Mose tam byt tolko ryb



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod Milan666 » 19 Feb 2012 11:31 am

Mňa by ani nenapadlo to rozdeľovať na vzácnejších a ostatných.

Trocha viac si sa do názorov zahrýzol ako je potrebné. Zle si ma pochopil, myslel som, ktorí? sú pre toto fórum vzácnejší?, ak si myslíš, že tí noví, tak ja už nemám o čom.....
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod astro » 19 Feb 2012 11:44 am

Mariok: pod to čo si napísal sa rovno podpisujem aj ja
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod LaXo » 19 Feb 2012 11:52 am

hmmm, takato debata sa dala cakat a nikdy nie je na skodu. Kazdopadne, kazdy kto sem prispieva, ci uz s otazkami alebo odpovedami ma svoj vyznam a je dolezity a aj ti zacinajuci ktori sa neriadia desaterom. Ono vsetko treba brat s urcitou davkou rezervy a pochopenia. Ak by sme sa vsetci mali riadit len vyhladavanim tak sa forum ako take moze zamknut a vznikne z toho FAQ s mnozstvom poloziek ;) No a rozhodne by som to tu netriedil na nejakych skusenych a menej dolezitych, tudy cesta akeholkovek fora urcite nevedie ;)
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod maxxx01 » 19 Feb 2012 11:57 am

njn, čiste teoreticky si predstavím, že by som tu dal nejakú otázku (aj ked ako vravím, ja nezahlcujem forum zbytočnými otázkami), a niekto, či už moderátor, alebo iný, by mi odporučil search. No tak by som jednoducho ten search použil a danú vec by som si vyhľadal. Neprišlo by mi to ani divné, kľudne by som to urobil. Za ten čas, ktorý niekto"využije" na verejné urážanie sa a dohadovanie, a na vylievanie si svojich urazených citov, by som mal dávno danú tému vyhľadanú a načítanú. Toto je otázka priorít - či si chcem v prvom rade masírovať svoje ego, alebo riešiť reálny problém.
Niektorí si radšej budú masírovať to ego, to je dnes totiž vo veľkej móde.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod michal.chvostac » 19 Feb 2012 14:34 pm

myslim si ze to ze tu kazdy zaklada nove vlakna a dava otazky na ktore tu uz bola viackrat odpoved, sa deje preto lebo jednoducho dotycny nevie ako to tu chodi. zacinajuci akvarista si kupi rybky, dari sa mu a zrazu bum..rybky zacnu dochnut. ten clovek rychlo najde nejake foruma co najrychlejsie napise aky ma problem a caka ze mu niekto co najrychlejsie odpise. myslim ze vela ludi (skoro nikoho) ani nenapadne pozerat nejake pravidla alebo hladat. preto si myslim, ako som uz v prvom prispevku pisal, ze by bolo treba dat viditelny oznam na prednu stranu. napisat tam v strucnosti nieco o tom, o com tu teraz padlo uz tolko nazorov. predpokladam ze pocet novo zalozenych zbytocnych tem by sa dost znizil..nemyslite ze by tak nieco mohlo pomoct?
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod ASUSKO » 19 Feb 2012 14:47 pm

Milan666 napísal:
paloi napísal:
ASUSKO napísal::arrow:
Vdaka tym neustale sa opakujucim otazkam a lenivosti si tie informacie vyhladat odislo z tohto fora vela skusenych akvaristov.

:arrow: ono je to uz skoro na kazdom forume ( co je velmi smutne a nelichotive ) :| :|


A vďaka tomu odpálkovaniu - použi search - tu ani tých nových veľa nezostane.

Podľa teba ktorí sú tu vzácnejší? Keď tí skúsení odídu, tak na čo, resp. pre čo, tu tí noví budú chodiť? Noví tu chcú predsa radu od tých skúsenejších, alebo je to naopak??!!
Vážte si skúsených, aby ste tu mohli chodiť. Argument, že "sú aj iné fóra" neobstojí, tiež chodím aj na iné stránky, no tu sa vraciam vždy rád, má to svoje výhody :pivo:


ja neodcudzujem nikoho a to ci ma skusenosti alebo nema skusenosti
.. ved tie skusenosti treba predavat z generaciu na generaciu aby sa clovek naucil to co este nevie a ak clovek chce tak pouzije i SEARCH ... ja osobne uz bez neho nedokazem zit :mrgreen: :mrgreen:
apropo ten argument neobstal to viem , a som velmi rad ze poniektory starsi registrovany clenovia fora su este aktyvni :)
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod dedojozef » 19 Feb 2012 20:47 pm

Zaujímavá debata :). Mimochodom, už viac ráz rozoberaná, v prípadoch, keď sa niekto zľutuje a pokúsi sa obhajovať začiatočníkov. Aj ja som raz podľahol a skúsil som to so sympatiami voči nováčikom. Rozprúdila sa podobná diskusia, ktorá k ničomu neviedla. A takýchto názorových tém je tu až až. No vrátim sa na začiatok a zopakujem otázku.

