Mose tam byt tolko ryb



Všetko okolo akvarijných rýb

Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod janicek123 » 17 Feb 2012 22:06 pm

Na kolko litrove akva su asi tieto ryby. : 4 krat skalar
6krat tetra cierna
6 krat neonka cervena
6 krat neonka cierna
2 krat prisavnik
6 krat panciernik 2 krat zeleny 2 krat leoardi a 2 krat panda
1 krat ryba na boj s riasmai
Prosim poradte a ak viete nieci o tychto rybach ties poprosim som zaciatocnik takze skusenejsi poradte
janicek123
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Feb 2012 21:34 pm

Reklama

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod martin_s » 17 Feb 2012 23:36 pm

Mame tu jednu funkciu: search.php , odporucam ti ju pouzit... O jednotlivych druhoch su tu temy...

Nazov temy si dal "Mose tam byt tolko ryb", cize tie ryby asi uz v nejakom akvariu su. V akom velkom ich teda mas?

Mimochodom - "ryba na boj s riasami" je nejaky novy druh, alebo myslis tym nejaky konkretny ktoreho nevies ani len nazov? S takymto popisom ti vsak o nej nepovie nikto nic, mozno tak nejaky senzibil...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod maccoy » 18 Feb 2012 12:59 pm

martin_s napísal:Mame tu jednu funkciu: search.php , odporucam ti ju pouzit... O jednotlivych druhoch su tu temy...

Nazov temy si dal "Mose tam byt tolko ryb", cize tie ryby asi uz v nejakom akvariu su. V akom velkom ich teda mas?

Mimochodom - "ryba na boj s riasami" je nejaky novy druh, alebo myslis tym nejaky konkretny ktoreho nevies ani len nazov? S takymto popisom ti vsak o nej nepovie nikto nic, mozno tak nejaky senzibil...

Martin, na jednej strane chápem, ako vás skalných prispievateľov či adminov už nebaví dokolečka odpovedať na to isté..
na strane druhej - namiesto tých 4 riadkov hore, ktoré si si dal námahu napísať, čo keby si mu napísal len odpoveď na otázku? Aspoň cca?
Silou-mocou tu chcete donútiť začiatočníkov k samoštúdiu /lebo však aj vy ste si tým museli prejsť, prečo by to mali mať jednoduchšie že ano/ pričom si neuvedomujete, že sem chodia aj deti, zaneprázdnení ľudia atď ktorí to akva budú mať či sa vám to páči alebo nie aj bez toho samoštúdia. Otázka preto znie, ak máš naozaj k tejto oblasti vzťah, ak máš vzťah k rybkám ako k živým tvorom a nie len k layoutu a dizajnu tak potom poraď človeku, kt. o to žiada, pretože ak mu neporadíš, dá ich všetky do guľatého akva a sem už viac po tejto odpovedi nepríde. Myslím, že si treba vážiť každého jedného návštevníka a prispievateľa na toto fórum, lebo to, že ho vyhľadal, znamená, že sa zaujíma a že mu ZÁLEŽÍ na tom, ako sa jeho rybkám bude v akva dariť. Tí, ktorým je to lauter jedno o toto fórum ani nezakopnú - ich videá sú na youtube a chalani ich hádžu do témy Naj akva-blbosť.
Tak prosím, neodraďte tých, ktorí to chcú robiť dobre, ale možno nemajú na samoštúdium čas, možno im vek zabraňuje odborné články pochopiť, vyhľadať, atď.

Sorry za total off topic, ale už mi to nedalo, chodím sem nejaký ten mesiac ale čo téma od začiatočníka to z vašej strany dodrb.
Teda ak nie je vašim cieľom si tu hrkútať len tak medzi sebou a neprijímať žiadnych nových členov.
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod duskonz1 » 18 Feb 2012 13:16 pm

ja myslím že tých 200 l by mohlo stačiť
duskonz1
 
Príspevky: 33
Založený: 26 Jan 2011 20:13 pm

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod janicek123 » 18 Feb 2012 13:24 pm

Diky za odpovede akva má 250 l
:D
janicek123
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Feb 2012 21:34 pm

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod paloi » 18 Feb 2012 13:32 pm

Ak máš naozaj 250 litrov, tak to je OK. Ja by som ich nechal možno ešte v menšom. Pokiaľ ale píšeš, že si začiatočník, nemal si sa púšťať do skalárov.

