naše prvé akva :)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod Giftzahn » 02 Mar 2012 15:33 pm

@nemoBB: hmm, akvarko vyzera cerstvo zalozene ale rybky tam uz plavaju ... klasika decentne zakalene, riastlinky ziadne nakolko umelu hmotu v akva za rastlinky nepovazujem ... akva male a nevhodne pre zvolene druhy rybiek ... cize ergo, kladivko opat ukazka typickeho "koncentraku" pre rybky ... obavam sa ze ked akva nechas v tomto stave, bude to aj tvoje posledne akva ... nakolko sa dost rychlo premeni na smradlavo zapachajucu stoku smrti a rozkladu .... byt rybkou v tvojom akva dobrovolne sa vo wc splachnem = tzv." samosplachnutie" ... :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod michal.chvostac » 02 Mar 2012 15:35 pm

NemoBB napísal::D :D :D

fuha..tak toto bude velmi yle :dead:
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod doors010 » 02 Mar 2012 15:45 pm

vidim ze si sa absolutne ale absolutne nepoucil a nic si ani necital ... tie rybky sa tam musia teda citit ty kokos to je brutal ..to ako keby som teba zavrel do pivnice 2krat 2 metre ziasny oblok nic iba tma a este by som ti pustil pomaly plyn ... tipujem ze o zakladani akvaria si necital nic ...nikto to za teba nebude citat ... a ak sa chces stat akvaristom ver tomu ze najprv musis ty chciet a nie my ...
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod maxxx01 » 02 Mar 2012 16:17 pm

africké cichlidy do takého akvárka? Fúha...koľko to má litrov? nejak som to nepostrehol...isté je, že toto nie je veľmi dobrá voľba.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 02 Mar 2012 17:51 pm

ano nebol som dlho doma a zanieslo filter takze tak ....
ano velkost akvarka ze nevhodna ale cital som ze rok by sa to dalo a potom som ich chcel predat teda vecsinu ...
a rastliny tiez netreba pre tento druh ryb
cital som cital ale bol som odcestovany a to je kamen urazu :(
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod Milan666 » 02 Mar 2012 19:05 pm

ze rok by sa to dalo a potom som ich chcel predat teda vecsinu ...

To jako čo si tým chcel povedať? Rok budeš trýzniť rybky a tu chceš poradiť?!?!?!?!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod maxxx01 » 02 Mar 2012 19:30 pm

NEMOBB, rok ako rok, v tomto prípade...skôr si myslím, že toto bude pre afriky stále len akési provizórium, ktoré nebude nikdy fungovať plnohodnotne. Provizórium je asi to najsprávnejšie slovo.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod TTjopo » 02 Mar 2012 19:38 pm

Niesom na rybky exper ale asi myslel ze by choval len mlade jedince.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod maxxx01 » 02 Mar 2012 19:41 pm

asi áno, ale aj tak....
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 02 Mar 2012 19:58 pm

no tieto som uz mal kupene tak viete ale uz ich nemam :) tak sa nemusite bat
rozmyslam co si dam teraz do akvarka je to 20l iba ale tak co uz strasne by som chcel afriky mozno aj ine cichlidy neviem paci sa mi na tom to ze netreba mat zive rastliny bo ja ani nechcem take :D
dade som cital ze aj 2 by som mohol mat ...
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod vafankolo » 02 Mar 2012 20:13 pm

Chlapci rastu pomaly na to nezabudaj cize si zacni s niecim jednoduchsim aby si si osvojil neake navyky ja tiez planujem afriku ale to chce cas ved sa nemas kam ponahlat 20l je na cichlidy malo
vafankolo
 
Príspevky: 25
Obrázky: 1
Založený: 29 Dec 2011 12:16 pm
Bydlisko: Brezno či?

