Biely zakal



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Biely zakal

Odoslaťod očinta » 17 Feb 2012 00:18 am

Ja bojujem so zákalom asi dva týždne. Pritom nikdy som ho v cca 300l akva nepozoroval.Raz som ho pozoroval u kamoša pred dvadsiatimi rokmi. Až do doby keď som ho sám nachytal. Tu na fóre tematiku o hmle, bielom zákale a nálevníkoch som čítal ako žeravý. Predpokladám, že som to spôsobil sám, lebo akosi som nemohol dostať do "otáčok" vonkajší filter. Tak som pral a pral a rozoberal až do doby keď som síce dosiahol požadovaný prietok na filtri ale filter som urobil načas sterilným.Zákal sa pohyboval v zhlukoch a v akváriu som mal piesočnú búrku. Išlo ma poraziť.Ani rybkám podľa ich správania to nebolo všetko jedno. Postupne ako filter začína pracovať je to posledné dni stále lepšie a lepšie.Predpokladám tak za dva dni som na normále, čiže spolu ako počítam búrkujem cca 3 týždne.To že som zákal naštartoval prikladám i vaječnému žĺtku ktorým prikrmujem neonky červené a prekŕmil som.Práve nálevník sa žltkom prikrmuje. Ďalej som začal experimentovať s chem.prípravkami proti riasam. Rias nebolo veľa ale experimentoval som.S tým CO2. Ja používam na rozptyl ten "rebrík" obchodne Flipper. Vrchnú časť zvon mám prepojenú tenkou hadičkou s nasávaním filtra. Čiže ak sa nejaká bublina nerozptýli stúpaním po rebríku je nasávaná filtrom. Takto bežím cca rok a zákal som nemal. Ale chrobáka si mi do hlavy dal.Neskôr budem informovať ako som dopadol a držím ti palce.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Reklama

Re: Biely zakal

Odoslaťod triscene » 18 Feb 2012 17:53 pm

niekto z BA s ochotou pozicat UV lampu? potrebujem to otestovat ci pomoze :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Biely zakal

Odoslaťod očinta » 19 Feb 2012 12:49 pm

triscene :
Akvárium po nalevníkových búrkach a zabehnutí filtra sa vyčistilo. Včera som odkalil , vymenil časť vody ako obyčajne a zľahka prepral filter.Opäť som na Eheime 2073 pozoroval znížený prietok. Dnes ráno mám špičkovú vodu.Je vidieť na chovaní diskusov, derú sa za potravou ako divé stačí sa len priblížiť k akváriu.I ja som pozeral po e-shopoch UV-C lampu v čase zákalu.Dokonca bola aj jedna nová na burze.No šiel som cestou trpezlivosti tak ako tu radia.I mne sa občas stáva, že pri lokálnom nasvietení pozorujem slabé zakalenie vody.Ale je to po údržbe filtra. Po zábehu sa to vyčistí. Ver mi, ak sa mi bude zákal do mesiaca opakovať UV-C lampu zakúpim.Potom sa môžeme dohodnúť.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Biely zakal

Odoslaťod triscene » 20 Feb 2012 21:11 pm

co tak reverzna osmoza? ta vie napravit jemnu hmlovitost? :)

uz vymyslam lebo v oboch akvariach 110 aj 38 ma to trapi a chcel by som priezracnu vodu, problem vo filtracii by nemal byt v 38icke mam zapojeny Eden 501 a FM 120 co je na ten objem az az, voda menena pravidelne kazdy tyzden

Purigen zatial nepomaha...uz rozmyslam nad Clear Dash od ADA...

tipujem ze ako keby to bolo vo vstupnej vode
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Biely zakal

Odoslaťod očinta » 20 Feb 2012 22:22 pm

Ja používam vodu z RO na miešanie so štátnou. Biely zákal som nachytal. Tá cesta cez UV-C lampu sa mi zdá byť správna. Nech sa vyjadria i ostatní.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Biely zakal