Maccoy, napísal si zaujímavý príspevok, za čo Ťa určite mnohí "odpíšu". Aspoň za seba Ti môžem napísať, že s Tebou súhlasím.
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod Snoopy » 18 Feb 2012 13:39 pm

@paloi, mccoy.. možno máte v niečom pravdu. možno.. ALE z vlastnej skúsenosti..keby mi hneď každý odpísal čo a ako tak verím tomu že si neprečítam ani 1/100tinu toho čo som si už naštudoval, o čom to vlastne všetko je.. (nič v zlom). kto chce a má k tomu vzťah, tak si k tomu sadne a začne čítať, hoci pýtať sa na konkrétne veci je ovela jednoduchšie..
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod duskonz1 » 18 Feb 2012 14:00 pm

Maccoy má pravdu!
duskonz1
 
Príspevky: 33
Založený: 26 Jan 2011 20:13 pm

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod michal.chvostac » 18 Feb 2012 14:14 pm

maccoy napísal:
martin_s napísal:Mame tu jednu funkciu: search.php , odporucam ti ju pouzit... O jednotlivych druhoch su tu temy...

Nazov temy si dal "Mose tam byt tolko ryb", cize tie ryby asi uz v nejakom akvariu su. V akom velkom ich teda mas?

Mimochodom - "ryba na boj s riasami" je nejaky novy druh, alebo myslis tym nejaky konkretny ktoreho nevies ani len nazov? S takymto popisom ti vsak o nej nepovie nikto nic, mozno tak nejaky senzibil...

Martin, na jednej strane chápem, ako vás skalných prispievateľov či adminov už nebaví dokolečka odpovedať na to isté..
na strane druhej - namiesto tých 4 riadkov hore, ktoré si si dal námahu napísať, čo keby si mu napísal len odpoveď na otázku? Aspoň cca?
Silou-mocou tu chcete donútiť začiatočníkov k samoštúdiu /lebo však aj vy ste si tým museli prejsť, prečo by to mali mať jednoduchšie že ano/ pričom si neuvedomujete, že sem chodia aj deti, zaneprázdnení ľudia atď ktorí to akva budú mať či sa vám to páči alebo nie aj bez toho samoštúdia. Otázka preto znie, ak máš naozaj k tejto oblasti vzťah, ak máš vzťah k rybkám ako k živým tvorom a nie len k layoutu a dizajnu tak potom poraď človeku, kt. o to žiada, pretože ak mu neporadíš, dá ich všetky do guľatého akva a sem už viac po tejto odpovedi nepríde. Myslím, že si treba vážiť každého jedného návštevníka a prispievateľa na toto fórum, lebo to, že ho vyhľadal, znamená, že sa zaujíma a že mu ZÁLEŽÍ na tom, ako sa jeho rybkám bude v akva dariť. Tí, ktorým je to lauter jedno o toto fórum ani nezakopnú - ich videá sú na youtube a chalani ich hádžu do témy Naj akva-blbosť.
Tak prosím, neodraďte tých, ktorí to chcú robiť dobre, ale možno nemajú na samoštúdium čas, možno im vek zabraňuje odborné články pochopiť, vyhľadať, atď.

Sorry za total off topic, ale už mi to nedalo, chodím sem nejaký ten mesiac ale čo téma od začiatočníka to z vašej strany dodrb.
Teda ak nie je vašim cieľom si tu hrkútať len tak medzi sebou a neprijímať žiadnych nových členov.

