aky filter



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

aky filter

Odoslaťod petersmann » 03 Mar 2012 19:44 pm

Caute akvaristi.Potreboval by som par rad.Pred par dnami mi konecne spravili akva na mieru.Mam vsak jeden problem.Respektive problemov co sa akva tyka je viac ale momentalne ma zaujima toto.Aky filter respektive cerpadlo ale neviem co mam dat do tohoto akva.Jeho rozmery su 170cm x 60 cm a vyska je 55 cm.Ide o to ze som mal poziadavku na zabudovany filter v akva a trosku mi to domrvili a nejak som sa s nimi nedohadal a nakolko som dal zalohu za akva tak som nemal na vyber a jednoducho som si ho musel vziat alebo im nechat zalohu.Takze posielam aj nejake foto.Problem je v tom ze komora kam tu hlavu filtru (stale neviem aku) chcem dat ma rozmery len 10cm x 10 cm co je dost malo.Dalej vyvod z komory je za prve maly ma len nejakych 13 mm v priemere a za druhe je hrozne blisko pri stene akvaria.Ak mate niekto nejaky napad co s tym prosim poradte mi co a ako.Aky filter by ste tam riesili a ak by ste mohli hodte mi sem nejaky link.Rad by som tiez vedel kde sa da objednat biomolitan ktory robia na mieru a aby nebol nejak prehnane drahy takisto by potesil nejaky link.Dufam ze s tych foto bude vsetko vidno ak nie skusim poslat ine.Za kazdu radu vopred dakujem
Prílohy
IMG098.jpg
IMG097.jpg
IMG096.jpg
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Reklama

Re: aky filter

Odoslaťod Snoopy » 03 Mar 2012 20:26 pm

len tak ma napadlo.. (niesom si istý) nedá sa to rozobrať? myslím ten "filter" a kúpiť externý?
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: aky filter

Odoslaťod ASUSKO » 03 Mar 2012 20:31 pm

kolko ta stalo akva ?? to mas len ustnu dohodu alebo si od nich prevzal nejaky doklad o kupe ??
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: aky filter

Odoslaťod petersmann » 03 Mar 2012 20:38 pm

Snoopy napísal:len tak ma napadlo.. (niesom si istý) nedá sa to rozobrať? myslím ten "filter" a kúpiť externý?



no rozobrat sa to neda
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: aky filter

Odoslaťod petersmann » 03 Mar 2012 20:42 pm

ASUSKO napísal:kolko ta stalo akva ?? to mas len ustnu dohodu alebo si od nich prevzal nejaky doklad o kupe ??



prevzal som aj doklad.Najskor to bolo tak ze som prisiel do sklarstva zadal som co a ako vysvetlil som co a ako nakreslil ...Evidentne tomu moc nerozumel ale tak tvrdil ze chape.Potom odomna zobrali zalohu koli tomu ze musia objednat sklo ... tak som im dal 150 e s tym ze mi vystavili blocik a ze ked bude akva hotove doplatim a vystavia mi druhy blocik.A tak sa to aj udialo az na to ze ked som zacal namietat na prevedenu pracu tak uz sa vykrucali a tvrdili ze som im to tak povedal...Celkovo ma to akva stalo 400 e a to si myslim ze si este nieco nadhodili lebo dohoda bola ina ale aj tak mi to spravili najlacnejsie ako som zohnal respektive ako som nasiel ponuky.Bolo by to super len sa to aj bojim napustit koli vystuham lebo su neni nikde len na prednej a zadnej stene akva uplne hore.Spodok ani rohy su vystuzene neni
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: aky filter

Odoslaťod Milan666 » 03 Mar 2012 21:00 pm

Bože môj toľké peniaze!!! :oops:
Skús cez googla pohľadať tkzv. hamburgský filter, hamburg filter a popozeraj kvôli inšpirácií. Určite niečo nájdeš, pozri aj videá a začni tu:
http://www.youtube.com/watch?v=RitkNdxQjko
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: aky filter

Odoslaťod Milan666 » 03 Mar 2012 21:03 pm

Alebo tu: (nechce sa mi moc hľadať)
http://www.google.sk/search?q=hamburger ... 80&bih=887
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: aky filter

Odoslaťod Rpnecro » 03 Mar 2012 21:10 pm

Cena je prehnaná a ak tak rozobrať tu filtrovú časť podľa mňa pôjde bez problému - podľa fotiek je to iba vlepené a bez výstuh na dne je to robota na max. 1h aj s pivkom. (Tenučký silon + žiletka)

Samotný molitan si kúpiš na rozmer v pohode napr aj tu: http://www..akvariumonline.sk/132-akvarium-biofiltren
Čo sa týka čerpadla neviem ako to máš riešené ale napr. EHEIM compact by tam vliezol myslím v pohode.

A na dno by som asi tie výstuhy ešte dorobiť nechal...
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: aky filter

Odoslaťod Caiman » 03 Mar 2012 21:11 pm

ja tam nikde nevidim vstup do filtra...
ale aj tak to nie je idealne spravene.

