Pomoc s vyberom stojana (skrine) pod akvarium



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Pomoc s vyberom stojana (skrine) pod akvarium

Odoslaťod Tomisan » 18 Feb 2012 23:33 pm

Caute, potreboval by som trochu poradit s vyberom stojana a rozmermi akvaria...
v izbe mam jedine miesto na akvarium v rohu (nastastie zaroven najvhodnejsie miesto ako som sa docital, svetelne podmienky,min pohyb okolo atd)... na dlzku je tam miesto presne (od steny k nadiatoru) 112cm... cize ked nechame par cm vole co treba tak mi vychadza vseobecne rozmer akvaria 100 cm dlzka, sirkou a vyskou nie som nijak obedzeny (snad iba z estetickeho hladiska:)). Osobne by som chcel rozmer 100x40x60 (dxšxv) 240L.Vacsinou je zvykom ako som sa pozeral na nete rozmer 100x40x50 200L... rad by som choval aj skalare tak si myslim, ze ta vyska 60 cm by bola lepsia. Keby ste mali nejake pripomienky alebo napady k tej vyske budem rad, necham si urcite poradit :).
No tak idem k tomu stojanu, nie som zastanca roznych setov (hlavne ako som cital na forach). vsetko osobitne riesim... Velmi sa mi paci stojan znacky Juwel Skriňa tmavo hnedá 100 SB na Juwel RIO 180, Rekord 160... nechcem robit reklamu ale jedna sa o tento model http://www.akva-tera.sk/akvaristika/skr ... -581.html# presne sadne k mojmu nabytku a rozmermi tak isto ako uliate. Len ja by som rad tu vysku akvaria 60cm, co ma sety juwel tak je k tomu akvarko s vyskou 50 cm. Ci tych +10cm sa bude dat realizovat, hlavne ci to podla vas znesie tu hmotnost. Zaujima ma vas nazor, keby nieco trebalo upresnit tak rad odpoviem na vsetko :)
Tomisan
 
Príspevky: 131
Obrázky: 0
Založený: 14 Feb 2012 19:42 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Reklama

Re: Pomoc s vyberom stojana (skrine) pod akvarium

Odoslaťod marlo » 19 Feb 2012 09:33 am

ano znesie ... o to sa bat nemusis... jedine ze by si do akvaria dal mimoriadne vela tazkych kamenov..ale ak sa bude jednat
o navysenie o 10cm vody ...tak no problem
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc s vyberom stojana (skrine) pod akvarium

Odoslaťod michal.chvostac » 19 Feb 2012 14:47 pm

michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc s vyberom stojana (skrine) pod akvarium

Odoslaťod Tomisan » 19 Feb 2012 16:02 pm

No tak radsej som som sa spytal na nazor inych ako by som sa mal potom prekvapit :) To bude tropicke akvarko tak hlavne rastliny, korene a tak... mozno jeden vhodny mensi kamen ked to bude pre niektore druhy ryb vhodne, viac kamenov urcite nie.
A ohladom tej vysky akvaria tych 60 cm si myslite, ze je to v pohode vyska na akva? Rad by som choval aj par panciernikov ci by to nebolo zle pre nich, ze je to moc vysoke.
Tomisan
 
Príspevky: 131
Obrázky: 0
Založený: 14 Feb 2012 19:42 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Pomoc s vyberom stojana (skrine) pod akvarium

Odoslaťod Tomisan » 19 Feb 2012 16:05 pm

michal.chvostac napísal:pripadne pozri toto: http://www.pet24.sk/ferplast-stolik-pod ... ech-1-3038


Dakujem velmi pekne, je to uplne totozne, aj cena je velmi super len to farebne prevedienie ide trocha do bordova jako keby. aspon ja som mal taky dojem z fotky :) Tu je fotka mojho nabytku a tak by to neladilo, skoda aj ked naozaj ta cena a prevedienie toho stolika je velmi dobra!. http://imageshack.us/photo/my-images/141/nabytok.jpg/
Tomisan
 
Príspevky: 131
Obrázky: 0
Založený: 14 Feb 2012 19:42 pm
Bydlisko: Nove Zamky


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.