Chory Karas



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Chory Karas

Odoslaťod laskonka69 » 04 Mar 2012 11:15 am

S priatelkou sme si kupili 25l akvarium a do neho 2 zlatych karasov. Akvarko ma plnu vybavu osvetlenie, filter, voda je vporiadku, kontrolujeme ju pomocou testu Tetra 6 in 1. Rybky vyzerali velmi stastne, zvykli sme si uz na ne az vcera jeden z nich vyzeral niejaky unaveny, malatny. Zdrziaval sa tesne pod hladinou ovela pomalsie hybal ustami a ziabrami. Po niekolkych hodinach sa uz nehybal, urcite uz bol mrtvy, ale stale bol v tej polohe ako zdrava ryba. Neplaval ani na boku,ani hore bruskom. Je mi za nim velmi luto, a stale neverim, ze je mrtvy, aj ked viem, ze je. Nechapem ale, ked je mrtvy uz asi 10 hodin, a nema vobec zakalene ocka a stale je v tej plavajucej polohe, nie je nakloneny na bok ani hore bruskom. Vie mi to niekto vysvetlit? Ja som si myslel, ze mrtve rybky stale plavaju hore bruchom. A tiez neviem, co je pricinou jeho smrti, ako som uz pisal voda je vporiadku a mali sme ho len asi 2 tyzdne. Kazda rada potesi, lebo sme este len zaciatocnici Diky.....
laskonka69
 
Príspevky: 1
Založený: 04 Mar 2012 10:53 am

Reklama

Re: Chory Karas

Odoslaťod martin_s » 04 Mar 2012 11:55 am

Dalsia tema o tom istom - karasy v absolutne nevhodnom akvariu (25l nie je absolutne dostacujuce ani len pre 1 karasa, nie to este pre 2), navyse nezabehnutom...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Chory Karas

Odoslaťod videocamdesign » 04 Mar 2012 12:56 pm

Mam presne opacny problem. Moja ryba zase plava hore bruchom uz asi 3 dni a stale zije.

Tu je kratke VIDEO:
http://www.youtube.com/watch?v=8z5IA8jtbC0

Vie mi niekto poradit co to je, alebo co mam robit?
videocamdesign
 
Príspevky: 7
Založený: 03 Mar 2012 10:41 am

Re: Chory Karas

Odoslaťod larix » 04 Mar 2012 13:00 pm

Pravdepodobne bakteriálny zápal plynového mechúra. Príčinou je nevyhovujúce prostredie v akváriu (malé akvárium, nedostatočná údržba, prerybnenie, málo rastlín,...)
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Chory Karas

Odoslaťod videocamdesign » 04 Mar 2012 14:09 pm

tu som cital, ze zle krmenie
http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-362:1
pravde podobne prekrmovanie a ze vraj vlocky je potrebne pred podanim par minut namocit z viacerych dovodov.
videocamdesign
 
Príspevky: 7
Založený: 03 Mar 2012 10:41 am

Re: Chory Karas

Odoslaťod larix » 04 Mar 2012 14:59 pm

Ak sa to stalo po kŕmení a náhle, je to prípad, čo uvádzaš. Za pár hodín až dní sa to upraví (ak nebudeš kŕmiť).
Ak som mal pravdu ja, stav bude pretrvávať a zhoršovať sa.
V tom prípade si nájdi niečo o viróze Aerocystitis.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.