interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod TTjopo » 30 Aug 2011 20:12 pm

Nieje nad externy filter je jedno o akej velkosti nadrze je rec.Oproti zavesnym a vnutornym filtrom nema ziadne nevyhody par don jedina je ich nevyhoda rozdiel cien.Ja mam 3akvaria a vo vsetkych boli vnutorne filtre teraz su vo vsetkych externe filtre a mozem povedat ze by som uz vnutorny nikdy nepouzil.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod dodofix » 30 Aug 2011 20:56 pm

podobna skusenost ... pokial by som siel tvrdo na cenu - molitan 1-2L + trupky + vzduchovaci motorcek, to by slo do 20 EUR (blbo sa to cisti)
pokial externy osobne by som volil eheim 2211 (cca 50 EUR, ale nie su dvojkohuty a naplne), alebo 2213 (2213020 - dvojkohuty + naplne), s inymi znackami nemam ziadnu skusenost

urcite dobre premysli - skoda kupit blbost, potom dalsiu a nakoniec to, co si mal vziat na zaciatku :)
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod TTjopo » 30 Aug 2011 21:52 pm

dodofix napísal:urcite dobre premysli - skoda kupit blbost, potom dalsiu a nakoniec to, co si mal vziat na zaciatku :)

Presne tak a nakoniec ta to stoji vsetko raz tolko
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod sirPavol » 30 Aug 2011 22:01 pm

Alebo dvakrát (viem o čom hovorím) :D
Obrázok používateľa
sirPavol
 
Príspevky: 770
Obrázky: 83
Založený: 25 Dec 2010 18:28 pm
Bydlisko: Prešov, Stropkov

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod Caiman » 30 Aug 2011 22:22 pm

asi rozhodujuca je cena...a potom strach z vytopenia pri externom filtriku :)

z vnutornych mozem odporucit filtre Bluvawe,teraz som sam vymenil vonkajsieho eheima 2217 za tento vnutorny bluvawe05.
Za cca mesiac pouzivania ziadny problem,co sa tyka prevadzky takmer nepocutelny.Musim mat naozaj ucho na akvarku aby som pocul ze ide,objem filtracnej hmoty rovnaky ako u vonkajsich filtrov.Nevyhoda-vyssia cena oproti beznym vnutornym filtrom(lacnejsia cinska napodobena Resun je na tom kvalitou aj hlucnostou ovela horsie takze oplati sa priplatit) a vacsie rozmery v akvariu ale na druhej strane nehrozi vytopenie a udrzba je veeelmi jednoducha.

Z externych zase eheim.Zatial som pouzival najma klasiky,par profesional II a III.Nemal som problem ani s jednym.Oplati sa kupit silnejsi a priskrtit,potom podla poctu ryb cistis raz za pol roka :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod Richard Tokušev » 31 Aug 2011 12:15 pm

sirPavol napísal:Richard, ale do 20eur? Snáď najlacnejší je ten tetratec 400vka... Ale pravda je naozaj, že externý je iné kafe. Osobne mám externý aj v miníčku :). Ale chce to investovať...


Odpovedal som v téme a nie k poslednému príspevku, ktorý sa témy iba jemne dotkol.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod kargen » 24 Feb 2012 14:58 pm

zdravim,,viete mi niekto poradit vonkajsi filter -nie ten zavesný do 160l akvaria? planujem mat v nom zo 10 malawi cihclid.. teraz mam cerpaciu hlavicu s biomolitanovou kockou -ale ta ma tie nevyhody,,ze to moc dobre nevyzera v tom akvariu,,a pri vyberani biomolitanu z akvaria,, polovica bordelu aj s vodou stecie naspet do akvarka.. :( preto by som chcel radsej vonkajsi filter,, pozeral som eden 511,,alebo atman crystal filter.. nemam s tym skusenost a nechcem kupit nejaku blbost..
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Feb 2012 15:32 pm

idím, že pozeráš na samé "vyberané" "značky". Ešte kukni haileu a bude to super! (:
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod Giftzahn » 24 Feb 2012 15:35 pm

kargen napísal:zdravim,,viete mi niekto poradit vonkajsi filter -nie ten zavesný do 160l akvaria? planujem mat v nom zo 10 malawi cihclid.. teraz mam cerpaciu hlavicu s biomolitanovou kockou -ale ta ma tie nevyhody,,ze to moc dobre nevyzera v tom akvariu,,a pri vyberani biomolitanu z akvaria,, polovica bordelu aj s vodou stecie naspet do akvarka.. :( preto by som chcel radsej vonkajsi filter,, pozeral som eden 511,,alebo atman crystal filter.. nemam s tym skusenost a nechcem kupit nejaku blbost..


