Rozmnozovanie dania pruhovaneho [Danio rerio]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod barky » 22 Máj 2003 15:11 pm

Presne tak na Sancovej dostat aj male balenie, teda aspon ich mavali. Ale ako som ti uz napisal, skus sa popytat v okoli nejakeho chovatela alebo tak nejak.
Inak, ako expert by si mala radit skor mne kedze som len clen:-)
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Reklama

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod nino_q » 23 Máj 2003 09:53 am

Atilla napísal:este by som podotkol ze mas povinnost pravidelne pridavat foto-dokumentaciu :)


s tymto uz nebude problem, uz je cim fotit, takze sa to bude sypat jedna radost; uz som ju aj naucil ako moze fotit aj sama (fotak ma user-preset-y, tak som spravil jeden na akva :D )
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod dlhy » 23 Máj 2003 11:58 am

nino_q napísal: uz je cim fotit


Aký máte foto :?: Predpokladám že digital, plánujem tiež v blízkej dobe :roll:
Obrázok používateľa
dlhy
 
Príspevky: 128
Založený: 01 Apr 2003 12:43 pm
Bydlisko: Nováky

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod nino_q » 23 Máj 2003 13:21 pm

dlhy napísal:
nino_q napísal: uz je cim fotit


Aký máte foto :?: Predpokladám že digital, plánujem tiež v blízkej dobe :roll:


Ano, digital, konkretne Olympus C-740UZ.
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 04 Jún 2003 08:07 am

Takze opät o daniach :)
Bohuzial to asi dopadne tak, ze budem mat naozaj len jedno danio. Tusim v piatok som skusila rozdrvit mrazene patentky a to som im tam tym asi 10 daniam dala. Odvtedy je jedno stale tucne, ale ostatne ostali vychudnute a postupne posli. Takze uz mam len to jedno tucne. Dufam, ze nema problemy s travenim tych patentiek. Ale vzhladom na to, ze ostalo ako posledne, hadam prezije.

Toto jedno male som odlovila do mensieho 10 litroveho akvaria a do toho velkeho som dala opät moje dospele dania + "treci rost" (umely travnik) :) Dala som ich tam vcera vecer a ked som im dnes rano zazala svetlo, hned sa zacali triet. Stale sa medzi sebou nahanali a ked jeden samec nahanal samicu, urobili zrazu taky trhany pohyb a ikry boli na svete :D. Tie, co boli mimo toho travnika aj pozrali, ale vela sa zachranilo v tom roste. Este stale sa vsak nahanaju, tak ich tam este chvilku necham. Potom ich vratim spät do spolocneho akvaria.

V piatok pojdem na Sancovu a skusim zohnat tie ziabronozky a aj nejake tekute krmivo. Pevne verim, ze ked sa vyvarujem predchadzajucich chyb, podari sa mi ich odchovat viac.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod skala » 04 Jún 2003 08:40 am

Patentky daniam zrejme vadia, alebo im vadi teplota. Priznam sa, nechce sa mi citat vsetkych 8 stran, ale niekde tusim preblysla teplota 30°C. To je strasne vela pre dania.

Inak - ziabronozky. Mal by som zopar pripomienok. Na Sancovej ich dostanes, to hej, tipujem tak za 500 Sk. Za 1000 Sk uz by si dostala 0.5 kg. A Kunzo ti preda 40 g (myslim) za 500 Sk. Zaujimave, vsak?. Vykasli sa na ziabronozky, pre dania ich ozaj netreba, alebo zajdi radsej za nejakym znamym, nech ti ponukne kusok zo svojich vajicok.

Dalsia vec: je to len nazor, ak mas problem dochovat dania, tipujem, ze aj ziabronozky budu pre teba problem.

Tusim si zo Stupavy. Zajdi radsej k Morave, najdi nejaku bacorinu, natiahni pancuchu trebars na bedmintonovu raketu a chyt nejake cyklopy, alebo dafnie. Nieco urcite najdes.

Tebe staci aj vajcove zltko (uvarene).

