Pridávanie CO2 počas noci



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Pridávanie CO2 počas noci

Odoslaťod triscene » 08 Nov 2011 11:31 am

tipujem ze tym dusikom v prvom riasku myslis oxid uhlicity (CO2)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Reklama

Re: Pridávanie CO2 počas noci

Odoslaťod taksatunga » 08 Nov 2011 12:16 pm

jasne, sorry za nepresny vyraz.
taksatunga
 
Príspevky: 5
Založený: 23 Aug 2011 09:47 am

Re: Pridávanie CO2 počas noci

Odoslaťod Vlado21 » 08 Nov 2011 19:28 pm

taksatunga a ako vies, ze rastliny CO2 "uz spotrebovali"? Ty vidis, ze ho z tej nadoby nejako vycucnu? :roll: Vies, ja to mam riesene tak, ze kazda bublina z difuzera skonci "uvaznena" v urezanej nadobe posadenej nad difuzorom hore dnom. Pod nu je nasmerovany vypust z filtra - voda pod nadobou teda nonstop cirkuluje. S davkovanim CO2, podla toho "ako ho rastliny spotrebuju" nemam skusenost (ked neratam klasicky permanentny indikator), preto sa pytam. :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pridávanie CO2 počas noci

Odoslaťod ichthys » 08 Nov 2011 19:56 pm

Taksatunga, nezabudni ze s rychlym rastom kvoli zvyseniu prisunu CO2 rastie aj spotreba zivin (mikroprvky ale aj fosfor ci dusik). Najhorsie je ked je niektory na nule, vtedy sa prosperita rastlin zlomi a nastupia riasy (osobna skusenost). Tomu treba predchadzat prihnojovanim a radsej castejsie menit vodu, testy na fosfor a dusik tiez napovedia. Znizenie intenzity osvetlenia Ti na stetinku pomoct vobec nemusi (mne pomohol opak). Skus sa trochu prehrabat v temach o boji s riasami, hnojeni a pridavani CO2, je tu toho plno, mnohi sme s tym bojovali, nastastie aj uspesne :-)
ichthys
 
Príspevky: 232
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2010 15:00 pm

Re: Pridávanie CO2 počas noci

Odoslaťod Milan666 » 09 Nov 2011 08:25 am

Pridávanie CO2 pomocou zvona je účinnejšie keď zvon je pod filtrom. Ono to CO2 sa rozpúšťa, ale potrebuje byť roznášané po celom aq, inak vyprchá
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Pridávanie CO2 počas noci

Odoslaťod taksatunga » 09 Nov 2011 09:16 am

Dakujem za rady. To ze rastliny CO2 spotrebovali som sudil podla toho, ze napr. rano som zvon (prevratenu nadobu) naplnil CO2 z bombicky a vecer uz bola nadoba zaplnena vodou. Cize ten CO2 sa vstrebal do vody, kedze nadoba je vzduchotesna a nema to kam unikat. Mam externy filter a vypust z filtra je pod hladinou asi 5 cm v opacnom kute ako nadoba s CO2. Vypust nie je prudka, cize neceri hladinu a prudenie vody v akva je velmi slabe. Takto podobne pridava CO2 aj moj znamy a to je dlhorocny akvarista, preto som si nechal poradit.
Chcem sa este opytat, ako je najvhodnejsie riesit odsavanie a vypust z externeho filtra. Ja to mam na jednej strane v akva. Nasavanie je dole oprete o dno (kosik) a vypust je hore asi 5 cm pod hladinou. Pridavam aj vzduch pomocou motorceka, ale len velmi malo. Nebolo by lepsie vzduchovanie vypnut a riesit vypust filtra nad hladinou pomocou rozstrekovacej trysky, aby do akvarka dopadali aj bublinky vzduchu? Akva mam 250 litrove. Voda je cista, akurat obcas prisavnik rozviri dno a tym padom aj nejaky odpad, ktory je zapadnuty medzi strkom na dne. Ale nie je ho vela, ked som odkaloval zvonom, tak bola voda napodiv takmer cista. Dokonca som sa kdesi na inom fore docital, ze ten kto bojuje s ruduchou by mal odstranit prisavniky prave kvoli tomu, aby nevirili vykaly v akvariu. Dakujem za nazory.
taksatunga
 