Da sa to cele vyrezat a dat upravit. "filter"mas vlepeny v akva tak sa s tym trosku pohraj,vyrez ziletkou a daj to potom lepsiemu sklenarovi na upravu
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: aky filter

Odoslaťod petersmann » 03 Mar 2012 21:24 pm

Rpnecro napísal:Cena je prehnaná a ak tak rozobrať tu filtrovú časť podľa mňa pôjde bez problému - podľa fotiek je to iba vlepené a bez výstuh na dne je to robota na max. 1h aj s pivkom. (Tenučký silon + žiletka)

Samotný molitan si kúpiš na rozmer v pohode napr aj tu: http://www..akvariumonline.sk/132-akvarium-biofiltren
Čo sa týka čerpadla neviem ako to máš riešené ale napr. EHEIM compact by tam vliezol myslím v pohode.

A na dno by som asi tie výstuhy ešte dorobiť nechal...



myslis ze je to nutne dorobit tie vystuhy na spodok?Je s tym taka manipulacia ze to musia niest 4 ludia a do klasickeho auta to vojde s problemami a najblizsie sklenarstvo kde by mi to spravili s 12mm skla je v za co je 30km odomna.Takze ak to nieje extremne nutne nechal by som to aj take ake to je.My7slis ze to moze pustit?
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: aky filter

Odoslaťod petersmann » 03 Mar 2012 21:35 pm

Caiman napísal:ja tam nikde nevidim vstup do filtra...
ale aj tak to nie je idealne spravene.

Da sa to cele vyrezat a dat upravit. "filter"mas vlepeny v akva tak sa s tym trosku pohraj,vyrez ziletkou a daj to potom lepsiemu sklenarovi na upravu


Vstup som neodfotil.Ten je na druhej strane.Je to taka ista komora len su tam dve deri bohuzial tiez priemeru 13 mm co je dost malo.Ide o to ze tato filtracna cast je rozdelena na 3 casi ta prva je v predu su tam nasavacie otvory voda bude pretekat vrchom do druhej casti kde chcem dat biofilter (molitan) cez ktory bude voda tahana cerpadlom do 3 casti kde bude to cerpadlo a odtialto bude voda vhanana uz precistena do akvaria tym otvorom ktory je na foto.Ten otvor je bohuzial tiez dost maly
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: aky filter

Odoslaťod ASUSKO » 03 Mar 2012 21:37 pm

potom to je jednoznacne chyba virobcu .. zalohu si nemal dat podla mna :|

kedze si vzal blocek tak na dani vyrobok by sa mala vztahovat zaruka 2 roky
400 eciek je Sakra vela a pokial viem v dnesnej dobe ti kazdy predajca musi virobok vziat spet a Vratit peniaze do 7 dni bez udania dovodu vracania tovaru a nie nutit si virobok vziat na zaklade dohody .. . .. aspon tak to udava dnesni zakon o predaji ..

:arrow: ( podla mna ta riadne obabral )

(s tim blockokm si to ziskal.. ja by som sa obratil na nejakeho pravnika a riesil to takouto cestou a nie robil zasahy do akvaria ak to urobis tak stratis zaruku na akva a potom sa s tim nepohnes )



ved pre boha 400 eu je niekoho celi plat na mesiac .. :twisted:


ps :je to tvoja vola .. ako s akva nalozis ja ta neodhovaram ale za 400 eu uz mas velmi slusne komplety i zo stolikom cize vsetko je na tebe
a soory ak zle radim ako pisu iny ucastnici fora no ja by som si to nenechal pacit tot moj nazor ..
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: aky filter

Odoslaťod Caiman » 03 Mar 2012 21:46 pm

ASUSKO 7 dni na vratenie tovaru plati len pri internetovom predaji a aj to pokial nejde o vyrobok na "mieru"...

petersman
cele to vyrez von a daj prerobit len samotny filter.Nalepit ho spat zvladnes aj sam.

S vystuhami si nerob az take starosti...u znameho je akvarko 170x70x60,tiez len vrchne vystuhy a v pohode uz dva roky aj ked som sa toho zo zaciatku bal...
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: aky filter

Odoslaťod ASUSKO » 03 Mar 2012 22:04 pm

Caiman .. to mi doslo po napisani odkazu ale us som nestihol opravit a dik za poopravu .. ale i tak s cenou som ostal soknuti mpokial sa predajca do toho nerozumel (tak ho predajca odrbal to len moj nazor ) ako uvadza majitel .
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: aky filter

Odoslaťod petersmann » 03 Mar 2012 22:10 pm

Caiman napísal:ASUSKO 7 dni na vratenie tovaru plati len pri internetovom predaji a aj to pokial nejde o vyrobok na "mieru"...

petersman
cele to vyrez von a daj prerobit len samotny filter.Nalepit ho spat zvladnes aj sam.