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 02 Mar 2012 20:24 pm

na vianoce planujem dake velke akva :) zatko mi slubil ze mi pomoze :)
no od 40l su normalne moznosti chovu som aspon ja cital tak....
na teraz by som chcel prerobit filter alebo skor uplne vymenit :)
nahodit teda akva nanovo a mat jednu dve rybky co by potom presli do velkeho akvarka dako v zime ak sa mi to podari financne utiahnut..
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod Milan666 » 02 Mar 2012 20:33 pm

rozmyslam co si dam teraz do akvarka je to 20l

No zatiaľ aspoň mesiac nič a dovtedy poštudovať niečo o krevetkách

zatko mi slubil ze mi pomoze

ty máš už zaťa?


no od 40l su normalne moznosti chovu som aspon ja cital tak....


never všetkému čo čítaš, je to blbosť, odrátaj objem štrku, kameňov aáá.......................
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod mmm273 » 02 Mar 2012 20:47 pm

NemoBB napísal:na vianoce planujem dake velke akva :) zatko mi slubil ze mi pomoze :)
no od 40l su normalne moznosti chovu som aspon ja cital tak....
na teraz by som chcel prerobit filter alebo skor uplne vymenit :)
nahodit teda akva nanovo a mat jednu dve rybky co by potom presli do velkeho akvarka dako v zime ak sa mi to podari financne utiahnut..


preboha vravis ako by stalo milion... 100€ a mas ... pokial nato nemas tak netyraj ryby v malom priestore... Akvarium je vysada a nieje pre všetkých...
mmm273
 
Príspevky: 123
Obrázky: 2
Založený: 26 Dec 2011 18:05 pm

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 02 Mar 2012 20:50 pm

krevetach? hmm ja taku pizzu nerad :D
zata teda mojej sestry manzel nie? to je zat ? ci ? nie toto mi nikdy neslo :D
a prepac ako mozes vediet ze je to blbost ? hm? ci ty take chovas alebo ako a nechcem byt drzej ale aj toto tvoje citam takze tomu nemam verit? a mam tam naspisane ze ich potom chcem supnut do velkeho ...
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod Milan666 » 02 Mar 2012 21:32 pm

NemoBB napísal:krevetach? hmm ja taku pizzu nerad :D
zata teda mojej sestry manzel nie? to je zat ? ci ? nie toto mi nikdy neslo :D
a prepac ako mozes vediet ze je to blbost ? hm? ci ty take chovas alebo ako a nechcem byt drzej ale aj toto tvoje citam takze tomu nemam verit? a mam tam naspisane ze ich potom chcem supnut do velkeho ...

Aha! Hmmmm...už chápem :shock: :D
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 02 Mar 2012 21:53 pm

no aj ja chapem teba :) teda je normalne mat viac nazorov na jednu vec si myslim a viacej chovatelov jedneho druhu ryb moze mat rozne ba az odlisujuce sa skusenosti teda tvoju radu si beriem k srdcu ale nemam inu moznost teraz z financneho hladiska a teda volim tuto moznost .... :angel: :pivo: :pivo:
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 02 Mar 2012 22:01 pm

preboha vravis ako by stalo milion... 100€ a mas ... pokial nato nemas tak netyraj ryby v malom priestore... Akvarium je vysada a nieje pre všetkých...[/quote]

no pocital som 200 250 a myslim si ze to nie je tyranie ja nejdem mat velke ryby a velky pocet ...
no nesuhlasim moja svokra ma akva a ze by to bola jej vysada :D no neviem ani ho nechce ...
a pre koho potom to akva je ? musim byt milionar a mat dom na plazi a sused musi byt expert na chov ryb aby som mal doma akva? ani seferovanie nie je pre kazdeho a vela ludi ma vodicak ...
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 02 Mar 2012 22:05 pm

Milan666 napísal:
ze rok by sa to dalo a potom som ich chcel predat teda vecsinu ...

