Rivalita Medzi Cichlidami



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Rivalita Medzi Cichlidami

Odoslaťod Jaro222222 » 15 Feb 2011 14:31 pm

Mám v akváriu tieto rybky:
Labidochromis caeruleus
Pseudotropheus lombardoi
Pseudotropheus zebra red-red
Pseudotropheus socolofi
Pseudotropheus crabro

Všetky sú tam po dve a ešte sú tam nejaké prísavníky. Mám tieto rybka už asi rok a pol a za ten čas dosť povyrástli. Zo začiatku som nemal žiadne problémy. No v súčasnosti sa začala prejavovať agresivita medzi rybkami. Dve rybky predpokladám samčekovia si budujú jamy v štrku a sú agresivny voči ostatným aj prísavníkom. Ostatné rybky sa musia stále schovávať. No tí dvaja samci seba navzájom nenapadajú len všetky ostatné. Chcel by som sa opýtať či sa tomu dá nejako zabrániť, alebo aspoň zmierniť. Pridal som aj skrýše, ale tie hneď začali prehľadávať tí samci ( zvlášť jeden z nich) a vyháňať aj rybky z nich. Chcel som vybudovať aj nejakú skalnú stenu, no mám obavy či to nepoškodí akvárium. Akvárium je 250 l . Za všetky rady vopred ďakujem.
Jaro222222
 
Príspevky: 2
Obrázky: 0
Založený: 15 Feb 2011 13:45 pm

Reklama

Re: Rivalita Medzi Cichlidami

Odoslaťod Frodo » 15 Feb 2011 18:19 pm

asi by bolo lepsie znizit pocet druhov a radsej zvysist pocet kusov na druh, aby sa rozlozila agresivita, trebars tam nehat Labidochromis caeruleus, Pseudotropheus zebra red-red, Pseudotropheus socolofi. zvysit pocet kusov 8 na druh, ale stejne to bude mozno trosku problem, koli tomu, ze tie co mas su uz dospele a maju teritoria, takze z nich tych najagresivnejsich dat prec, a doplnit novymi. Malawky su agresivne, niektore menej, niektore viac, taze tak ci tak, sa tam niakym roztrzkam nevyhnes, ale da sa to aspon zmiernit
Frodo
 
Príspevky: 62
Obrázky: 10
Založený: 04 Jún 2007 09:27 am
Bydlisko: Sučany

Re: Rivalita Medzi Cichlidami

Odoslaťod neger501 » 15 Feb 2011 20:04 pm

Nemusi ich byt zrovna 8 staci aj 6 od druhu 1samec 5 samic ale nato si mal mysliet ked si osadku kupoval toto je zakladna chyba pri malawkach ked ich ludia kupuju po 2 od druhu a neskor nieje poriadne rozlozena agresivita samcov necuduj sa ze su zle prislo na ne trecie obdobie dospeli, je to uplne normalne ak tam mas vela samcov a nebudu mat dost teritorii je mozne ze sa daju dole.
Dno by nebolo veru odveci viac rozclenit.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Rivalita Medzi Cichlidami

Odoslaťod Jaro222222 » 16 Feb 2011 07:51 am

Keďže pohlavie u nich viem určiť len približne zo správania a keď som ich kupoval, tak mali asi 3 cm. Tak neviem či by sa pohlavie vôbec dalo určiť. Predtým som cichlidy nemal, tak som sa spoliehal na predajcu v akvaristike a on mi ponúkal tieto druhy a povedal, že v 250 l akváriu to nebude problém. Nemal som sa na koho iného obrátiť v tej dobe o radu a tak to asi aj dopadlo ...
Jaro222222
 
Príspevky: 2
Obrázky: 0
Založený: 15 Feb 2011 13:45 pm

Re: Rivalita Medzi Cichlidami

Odoslaťod kargen » 20 Feb 2012 10:19 am

s malawi cichlidami je ten problem,,ze sa vecinou kupuju mlade rybyky,,a tam pohlavie nerozozna nikto,, ja som tiez kupil labidochromis caeruleus 6 kusov,, ale maju asi do 3cm,, zatial si spokojne nazivaju,, dokonca aj so skalarmi,, daniami,, prisavnikmi,, no ale casom ked vyrastu,, bude akvarko uz len pre nich,, este k nim planujem dokupit 4-5 kusov pseudotropheus socolofi a to bude kompletna osadka pre 160l akvarko,, :)
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: Rivalita Medzi Cichlidami

Odoslaťod sc00by » 24 Feb 2012 17:24 pm

ja mam 15 pseudotropeus elogantus v 750...
Ziadny problem so spravanim uz sa mi 5 x vytreli a normalne chodia po akvarku ako huf
Obrázok používateľa
sc00by
 
Príspevky: 275
Obrázky: 2
Založený: 07 Jan 2012 09:45 am
Bydlisko: Hlohovec


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.