15cm Nature ClearCube



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 15 Jan 2012 09:08 am

fazyl napísal:myslis, ze je to dostatocne osvetlenie? mne pride nejake slabe, lavy kraj a zadna cast su dost tmave


jj, to sa zda aj mne ... ono istotne by sa este jedna lampa k akva zmestila :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Milan666 » 15 Jan 2012 10:19 am

No a ako často to stríhať? od kedy ho mám od teba som nestríhal
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 21 Jan 2012 12:32 pm

takze dalsi update, na koreni sa robi jemny sliz ale zvladam to odsavat ak sa dostane aj mimo, HC dostava zastrih kedze niektore idu smerom hore, niektore sa pekne tahaju, HM a Eleo zatial s jemnym progresom.

dnes dosiel do akvaria prvy obyvatel...physa :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 23 Jan 2012 12:40 pm

triscene napísal:takze dalsi update, na koreni sa robi jemny sliz ale zvladam to odsavat ak sa dostane aj mimo, HC dostava zastrih kedze niektore idu smerom hore, niektore sa pekne tahaju, HM a Eleo zatial s jemnym progresom.

dnes dosiel do akvaria prvy obyvatel...physa :)


njn, slizu sa na koreni neboj ... ten aj sam ustupi ..ale jasne ked mas sancu ho odsavat tak rozhodne prec s nim :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 06 Feb 2012 22:36 pm

no co 3scene? ako sa dari kocke? cakam na tvoj update kedze si zalozil skor :-D
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 07 Feb 2012 10:47 am

hehe :)

progres nejaky tam je, HMko nic moc, Eleo fici v pohode a HC sa rozrasta, kym to bude koberec tak to potrva a chce to pekne nervy malymi noznickami strihat odnose do idu dovrchu, layout sa mi dari drzat pokope jemnym prilievanim vody.

physa opustila akva asi 2 tyzdne dozadu kedze neuveritelne mnozstvo odpadu robila a trvalo mi niekolko odsadti aby som to vsetko vyzbieral :)
foto bude ked sa k tomu dostanem, Easy Carbo pridavam kazdy den okolo 0,4ml, poucil som sa a krycie sklo davam uz dole kedze ked som aplikoval na jedno miesto tak som zistil ze som mal asi dva korienky HC spalene :/ ale uz je na tom lepsie.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 07 Feb 2012 11:42 am

a ziadna riasa/sinica sa nekona?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 07 Feb 2012 13:26 pm

nope, na koreni sa nieco zelenalo a na jednom kameni ako keby taky vlas jemny ale nic hrozne :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 07 Feb 2012 13:28 pm

triscene napísal:nope, na koreni sa nieco zelenalo a na jednom kameni ako keby taky vlas jemny ale nic hrozne :)


jj, sak bodaj by sa aj zelenalo ked usilovne davas EC :wink: samozrjeme ze Ec nie je vseliek ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 07 Feb 2012 14:36 pm

do 110inky som prestal davat EC lebo mi na skalach vybehavala taka vlaknite riasa podobna staghornu ale nesla trhat bo bola taka slizka, tak som ju len suroval a teraz ked ho nedavam tak nerastie a stagnuje.
EC davam uz len sem a do 38icky, tam nevidim ze by to nieco vyvolavalo, do tohto je to asi jedina volba ako dat prisun uhlika rastlinkam :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 07 Feb 2012 14:50 pm

ako casto a kolko % vody menis? cakal som, ze z tej amazonie ti nieco nabehne... fajn ked nemas problemy s riasou zatial
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 07 Feb 2012 14:57 pm

pravdupovediac som trosku neporiadny na tohto krpca a menim vodu asi kazdy 3 den, ked vidim ze je aj sklo trosku spinave.
nemam to nejak odhadnute ze kolko menim ale moze to byt okolo viac nez litra, vrch kopca nie je pod vodou a spodok je. tak vodu lejem z tej mojej flasky cez hadicku smerom na drevo a doplnam vodu a medzitym hubkou cistim skla :)

takisto som cakal nejaku pekne mastnu riasu ako mava Amano ale som prekvapeny a zaroven spokojny :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 07 Feb 2012 16:29 pm

triscene napísal:pravdupovediac som trosku neporiadny na tohto krpca a menim vodu asi kazdy 3 den, ked vidim ze je aj sklo trosku spinave.
nemam to nejak odhadnute ze kolko menim ale moze to byt okolo viac nez litra, vrch kopca nie je pod vodou a spodok je. tak vodu lejem z tej mojej flasky cez hadicku smerom na drevo a doplnam vodu a medzitym hubkou cistim skla :)

takisto som cakal nejaku pekne mastnu riasu ako mava Amano ale som prekvapeny a zaroven spokojny :)


njn, sak AMANO nemeni vodu kazdy den :wink: ... cize usilovna udrzba akva = casta vymena vody aj osoh prinasa ze ano a ani prekvapeny byt nemusis :pivo:

