Nano cube 60l - zelena kocka radosti



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 17 Feb 2012 11:46 am

doors010 : Dakujem za pomoc ,a vies mi aj poradit potom ohladom zostavenia TIBI, nemam s tym ziadne skusenosti ,aby som vedel co ako zapojit a nastavit a tak ? Uvidim ,ako to dpadne s CO2 setom ,aka cena sa z toho vykluje a na zaklade toho by som sa rozhodol
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod doors010 » 17 Feb 2012 12:56 pm

o tibi mas na tomto fore popisane xyz stranok staci hladat
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 17 Feb 2012 18:38 pm

Pozeram ze som to asi blbo poslal lebo tu nieje posledny priapevok co som ti sem pisal.Tak este raz.
Flasa v TT u firmi OBORIL 1,5kg cca 15€ naplnena.elmag ventil u firmi o ulicku blizsie na ulici Skladova cca 30€ no je mozne ze by sa dal zohnat niekde na inzerat aj lacnejsi.Ihlovi ventil aj s koncovkami na hadicku cca 12€ este ti treba redukcny ten nemam sajnu kolko stoji mozno tiez 20-25€,kusok kablu CYSY 3C x 1,5 +koncovka to splasis z nejakeho stareho vyhodeneho spotrebica napr chladnicka...Skus si ale najskor popozerat nejake inzeraty aj tu na akve sa mozno nieco najde za rozumnu cenu ak by si mal zaujem skocit si pre to do TT a nakupit to tu tak sa mozeme aj dohodnut ze by si skocil ku mne vybehneme kupit matros a mozeme to u mna poskladat.Nemam s tym problem
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 17 Feb 2012 19:47 pm

TTjopo : Dakujem ,tak toto je rada aku som si predstavoval ,naozaj si to velmi cenim a som ti vdacny .

Ono moj plan je nasledovny ,vsetko si najskor naratat ,aby som vedel kolko to vyjde ,v pripade ze to utiahnem rad pojdem to CO2 , no v pripade ze by to bolo vela ,musel by som ist do TIBI ,aspon provizorne ,predsalen to bude lepsie ako nic .

Nejake inzeraty som uz pozeral . napr : http://zvierata.bazos.sk/inzerat/132232 ... am-CO2.php
ale vela som toho dalsieho nenasiel , tento pan mi zatial nevie povedat aka velka flasa tam je

Takze ak sa rozhodnem vyskladat potrebujem teda :
- flasu (v mojom pripade 1,5kg flasa je asi limit, kedze nemam pod akva klasicku skrinku a teda ani miesto ,v izbe kde je akva navyse spim ,takze 20kg opacha v spalni nic moc )
- EM ventil
- ihlovy ventil + koncovky
- redukcny ventil
- kabel + koncovka
- nejaky difuzor , tu by som tiez uvital nejaku radu ako to mate vyriesene vy + hadicka nejaka
- urob-si-sam-permanentny-co2-test-t9915.html potrebujem aj toto ?

Takze toto by mala byt celkova zostava, ktoru by som potreboval ,ak to teda spravne chapem , skusim obehnut nejake obchody tu v NR ,a ak by to nebolo nejake lakave a nebudem si vediet poradit rad uvitam pomoct od TTjopo (dakujem za obrovsku ochotu ,ta sa v dnesnej dobe len tak nevidi,takze si to cenim)

Dufam ,ze sa dopracujem k nejakej dobrej cene ,aby som nemusel riesit TIBI . Hlavne chcem ,aby to bolo bezpecne ,kedze hovorim akva je v spalni ,takze je to nevyhnutnost.
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 17 Feb 2012 20:16 pm

edit : // ,este sa spytam mozno hlupost, ked sa vyberaju ventily, maju nejake normalizovane parametre, napr kriticke hodnoty tlakov? alebo je to vlastne jedno ake kupim?
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod chnuro » 17 Feb 2012 20:23 pm

Napr by som usetril na EM ventile, ked budes davkovat nizsie urovne CO2 do akvaria, ale nesetril by som na drop checkeri aby som videl, kolko tam mam CO2. U zaciatocnika je takáto spätná väzba takmer nevyhnutná.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Milan666 » 17 Feb 2012 20:58 pm

hatamrc, ja mám pri posteli už dajaké dva roky 2,5 kilovú a vidíš píšem

co2-tibi-vs-burciak-t11106.html

urob-si-sam-difuzor-na-pustanie-co2-t13029.html
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 17 Feb 2012 23:16 pm