To jako čo si tým chcel povedať? Rok budeš trýzniť rybky a tu chceš poradiť?!?!?!?!


ak 2 ryby cca 20 az 25 su na 20 akva tyranie tak uz neveim potom :cry:
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod TTjopo » 02 Mar 2012 23:06 pm

Nieje ryba ako ryba to sa ti tu cely cas snazia vysvetlit .Ak je rybka aj zdanim mala napr poviem neonka.Tiez nieje vhodna do tak maleho akva lebo je to hufovita rybka a treba ich viac.Ak si vezmes ale nejaky iny druh podobnej velkosti tak ju do takeho akva mozes dat.Niektore rybky aj ked sa zda ze velkostou im akva vyhovuje maju priestor na plavanie... tak im to neusi vyhovovat z dovodu takeho ze ssi nedokazu vytvodrit svoje teritotia po pripade skryt sa lebo im to priestor nedovoli............je toho vela tak si radsej nechaj poradit aj ked je asi jasne ze si urobis po svojom no v tom pripade nechapem o com sa tu debatujeme a uz vobec nechapem zaloznie temi
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod lubosmihula » 02 Mar 2012 23:56 pm

Keby som mal takú moc, čo chválabohu nemám, tak by som ťa premenil na jednu z rybiek v tvojom aq. Nepoznám ťa, ale chýba ti úcta hlavne k samému sebe. A mám vážne obavy, že tí všetci, čo sa ti snažia pomôcť - ani nie tak tebe ako úbohým tvorom v tvojom aq sa snažia zbytočne, lebo tvoje aq je mimo ich dosahu (bohužiaľ) Alebo si robíš srandu 8)
Ak som ťa urazil tak mi to prepáč.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod M.i.s.o » 03 Mar 2012 01:23 am

uz som nechcel k tejto teme, ale: ja chapem ze sa ti tie rybky pacia, ale ako by sa ti pacilo keby som ta vyzdvihol v BB cestou do Tater a vysadil ta v lese, postavil ti stan a zapalil ohen aby si nebol v uplnej depresii a nechal ta tam trosku nad sebou porozmyslat, a to sa mi vobec nepacis :), skus sa viacej pitat a pocuvat ako presadzovat svoje.
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod NemoBB » 03 Mar 2012 01:31 am

TTjopo lubosmihula pani moj zdroj teda MATT PEDERSEN ma na to iny nazor dokonca aj na fore tam pisu ze pri niektorych druhoch afrik je take akva v norme nehovorim o dospelych jedincoch ani konkretnych rybach len som si to cital a trochu sa o to zaujmal a to je cele ....
sak mozno tam ani nebudem cichlidy pri vasich textoch mi to ani strach nedovoli ... vyvolalo to tu zaujmave poburenie je ale zaujmave ze na zahranicnych forach to az take tabu nie je co je dost zaujmave teda asi chapete moje zmetenie z vas a a aj z nich ... asi tak
NemoBB
 
Príspevky: 32
Založený: 20 Jan 2012 20:36 pm

Re: naše prvé akva :)

Odoslaťod lubosmihula » 03 Mar 2012 12:42 pm

pozri si rozprávkoranžovej rybke. Zo zahraničia prichádza kade čo. No základ je obyčajný sedliacky alebo aj ak chceš gadžovský rozum. Lepšie sa cítiš v izbe 10 x 10m ako v kamrlíku 1,5 x 2m. Skús prečkať na záchode celý deň a potom si to vynásob x 365 a vži sa do šupinatej kože rýb. Poradím ti jednoducho - kúp si čo najväčšie aq aké ti vojde tam, kde ho chceš mať. Potom ho čo najviac zalesni(osaď rastlinami) nechaj poriadne zabehnúť(medzi tým si prečítaj časopis akvaristika - všetky čísla - tu na tejto stránke) a potom doň poľa vlastnsotí vody alitráže aq (tvrdosť, PH a pod.) vyber rybky, ktorým takáto voda vyhovuje. No a nakoniec si z tých vybratích rybiek vyber pár druhov, ktoré sa vzájomne znášajú daj do aq.
Výber rybiek vieš spraviť ak si vyhľadáš cez google - atlas rýb - je to česká strának. Tam zadáš paremetre vody a akvária a vypíše ti vhodné ryby. Toť vsjo.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.