podla mna mas v niecom pravdu. niekedy to tu fakt vyzera ako by ut kazdy chcel zaciatocnikov len tak od...t, ale zas chapem aj martina ked to tu musi cele moderovat. keby kazdy zalozil niove vlakno kvoli veciam o ktorych sa tu uz hovorilo, vyzeralo by to tu velmi zle. myslim ze by bolo velmi dobre riesenie keby sa nieco napisalo na uvodnu stranku. neico v zmysel: prosime novych ucastnikov fora, aby s anajprv snazili najst riesenia svojich problemov v uz existujucich forach, nakolko nedokazeme a nemame nrvy odpoevdat vzdy na tie iste otazky. keby to bolo hnd na zaciatku a poriadne viditelne, dost by to podla mna pomohlo..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod martin_s » 18 Feb 2012 14:37 pm

maccoy su tu jednak urcite pravidla (vid clanky/pravidla_diskusie.php body 9 a 10) a jednak (budem opakovat co som uz napisal prednedavnom v inej teme) nieco si tu vo fore najst zabije ovela menej casu (mne zvycajnnee to vyhladavanie zaberie menej ako 10 minut) nez cakat na odpoved, ktora tu je uz niekolko krat napisana. Je to iba pohodlnost a lenivost mnohych, ktori takto postupuju a navyse je to neucta voci tym, ktori sa rozhodli prispiet svojimi skusenostami a podelit sa s nimi aby pomohli ostatnym vyvarovat sa mnohych chyb, ktore oni spravili, nez nasli spravny postup (ci uz sa to tyka liecby ochoreni, zakladania akvaria, chovu a odchovu roznych druhov zivocichov, pestovania rastlin...). A tvrdit, ze "nikto mi nechce pomoct, kazdy ma odkazuje na vyhladavanie..." je scestne. Navyse vyhladavanie si informacii so sebou prinasa jeden obrovsky bonus - najdes a dozvies sa aj vela inych dolezitych informacii, ktore by si inak nehladal...
Pred casom tu podaktori argumentovali, ze nevedia pouzit vyhladavanie. Ja osobne som vtedy napisal strucny navod (pisal som ho o pol noci) ako to vyhladavanie pouzivat...

A znovu budem citovat cast z prispevku jedneho uzivatela, s ktorou sa plne stotoznujem:
arowana napísal:Všeobecne som bol a budem zástancom princípu, že keď niekto chce bez námahy a roboty odpoveď priamo na tanieri, nezaslúži si odpoveď žiadnu.


Argumentovat zaneprazdnenostou je uplne zbytocne. Vsetci sme nejak zaneprazdneny (a ver mi ze aj ja som zaneprazdneny viac ako by bolo mile, ale vzdy si najdem cas na akva a aj na toto forum). A ak nemam cas si najst alebo nastudovat informacie, tak myslim ze si nenajdem ani cas na akva ako take. Akvarium nie je system o ktory sa netreba starat. Aj tomu je potrebne venovat denne nejaky cas...
Suhlasit s tvojim nazorom aby sa stale dookola opakovali rovnake informacie aby si ich ti pohodlni nemuseli nijak hladat budu predpokladam prave ti, u ktorych je pocet zamknutych duplicitnych tem pomerne vysoky (o com to svedci?)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod Milan666 » 18 Feb 2012 18:22 pm

duskonz1 napísal:Maccoy má pravdu!

Môžem súhlasiť, ale nedovolí mi, koľkí tu chodia len preto, aby si urobili srandu z dobre mienených rád, koľkí napriek radám urobia aj tak po svojom, koľkí najprv nakúpia a potom tu píšu pomóóóóóc a ďaľšia blbosť: 250lirov je vraj dosť a je ale veľmi zaujímavé, ale ozaj veľmi zaujímavé, že keď niekto napíše, že 250 litrov by hádam bolo dosť, tak odpoveď znie: presne také mám, zaujímavé však?
250 litrov hmmmm, a zloženie osádky ako popísal je tiež v poriadku?!, tak raďte ďalej
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod milangondas » 18 Feb 2012 18:38 pm

uplne suhlasim s nazorom od maccoy.presne o toto tu ide . dokazovat si tym co su tu uz roky ake su spicky a na nas zaciatocnikou se...! vyzy ti odpisu toto tu uz bolo atd. neobstoji tu ani taka vyhovorka mne samemu to zabere 10 minut,ze pan martin. ano tebe ano lebo ty si tu uz doma ale ten doticny novy nevie ani kde je sever a nie to este sa tu orientovat. aj ja som potreboval radu ked mi boli ryby chore a namiesto toho aby som dostal jednoduchu odpoved dostal som lekciu ako sa spravat ako pisat ake su tu pravidla ale ze ako mam licit ani slovo. verte mi uz tu o radu neziadam. podobne forum je v cechach a nebolo zatazko odpovedat mi ani ing,Filovi. chovatelia vedia aka je to kapacita. takze nech sa vam dari pani chovatelia. viem ze ma admin zasa hodi do kosa ale mne to uz nevadi
milangondas
 