Ten inzerat vyzera byt celkom za rozumnu cenu.Ak si nedokazes nejake veci vyrobit alebo zohnat tak stoji za zvazenie.Mas ku tomu co som videl s foto aj "mixer" a ten drop checker je dost potrebny aby si v akva mal dostatok Co2 a neotravil osadku .Od oka to nenadstavi ani Amano-jedine peter-trnava ale to je len vtip co nie kazdy pochopi :lol:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 17 Feb 2012 23:24 pm

Dakujem za vsetky reakcie :
chnuro : skusim v tyzdni ,ked budem mat trochu casu pobehat po nr a zistit ake budu ceny a na zaklade toho sa rozhodnem ci pojdem provizorne do tibi ,alebo do co2 setu.
milan: tak potom to je vsetko v poriadku ,si zivy dokaz ,ze je to vsetko bezpecne ,dakujem za odkazy prestudujem ich
TTjopo: No vyzera to byt zaujimavy inzerat ,uvidim ako to bude s tou flasou ,ak to bude nejaka velka krava ,tak to nema vyznam ,nechcem mat polovicu spalne zapratanu. Prave o to ide, ze vyrobit si asi nedokazem ,kedze s tym nemam ziadne skusenosti a zohnat to uvidim ,skusim zistit ceny jednotlivych komponentov tu v nr (ako je to s tymi ventilmi ,je jedno aky kupim? nemaju nejake rozlicne parametre? napr idem kupit ihlovy ventil a bude ich 5druhov ,je jedno ktory zoberiem?). Takze drop checker musim zaratat do financneho planu , zas som o nieco mudrejsi
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Milan666 » 18 Feb 2012 15:37 pm

No ventilov päť druhov?, asi nie, použi googla a on ti ukáže tie najviac používané
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 18 Feb 2012 15:58 pm

milan : to bol priklad, urcite je viac vyrobcov, tak ze ci su nejake osvedcene znacky ,s ktorymi nie su komplikacie a nehrozi strach ze to vybuchne ,inak vazne uvazujem nad tym setom co som uviedol vyssie ako inzerat, vyzera to celkom fajn ,a este to mam aj v nr ,takze by som nemusel riesit dobierku ,podla toho co som narataval na internete, tak sa to aj oplati
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 18 Feb 2012 17:50 pm

drop checker sa da aj vyrobit nieje to nic komplikovane.Co sa tyka tlaku tych ventilov tak ja mam presne tento ventil mas tam popisane o nom vsetko.Tento spetnu klapku nema ale mam este jeden so spetnou klapkou na druhom akva.Nekupuj si nic taketo tieto niesu na take jemne doladenie ako potrebujeme v akvaristike.Na hadicku nieco taketo - silikonova hadicka/meka,co kupis na vzduchovanie akvaria alebo ja niekedy pouzivam z infuzie.Na toto sa da nasadit aj tvrda ale ide to tazsie,[url/meka,co kupis na vzduchovanie akvaria alebo ja niekedy pouzivam z infuzie.Na toto sa da nasadit aj tvrda ale ide to tazsie]na tvrdu hadicku[/url]
Naposledy upravil TTjopo dňa 18 Feb 2012 18:01 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Milan666 » 18 Feb 2012 17:56 pm

hatamrc napísal:milan : to bol priklad, urcite je viac vyrobcov, tak ze ci su nejake osvedcene znacky ,s ktorymi nie su komplikacie a nehrozi strach ze to vybuchne ,inak vazne uvazujem nad tym setom co som uviedol vyssie ako inzerat, vyzera to celkom fajn ,a este to mam aj v nr ,takze by som nemusel riesit dobierku ,podla toho co som narataval na internete, tak sa to aj oplati

Aj tu na burze niekto predáva set a s dvomi fľašami k tomu, som si dnes všímol, cena je akurát
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Milan666 » 18 Feb 2012 18:04 pm

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 18 Feb 2012 18:17 pm

Este som na tej stranke nieco nasiel to len aby si mal predstavu o co ide a co mas hladat po pripade na co sa mas pitat aby ti nepredali nejaku blbost.ventilu Cievka solenoidu /elmag pod tym je aj konektor na napojenie privodneho kablu,tu je samotny ventil na ktorom ma byt nasunuta ta cievka elmag ventil/solenoid.Nejake fitingi na prepojenie jednotlivich casti najlepsie kupit take co maju na sebe tesniace kruzky aby si to nemusel este omotavat teflonovou paskou.Este chyba flasa a zabudol som na regulacny ventil no pohladam neskor uz nemam cas
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 18 Feb 2012 23:25 pm