Podobne ako rost funguje aj sito, ktore by si vyrobila v tvare otvoreneho coby kvadra. Aby plavalo, navrch by si dala napr. polystyren. Tak neprides takmer o ziadnu ikru.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 04 Jún 2003 08:51 am

Som zo Senca, teplotu som mala maximalne 28 C, viac ziarovkou ani nedosiahnem (dlhodobo). Pouzivala som vajecny zltok aj rozdrvene vlocky.
Sito- uz prvykrat som o tom rozmyslala, ale neviem, ako zohnat tu spravnu velkost ok, aby sa ryba tade neprepchala, ale ikra prepadla.

A ohladne toho, ze ked mam problemy odchovat dania, budem mat problem aj so ziabronozkami. Dobre, ako myslis, je to tvoj nazor, ale prosim zober na vedomie, ze som si vsetky svoje neuspechy mohla nechat pre seba. Nemusela som tu pisat tych osem stran, ktore si sa neunuval precitat. Mohla som kludne ostat pri tom, ze sa mi dania vytreli a nepisat nic viac. Pisala som aj o svojich zlych skusenostiach preto, aby sa aj ostatni poucili, nie ma odsudili.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod barky » 04 Jún 2003 10:01 am

Neviem ako si dosiel na to ze v CityZOO maju len velke balenia, ak by si precital vsetky prispevky vsimol by si si, ze maju male balenia, ktore predavaju tak po 80 korun, uz som tam davno nekupoval, mohli zdraziet, pre Kunza je to priznacne. S tym nazorom ze by mala Astrid problem dochovat ziabronozky, sorry ale to zvladne kazdy. A to ze jej z prveho vyteru ostala len jedna ryba, nepovazujem za neuspech, z prispevkov vidno, ze sa naucila vela a verim ze tento dalsi bude ovela uspesnejsi. Chcel by som sa spytat, nakolko si bol ty uspesny pri svojom prvom vytere?
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod tom » 04 Jún 2003 10:50 am

barky napísal:Chcel by som sa spytat, nakolko si bol ty uspesny pri svojom prvom vytere?


Myslis ze ako ked sa vytrel Skala :D Alebo ked sa mu vytreli rybicky :?:

p.s.: hlboko sa ti ospravedlnujem Skala a dufam ze to neberies zle, ale nemohol som si to nechat ujst, ked to tak nadherne napisal :D
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod skala » 04 Jún 2003 10:55 am

Jedine na co som chcel je upozornit na vysoku teplotu, vysoko pravdepodobnu nevhodnost patentiek pre ryby, a k ziabronozkam -
moj nazor je taky, ze ziabronozky idu tazsie rozmnozit ako dania.

A k baleniu na Sancovej. Ospravedlnujem sa, ale z principialnych dovodov - vysoka averzia voci majitelovi a zle skusenosti, o ktorych nechcem hovorit, do tohto obchodu chodim miminalne a len obzerat ryby.

Ak maju male balenie za 80 Sk, to sa velmi cudujem. Ak ide o Dajanu, vraj maju najnizsiu liahnivost, sam som ich raz pouzil a asi je to pravda. Velke balenie - to sa si celkom nepochopil, to zrejme normalne nemaju takmer nikde, malokto si kupi 0.5 kg v maloobchodnej predajni. Pochybujem, zeby niekde mali v dnesnej dobe tolko ziabronozok.

Na ostatne veci nebudem reagovat. Ospravedlnujem sa, ale som prilis priamy, chapem vase reakcie. Nijako ta nechcem sudit Astrid, bozechran, ako si na to prisla. No nic.

To sito - neviem odkial som ho mal ja, ale bud zo zahradnictva, alebo zeleziarstva. Mam kadejake, ale pre dania co mam je oranzove.

No a ked si zo Senca, sorry za Stupavu, tak pri bagroviskach by mohla byt idealna voda, cista podzemna, niekde pri druzstve, kam chodia kacky, kde je vela organickeho odpadu.
Naposledy upravil skala dňa 04 Jún 2003 10:59 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Atilla » 04 Jún 2003 10:59 am

astrid co je to : "treci rost" (umely travnik) ???
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod skala » 04 Jún 2003 10:59 am

Ano tomasm. Bolo to velmi vtipne, naozaj ale na 2 strane je to skarede. Fuj!