Odoslaťod Mariok » 21 Feb 2012 00:28 am

Sterilizácia vody nič nerieši, okrem následkov. Je to nekonečný boj. Treba vyriešiť príčinu premnoženia nálevníkov. Ak chcete mať pokoj, treba sa pozrieť na spôsob kŕmenia, spôsob údržby (odkaľovanie dna), požívanie hnojív pre rastliny. To všetko môže byť dôvod premnoženia nálevníkov - jednoducho povedané zobrať nálevníkom potravu...
Ja viem, že je jednoduché to napísať, ale horšie realizovať. Ale ak chcete naozaj zdravé ryby, tak to jednoducho vyriešiť treba.
UV lampa,resp. ozonizátor majú význam pri občasnom použití pre zvládnutie kritických stavov, DLHODOBÉ používanie neuznávam, lebo je to obdobné, ako keby Vás zavreli do kyslíkového stanu so sterilným prostredím aspoň na 1/2 roka a potom Vás vypustili na ulicu - veľmi pravdepodobne by ste ochoreli pre oslabenie imunitného systému.
P.S. Niekedy sa veľmi čudujeme, prečo bežné rybky dovezené z akvaristiky u nás doma ochorejú, hoci akvárko sa javí ako stabilizované/zabehnuté a "domáce" rybky nemajú žiaden problém. Jedným zdôvodov môže byť práve trvalé používanie UV-C lampy, resp ozonizátora pri ich odchove, z dôvodu minimalizácie strát.
P.S 2 - Mnohé špeciálne rastlinné substráty situáciu ešte zhoršujú, málokto vie definovať, ako sa správajú pri dlhodobom používaní. Môžu sa nejako "nabiť"/nasýtiť a následne ovplyvňovať kvalitu vody - preto treba presne vedieť čo a prečo používam...Ja tomu presne nerozumiem a preto používam inertný kremičitý štrk.
Osobne som skúšal len v malom napr. Floran od Filtusu a cca po pol roku som sa ani úplnou výmenou vody nevedel nálevníkov zbaviť. Pomohlo až komplet hĺbkové odkalenie dna...
...A urobiť to v 5l váze je určite jednoduchšie ako v 300l nádrži.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Biely zakal

Odoslaťod triscene » 21 Feb 2012 12:10 pm

ja osobne nemam problem s chorymi rybami, rastliny (HC, rotalla, valisneria, bacopa, glossa a ine) ficia ako dive. Ide mi skor o esteticku stranku ked si chcem pohlad do akvaria uzit z kazdej strany. samozrejme ze by som lampu nemal nonstop zapnutu a bola by zapnuta do zmiznutia zakalu, tipujem ze pak sa uz neobjavi.

ako zistit ci mi moju hmlovitost robia nalevnici? rozbor vody ci?

dno mam klasicky Hagen, pod nim JBL AquaBasis Plus, CO2 z bomby, 4x18W na 110 litrov, vymena 20 litrov tyzdenne.
problem s hlbkovym odkalenim mam kedze mam vpredu koberec z HC, bezne ho sajem ze trubicu nan dam a bordel ide ale poslednu dobu uz je priam ciste, zvysok akva je zarasteny tak to odkalenie je obtiaznejsie.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Biely zakal

Odoslaťod Giftzahn » 21 Feb 2012 12:59 pm

triscene napísal:ja osobne nemam problem s chorymi rybami, rastliny (HC, rotalla, valisneria, bacopa, glossa a ine) ficia ako dive. Ide mi skor o esteticku stranku ked si chcem pohlad do akvaria uzit z kazdej strany. samozrejme ze by som lampu nemal nonstop zapnutu a bola by zapnuta do zmiznutia zakalu, tipujem ze pak sa uz neobjavi.

ako zistit ci mi moju hmlovitost robia nalevnici? rozbor vody ci?

dno mam klasicky Hagen, pod nim JBL AquaBasis Plus, CO2 z bomby, 4x18W na 110 litrov, vymena 20 litrov tyzdenne.
problem s hlbkovym odkalenim mam kedze mam vpredu koberec z HC, bezne ho sajem ze trubicu nan dam a bordel ide ale poslednu dobu uz je priam ciste, zvysok akva je zarasteny tak to odkalenie je obtiaznejsie.


