Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 75



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 75

Odoslaťod hajnalkam » 26 Jan 2008 21:28 pm

Takze mam akvarko 57litrove a fiter Elite Jet-flo 75 bol ako prislusenstvo k akvarku + waterhome kryt na akvarko s ziarivkou Sun-Glo.Filter bol tichy prve 4dni a potom zacal vybrovat a to hlavne s tym krytom waterhome vydava nadherne pazvuky a neda sa v izbe spat.Viete odporucit niaky tichy filter kde sa da regulovat vykon a aj bublinkovanie.Mam v akvarku umele rastliny a cichlidy neviem latinsky nazov. 3x zlte cichlidy a 2x modre cichlidy s ciernymi pasikmi,2xLabeo Bicolor,2xprisavnik.Rastliny mam umele.Mam akvarko 2metre od postele takze fakt hladam niaky super tichy vnutorny filter.Dakujem za rady.
hajnalkam
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Jan 2008 21:19 pm

Reklama

Re: Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 75

Odoslaťod Mirco » 26 Jan 2008 23:15 pm

nie je 57l dako malo na cichlidy?
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 7

Odoslaťod Facko » 26 Jan 2008 23:32 pm

Tiez hovorim, to je prilis male akva. Mozno nejake snekace (tanganika) by som tam dal. Skus vymenit ryby, lebo ich utyras a to hadam nechces. :(
Tie zlte predpokladam, ze to je Labidochromis caeruleus (potrebuje akva o dlzke 100cm)
a klasicka modro cierna co ti asi mohli v akvashope predat bude asi Pseudotropheus demasoni (potrebuje 80cm)

K tomu filtru skus kuknut ci nemas nieco vo vrtulke, zalezi od toho co ten zvuk vydava, neboj sa toho, co sa da jednoducho odmontovat otvor, prezri. Po pripade reklamuj.
A ak by si chcel tak mam aqua clear mini je to zavesny filter http://www.hagen.com/img/aquatic/products/a595.gif
Ak by si ho chcel ozvi sa mi na mail alebo sukromna sprava, dohodneme sa.
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 75

Odoslaťod hajnalkam » 27 Jan 2008 03:29 am

Tak tie ryby my odporucil znamy ktory ma 3akvarka z toho jedno 300litrove a dufal som ze sa v tom vyzna.Inac tie cichlidy su este male maju tak cca 3cm.Filter neriesim.Cely som ho rozobral ale ziadna necistota tam nebola.Kupim Spinacie hodiny na zasuvku aby spinala filter aj osvetlenie.Com so tu precital tak digitalne spinacie hodiny nie su vhodne na osvetlenie takze skusim pohladat mechanicke tichsie.Predsa kupovat este jeden filter ked tento funguje hlucnejsie je blbost takze radsej nastavim tie hodiny aby sa na vecer vypol filter a hotovo.
hajnalkam
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Jan 2008 21:19 pm

Re: Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 75

Odoslaťod Mirco » 27 Jan 2008 14:00 pm

ty chces vypinat filter? to si robis srandu teraz?
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 7

Odoslaťod Facko » 27 Jan 2008 21:07 pm

Micro:
ty chces vypinat filter? to si robis srandu teraz?

klidek ;)

hajnalkam:
radsej nastavim tie hodiny aby sa na vecer vypol filter a hotovo.

Filter vypnut nemozes, ryby by vydrzali cez noc ale rano by to nerozchodili :(.
Totiz keby si to cez noc vypinal, voda sa ti moze vo filtri pokazit. (smrad a neziaduce latky...) Akva filtre niesu len o mechanickej filtracii ale aj o biologickej, po case, ked mas dobre zabehnute akva, tak ti tam ziju take drobce ktore likviduju urcite neziaduce latky a tym, ze by si filter zastavil tak... Preto sa do filtrov aj pridavaju rozne pridavky, ako keramika a podobne, kde sa tymto hajzlikom lepsie dari ;)

Ku tym rybam, ja som tiez takto prisiel k americkym cichlidam (tiez darcek od kamosa co sa mu vytreli...) co su este vacsie teliatka ako toto co mas, ked som si o nich precital tak som ich radsej dal prec, aby som ich netyral. Netlac to na silu, su to zive bytosti, ano su krasne, ale za to to nestoji!!!
Poradim ti, ak chces dravsie rybky tak napriklad:
Afrika tanganika lake:
Neolamprologus multifasciatus
http://www.cichlid-forum.com/articles/n_multifasciatus.php
Neolamprologus brevis (tito som sam mal, 3 foto samca mam v osobnej galerii)
http://www.cichlid-forum.com/articles/n_brevis.php

Niesu sice take farebne, ale su to nadherne rybky.
Ak mas nejake otazky ohladom tychto ryb, pytaj sa, ale precitaj si tie clanky som tu dal.
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 7

Odoslaťod Joshua » 28 Jan 2008 08:29 am

No ako uz viacery napisali... S tym filtrom a spinacimi hodinami ani nezartuj! A co sa ryb tyka- Cichlidy, prisavniky a este aj Labeco Bicolor?????? Pouvazuj nad tym....
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 75