Príspevky: 9
Založený: 06 Feb 2012 20:35 pm

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod marcus504 » 18 Feb 2012 19:31 pm

maccoy ma pravdu , ja ked som zacinal neradil som sa na fore,moja neskusenost bola splatena uhynom ,chorobou, a hnitim rastlin ... podla mna ani najlepsie rady nepomozu , ked si ich nevezme k srdcu .. nauci ho jedine vlastna chyba a potom uz vie co je pre ryby dobre 8) 8)
marcus504
 
Príspevky: 93
Obrázky: 1
Založený: 16 Apr 2010 16:52 pm

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod TAMY » 18 Feb 2012 20:18 pm

Zial, doba je aka je, a vela ludom sa proste hladat nechce a tak sa radsej spytaju.. Je to lenivost alebo pohodlnost?

Obe strany maju svoju pravdu. Zaciatocnikom nezaskodi si nieco pohladat, casto sa dozvedia aj vela veci, ktore nevedeli a zidu sa im, ale zas je hlupost zakladat 500tem tyzdenne stale tom istom.. Hranica medzi tymto je naozaj subjektive definovana, a tak vznikaju taketo "mini hadky" a nedorozumenia..

Osobne teda chapem obe strany, ale toto je zjavne spor nateraz neriesitelny :|
TAMY
 
Príspevky: 104
Obrázky: 4
Založený: 14 Máj 2007 12:08 pm
Bydlisko: Most pri BA

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod maxxx01 » 18 Feb 2012 21:16 pm

Dovoľte, aby som namiesto ďalšieho zovšeobecňovania hovoril konkrétne len sám za seba. Som tu registrovaným užívateľom od roku 2007. (Ako neregistrovaný som to tu navštevoval už aj skôr). Za celý ten čas som tu založil dve, možno tri témy. Všetko ostatné, čo som potreboval vedieť (a že toho nebolo zas tak málo), som si našiel formou vyhľadávania na tomto fóre, prípadne aj na rôznych iných stránkach. Nepotreboval som zamorovať fórum tisícom zbytočných otázok, ktoré tu už boli viac krát pretriasané. Šlo to aj bez toho a odprisahal by som, že je to tak 100 x lepšie. Pri tom vyhľadávaní človek poobjavuje kadečo, nové a nové podnety, ktoré trebárs momentálne ani nehľadal, ale ku ktorým, ak mu neskôr vyjde čas, sa vráti a doštuduje si to, na svoj vlastný úžitok a obohatenie. Mňa teda vyhľadávanie neobťažuje, ani to nepokladám za stratu času - naopak, vyložene ma to baví. A dozaista sa mi to aj oplatí. Nikdy ma ani nenapadlo, že by to malo byť inak. Mohol by som o tom písať aj viac, ale asi by to bolo zbytočné. Kto chce, pochopí aj z tohto, a kto nechce, nepochopí, ani keby som o tom napísal traktát hrubý ako biblia.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod Milan666 » 18 Feb 2012 22:30 pm

Vieš je rozdiel chcieť niečo vedieť, naučiť sa a rozdiel hľadať návod na... a hlavne rýchlo....
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod zdenok » 18 Feb 2012 22:37 pm

Ľudia sa sťažujú, že v témach sa zle orientuje a vyhľadávanie je zložité, vďaka tejto téme to bude opäť ťažšie. Ja som tu registrovaný 2 roky a práve píšem 27 príspevok, zatiaľ som založil jednu tému. Mám pocit, že niektorý ľudia sa jeden deň zaregistrujú a od ďalšieho dňa začínajú súťaž o najväčší počet príspevkov. Ako môže byť niekto registrovaný 4 mesiace a zároveň nahádzať 400-500 príspevkov je fakt taký odborník, alebo sa len bezhlavo zapája do každej debaty a akože všetkému rozumie. Ja sa napríklad vôbec nečudujem skúseným akvaristom , že už nemajú chuť odpovedať na otázky typu " Mám 5l akvárium a v ňom zelenú a červenú rybu, môžem ešte pridať žltú? "