Na kolko litrove akva su asi tieto ryby. : 4 krat skalar
6krat tetra cierna
6 krat neonka cervena
6 krat neonka cierna
2 krat prisavnik
6 krat panciernik 2 krat zeleny 2 krat leoardi a 2 krat panda
1 krat ryba na boj s riasmai
Prosim poradte a ak viete nieci o tychto rybach ties poprosim som zaciatocnik takze skusenejsi poradte


Môžete mi, ako laikovi a začiatočníkovi odporučiť (pomocou veľavravného search.php) pár tém, ktoré by vyriešili uvedený problém? Bol by som rád, ak by ste mi poradili aj slovné spojenia, ktoré by som mal zadať do vyhľadávania.
Myslím, že je hlúposť vyhľadať témy s danými rybami, vyčítať pomer ryba/liter a vynásobiť to všetko počtom uvedených rýb. To by asi nebola dobrá rada. :wink:
Ďakujem.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod maccoy » 19 Feb 2012 20:54 pm

dedojozef napísal: No vrátim sa na začiatok a zopakujem otázku.

Na kolko litrove akva su asi tieto ryby. : 4 krat skalar
6krat tetra cierna
6 krat neonka cervena
6 krat neonka cierna
2 krat prisavnik
6 krat panciernik 2 krat zeleny 2 krat leoardi a 2 krat panda
1 krat ryba na boj s riasmai
Prosim poradte a ak viete nieci o tychto rybach ties poprosim som zaciatocnik takze skusenejsi poradte


Môžete mi, ako laikovi a začiatočníkovi odporučiť (pomocou veľavravného search.php) pár tém, ktoré by vyriešili uvedený problém? Bol by som rád, ak by ste mi poradili aj slovné spojenia, ktoré by som mal zadať do vyhľadávania.
Myslím, že je hlúposť vyhľadať témy s danými rybami, vyčítať pomer ryba/liter a vynásobiť to všetko počtom uvedených rýb. To by asi nebola dobrá rada. :wink:
Ďakujem.

bingo
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod LaXo » 19 Feb 2012 21:02 pm

hmmm, trafil si klinec po hlave. Ja napriklad nemam problem s "obohratymi" otazkami zaciatocnikov, praca ma naucila :)
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod arapaima » 19 Feb 2012 21:05 pm

Na túto Noemovú archu by som zvolil min 300 lit.Nezabudni však na kvalitnú filtráciu,ktorá bude prínosom pre tvoje akvárium.
Obrázok používateľa
arapaima
 
Príspevky: 26
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2012 10:11 am

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod sirPavol » 19 Feb 2012 21:12 pm

arapaima napísal:Na túto Noemovú archu by som zvolil min 300 lit.Nezabudni však na kvalitnú filtráciu,ktorá bude prínosom pre tvoje akvárium.

Arapaima: Na Noemovej arche boli po dva kusy. Sorry za OT, ale mal by si to vedieť :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil sirPavol dňa 19 Feb 2012 21:14 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod dedojozef » 19 Feb 2012 21:13 pm

Ďakujem arapaima, za janička:). To mala byť prvá odpoveď a tému môžete zamknúť. :wink:
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod martin_s » 20 Feb 2012 00:37 am

dedojozef napísal:Môžete mi, ako laikovi a začiatočníkovi odporučiť (pomocou veľavravného search.php) pár tém, ktoré by vyriešili uvedený problém? Bol by som rád, ak by ste mi poradili aj slovné spojenia, ktoré by som mal zadať do vyhľadávania.
Myslím, že je hlúposť vyhľadať témy s danými rybami, vyčítať pomer ryba/liter a vynásobiť to všetko počtom uvedených rýb. To by asi nebola dobrá rada. :wink:
Ďakujem.