Odoslaťod hajnalkam » 31 Jan 2008 20:24 pm

Takze uz mam novy filter Aquael Fan Mini Plus ktory je vhodny do do akvarii od 30 do 60Litrov.Je tichucky a nevybruje.Da sa menit vykon cerpadla(vrtule) a tiez prietok vzduchu.Teraz v akvarku bezia dva filtre ten nepodarok Elite 75 a tento novy filter aby sa v nom vytvorili tie prospesne bakterie.Elite vyraba aj bublinky a novy filter len filtruje vodu bublinky som tam vypol.Chcem sa spytat kedy mozem z akvarka vyhodit ten Elite 75? Neviem ako dlho trva kym sa vytvoria tie bakterie v tom novom filtry.Dakukem za radu.
hajnalkam
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Jan 2008 21:19 pm

Re: Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 75

Odoslaťod hajnalkam » 31 Jan 2008 20:27 pm

Samozrejme som filter na noc nevypinal to som si radsej pustil na noc MP3 prehravac a sluchadla na usi a tak som zaspal.Inac sa v izbe spat neda.Mam uz spinanu zasuvku mechanicku z Ikei za 120SK 2kusy:) a pouzivam to len na osvetlenie akvaria.Apropo kolko hodin ma svietit akvarko.Mne svieti od 7hodiny rano do 22hodiny.
hajnalkam
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Jan 2008 21:19 pm

Odoslaťod VLADY » 31 Jan 2008 20:48 pm

Ja svietim od cca 9:00 do cca 22:00 aby nemali ráno velký šok že naraz sa im zasvieti z uplnej tmy .Predsa len o deviatej je už trocha svetlo aj z vonka .
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 7

Odoslaťod Facko » 01 Feb 2008 02:49 am

hajnalkam napísal:Chcem sa spytat kedy mozem z akvarka vyhodit ten Elite 75? Neviem ako dlho trva kym sa vytvoria tie bakterie v tom novom filtry.Dakukem za radu.


Ak si mal akva zabehnute tak ho mozes vytiahnut tak po 3och dnoch. To je taky moj odhad. Nie odborne.
Totiz tie bakteriu su aj v podklade vo vode...

Ako si na tom s rybkami? Menis, nemenis?
Tu je inac nejaky cerstvy link o snekacoch:

http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=7568&highlight=

A ked sa poobzeras po fore tak toho najdes viac...
Obrázok používateľa
Facko
 
Príspevky: 110
Obrázky: 11
Založený: 05 Dec 2004 22:49 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 75

Odoslaťod hajnalkam » 03 Feb 2008 19:01 pm

Rybky zatial nemenim mozna ked podrastu.Horsie je ze tych dvoch prisavnikov co doniesli rodicia z akvaristiky maju krupicku a to som az teraz zistil ked som sa na ne lepsie pozrel.(prisavnikov mam 8dni)Takze obidvaja su postihnuty ostatne ryby zatial este to nemaju.Mam doma len Preventin a neviem ci je ucinny na krupicku.Pripadne poradte co je na to vhodne a v Pondelok spravim v akvarisitke raziu na liek.Dakujem za info.
Tak dnes vyberiem tiez z akvarka ten filter Elite 75 a ostane len Aquael Mini Plus.
hajnalkam
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Jan 2008 21:19 pm

Odoslaťod VLADY » 04 Feb 2008 19:49 pm

Prísavník a Preventin to moc k sebe nepasuje!!!! mne tak už pokapali :evil: :x
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 75

Odoslaťod hajnalkam » 09 Feb 2008 16:44 pm

Takze krupcika skosila 6rybiek Labeo bicolor 2x Modre cichlidy 2x prisavnik 2x takze jedine co prezili su zlte cichlidy 3x.Horsie je v akvarku sa my vytvorila niaka asi bakteria ci co to je ked som mal zvysenu teplotu v akvarku na 29C.Zlte cichlidy su zdrave ako rybicky ale ten parazit na skle my nedava spat.Je to male max 1mm je bielej farby vypada ako cervik a mam to vsade na skle z vnutra akvarka a beha si to horedole.Neviete co to asi je?Odfotit sa to neda.
hajnalkam
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Jan 2008 21:19 pm

Re: Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 75

Odoslaťod kristianpp » 07 Mar 2012 16:18 pm

Poradil by som ti v celom akváriu vymeniť vodu, všetko vydezinfikuj, akvárium tiež, potom ho popremývaj vodou, aby sa škodlivé látky z dezinfekčných prostriedkov nedostali do vody.....Po prípade ak sa ti to nechce tak tam prisyp kúsok modrej skalice na dezinfekciu...Podľa mňa by skôr pomohlo vydrhnúť celé akvárium..Viac ti asi nepomôžem, je to na tebe :)
kristianpp
 
Príspevky: 19
Založený: 07 Mar 2012 16:10 pm

Re: Akvarko 57Litrove a mam hlucny filter Elite 75

Odoslaťod martin_s » 07 Mar 2012 23:06 pm

Myslim ze za tie 4 roky sa uz problem asi vyriesil. Povedal by som ze nastastie, este by si nahodou od teba nechal poradit tento uzasny postup...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.