Vopred sa všetkým ospravedlňujem, že som svojim príspevkom podporil tému, ktorá nemá nič spoločné so svojim názvom presnejšie nesprávne napísaným názvom
Obrázok používateľa
zdenok
 
Príspevky: 159
Obrázky: 23
Založený: 04 Feb 2010 14:12 pm

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod martin_s » 19 Feb 2012 01:08 am

milangondas napísal:uplne suhlasim s nazorom od maccoy.presne o toto tu ide . dokazovat si tym co su tu uz roky ake su spicky a na nas zaciatocnikou se...! vyzy ti odpisu toto tu uz bolo atd. neobstoji tu ani taka vyhovorka mne samemu to zabere 10 minut,ze pan martin. ano tebe ano lebo ty si tu uz doma ale ten doticny novy nevie ani kde je sever a nie to este sa tu orientovat. aj ja som potreboval radu ked mi boli ryby chore a namiesto toho aby som dostal jednoduchu odpoved dostal som lekciu ako sa spravat ako pisat ake su tu pravidla ale ze ako mam licit ani slovo. verte mi uz tu o radu neziadam....

V prvom rade to ze mi vyhladavanie zaberie väcsinou max. 10 minut nie je vyhovorka. Vyhovorka je ked niekto napise napr. ohladne krupicky, ze hladal ale na fore nic nenasiel, co je len dokazom toho ze vobec nehladal... (modelovy priklad)... Stretavam sa dokonca s otvorenym priznanim ze sa niektorim proste hladat nechce, alebo sa im nechce citat rozsiahlejsie temy a chcu aby im odpoved niekto naserviroval rovno (ved preco by sa mali snazit...). V prvom rade si treba uvedomit KTO chce tu pomoc. Ked som ja zacinal na tomto fore (teda nie som si isty ci to bolo toto forum alebo ine, ktore v tom case existovalo v podobnom rozsahu, neskor bolo zrusene), a potreboval som nejake informacie (vdaka tomu ze som potreboval radu som nasiel to forum), tak som v prvom rade pozrel vsetky mozne temy a skusal vsemozne hladat aby som nasiel potrebnu odpoved. Popri tom som sa zorientoval v danom fore. Ked som ju nenasiel alebo som nejakej informacii dostatocne nerozumel, opytal sm sa v existujucej teme, alebo som sa skusil skontaktovat s konkretnymi uzivatelmi. Daval som si velky pozor aby som nezakladal zbytocne nejaku temu, hlavne ked som vedel ze tam taka uz je.
Spominany navod ako pouzivat vyhladavanie je tu: stratila-akva-sk-na-navstevnosti-a-popularite-t6424-192.html#p194688
Dovod preco si bol konkretne ty upozorneny na pravidla tohto fora komentovat nebudem. Bolo to pisane verejne v jednej teme, ktora ti bola zamknuta.
Vdaka tym neustale sa opakujucim otazkam a lenivosti si tie informacie vyhladat odislo z tohto fora vela skusenych akvaristov. Ani sa im necudujem ze ich jednoducho nebavilo omielat dookola stale to iste. A dalsi im podobni su uz na 1/2 ceste prec (zapajaju sa len minimalne ak sa nahodou vyskytne nieco nove)... Onedlho nebude problemom pre zaciatocnikov to ze im nebudu chciet dookola omielat to iste, ale problemom bude to, ze im nebude mat KTO poradit a potom uz budu naozaj nuteni siahnut po vyhladavani, ak budu mat v pripade takeho upadku mat vobec kde vyhladavat...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod ASUSKO » 19 Feb 2012 01:35 am

:arrow:
Vdaka tym neustale sa opakujucim otazkam a lenivosti si tie informacie vyhladat odislo z tohto fora vela skusenych akvaristov.