njn, nechces nejaku blbost kupit .... ok, tak na eden, atman rovno zabudni ...na cichlidky by som isiel smerom k EHEIMu ... napr. Classic 2215, 2217 alebo Professional 2226, 2228 pripadne Fluval 305, 405 .... :wink: a rozhodne chybu nespravis ....

@Riso: jj, ten napad s Hailea filtrom ma teda pobavil :lol: heh, to rovno radsej kupit "slapaci betlehem" a je vybavene :lol:
Naposledy upravil Giftzahn dňa 24 Feb 2012 15:36 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod triscene » 24 Feb 2012 15:36 pm

na Eden som pocul len dobre recenzie a sam ho pouzivam ,konkretne 501 v 38icke a tichy, kvalitna filtracia, spokojnost.

nie kazdy je Eheim positive :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod Giftzahn » 24 Feb 2012 15:38 pm

triscene napísal:na Eden som pocul len dobre recenzie a sam ho pouzivam ,konkretne 501 v 38icke a tichy, kvalitna filtracia, spokojnost.

nie kazdy je Eheim positive :)


hej, EDEN 501 nie je zly .... ale EDEN a cichlidky .... eee, ani zo srandy to nebude stihat ani 501 a ani 511 ... tu uz treba "tazsi" kaliber cize "plnotucny" filter a take su EHEIMy a FLUVALy.... a ATMAN no pfuj hnusna a draha kopia EHEIMu ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Feb 2012 15:44 pm

inak, teším sa na novú burzičku v petržke. (:
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod Giftzahn » 24 Feb 2012 15:56 pm

Richard Tokušev napísal:inak, teším sa na novú burzičku v petržke. (:


fuha, nebodaj 17.marca dojdes a s rastlinnym a "plnotucnym" EHEIM fitrovym sortimentom pozret staru dobru Petrzalku ?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod Richard Tokušev » 24 Feb 2012 18:28 pm

jasné. Rád prídem.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod pha » 24 Feb 2012 18:41 pm

Giftzahn napísal: ATMAN no pfuj hnusna a draha kopia EHEIMu ... :wink:


ahoj gif, mal si niekedy s atmanom problem? ked takto...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod TTjopo » 24 Feb 2012 19:24 pm

ja mam s par atmanami skusennost a bez problemov
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod Giftzahn » 25 Feb 2012 07:54 am

pha napísal:
Giftzahn napísal: ATMAN no pfuj hnusna a draha kopia EHEIMu ... :wink:


ahoj gif, mal si niekedy s atmanom problem? ked takto...


njn, ja ti neviem ci som mal ja s nim problem .... ja asi nie .... ale oni so mnou ... dva kusky mi v prevadzke furt niekde tiekli a nakoniec s prskanim a smradom "zhoreli" (uz ma mali ocividne mali plne zuby) ... Aquael externy bol na tom trochu lepsie ten len tiekol ako besny ... origo filtracna napln EDEN 501 mi vyzabijala vsetky krevetky a slimacikov v akva .... ale inak je to istotne super filter ten ATMAN a aj ten Aquael a aj ten EDEN 501 ( ked vyhodim origo. filtracnu napln) ... to len ja som ocividne diletatnt a niekde robim chybu :cry: .... nakolko u mna len EHEIMy, Fluvaly funguju bezproblemovo a dlhodobo .... cize som asi " navzdy zatrateny" na kupu "plnotucneho" EHEIMu alebo "plnotucneho" Fluvalu :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod kargen » 25 Feb 2012 10:51 am