Aby som sa pridal. Prvy vyter sa mi nepodaril :twisted: Napokon, ako inak, clovek sa uci predovsetkym na vlastnych chybach. Nech uz myslim na ktorykolvek.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod skala » 04 Jún 2003 11:02 am

Atilla napísal:astrid co je to : "treci rost" (umely travnik) ???


Mimochodom Astrid, to pletivo sa da pouzit aj ako treci rost. Pre akekolvek ryby, idealny pre tetry. Pre dania, alebo napr. zivorodky je lepsie vytvorit z pletiva kos.

Necital som, som na to lenivy, ale povodne som si myslel, ze ty si takisto ako rost pouzila nieco podobne, ale teraz si myslim, ze asi nie.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Atilla » 04 Jún 2003 11:12 am

asi som o nepochopil (???) :( vezmem kus polystirenu obalim ho nejakou sietkou na kosy :) (pletivom) a to je akoze nejaka eroticka pomocka pre ryby ? :) ma to plavat alebo nie ? videl som u diskusov ze im davaju kusok nejakeho kvadra je to podobne prosim opiste mi to viac ked uz sa o tom keca DIK
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod barky » 04 Jún 2003 11:16 am

Voci Kunzovi mam averziu rovnaku ako ty, mal som to stastie spoznat tych ludi trochu blizsie, trochu som sa medzi nimi pohyboval, takze hovorim z vlastnej skusenosti. Osobne by som si tam nekupil nic, mozno tak chameleony, kedze tie odchovava mlady Heno.
Co sa tyka ziabronoziek, nechapem preco sa ti zda ich liahnutie tazke??? Voda, sol, vzduchovanie, prihodit mnozstvo vajiciek a na druhy den skrmujes, takze naozaj nechapem.
V CityZoo maju aj klasicke velke plechovky ziabronoziek aj na predaj, maju ich tam z jednoducheho dovodu, sami ziabronozkami krmia svoje morske zivocichy, uz si nepametam aku znacku pouzivaju, ale to je jedno, tie male balenia ziabronoziek ti spravia vacsinou na poziadanie, vzadu zoberu z velkej plechovky urcite mnozstvo, supnu do sacika a predaju.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod skala » 04 Jún 2003 11:23 am

Pletivo nefunguje "eroticky", to skor stresuje. Pletivo plni len funkciu filtra, rostu. Len na to aby ikry prepadali mimo rodicov, a ciastocne nato, aby boli blizsie pri sebe, ale to je jediny taky druhotny kvazi eroticky vplyv celeho diela.

Staci jednoducho zosit, spevnit sito tak, aby bol vrch volny, nejako k nim pripevnit na 2 stranach polystyren. To len kvoli tomu, aby sa cez vrch, ktory je pravda volny nedostali ryby.

Nie je to tazke, inak existuju taketo porodnicky aj v obchode, tie su vsak najma pre zivorodky, su hrozne male, a nie su vhodne na trenie, ale na porod. Ale nieco vacsie by teoreticky mohlo existovat.

Fakt je polystyren najvhodnejsi, pretoze bez neho to ma tendenciu cesom spadnut nizsie nez je hladina.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

C

Odoslaťod skala » 04 Jún 2003 11:31 am

barky napísal:
Co sa tyka ziabronoziek, nechapem preco sa ti zda ich liahnutie tazke??? Voda, sol, vzduchovanie, prihodit mnozstvo vajiciek a na druhy den skrmujes, takze naozaj nechapem.

V CityZoo maju aj klasicke velke plechovky ziabronoziek aj na predaj, maju ich tam z jednoducheho dovodu, sami ziabronozkami krmia svoje morske zivocichy, uz si nepametam aku znacku pouzivaju, ale to je jedno, tie male balenia ziabronoziek ti spravia vacsinou na poziadanie, vzadu zoberu z velkej plechovky urcite mnozstvo, supnu do sacika a predaju.


Tazke nie, len nie uplne jednoduche. Ide o to, ze ja bohuzial cez tyzden svoje ryby nevidm. Ryba sa mi vytrie bez problemov, ale ak moji domaci neustriehnu ziabronozky, tak nemam skoro nic. Casto ich vezmu skor, niekedy az po case. Technicky som to nemal riesene az tak super, takze vzduchovanie bolo niekedy prisilne, niekedy prilis slabe. No a teplota, ak nemali 25°C, nechceli sa velmi liahnut. A otepli vodu na spravnu teplotu vo flasi od coly. Leda, ze by som ju strcil medzi ryby.