hmm ... njn, mohol by to byt aj ten nalevnik ... alebo zeby sa ti nejakym sposobom dostal na povrch ten JBL Aquabasis Plus .... ten dokaze narobit "divy" ... preto ked uz radsej pouzivam vlastnu DIY mixturu vyzivneho dna ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Biely zakal

Odoslaťod trinitysk » 21 Feb 2012 13:17 pm

Mam par otazok:
1. Aka je tvoja vlastna DIY mixtura vyzivneho dna?
2. Mozes dat "recept" ako si si ju urobil (komponenty, objemy, postup vyroby/namiesania) a foto akvaria kde taketo dno mas pouzite?
3. Ako zamedzujes aby sa ti dostala vyziva na povrch ked to zrovnavas napr. s tym JBL Aquabasis?
4. Ako dlho prevadzkujes tento vlastny DIY vyzivny substrat?
Dik za konkretne odpovede.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Biely zakal

Odoslaťod triscene » 21 Feb 2012 14:36 pm

je mozne ze pri vytrhavani valisnerky sa mi dostalo z neho hore alebo ked som odkaloval HC tak prefuklo Hagen a JBL sa dostalo hore lebo isla priam hneda voda a pochybujem ze by sa pod HC dostalo tolko detritu ked je huste prerastene. takze teoreticky to moze byt tymi zivinami :)
vcera som menil 30 litrov..mam ich menit tento tyzden kazdy den na otestovanie? alebo rovno supnut UV ak sa mi dostane do pahylov? :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Biely zakal

Odoslaťod Giftzahn » 21 Feb 2012 17:05 pm

trinitysk napísal:Mam par otazok:
1. Aka je tvoja vlastna DIY mixtura vyzivneho dna?
2. Mozes dat "recept" ako si si ju urobil (komponenty, objemy, postup vyroby/namiesania) a foto akvaria kde taketo dno mas pouzite?
3. Ako zamedzujes aby sa ti dostala vyziva na povrch ked to zrovnavas napr. s tym JBL Aquabasis?
4. Ako dlho prevadzkujes tento vlastny DIY vyzivny substrat?
Dik za konkretne odpovede.


njn, niekde som to tu uz v jedne teme pisal .... zlozenie DYI substratu ...myslim ze som zaspamoval caimanovi jeho temu ....

njn, sak mozeme napisat ...suciastky: cize raselina (mokra), porezna pemza / vulkanit velkost podla potreby resp. velkosti akva cize od cca. 3mm-10mm pripadne viac , stipku PO4 z pmdd, a mixovane dennerle tabletky na jemny prach, zopar starter tabs, nejake plant gold, echinodorus tabs, cryptocoryne tabs (co dum dal po rokoch, v mixery na kavu ... nastastie to gazdina nevidela) ... zbytky ADA bacteru a fuz aktivneho uhlia tiez jemne mixovaneho .... pekne zmiesat a ... vznikne decentna vlhka zmes, ktora ide na spodok akva ... este pridat deliacu "mriezku" prekryt vrstvou Amazonie a je vybavene ... samozrejme, ze pouzivat len s Amazoniou .... :wink:

inak vlastnej fantazii sa medze nekladu .... :wink:


... hmm, mnozstva njn, doma bolo 3kg vulkanitove vrecko, 3 kg lavalitove vrecko, 1 kg raseliny, rozne dennerle tabletky, aktivne uhlie, ADA Bacter zbytky, pmdd ... (ono faktom je ze by som chcel skusit namixovat DIY vyziviny substrat za pouzitia ADA / Borneo Wild magickych praskov ... njn, ale ta cena :oops: ) ... ostatne bud po kuskoch alebo za hrst ... cize tolko asi k 1 a 2 ... :wink:

k cislu tri si dovolim parafrazovat nesmrtelne slova jedneho nemenovanenho hlasu nepodobnemu inemu hlasu: "vlastnou hlavou" ... cize moje riesenie je si pristrihnut "sklolaminatovu sietku" ( ktora sa pouziva napr. ked zateplujes dom) ... absolutne neutralna k vode v akva, jednoducha manipualcia, pristrih noznickami, svojou velkostou oka a celkovou pevnostou vyborna na oddelenie vyzivneho substratu (napr. Powersand, DYI Powersand, DYI Vyzivny substrat) od samotneho substratu ....