:arrow: ono je to uz skoro na kazdom forume ( co je velmi smutne a nelichotive ) :| :|
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod Mariok » 19 Feb 2012 06:07 am

1. Vážení Páni! Oprávnene sa rozčuľuje každý, kto dodržal pravidlá toho fóra a bol odpinkaný.
2. Pokec a fórum nieje to isté. Fórum znamená obojstrannú komunikáciu formou výmeny názorov o určitom jave, stave, činnosti... - t.j. počúvam iných, porovnávam so svojimy skúsenosťami a polemizujem o konkrétnych detajloch. Vysvetlím svoj prístup a pýtam sa, čo mi nieje jasné.
Keď som nový, počúvam, t.j. čítam.
3. Nemám čas? No tak sa nevenujem tomu, na čo si čas neviem nájsť! Život je vec priorít!
Akvaristike ani tomuto portálu nikto taký chýbať NEBUDE.
4. Testosterón ani urazená ješitnosť v tom akí sú na mňa všetci zlí sa nemusí prejavovať v takej miere, ako to tu je, pokiaľ (ZNOVA) dodržujem bod 1.
5. Prajem príjemný pobyt na fóre všetkým, ktorí dokážu potlačiť svoje ego pochopením faktu, že demokracia nie je anarchia a priznaním si, že "po zobáku" dostali právom, pretože pečené holuby do huby tu lietať nikomu nebudú ani na ďalej.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod paloi » 19 Feb 2012 08:42 am

ASUSKO napísal::arrow:
Vdaka tym neustale sa opakujucim otazkam a lenivosti si tie informacie vyhladat odislo z tohto fora vela skusenych akvaristov.

:arrow: ono je to uz skoro na kazdom forume ( co je velmi smutne a nelichotive ) :| :|


A vďaka tomu odpálkovaniu - použi search - tu ani tých nových veľa nezostane.
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod Milan666 » 19 Feb 2012 10:57 am

paloi napísal:
ASUSKO napísal::arrow:
Vdaka tym neustale sa opakujucim otazkam a lenivosti si tie informacie vyhladat odislo z tohto fora vela skusenych akvaristov.

:arrow: ono je to uz skoro na kazdom forume ( co je velmi smutne a nelichotive ) :| :|


A vďaka tomu odpálkovaniu - použi search - tu ani tých nových veľa nezostane.

Podľa teba ktorí sú tu vzácnejší? Keď tí skúsení odídu, tak na čo, resp. pre čo, tu tí noví budú chodiť? Noví tu chcú predsa radu od tých skúsenejších, alebo je to naopak??!!
Vážte si skúsených, aby ste tu mohli chodiť. Argument, že "sú aj iné fóra" neobstojí, tiež chodím aj na iné stránky, no tu sa vraciam vždy rád, má to svoje výhody :pivo:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod paloi » 19 Feb 2012 11:08 am

Mňa by ani nenapadlo to rozdeľovať na vzácnejších a ostatných.

Pre akékoľvek fórum sú dôležití skúsení aj neskúsení. Fórum so samými skúsenými by časom zakapalo. Pokiaľ nechcú skúsení medzi seba ostatných, tak si môžu vytvoriť uzamknuté fórum, kam sa bez hesla nikto nedostane. Ale akva.sk je verejnosti prístupný portál, dá sa tu čítať aj bez registrácie.

Admin by namiesto odpálkovania nového člena mal radšej presúvať takéto diskusie do inej témy. Tu sme sa už viacerí trochu "rozohnili", pritom názvu témy sa týkajaú tak 3 príspevky.
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod maxxx01 » 19 Feb 2012 11:19 am

Čas od času takéto debaty vypuknú. Proste sa to stáva. Nikdy nič nie je ideálne, a medzi ľudmi sú vždy aj nejaké strety názorov. Chce to asi trochu nadhľad.
Za seba som písal, že je vždy lepšie vyhľadávať, a študovať veci ucelenejšie, komplexnejšie, než ako vždy len provizórne a narýchlo hasiť to, čo akurát horí. Myslím že nemusíme polemizovať o tom, ktorý prístup je lepší...
Faktom je ale aj to, že sme už celkom OT. Ale ako vravím, takéo debaty vždy občas vyskočia, s tým asi nič nenarobíme.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.