Príspevky: 5
Založený: 23 Aug 2011 09:47 am

Re: Pridávanie CO2 počas noci

Odoslaťod taksatunga » 09 Nov 2011 09:22 am

Este jedna prosba na vas odbornikov. Ja nie som velmi skuseny akvarista, preto by som uvital vasu pomoc. Som zo Zvolena a ak ste niekto z okolia, pomohli by ste mi keby ste sa prisli ku mne pozriet a poradit mi, co mam ako urobit a vylepsit, aby to bolo OK. Teraz viacmenej experimentujem metodou pokus-omyl, ale je to beh na dlhe trate. Keby mi niekto z vas poradil, co a ako, tak by som bol velmi povdacny. Potom mozeme skocit na pivo :D
Akvaristiky vo Zvolene sice su, ale predajcovia nie su odbornici, navyse kazdy mi povie nieco ine, len aby som kupil nejaky jeho produkt. Ak ste z okolia, budem rad ak by ste mi prisli poradit. Auto mam, pridem aj odveziem vas domov. Dakujem. V pripade zaujmu dam na seba kontakt.
taksatunga
 
Príspevky: 5
Založený: 23 Aug 2011 09:47 am

Re: Pridávanie CO2 počas noci

Odoslaťod holo0101 » 27 Feb 2012 16:57 pm

Pozrel som si nieco o CO2 a tak som ze niekedy by bolo dobre obohatit rastliny. Pozrel som si v eshope a najlacnejsi bol tato
http://akvaland.sk/co2-sety-akvarium/69 ... timat.html nakolko neni som na slovensku tak som hladal tu v uk a dost ma to prekvapilo ked ten isty set som tu nasiel za 8.50 a to je dost rozdiel od tej ceny vysie. Tak na toto nemam viac co povedat iba to ze som rad ze chodim na slovensko iba na dovolenku.
holo0101
 
Príspevky: 35
Obrázky: 16
Založený: 12 Nov 2011 00:51 am

Re: Pridávanie CO2 počas noci

Odoslaťod Giftzahn » 27 Feb 2012 17:10 pm

holo0101 napísal:Pozrel som si nieco o CO2 a tak som ze niekedy by bolo dobre obohatit rastliny. Pozrel som si v eshope a najlacnejsi bol tato
http://akvaland.sk/co2-sety-akvarium/69 ... timat.html nakolko neni som na slovensku tak som hladal tu v uk a dost ma to prekvapilo ked ten isty set som tu nasiel za 8.50 a to je dost rozdiel od tej ceny vysie. Tak na toto nemam viac co povedat iba to ze som rad ze chodim na slovensko iba na dovolenku.


njn, ziadna to novinka ... predpokladam za 8,5 libier cize nieco cez 10,- EUR ak dobre ratam .... sak aj preto vela ludi zo Slovenska objednava v DE, UK, AT, CZ a cez e-bay ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pridávanie CO2 počas noci

Odoslaťod Vlado21 » 27 Feb 2012 17:32 pm

holo0101 napísal:Pozrel som si nieco o CO2 a tak som ze niekedy by bolo dobre obohatit rastliny. Pozrel som si v eshope a najlacnejsi bol tato
http://akvaland.sk/co2-sety-akvarium/69 ... timat.html nakolko neni som na slovensku tak som hladal tu v uk a dost ma to prekvapilo ked ten isty set som tu nasiel za 8.50 a to je dost rozdiel od tej ceny vysie. Tak na toto nemam viac co povedat iba to ze som rad ze chodim na slovensko iba na dovolenku.

To mi nukal predajca v Ruzinove (kulturak), ked som sa spytal, ci nema nahodou v ponuke KNO3. Ked pochopil, ze to chcem na prihnojenie, nie na vyrobu trhaviny alebo dymovnice, ponukol mi tento CO2 set. :lol: Cenu si nepamatam... osobne by som vsak do toho nesiel, aj ked ta cena moze byt lakava.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pridávanie CO2 počas noci

Odoslaťod no name » 16 Jan 2016 10:44 am

Ked tak prechadzam fora tak dost casto citam ze sa ludom nechce vytahovat na noc hadicku s co2 z vody. Ja som to vyriesil rozdvojkou na hadicke takou co sa da kazdy privod zavriet zvlast. Jedna hadicka ide mimo akva cize na noc len presmerujem co2 mimo. V hornbachu stoji ta rozdvojka cca 5 €.
no name
 
Príspevky: 1
Založený: 15 Jan 2016 06:43 am

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.