nevyhoda je ze sa predava len po velkych baleniach 10m ale nevadi vydrzi mi roky ... a samozrejme nerypem sa zbytocne v dne, pokial to nie je nevyhnutne napr. pri vyberani cryptocoryn ... :mrgreen:

njn, vlastny DYI mix prevadzkujem u seba v akva aktualne s Amazoniou II uz nieco cez dva roky .... v 38L fungoval DIY vyzivny substrat nieco cez rok predkym som akva zrusil ale varianta bez raseliny zato s niecim podobnym ako "tvoj" Osmocote ... plus v dalsich 4 inych akvach 38L, 120L, 64L a 160L je podobny DYI substrat od 1 do cca. 6 - 7 mesiacov uspesne nasadeny :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Biely zakal

Odoslaťod trinitysk » 21 Feb 2012 17:46 pm

Jasne, takze co dum dal, ale ved aj tak sa da...Skusal som nieco podobne s podobnymi komponentami ale bez raseliny ktoru ja moc nemusim (skor vrodena averzia ako nejake racio za tym..) a vysledok bol v porovnani napr. teraz s tym osmocote o nieco lepsi pokial islo o trvanlivost/dlhodobost (nutnost castejsie doplnovat osmocotte tobolky) ale zase nakladnejsi na financie (predsa len mam cez 500l nadrzku). Navyse osmocotte mozes doplnovat kedykolvek a dostanes do chudobneho dna viacej N a P ako aj K ako cez tieto akva tablety...

O tej sietke viem, to je stare uz niekolko rokov v aquascapingu len mi islo o to, ze si pisal ze JBL Aquabasis ked sa dostane do vody tak je pruser (co je pravda), ale tou sietkou tomu nezabrabis ani pri tvojom dne ani pri JBL Aquabasise...Vrstvy sa ti zacnu miesat a hnojivo sa ti dostane na povrch tak ci tak pri presadzani alebo neopatrnom odkalovani. Ta sietka to len trochu utlmi ale tieto hnojiva su taky med na riasy, ze staci len velmi malo a uz je problem v akva, takze sietka nic neriesi...Vlastne momentalne sa uz sietky ani prilis nepouzivaju ako kedysi pretoze su neprakticke napr. ked chces presadzat rastliny a mas v tom cez korene zamotanu celu rastlinku, nema sancu ju v pohode vytiahnut a presadit, takze viac problemov ako uzitku. Ano, boli tu pokusy takto substraty oddelovat, ale neujalo sa to.
Jednoducho ked je vyzivne dno akekolvek, bez ohladu na znacku, tak sa neda odkalovat tak ako sa to klasicky pozna, treba byt opatrny pri presadzani a manipulacii s rastlinkami. kto toto nevie zabezpecit tak nech ani nezacina s vyzivnym dnom...(zaciatocnik co bude prerabat akva a rypat sa v nom kazdy tyzden uz vobec nie..)
Mozem vidiet foto toho/tych akvarii kde je toto tvoje dno aby som mal predstavu ako vyzeraju, ake su tam rastlinky a pod.?
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Biely zakal

Odoslaťod Ifčo » 06 Apr 2012 14:14 pm

Zdravím, som začiatočník a nedávno som založil moje prvé akvárko. So zákalom nemám žiadny problém, naopak vode sa zatiaľ darí dobre a je čistá, priezračná. Lenže podľa vašich odpovedí sa obávam, aby som si tým neprešiel aj ja a potom investoval do chémie či UV žiarenia, aby som ten zákal odstránil. Ako si zabezpečiť vopred "imunitu" pred týmto zákalom? Proste aby v budúcnosti bolo čo najmenšie riziko vzniknutia zákalu či nálevníka, čo by bol už väčší problém. Moje akvárko má objem 60l, chovám tam 12 nenáročných rybiek (gubky, skaláre, molinézie, mrenky, platy a prísavníky) a rastlinky Microsorium pteropus, Hygrophyla polisperma a Cryptocoryne parva. Za odpoveď som vám moc vďačný. :pivo:
Ifčo
 