inak uz sa ti niekto chytil na tie inzerovane "potkanie" krevetky ?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 07 Feb 2012 17:04 pm

myslim ze davnejsie mi niekto pisal ale bol mimo BA a nerad by som ich posielal na dlhsiu trasu v sacku a v tychto mrazoch.
inak bezuspesne, v 110inke ich mam kopu a chcel by som tam mat casom cisto len tigrov a CJ, mozno zopar neocaridin.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod fazyl » 01 Mar 2012 00:34 am

co tak nejake foto po vyse mesiaci? hm? :P
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 01 Mar 2012 10:57 am

pokusim sa nieco zbuchat ale som deprimovany ze so svojim Olympusom FE neviem kolko co ma 12mpx ale neviem s nim robit poriadne fotky a v nastaveniach sa nejako tam nevyznam :)
ale skusim..HC uz je rozrastene skoro uplne vsade, uz len nech sa pozapleta medzi seba a bude to fajn, pridavam kazdy den 0.4ml EC a 1-2ml mikro a makro prvkov obden. vymena vody asi kazdy druhy, treti den, podla toho ako sa voda tvari :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 01 Mar 2012 17:44 pm

@triscene: tak to bud rad ze ti vobec funguje ... moj nikon coolpix je teda cool ... pri kazdom druhom pokuse o fotenie vypise na displej "internal HW error" alebo nieco v podobnom zneni ... :cry:

njn, tak to mi teda popis ako sa ta tvoja voda "tvari" ... predpokladam ze ak je ph pod 7 tak dost kyslo :mrgreen: :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Luker13 » 01 Mar 2012 17:51 pm

Giftzahn napísal:@triscene: tak to bud rad ze ti vobec funguje ... moj nikon coolpix je teda cool ... pri kazdom druhom pokuse o fotenie vypise na displej "internal HW error" alebo nieco v podobnom zneni ... :cry:

njn, tak to mi teda popis ako sa ta tvoja voda "tvari" ... predpokladam ze ak je ph pod 7 tak dost kyslo :mrgreen: :lol:



Giftzahn bud rad, ze ho este vobec zapnes :D nas fotak padol mame cez leto do mora, tak asi tak :D a fotky z mobilu su proste fotky z mobilu...ziadna slava
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 01 Mar 2012 22:17 pm

mam tetra test 6v1 take pasiky a tvari sa pH medzi 6.8 a 7.2...medzistupen tam nemam ale tvari sa skor k 6.8 :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod trinitysk » 02 Mar 2012 10:32 am

tak to som prekvapeny, ze nejake testy pouzivas ked nedavno si nad tym v inej teme polemizoval, ci to nie je zbytocne...v pripade toho testu co pouzivas to zbytocne ale naozaj je, tie testy su tak velmi nepresne, ze ani nema zmysel ich kupovat a sa podla nich riadit...to skor uvidis najprv sam problem v akva a oni ti ho, ak budes mat stastie, len potvrdia...ved vlastne ani teraz nevies ake mas pH a len hadas, je dost silny rozdiel ci mas vodu jemne kyselu alebo jemne zasaditu, nemyslis?..;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod Giftzahn » 02 Mar 2012 11:22 am

@triscene: inak "pasikove testy" ... njn, ja ti neviem preco neusetris peniaz za "pasikove" testy a nekupis ph-meter + dve kalibracne roztoky nenakalibrujes podla navodu .... a mas lacne a celkom presne meranie ph ... a ceny tych ph-metrov vobec nie su zle ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 02 Mar 2012 11:26 am

trinity :)))) cakal som reakciu od teba, kupoval som to niekedy davno co som chcel vediet zopar veci ale minute boli mozno tri :)
pokial vsetko rastie ako ma a tvory neubudaju a vedu si fajn tak pH nejak neriesim.

giftzahn, rozmyslal som kupit nieco na ebayi ale momentalne nad tym nejak nerozmyslam :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod trinitysk » 02 Mar 2012 11:44 am

Tak to som rad, ze som ta nesklamal...:-)
S tym pH suhlasim, pokial mas take oko, tak je to len dobre pre teba...
Sonda na Ph je fajn ked CO-ckujes, inak nie je nijako zvlast potrebna v rastlinnom akva, da sa uplne v pohode zit aj bez toho...aj ked ako som tu uz parkrat pisal, sam si robim poznamky a sledujem vodu aby som vedel kedy sa co s rastlinkami deje a ako reaguju na rozne zmeny...bez testov nie som schopny tieto veci vediet a do buducna vo svoj prospech pouzit...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: 15cm Nature ClearCube

Odoslaťod triscene » 02 Mar 2012 11:54 am

vacsou srandou by bol pH meter napojeny na bombu aby som mal stale stabilne a chutne pH :)
ale tipujem ze pri vode v BA by ta bomba bola velmi rychlo fuc.
aktualne idem dnes plnit moje dve 1.5kg flasky co vydrzali 6 mesiacov, v jednej este nieco bolo ale som vypustil nech o tyzden nejdem znova :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.