plesne



Akvarijné ryby - choroby, liečba

plesne

Odoslaťod julisska » 01 Mar 2012 12:19 pm

Potrebujem radu, založila som si akvárko minulý piatok - 15l, štrk, jedna umelá rastlinka, machová guľa, nejaké mušle a do toho som doniesla najskôr jedneho samca bojovnika a potom som tam pridala ešte dve samičky bojovníčky. Rybky mali aj kyslík, kŕmila som ich raz za deň a tento týždeň najskôr skapala jedna samica na druhý deň druhá a dnes aj samec. Kde som spravila chybu? ešte by som asi mala dodať, že rybky mali na sebe niečo ako pleseň, ale keď som ich kúpila, nič na nich nebolo... Mám teraz všetko, čo bolo v akváriu vyhodiť kvôli tej plesni alebo to stačí vyumývať? Ďakujem za radu a prosím poraďte čo najskôr, lebo syn príde poobede zo školky a keď zistí, že tam nie je ani ten samec, bude krik :-)
julisska
 
Príspevky: 2
Založený: 01 Mar 2012 12:13 pm

Reklama

Re: plesne

Odoslaťod triscene » 01 Mar 2012 12:26 pm

ryby po zalozeni akvaria nemaju tam co robit aspon mesiac ak nie dva aby sa zabehlo.
plastove gyce nemaju co robit v akvariu kedze vylucuju bohvieake latky do vody ktore nie su zlucitelne so zivymi tvormi
musle takisto tam nemaju co robit, zvysuju tvrdost vody a to ryby ani pripadne buduce rastliny (zive) nemaju rady.
ak si si 'isto' citala nieco o tychto rybach tak si isto zistila ze nepotrebuju kyslik vo vode zo vzduchovaca kedze su to labyrintky.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: plesne

Odoslaťod martin_s » 01 Mar 2012 12:30 pm

julisska napísal:Kde som spravila chybu?

Prvu chybu si urobila uz v tom ze si si nic nepozrela o akvariu predtym nez si ho vobec zalozila...
Potom nasledovali naväzne na to dalsie chyby - nevhodne zariadene akvarko, nevhodny pocet ryb pre dany objem (ak prizmurime oci nad tym ci je vobec samotna bojovnica vhodna do 15l akva - da sa, ale urcite by jej bolo lepsie vo väcsom) navyse vypustene do nezabehnuteho akvaria bez rastlin (machova gula nie je jednak machova - je to riasa a jednak nie je to dostatocne), musle...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Re: plesne

Odoslaťod doors010 » 01 Mar 2012 12:33 pm

proste cele zle ...zacni citat toto forum
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: plesne

Odoslaťod julisska » 01 Mar 2012 12:36 pm

No ja som bola predtým v akvashope, teda predtým, ako som zariadila akvárko a tam mi bolo povedané, že mám kúpiť umelé rastliny, lebo živé bojovnica zničí a potom som si tu na fórach čítala, že bojovniciam stačí malé akvárko. o tých mušliach, to som nevedela, vďaka za radu. a ten kylík som tam najskôr nemala, ale na hladine sa mi robila pena, preto som sa bola opäť spýtať v akvashope a tam mi povedali, že mi kysne voda a že tie ryby potrebujú kyslík - tak mi ho hneď predali. takže mám najskôr zariadiť akvárko bez rýb a potom koľko mám čakať, kým ich tam dám? a ten štrk mám teda vyhodiť? alebo ho stačí prepláchnuť?
julisska
 
Príspevky: 2
Založený: 01 Mar 2012 12:13 pm

Re: plesne

Odoslaťod martin_s » 01 Mar 2012 12:42 pm

Predajcovia toho nahovoria, najmä ti co im ide iba o zisk... Je to tu uz vo viacerych temach kritizovane.

Odporucam popozerat sekciu zacinam-s-akvaristikou-30.html a pouzit vyhladavanie: search.php
Najdes temy ako:
zabeh-novej-nadrze-naockovanie-filtra-t7838.html
uplny-zaciatocnik-t13454.html
zabeh-t10782.html
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: plesne

Odoslaťod triscene » 01 Mar 2012 12:43 pm

voda moze kysnut ale na to nepotrebujes kyslik ale filter ktory bude filtrovat necistoty z vody a nebude potom kysnut.
pripadne ak mas akvarium v tomto rozmere bez filtra tak sa priprav na pravidelne 30-50% vymeny kazdych par dni namiesto 1x do tyzdna co je bezne pri akvariach kde je filter.

obchodnik ti nanuti vsetko a aj hluposti...a ocividne toto bol este naviac aj 'odbornik'
bojovnica isto zivym rastlinam neublizi, keby to bola cichlida tak to uz je nieco ine.

strk by som preplachol a zalial vriacou vodou..akvarium napustil aj s rastlinkami, zohnal si svetlo a vydrzal tak mesiac bez ryb.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.