Povodne moje odporucanie pouzit vyhladavanie sa tykalo otazky tak ako bola polozena (bez prihliadnutia na nazov, cize pri navodeni dojmu - takuto osadku by som chcel mat a ake velke akva si mam k tomu kupit?) a temu som zamerne nezamkol, aby dotycny mohol doplnit informacie a pripadne by sa mu dalo odpovedat ci to jeho akva staci alebo nie. Po odpovedi maccoy sa vsak debata strhla inym smerom, k obhajovaniu si pohodlnosti a k tomu aki sme my, co pohodlnost neschvalujeme zli... A v tom si za svojimi tvrdeniami stojim.
Linky ti davat nebudem (jednoducho sa mi to uz ani nechce sem davat), temy sa daju najst lahko. Ale opisem ti ako by som postupoval ja. A mam hned niekolko moznosti.
Moznost 1. (pri ktorej mozno dokonca aj pochopis, ze vyhladavat temy s danymi rybami nie je hlupost). V prvom rade viem ake mam velke akva v ktorom tie ryby mam (podla nazvu a popisu jasne vyplyva ze autor tejto temy tie ryby uz v nejakom akva ma, velkost nenapisal mozno len zo strachu z toho ze najde kritiku) a chcem si overit ci je to akva dostatocne velke. Cize mal by som si zistit zakladne udaje o tom co v tom akva vlastne mam. Povedzme, ze to "1 krat ryba na boj s riasmai" bude nieco mensie bez vyssich narokov na priestor v akva. Takze budem vychadzat z toho, ze najväcsie naroky bude mat na priestor skalar - je najväcsi (alebo rovnako velky ako napr. prisavnik, co sa do dlzky tyka) a limituje mi zaroven aj minimalnu vysku aku by malo akva mat. Cize si najdem v teme o skalaroch aku minimalnu velkost akva potrebuje a viem ze budem potrebovat väcsie, kedze v akva nebudu sami. Potom si pohladam temy o ostatnych rybach. Zacnem neonkami a hned okrem tem o neonkach najdem temy o tom ci mozu byt neonky spolu so skalarmi (to vlastne najdem uz pri vyhladavani tem o skalaroch)... Postupne najdem ze pocet neoniek by bol lepsi väcsi ako 6 ale moze sa vyskytnut problem pri sucasnom chovani neoniek spolu so skalarmi, ze panciernici su hufove ryby,... A ked si to dam vsetko dokopy spolu s vlastnostami ryb zistim, ze najlepsie by bolo mat akva pri takejto zostave väcsie ako 300l...
Dalsou moznostou je pri vyhladavani si dat vyhladavat temy v sekcii "vase akvaria" a porovnat velkost spolocenskych akvarii s osadkou podobnou ako mam (samozrejme ze si pozriem aj komentare k akva, ci niekto nenapisal ze to akva pre tie ryby by malo byt väcsie)...
A co sa tyka vzajomnej kompatibility osadky (na co otazka nebola), tak ak nenajdem odpoved typu "ta a ta ryba sa neznesie s tymi rybami, alebo mensimi rybami", najdem si temu zaoberajucou sa kombinaciami ryb a napisem otazku do nej...

Je mi jasne, ze zastancovia pohodlnosti si budu tvrdit aj nadalej svoje, ale s takymto sposobom, ze radsej nech sa zakladaju duplicitne temy si mozme len povedat: "Posledny nech zhasne svetlo..."
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod Snoopy » 20 Feb 2012 00:52 am

Ja s Martinom suhlasim!! A poviem k tomu len tolko, existuje XY inych for (nie o akvaristike) kde dostanete na duplicitnu temu odpoved "search" a bez mihnutia oka ste zamknuti a koncite v "kosi".. A potom si len zacnete naozaj hladat, ak mate ovsem zaujem..
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod MAXO.SK » 20 Feb 2012 01:01 am

no je to fakt len o lenivosti a pohodlnosti jedinca si to nájsť.
Obrázok používateľa
MAXO.SK
 
Príspevky: 172
Obrázky: 10
Založený: 04 Sep 2011 18:28 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod maccoy » 20 Feb 2012 13:18 pm

Jasné, že nie. Načo by som sa snažila vynájsť koleso, keď už vynájdené bolo? Načo sa vôbec zakladá fórum, keď potom robí zaťažko odpovedať na otázky? Mmch, nikto tu snáď nikoho nenúti na otázky odpovedať, stačí ignorovať, ale ako vidieť, čas a energiu na dodrbkanie vám nie je škoda vynakladať. O čo tu potom ide? A Martin prepáč, ale ten postup čo si tu uviedol.. to rovno mohol chalan hodiť do google a našiel by to rýchlejšie ako tu. Ale on prišiel sem, medzi akvaristov, lebo čakal, že mu poradí niekto ako ty.
Strašne sa tu viacerí oháňate lenivosťou, ja to nazývam efektivitou. Naozaj načo vzniklo toto fórum? Nie na zdieľanie informácií, na zdieľanie skúseností? :D Niečo si naštudujem, niečo nájdem na nete, niečo sa naučím od skúsenejších. Tak to v živote chodí, v každej oblasti. V tejto ste tú poniektorí lepší, v iných oblastiach ste úplní začiatočníci a tam zasa pomáha niekto vám. Správajte sa k druhým tak, ako chcete, aby sa oni správali k vám :)
Obrázok používateľa
maccoy
 
Príspevky: 85
Založený: 25 Nov 2011 22:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod MAXO.SK » 20 Feb 2012 13:24 pm

stým si súhlasila pri registráciji 9. Skôr než položím novú otázku sa vždy pokúsim nájsť odpoveď v skôr rozdiskutovaných témach. Aj tvoj čas je vzácny tak prečo nútiť ostatných aby svojím časom plytvali? čítala si to?
Obrázok používateľa
MAXO.SK
 
Príspevky: 172
Obrázky: 10
Založený: 04 Sep 2011 18:28 pm
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Mose tam byt tolko ryb

Odoslaťod Snoopy » 20 Feb 2012 14:45 pm

maccoy napísal: "to rovno mohol chalan hodiť do google a našiel by to rýchlejšie ako tu.."

maccoy nič proti, ale ja osobne sa budem riadiť skôr tým čo mi poradí skúsený akvarista ako teóriou z google-u.. :wink: toto je debata do nekonečna a preto sa k tomu viac vyjadrovať nebudem.. vážim si týchto skúsených ludí, rešpektujem ich pravidla a ak s tým má niekto problém, bohužial.. nech sa Vám všetkým darí.. :pivo:
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.