no vdaka za rady :) haileu som pozeral tiez,, :) tak skusim ten eheim alebo fluval pozriet.. inak,, kamarat si vcera objednal tento filter z polska za 30 eur :D AQUA EL Multikani 800 - Akvarijní filtr s kapacitou 20-300l neviem ci ho niekto poznate.. ale bude to urcite riadna šupa .. ja by som to nedal do akvaria ani za nič.. no pozeral som tie filtre,,a nasiel som filter eheim classic 2213 pre akvarka s obsahom do 250litrov,, za 51 evri,, myslite ze by mohol byt vyhovojuci?.. a este som nasiel filter aquanova ncf -1000 ale ta znacka mi nic nehovori.. je to filter pre akvaria od 200-300 litrov za 66eur,,, tak to asi radsej ten eheim ..
Naposledy upravil kargen dňa 25 Feb 2012 11:05 am, celkovo upravené 1 krát.
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod trinitysk » 25 Feb 2012 11:00 am

Giftzahn napísal:
pha napísal:
Giftzahn napísal: ATMAN no pfuj hnusna a draha kopia EHEIMu ... :wink:


ahoj gif, mal si niekedy s atmanom problem? ked takto...


njn, ja ti neviem ci som mal ja s nim problem .... ja asi nie .... ale oni so mnou ... dva kusky mi v prevadzke furt niekde tiekli a nakoniec s prskanim a smradom "zhoreli" (uz ma mali ocividne mali plne zuby) ... Aquael externy bol na tom trochu lepsie ten len tiekol ako besny ... origo filtracna napln EDEN 501 mi vyzabijala vsetky krevetky a slimacikov v akva .... ale inak je to istotne super filter ten ATMAN a aj ten Aquael a aj ten EDEN 501 ( ked vyhodim origo. filtracnu napln) ... to len ja som ocividne diletatnt a niekde robim chybu :cry: .... nakolko u mna len EHEIMy, Fluvaly funguju bezproblemovo a dlhodobo .... cize som asi " navzdy zatrateny" na kupu "plnotucneho" EHEIMu alebo "plnotucneho" Fluvalu :mrgreen:

Myslim, ze si nikde chybu neurobil a nerobis, skor si myslim, ze ti ktorym sluzi atman k ich spokojnosti, maju stastie alebo ich problem este len caka, co moze byt len otazka casu...V mojom okoli ludia co mali atmanov uz davno presli na eheimy, ti menej solventni na fluvaly....Ti najviac solventni su na ADA filtroch a teraz po pomerne kratkom case premyslaju, ze pojdu na Eheimy...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod smik » 25 Feb 2012 11:33 am

Ad Eheim: No třeba Professional 2075 je teda dost nepovedenej. Aspoň u mě.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod pha » 25 Feb 2012 11:53 am

ahojte, takze len myslenie dohady a prehananie... ok
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod trinitysk » 25 Feb 2012 12:21 pm

@ smik - mozno ho vyrobili v piatok poobede, alebo v pondelok rano..:-( Co s nim mas?
@pha - z mojej strany nie, chces rozpisat konkretne ake som mal a ake mali problemy?
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod pha » 25 Feb 2012 12:38 pm

trinity: ak mozes - budem rad, ja osobne mam tri tieto filtre, vzdy bol problem pri kohutoch, je to proste loteria, ale ziadna katastrofa, vzdy to vidis ze pustil pri cisteni atd, nikdy len tak - sam od seba, ze by si o tom nevedel... a v predajni mi vzdy zadara dali nove...
je to okopceny eheim ano, som si vedomy ze eheim menej zerie, aj to plati len do urcitej velkosti, velke filtre zeru pomerne podobne... ale nemam dovod to menit, mozno zatial
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: interny alebo externy filter ? do cca 80l akvaria

Odoslaťod trinitysk » 25 Feb 2012 12:54 pm

Ked si spokojny tak nevidim dovod nieco menit, navyse nikto ta neprehovara. Ja hovorim ze som mal osobne problemy s touto znackou a ludi co ich mali a ja zhodou oklnosti takych poznam, tak mali tiez tie iste problemy. Zoznam ti pripnem neskor..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.