Ziabronozky uz vsak takmer 2 roky nepozuzivam. Mam ine krmivo, ktore nema take naroky. A netrva 2 dni, kym sa vyliahne. Ono, bojujem s priestorom, takze aj preto mam trochu trampoty. Mam celu pixlu odlozenu.

No a to, ze odsypaju, to je fajn, to je mi novinka. Potom tu nizsiu cenu chapem. Toto som navrhoval aj v inych predajniach predavacom, ale marne. Lebo, preco kupit 1 l za 2000 Sk, ze ano. Po prve, je to dost penazi, a po 2 este viac vajicok. Ak vezmem do uvahy, ze po otvoreni, by sa mali do 3 mesiacov skonzumovat ...
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Atilla » 04 Jún 2003 11:39 am

skala alebo niekto kto to ma nemohli by ste sem dat nejaku fotku ako to vyzera ? (asi som to nepochopil 2.krat :( )
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod skala » 04 Jún 2003 12:01 pm

Snazim sa, ale zatial nic.

Toto je vsak dobre: http://ivantusa.webpark.cz/akva/akvarium.html

Je tu spominany skleneny perforovany rost. Dobry napad. Staci rucnu, alebo aj obycajnu vrtacku a je to na svete.

Na 1 stranke, ktora bohuzial uz nie je bolo toto: "Mně se nejvíce osvědčilo jemné drátěné pletivo uchycené k akváriu kolíčky."

Nieco sa mi mari, ze mozno Aquatera nieco take publikovala, myslim to co konkretne chces, aj foto.

Sorry, ale nenasiel som nic take.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Atilla » 05 Jún 2003 14:07 pm

Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 05 Jún 2003 14:15 pm

dik Atilla- pozrela som si to. Spravnie rybiek je tam popisane akoby pozerali do mojho akvaria :) (bodaj by aj nie)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 06 Jún 2003 20:25 pm

Dnes sme teda isli do BA a na Sancovej ma teda uplne sklamali. Nielenze som ich skoro musela prosit, aby mi laskavo venovali chvilku svojej vazenej pozornosti, ale k tomu ziabronozky ani nemali. Len ten 10 % roztok tusim od JBL. Myslela som, ze ten dostanem aj v Symbioze, tak som sla tam a tam som dostala sacok artemii za 100 Sk. Treba ich uz len dat vyliahnut :?
Bohuzial tekute krmivo nemali ziadne (to ma sklamali), a tak sme este narychlo sli do Auparku, kde maju podla mna najväcsi vyber produktov najmä od firmy Sera. Od nej tam maju asi vsetko. Tam som kupila Sera Micron.
Asi tretina vajicok je uz vyliahnutych. Pockam, kym sa vyliahnu vsetky a kum sa rozplavu a potom som zvedava na efekt z krmenia :wink:
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 08 Jún 2003 10:55 am

Len spomeniem, ze male danija sa uz rozplavaju. Tentoraz ich vyvoj isiel o nieco rychlejsie ako minule. Teraz sa rozplavali za 4 dni po nakladeni, minule to bolo po 6 dnoch. Pripisujem to zvysenej teplote, kedze cez den mali asi 28 C a v noci asi 24 C. Uz som im dala ten Sera Micron, hadam to spapali. :)

A este: Podarilo sa mi vyliahnut ziabronozky. Hned som nejake dala tomu jednemu mlademu daniu, to ich s radostou jedlo. Ale tie mlade velmi nie. neviem, ci je to pre ne privelke, alebo co. Prekvapenim pre mna vsak je, ze tieto ziabronozky su v sladkej vode uz asi 5-6 hodin a este stale sa hybu = ziju. Ja som myslela, ze po chvili skapu, ak nebudu v slanej vode. Ako dlho takto vydrzia???
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod Astrid » 14 Jún 2003 08:12 am

Uz mame fotak, takze jedna taka asi najviac vydarena :? fotka:
Obrázok
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.