S vystuhami si nerob az take starosti...u znameho je akvarko 170x70x60,tiez len vrchne vystuhy a v pohode uz dva roky aj ked som sa toho zo zaciatku bal...



Pan Boh zaplat za takuto radu.Take nieco som potreboval pocut ze s vlastnej skusenosti niekto povie neboj videl som aj horsie.Tak isto som teraz akurat nasiel stranku ktora sa zaobera lepenim akva a tam tiez tie vystuhy niesu na spodu akvaria a to je este vacsia akva ako mam ja.Tu davam aj link http://www.akva-tera.sk/akvaristika/akv ... -1864.html pre dalsich zufalcov ako som bol aj ja.

co sa tej filtracie tyka skusim pozhanat ten biomolitan kupim cerpadlo a skusim to tam nejak nainstalovat.Ide o to ze bratranec ma presne tento isty system a je nad mieru s tym spokojny a to ma 700 l akvarium.Preto som sa aj ja rozhodol pre takyto sposob filtracie.Ak vsak nebude mozne nejakym sposobom cerpadlo nainstalovat koli rozmerom komory respektive rozmerom dieri tak to potom cele rozoberiem a prerobim.Diky moc za pomoc.Ozvem sa hned ako to spojazdnim.Momentalne este cakam na lamino ktore musim potom narezat na potrebne rozmeri olistovat a zlozit s toho skrinku a potom to napustit..... cize ma caka este dlha cesta :o
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: aky filter

Odoslaťod Milan666 » 04 Mar 2012 16:06 pm

Sú aj čerpacie hlavy, ktoré môžu byť aj mimo akvária, pokiaľ by ti nijaké nevošlo
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: aky filter

Odoslaťod petersmann » 10 Mar 2012 14:20 pm

Tak dnes som kupil cerpadlo od atmanu s oznacenim at-202. Chcem sa opytat musi byt ta hlava cela ponorena pod hladinou ci staci do pol akvaria?Pretoze ak bude musiet byt cela ponorena mam nachystany zalozny plan ako to vsetko vyriesit az mi pasuje do otvoru v akva a dalej sa chcem spytat ci bude to cerpadlo postacujuce.Dufam ze mi date nejaku tu radu
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: aky filter

Odoslaťod Milan666 » 10 Mar 2012 17:09 pm

Chcem sa opytat musi byt ta hlava cela ponorena pod hladinou ci staci do pol akvaria?

Dobre si položil otázku? No musí byť ponorená celá hlava a je jedno či je na spodku akvária, či pod hladinou, teda tesne.
1200l/hodinu by malo byť dosť
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: aky filter

Odoslaťod petersmann » 10 Mar 2012 17:40 pm

Dobre si položil otázku? No musí byť ponorená celá hlava a je jedno či je na spodku akvária, či pod hladinou, teda tesne.
1200l/hodinu by malo byť dosť

:D Sam sa teraz smejem na sebe.Ale tak pochopil si co potrebujem vediet to je dolezite.A dik za radu
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: aky filter

Odoslaťod dedojozef » 10 Mar 2012 19:00 pm

Okrem tej ceny sa mi to nezdá až také tragické.
Otvor 13mm nieje málo. Je to tak akurát na rampu. Ešte poriešiť prítok. Ja mám komoru 9x10 a biomolitan sa tam vôjde presne. 10x10 na čerpadlo by malo stačiť. Musíš sa len poobzerať. Dalo by sa postaviť na výšku http://www.shopakva.sk/aquanova-np-1500 ... -3464.html. Aj toto je celkom kompaktné http://www.shopakva.sk/circulator-15001 ... -5548.html. Ďalšie možnosti http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristi ... icce/1775/. Len škoda, že má iba 3 komory.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: aky filter

Odoslaťod Milan666 » 10 Mar 2012 20:01 pm

@dedojozef, to posledné nie, mám skúsenosti, tam prietok kolíše, to prvé, máš s tým niejaké skúsenosti? Ten aquael už ma rovnako premrštené ceny!


petersman, toto čo máš postačí
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: aky filter

Odoslaťod petersmann » 10 Mar 2012 21:18 pm

Milan666 napísal:@dedojozef, to posledné nie, mám skúsenosti, tam prietok kolíše, to prvé, máš s tým niejaké skúsenosti? Ten aquael už ma rovnako premrštené ceny!


petersman, toto čo máš postačí



Myslis ze to bude dost?Lebo som akurat studoval papiere a je tam pisane ze ma prietok len 600 litrov za hodinu.Je to dostacujuce?
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: aky filter

Odoslaťod Milan666 » 10 Mar 2012 21:58 pm

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: aky filter

Odoslaťod petersmann » 10 Mar 2012 22:06 pm

Milan666 napísal:No tak ja som vychádzal z tohoto
http://www.akva-tera.sk/akvaristika/cer ... 2-368.html



tak presne to je ono len oni udavaju na papiery prietok 600 l/hod tak teraz som v pomykove ze ktore plati
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.