Neviem určiť ochorenie



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod luko36 » 05 Mar 2012 15:56 pm

to by som odporucal používať ako automaticku odpoved k 80% novozakladaných tém
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Reklama

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod sc00by » 05 Mar 2012 18:00 pm

no ma taky lalok na dolnej casti tlamky...
odfotit sa to neda to musi byt 3D
Obrázok používateľa
sc00by
 
Príspevky: 275
Obrázky: 2
Založený: 07 Jan 2012 09:45 am
Bydlisko: Hlohovec


Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod sc00by » 05 Mar 2012 19:35 pm

No tak ma ikry dik
Obrázok používateľa
sc00by
 
Príspevky: 275
Obrázky: 2
Založený: 07 Jan 2012 09:45 am
Bydlisko: Hlohovec

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod Mija » 07 Jan 2014 03:10 am

Pekny den, chcela by som vas poposit o radu ohladom prisavnika. Neviem čo s nim. Pred 2 tyždnami som ho davala do karanteny kvoli nafuknutiu a miernemu odstavaniu šupin, po 4 dnoch to bolo OK.Odvtedy normalne prijma potravu a tvari sa zdravo, posledne dni sa dokonca pustil do čistenia skiel. Problem je že ma stale 15cm aj dlhšie vykaly. Idu z neho skoro neustale. Vyprodukuje toho skutočne dost vela, aj ked mu nedavam vela potravy.Výkaly sú priesvitne a su v nich aj zelenohnede vykaly. Ako keby priesvitny obal a v nich trochu vykalu potom kusok presvitne a zasa kusok vykalu . Sem tam su v nich bublinky, takže plavu. Stale hladam na nete,ale nepodarilo sa mi nič najsť. Natrafila som len na hexamitozu ale tam pišu aj o poruche plavania a on plava aj chova sa normalne. Čitala som o Entizole, ale nechcem mu davat liečiva , ked neviem čo mu je. Aby som mu ešte viac neuškodila. Nenapada vas čo ešte može sposobit hnačkove ochorenie? Ďakujem
Mija
 
Príspevky: 58
Založený: 13 Okt 2013 19:36 pm

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod jarque » 07 Jan 2014 08:49 am

Ako si ho v tej karantene liecila a cim ?
Podla toho co si opisala, moze stale trpiet bicikovcami - Hexamita salmonis
Tato choroba sa lieci na viac kol, pretoze lieciva dokazu zlikvidovat len dospele bicikovce, ich cysty prezivaju dalej. Preto sa liecba po 3 dnoch opakuje. Pretoze cysty sa nachadzaju v celej nadrzi, nema zmysel odlovovat rybu do karanteny, skor treba preliecit cele akva.
To ze sa neustale vyprazdnuje hovori aj o tom ze bol poriadne zapeceny. Tieto bicikovce tvoria svojou cinnostou v crevnom trakte sliz, ktory nasledne traviaci trakt upchava. Na vonok sa to javy ako napuchnute brucho, ktore kazdym dnom rastie.
Celkovo a obzvlast teraz, ked este prima potravu, je dolezite aby dostaval dostatok vlakniny v strave. Ak mas doma vypestovane zemiaky, cervenu papriku, zihlavu, spenat atd... kludne mu to daj. Kupovana zelenina v tomto obdobi moze obsahovat vela dusicnanov, preto by mohla este pritazit a nieje vhodna. Takisto by v prostredi kde zije mal mat drevinu(samorasty, kokosovu skrupinu a pod.) ako pripadny zdroj vlakniny.
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod Mija » 07 Jan 2014 13:59 pm

Dakujem za odpoved, neliečila som ho. Odporučili mi že je možno len nafuknuty že mu mam dat na par dni dietu. Preto ked za 4 dni vyzeral už normlane začala som mu davat potrochach jest. Pri tejto chorobe nemusia byt tie poruchy plavania ako som čitala na nete? Lebo zasa vela tam o tom napisane nebolo. Mne skor pride ako by mu bolo čim dalej lepšie, zozačiatku bol len zastrčeny za kamenom, stiahnute plutvy a teraz je uplne čuly. Nemam pocit ani žeby schudol. Vyzera uplne zdravo, ako povrch tela , tak aj postavenie plutiev a celkovo chovanie. Odvčera večera sledujem že sa mu tie vykaly začinaju trhat, už nie su take dlhe, ale priesvitne su mierne stale. Davala som mu uhorku ale veru kupovanu . Domacu mame už len mrkvu, možem mu ju dat surovu? Akvarko sa mi zatial zda zdrave. Len jedna mrenka machova sa mi zda že sa trochu oddeluje od skupiny a stoji v kute, ked takto stoji ma mierny sklon hlavou dolu. Ked plava, vyzera normlane a vykaly som si nevšimla žiadne. Potravu prijma normlane hltavo ako vždy.
Mija
 
Príspevky: 58
Založený: 13 Okt 2013 19:36 pm

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod jarque » 08 Jan 2014 09:41 am

Nafuknuty.... potrebuju vlakninu, nech ich nezapeka. Preto aj okusuju samorasty a podobne dreviny. Mne sa tie vykaly nepacia, no to je uz na tebe, v ziadnom pripade ta nechcem tlacit do liecby ak si myslis ze je vsetko v poriadku. Ryba v dobrej kondicii by sa s tym mohla vysporiadat. Len tak na doplnenie... Ryba nevychudne za den, ani za tyzden, zvycajne to trva viac mesiacov. Poruchy plavania spozorujes skor pri rybach ktore aktivne plavaju, prisavnik toho vela nenaplava, skor su to take "skoky". Platok domacej mrkvy raz za cas, by mu mal zasmakovat. Mrenky stvorpruhove, teda aj machove, bezne oddychuju hlavou sikmo k zemy. Je to normalne.
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: Neviem určiť ochorenie

Odoslaťod Mija » 08 Jan 2014 13:27 pm

Počuvla som tvoju radu, včera som si bola kupit liečivo s tym že ešte poluskam net a poriadne poobzeram prisavnika a rozhodnem sa či mu ho nakoniec dam. Našla som na nete jednu fotku a ked som poriadne poprezerala prisavnikove bruško zdalo sa mi veru trochu chutšie. Takže už sa prisavnik lieči. Ta mrenka neviem, nezda sa mi . Skoro vobec neplava s ostanymi, pride sa najest, ostane ešte divoko hladaju v celom akvarku a ona je už zastrčena v zadu. Zda sa mi že viac pohybuje a tak prudkejšie s prednymi plutvami. Uvidim či ju ešte nedam k tomu prisavnikovi. Niečo som tu čitala že možu mat taketo priznaky aj z prechladnutia? Ževraj mrenky su na to citlive. Musela som menit dno - pred tyždnom, takže aj stres mala , aj voda im určite vychladla , kym som to cele spravila.
Mija
 
Príspevky: 58
Založený: 13 Okt 2013 19:36 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.