feb 2012 06:01 am

Názov témy ma tak trochu zarazil.Rsp.nepochopil.Zrejme je to napísané zle.
A aké ryby to ideš vytierať?Lebo čo si písal,tak nejako funguje.Hlavne pri ikernačkách.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: nutna vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod Mariok » 19 Feb 2012 06:22 am

Vytieračka má mnoho výhod:
Úprava vody - mnoho rýb potrebuje na úspešný vývin ikier vodu inej kvality, ako máš v akváriu - je rozdiel takto upraviť 5l a 50l.
Teplota - zvyčajne pre neres dohrievaš - 5l za podstatne menej ako 50l.
Kŕmenie - rozplávaný plôdik si v menšom akva skôr nájde potravu a tiež akvarista jednoduchčie môže kontrolovať hygienu aj kŕmne dávky.
Záverom: Nie je nutná vytieračka, ale má samé výhody.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: nutna vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod Milan666 » 19 Feb 2012 11:44 am

S tou sieťovinou nieje zlý nápad, odpadnú ti starosti s úpravou vody, ale aj ja sa pýtam, aké ryby to chceš vytierať? A aké máš už teraz podmienky na odchov?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: nutna vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod mardzo » 19 Feb 2012 11:54 am

Hofi, ano mas pravdu, malo tam byt: (Je) Nutne vytierat vo vytieracke?
Ospravedlnujem sa, ale vcera bolo trochu veselsie, a su to ikernacky :)

Viete, chlapy, nezdalo sa mi to aj preto, ze ta rybka co sa vytiera v takom mini_akvariu_aka_Vytieracka, sa musi podla mna citit stiesnene, brrr (ryby nemozu klaustrofobiu? :? ) No neviem si celkom dobre predstavit, ze budem krmit rybku v takej male vytieracke, ktora by mala byt este nejakym sposobom oddelena, aby si nepozrali rybky vlastne ikry. Sak ta voda dostane este viac na frak, ako keby bola vo vacsej nadobe nie? Alebo sa mylim?

Mariok, dakujem za ozrejmenie, logiku to ma 8) :) Len ma zaujima to co som uz pisal vyssie, ze pokial je v tom akvarku rybka, o ktoru sa tam staram tyzden (s cim je spojene krmenie a hovnenie do vody), ci to mensie mnozstvo vody nedostane viac na frak ako vacsie mnozstvo. A do toho este ak ikry napadaju..
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: nutna vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod hofi » 19 Feb 2012 12:06 pm

Ono to je trochu inak.Určite je to tu na fóre rozpísané.Ryby sa daju do vytieračiek a ak sa nevytrú do 24 hod,tak nemá zmysel ich tam ďalej držať.Ak sa vytrú,tak ich odlovíš a počkaš ako dopadne výter.Po rozplávaní poteru to zleješ do väčšieho akva,rozplávačky.Takých výterov,musí byť ale viac.Ja som dával,min 10 párov,aby to malo zmysel.O úprave vody nehovoriac.Samozrejme záleží od daného druhu.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod mardzo » 19 Feb 2012 16:19 pm

HOFI? a vedel by si mi povedat, rest napisat v akom clanku by som to nasiel? resp dake tagy na clanok

Ja planujem spravit vytieracku v jednom aj s akvarkom na rozplavanie . Mala by mat 60litrov (v dvoch tretinach zdola oddelena sietkou, takou murarskou) a hotovo... luxus, ci iba vacsie naklady na prevadzku?
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: nutna vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod Mariok » 19 Feb 2012 20:07 pm

mardzo napísal:Hofi, ano mas pravdu, malo tam byt: (Je) Nutne vytierat vo vytieracke?
Ospravedlnujem sa, ale vcera bolo trochu veselsie, a su to ikernacky :)

Ikernačky!? A to je všetko, čo nám o rybkách prezradíš? Tak to je na radu poriadne biedna informácia...
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod mardzo » 19 Feb 2012 22:58 pm

Mrenka zelenopruha, pardon :)
ph ma rada zevraj okolo 7, a tvrdost od 1 do 10 °N (dH). Nejaku plavajucu rastlinku vo vytieracke :)
zevraj papka ikry, ktore kladie prevazne pocas tmy. Pohlavie sa da rozoznat iba v obdobi neresu, kedy je samicka vacsia. Ako rozoznam samca neviem, asi ich dam do vytieracky viacej kusov, pre istotu.