Príspevky: 16
Založený: 06 Apr 2012 13:52 pm
Bydlisko: Levice

Re: Biely zakal

Odoslaťod luky_02 » 19 Aug 2012 13:13 pm

Ahojte,
takze asi tak ako ostatných v tejto teme aj mna trápi biely zákal. Akvarko má objem 350l ale ked odratam pozadie, strk, kamene tak to odhadujem na nejakych 280-300litrov (mozno sa mylim). Napustene bolo pred 4 dnami. V ten večer ked som ho napustil, tak bola voda mierne zakalena ale to som pripisoval tomu ze som sadil rastlinky. Ráno bola voda krásna čistá - sám som bol prekvapeny a radoval som sa. Ale postupne sa voda viac a viac zakalovala do biela. A teraz je to uz velmi nepekny pohlad :(.

Par informacii o akvarku:
-Strk je tam od Hagenu zrnitosti 1-2mm. Na spodok som dal mozno 1cm vrstvu tohto strku, potom som rovnomerne rozsypal hnojivo FLORAPOL (ani som nepouzil cele 700g balenie) a potom som to ešte prikryl vrstvou premytého štrku ( cca 4cm vrstva, no niekde je to viac inde menej).
-Teplota vody je 27stupnov.
-FIlter mám JBL cristal profi 1500. Akvarko som napustil uz zhruba pred mesiacom (vtedy som do filtra pridal aj FilterStart a v štrku bol taktiež FLORAPOL) ale nevedel som sa zbaviť zakalenej vody a pripisoval som to tomu, ze som nepremyl štrk a naviac vsetko sa len zabiehalo. Kedze to zakalenie ktore sposoboval strk cize ten jemny prach sa usadil ale pri odkalovani sa aj tak strasne mutila voda tak som to všetko vybral, štrk som riadne premyl dokial z neho nešla čistá a dal nazat. (v galerií mam fotky ako to vyzeralo po prvom napusteni. Prilozim aj fotky ako to vyzeralo po druhom napusteni). Kazdopadne pisem to kvoli tomu, ze filter uz bezal mesiac a teda by mal byt uz ako tak zabehnuty nie ? Sice som ho čiastočne vyčistil asi 4 alebo 5 dní pred tym ako som sa pustil do vymeny vody ale aj tak to nebolo nejake radikalne vyčistenie... a potom tie 4 dni bezal ešte v starej vode. Cize nemuseli sa tie bakterie vytvarať uplne odznova.
-Svietim tam 13 hodín denne 4 x 54w ziarivkami.

Moje otazky su nasledovne:
- dočítal som sa v tejto téme príspevky v ktorych niektorí odporučate vymienať časť vody (napr 1/4 alebo 1/3 a niektorí aj viac) a iní to zas nedoporučujete pretoze vraj to podporuje tento zákal resp. mnozenie tych mikroorganizmov ktore ho spôsobuju (nálevník). Tak teraz ako ??? meniť alebo nemeniť ???
- mám počkať ešte niekoľko dní alebo sa mám poobzerať po nejakej UV lampe (dočítal som sa ze toto je asi zaručeny spôsob ako sa toho zákalu zbaviť) ? Ak by bol niekto z košíc alebo okolia ochotný pozičať UV lampu, tak by som bol povdačný. Nejako sa dohodneme cez ss. Nechcem to zadarmo ale chcem skusiť či to pomôže a ak ano tak si zaobstaram vlastnú aby som ju mohol použiť podľa potreby.

