Osvetlenie a bojazlivost ryb



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Osvetlenie a bojazlivost ryb

Odoslaťod MareceeQ » 12 Mar 2012 00:03 am

Zdravim ... Asi pred dvoma tyzdnami som si zalozil svoje prve akva :) Ma 98 L ... Kupil som si tam menej narocne rastliny , 20 neoniek obycajnych , panciernickov a prisavnikov ... Filter a ohrievac samozrejme tiez ... Hned po nasadeni rastlin a doliati vody som pouzil Sera aquatan a Sera bio nitrivec . Po 24 hodinach som tam nasadil ryby ... No a tu je moj problem k akvariu som dostal podomacky vyrobeny kryt a v nom je iba jedna 18w trubica , ked to osvetlenie zapnem okamzite sa mi ryby splasia a vsetky sa stiahnu uplne ku dnu ! Co myslite aky je tu problem ? , moze to byt nekvalitnou trubicou ? Alebo to osvetlenie mam komplet cele vymenit ? Nasadil som tam tie ryby skoro ? Prosim vas o radu , nechcem na to akva pozerat , len po tme ..
Za rady Vam vopred Dakujem :)
MareceeQ
 
Príspevky: 4
Založený: 11 Mar 2012 23:53 pm

Reklama

Re: Osvetlenie a bojazlivost ryb

Odoslaťod Vlado21 » 12 Mar 2012 00:12 am

cele zle. Ono to nebude ani tak svetlom ako skor (ne)kvalitou vody, studuj: zabeh-t10782.html
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Osvetlenie a bojazlivost ryb

Odoslaťod MareceeQ » 12 Mar 2012 00:15 am

Vdaka :) ... Ale co s tymi rybami ? ... preco sa tak boja ked to rozsvietim ?
MareceeQ
 
Príspevky: 4
Založený: 11 Mar 2012 23:53 pm

Re: Osvetlenie a bojazlivost ryb

Odoslaťod Vlado21 » 12 Mar 2012 00:18 am

neviem kedy svetlo zapinas, ale ak je to pocas dna (akva nie je v uplnej tme), tie ryby sa nemaju preco bat. jedine vysvetlenie je, ze su celkovo vystresovane z este nezabehnuteho akva.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Osvetlenie a bojazlivost ryb

Odoslaťod MareceeQ » 12 Mar 2012 00:24 am

No zapinam ho cez den , preto ze treba uchovat rezim dna ... Co s tym teraz ? ... Mam tie ryby vybrat a pockat pokial sa akva zabehne ? Alebo ich tam mam nechat ... Problem bude v tom , ze ak ich vyberiem nemam ich kam dat ! ... Mam kamarata , ale on ma 30cm cichlidy pavie tak to by bol pre nich luxus , ak by som k nim dal neonky ..
MareceeQ
 
Príspevky: 4
Založený: 11 Mar 2012 23:53 pm

Re: Osvetlenie a bojazlivost ryb

Odoslaťod Vlado21 » 12 Mar 2012 08:35 am

teraz uz nic. Ryby tam uz nechaj a dufaj, ze nadchadzajuci kriticky cas preziju. Vysad este co najviac rychlorastucich rastlin, ktore ti budu stahovat dusik z vody. Ak chces riesit sekundarny efekt: svetlo a stres, spoj zapinanie svetla s krmenim (len to s davkami neprehanaj! hlavne v tomto obdobi je menej viac!). Rybicky si tak zvyknu, ze so svetlom prichadza aj potrava, co by mohlo znizit ich stres. To s tym zabehom samozrejme plati. Ked zivocichy citia, ze voda v akva je "fauna-friendly", teda akvarko je zabehnute, citia sa v pohode, a ani zapnutie svetla ich nestresuje. Este napis aky typ trubice pouzivas. Predpokladam, ze je fungl nova, ziadny blikajuci "old-timer". Tych faktorov moze byt este viac (napr. prilis svetle dno), bodla by fotka akva.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Osvetlenie a bojazlivost ryb

Odoslaťod Milan666 » 12 Mar 2012 09:25 am

MareceeQ napísal:Vdaka :) ... Ale co s tymi rybami ? ... preco sa tak boja ked to rozsvietim ?

To rozsvietenie je následok niečoho, čo ich morduje, svetlom sa efekt otravy zvyšuje, verím, že chápeš a drž sa toho čo ti radí Vlado 21
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Osvetlenie a bojazlivost ryb

Odoslaťod mystka » 12 Mar 2012 09:33 am

Ja by som este chcela podotknut, ze pokial mas v nezabehnutom akvariu ryby, tak je potrebné meniť časť vody aj viac krat do tyzdna. Tym odoberies z vody skodlive latky.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Osvetlenie a bojazlivost ryb

Odoslaťod MareceeQ » 12 Mar 2012 15:19 pm

No budem sa riadit tvojimi radami ... typ trubice ti ani radsej nepisem , ten podomacky robeny kryt som dostal aj s nejakou polskou trubicou tak ze tam nic normalne napisane nieje ... Bol by som rad ak by si mi poradil aka trubica by bola najvhodnejsia a poslal mi link kde si ju mozem objednat ... No bol by som rad ak by to bola len jedna trubica , lebo to osvetlenie tu je spravene , len na jednu ! ... Mam znameho ktory mi spravi novy kryt , ale ak by sa dalo tak aj tam by som chcel mat len jednu ... No skus mi poradit ak mozes :)
Inac velmi pekne Dakujem :)
MareceeQ
 
Príspevky: 4
Založený: 11 Mar 2012 23:53 pm

Re: Osvetlenie a bojazlivost ryb

Odoslaťod Vlado21 » 12 Mar 2012 16:40 pm

na kazdej trubici (aj polskej) by mali byt uvedene zakladne udaje o vyrobcovi a type trubice, skus pohladat. Co sa tyka osvetlenia, je to dost rozsiahla tema, mal by si trochu postudovat sem: osvetlenie-t3627.html ked budes mat konkretnu otazku, ktoru v teme nenajdes, spytaj sa (opat v teme Osvetlenie).
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.