Myslite ze par dubovych listov by vo vytieracke uskodilo? Koli ciastocnej uprave Ph, a latkam obsiahnutych v listoch...A aj by sa mi to pacilo :)

Btw: Kedy pridat samicke samceka do vytieracky? podla coho to odhadnut?
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod Mariok » 19 Feb 2012 23:43 pm

Ak myslíš túto: http://www.aqua-fish.net/show.php?h=mrenkazelenopruha, tak to sa obávam, že ich tak ľahko nerozmnožíš.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod hofi » 20 Feb 2012 06:43 am

Poviem ti to takto.Bez väčších skúseností a vedomostí,by som nateraz upustil od snahy niečo rozmnožiť,ale zameral by som sa skôr na štúdium o rybách a všetko s tým súvisiacim.Ale ak predsa,tak to skús zo živorodkami.Ak ich dochováš do dospelosti,tak to bude super.Samozrejme aspoň 90% nech je to chovateľsky úspešné.
Zameraj sa na parametre vody a ako vodu upraviť.Vodivosť,pH...neskôr ako rozkŕmiť poter napr.takých Danio rerio,ktoré až taku úpravu vody nepotrebuju.Samozrejme,je dôležite vývojovú vodu pripraviť tak aby mala stanovené parametre.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod Milan666 » 20 Feb 2012 14:59 pm

Mariok napísal:Ak myslíš túto: http://www.aqua-fish.net/show.php?h=mrenkazelenopruha, tak to sa obávam, že ich tak ľahko nerozmnožíš.

Nemyslel "machovú"?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod triscene » 20 Feb 2012 16:01 pm

aj mna to napadlo :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod Mariok » 20 Feb 2012 16:44 pm

Milan666 napísal:
Mariok napísal:Ak myslíš túto: http://www.aqua-fish.net/show.php?h=mrenkazelenopruha, tak to sa obávam, že ich tak ľahko nerozmnožíš.

Nemyslel "machovú"?


Milan666 od určitého času odmietam riešiť čo si kto myslí, a snažím sa reagovať len na to, čo skutočne napíše. :)

mardzo napísal:...Mrenka zelenopruha, pardon....
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod mardzo » 20 Feb 2012 17:59 pm

ludia ja vazne neviem, ale znamy mi nakoniec povedal, ze to je mrenka zelenopruha.
Prepacte za mylnu informaciu.

MarioK aj ty prepac, a vlastne aj vsetci.
Hofi, ano mas pravdu, treba studovat, a to aj robim, teraz luskam casopis akvarium co som stiahol z netu :)
Mam aj nejaku tu knizku, akotak to zhruba chapem, no rad by som si to vyskusal v praxi, nakolko mam pristup k nitenkam, zivim dokonca. Po tych sa zevraj vytieraju, len neviem ci vtedy ked sa nato citia, alebo iba v urcitom rocnom obdobi (alebo napr v odbodi dazdov...). Znamy mi totiz povedal, ze jemu sa vytieraju po nitenkach rybky skoro kazde 2 tyzdne. A ze sa mu zas ine ryby (tusim cichlidy vravel) vytieraju po vymene vody.

Nehnevajte sa na mna, chcem si to vyskusat sam, preto nuram vsade nos
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod hofi » 20 Feb 2012 20:13 pm

Ale veď v pohode.Je dobre,že sa snažíš a zaujímaš.Nejak tak som začínal aj ja.Určite ti to výjde.Držím ti palce.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod triscene » 20 Feb 2012 20:45 pm

a podla obrazkov je to ta machova co mas ci?
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod mardzo » 22 Feb 2012 16:35 pm

nie 3scene, tak to ste ma moc nepotesili s tym ze bude problem s mnozenim... Ale nieje to pravidlo ci?
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod triscene » 02 Mar 2012 21:05 pm

http://www.dlsaquatics.co.uk/marina-bre ... 1350-p.asp

kupil som si tuto srandu s tym ze by som tam otestoval vytriet moje borarasky, je tam taka plastova mriezka kde by pomedzi medzeri mali prechadzat bud mlade alebo v mojom pripade ikry. co doporucujete dat na spodok? mam len maly kusok machu. pomozu aj odrezky nejakeho HM, Rotaly a tak. Cele by to bolo umiestnene v akva nech ryby nie su az natolko stresovane.
za kazdu radu dakujem :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod Milan666 » 02 Mar 2012 21:37 pm

Óó, toto? Menšie akva s plastovou mriežkou dole pod ňou mach.......
Mne sa vytierajú v akva, čím viac zarastené tým viac zostanú. Stalo sa mi, že som preniesol na listoch microssoria ikry a v druhom akva v pohode prežili
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod triscene » 03 Mar 2012 14:59 pm

takze nemusia byt vobec v kontakte s machom alebo rastlinami? co som robil tak som ho daval nad mriezku lebo mi to tak pripadalo prirodzenejsie ale skusim tvoj trik :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Je nutne vytierat vo vytieracke?

Odoslaťod Milan666 » 03 Mar 2012 16:22 pm

Pozoroval som ako samčekovia prenasledujú samičku, ktorá kladie ikry, z toho vychádza, že to nieje ako napr. u pancierníčkov.
Škoda, že tu už nieje často "Arowana", poradil by presnejšie
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.