Dakujem vsetkym za rady, velmi si to cenim ,zacal som sa orientovat v problematike ,a to je dolezite, cenim si vas zaujem
milan : dakujem ,volal som tomu panovi ,su sice k setu dve flase ale musel by som ist do PK ,tak to vyzera ze sa dohodnem s chalanom z NR a budem to mat z krku ,zatial mi postaci jedna flasa . Inak on dava k tomu setu toto :
http://www..akvaobchod.sk/hydor-co2-difu ... 138_26_105 , bude to dobra volba ? alebo radsej klasicky skleny difuzor.
TTjopo : dakujem ti za zaujem aj za pomoc ,vsetko som si to skusal naratat ,a vyslo mi ,ze ponuka 80 euro za kompletny set z inzeratu ,ktory som hodil par prispevkov vyssie bude premna vyhodnejsi ,mam to vsetko pokope, navyse v NR ,nemusim nikam chodit. Mrzi ma ze si si dal zbytocnu namahu a vsetko si mi vyhladal, ja som si to poprezeral ,ale po zvazeni som si uvedomil ,ze to bude asi lepsie riesenie , ale este raz dakujem ,a nehnevaj sa ,ze si to zbytocne hladal . Tvoje rady urcite vyuzijem ,nakolko som aspon pochopil ako to cele funguje
Co sa tyka drop checkeru ,pozeral som ako sa vyraba ,uvidim ci sa na to dam ,ale neviem neviem ,mate niekto nejaky overeny originalny, ktory pouzivate vy ? ked uz kupujem co2 set (ktory som povodne nemal v plane ,no navnadili ste ma ,tak som sa do toho zazral) tak nech mam vsetko v poriadku a vsetko co budem potrebovat

Este raz velmi pekne dakujem za vsetky ohlasy a rady
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 18 Feb 2012 23:58 pm

Ved ja som ti hned pisal ze ten set za 80€ je dobra cena.V pohode ved od toho sme tu aby sa poradilo./niektori :angel: :wink:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 19 Feb 2012 00:01 am

TTjopo : dakujem za pochopenie , ty pouzivas aky drop checker ? , zajtra by som mohol ist set zobrat , chcem to nejako doladit ,nech mozem zacat pouzivat ...inak zajtra sa chystam rano v NR na chovatelsku burzu ,tak som zvedavy ci tam budu nejaki akvaristi ,zevraj ich tam par byva, tak sa poobzeram po nejakych rastlinkach a krevetkach
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 19 Feb 2012 00:16 am

Nejde ani tak o to aky mas drop checker ale co don davas
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 19 Feb 2012 08:51 am

TTjopo : a co by si mi odporucal ,nech to mam vsetko naporiadku
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Giftzahn » 19 Feb 2012 08:59 am

TTjopo napísal:Nejde ani tak o to aky mas drop checker ale co don davas


jj, s tymto sa neda nic ine len suhlasit ... aby malo pouzitie dropcheckera vobec nejakych prakticky vyznam ... musi byt v nom "indikator" v poriadku ... cize na tvare, materialy a konstrukcii dropcheckeru ani tak moc nezalezi :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod Milan666 » 19 Feb 2012 11:24 am

Ten hydor, podľa pečítaných recenzií, sú zbytočne vyhodené peniaze aspoň čo som poštudoval. Nechám priestor tým, čo majú skúsenosť
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod hatamrc » 19 Feb 2012 11:32 am

Dakujem za reakcie, tak set od chalana z NR mam doma + ten difuzor motoricky mi dal k tomu ,aj ph test ,takze mozem to ist zmontovat ,dakujem vam vsetkym za rady (vy ste ma vlastne nalomili na co2 ) ,kedze nemam pod akva klasicku skrinku ,flasa musi byt umiestnena za skrinkou ,nech mi v spalni nebije do oci, musim vyriesit nejaky stojan ,asi z kuska polyst. alebo nieco podobne
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Re: Nano cube 60l - zelena kocka radosti

Odoslaťod TTjopo » 19 Feb 2012 16:46 pm

Stojan je to najmenej.Neviem teraz ci je to nutne ale mam ten dojem ked hovorime o tom stojane ze flasa musi stat nesmie byt nalezato.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.