Hladinovy spinac - plavak



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Hladinovy spinac - plavak

Odoslaťod -TrO- » 27 Feb 2012 21:59 pm

Ahojte,
mate niekto skusenosti s hladinovym spinacom resp. vypinacom - plavakom? Na fore som info. pre tuto temu nenasiel, preto som zalozil novu. Aj ked je upchatie riesene zdvojenou rurou pritoku ci zvysenou filtracnou nadrzou, niektorym z nas taketo riesenie stacit nemusi... :)

Cielom temy / spinaca je:
1. zabranenie zhorenia cerpadla pri upchati externeho filtra
2. zabranenie vytopenia pri upchati externeho filtra

Ilustracny obrazok:
Obrázok
Pre elektrikarov: Zatazenie na vypinac podla obr. by bol vacsi, obrazok je vsak len ilustrativneho charakteru.
Napr. cerpadlo 7W + ohrievac 200 W vs. hladinovy spinac 0.5A - ak sa mylim, prosim opravte ma.


Takyto spinac najdete napr. na http://www.hennlich.sk/uploadedfiles/917_NM.pdf. Opytal som sa na najvhodnejsi typ pre tento ucel a odporucili mi NM-007HP (cca 25,-€) alebo NM-004HK (cca 37.-€).

Co Vy na to -> ucel, cena, ine napady / riesenia, nazory, skusenosti, ... :?:

Dakujem,
-TrO-
Prílohy
Plavak1.jpg
Hladinovy plavak
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Reklama

Re: Hladinovy spinac - plavak

Odoslaťod TTjopo » 27 Feb 2012 22:12 pm

Co sa tyka toho spinacieho prudu tak s tym by som sa nejako nezaoberal.Kedze predpokladam ze chces ovladat/istit cerpadlo a ohrievac co ma napajanie 230V tak pouzit tento tip plavakoveho koncoveho spinaca nieje pre toto napetie moc bezpecny .Pouzil by som bezpecne napetie 12 V ktore by prechadzalo cez tento spinac a to by ovladalo rele ktore si mozes nakalibrovat podla svojj potrebi na spinaci prud aky len budes chciet.Je tam sice pisane ze je na 230V ale clovek nikdy nevie.Clovek ed nevidi ako je to vsetko utesnene tak tazko povedat ale voda je svina ta sa dostane hocikde.Aj ked to bude nove tak to moze byt ok ale casom clovek nikdy nevie.Ja by som to asi riesil tak ako som pisal vysie
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.