Dakujem vám za rady :)
luky_02
 
Príspevky: 39
Obrázky: 27
Založený: 19 Feb 2008 17:52 pm
Bydlisko: Košický Klečenov (Košice - okolie)

Re: Biely zakal

Odoslaťod doors010 » 19 Aug 2012 13:30 pm

moja odpoved na tvoj problem... vypnut svetla tak na 3-4dni akvarko nemusis zatianovat, krmit minimalne ak vobec, nehnojit iba ak mas co2 to moze slapat, nemenit vodu pretoze s vymenou vody pridu aj nove ziviny...po 4 dnoch uvidis ....ak to bude nadalej pretrvavat stale nesviet len vymen cca 10%vody
ked zakal zmizne zacni svietit ale nie hned plnou davkou pekne pomaly postupne....
UV lampa urcite pomoze ale ono UV iba nici dosledok nie pricinu....
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Biely zakal

Odoslaťod luky_02 » 19 Aug 2012 13:39 pm

vdaka za radu... vyskúšam.
Ešte sa chcem opýtať - kedze tam nebudem svietiť tak nebude prebiehať fotosyntéza čize mám zaviesť vzduchovanie ? Aby sa rybky nepodusili. Teraz su pekne čulé, plavaju si po celej nadrzi, ked sa priblizim k akvarku tak sa všetky nahrnu k hladine mysliac si ze sa napapaju :P. Niektoré rastlinky pekne bublinkuju a je vidieť ze začinaju rásť. CO2 tam zatiaľ neprídávam. Po prvom napustení som pridaval ale len z kvasnic.
luky_02
 
Príspevky: 39
Obrázky: 27
Založený: 19 Feb 2008 17:52 pm
Bydlisko: Košický Klečenov (Košice - okolie)

Re: Biely zakal

Odoslaťod doors010 » 19 Aug 2012 13:54 pm

fotosinteza bude prebiehat ale pomalsie pisal som ti ze zatienovat nemas cize nejake svetlo do akvarka dopada tak ci cak....takze nemusis prevzdusnovat
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Biely zakal

Odoslaťod luky_02 » 19 Aug 2012 13:58 pm

no ved ano pomalšie - pytal som sa preto lebo som si nebol isty či to bude stačiť
luky_02
 
Príspevky: 39
Obrázky: 27
Založený: 19 Feb 2008 17:52 pm
Bydlisko: Košický Klečenov (Košice - okolie)

Re: Biely zakal

Odoslaťod doors010 » 19 Aug 2012 14:30 pm

jasne ze im to bude stacit ved samotne cerenie hladiny filtrom uz staci....
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Biely zakal

Odoslaťod luky_02 » 19 Aug 2012 15:39 pm

Filter hladinu neceri. Vytok z filtra je zabudovany v 3D pozadi a je pod hladinou.
luky_02
 
Príspevky: 39
Obrázky: 27
Založený: 19 Feb 2008 17:52 pm
Bydlisko: Košický Klečenov (Košice - okolie)

Re: Biely zakal

Odoslaťod doors010 » 19 Aug 2012 16:13 pm

to jej jedno ale hladina nestoji ale pohybuje sa ale vsak ak budes vidiet ze ryby lapaju po dychu zacni prevzdusnovat aj ked pochybujem ze sa nieco take bude diat
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Biely zakal

Odoslaťod luky_02 » 19 Aug 2012 16:38 pm

no hladina sa nehybe. Je na nej taky povlak ...docital som sa ze je to sposobene vyzrazanim nejakych latok pri dolievani novej vody.
Kazdopadne hladina v pohybe momentalne nie je.
Ako samozrejme ze keby som videl ryby lapat po dychu, tak pustim vzduchovanie :-).
Inak to co si mi radil - teda nesvetit, atd atd.... je to rada na zaklade vlastnej skusenosti ?
luky_02
 
Príspevky: 39
Obrázky: 27
Založený: 19 Feb 2008 17:52 pm
Bydlisko: Košický Klečenov (Košice - okolie)

Re: Biely zakal

Odoslaťod doors010 » 19 Aug 2012 17:09 pm

ano je to rada z vlastnej skusenosti...co sa tyka prevzdusnovania ak ta to moc trapi vecer ho mozes kludne zapnut
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Biely zakal

Odoslaťod luky_02 » 19 Aug 2012 20:30 pm

ako dlho ti trvalo kym si sa toho zbavil ??? a v akom veľkom akvarku si to mal ??
luky_02
 
Príspevky: 39
Obrázky: 27
Založený: 19 Feb 2008 17:52 pm
Bydlisko: Košický Klečenov (Košice - okolie)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.