kamene z mora



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

kamene z mora

Odoslaťod janate » 12 Mar 2012 13:22 pm

Prosim vas mozem pouzit do sladkovodneho akvaria kamene z mora,alebo ich treba vyvarit??Dakujem za radu
janate
 
Príspevky: 3
Založený: 12 Mar 2012 13:17 pm

Reklama

Re: kamene z mora

Odoslaťod triscene » 12 Mar 2012 14:00 pm

preco by si to robil?
vacsinou morske kamene obsahuju vapenec..mozes otestovat poliat ich octom, ak zacnu sumiet tak obsahuju vapenec a to je pre sladkovodne akvarium nevhodne kedze to zvysuje tvrdost vody a to nie je prijemne rastlinam ani tvorom.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: kamene z mora

Odoslaťod janate » 12 Mar 2012 15:00 pm

ja som si ich priniesla z HR,lebo sa mi pacia a chcela som ich do akvaria...nepomoze teda ani vyvarenie,ani nic podobne??
janate
 
Príspevky: 3
Založený: 12 Mar 2012 13:17 pm

Re: kamene z mora

Odoslaťod Giftzahn » 12 Mar 2012 15:13 pm

@janate: njn, pokial si zalozis morske akva je to podla mna super ... ale rozhodne ten "vapenec" z mora sa do sladkovodneho akva nehodi .... ani tvarom a ani svojou skladbou ... pozri napr sem : http://www.aquascape.cz/eshop/68-kameny .... tu mas len niekolko typov peknych kamenov ktore sa daju v sladkovodnej akvaristike pouzit :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kamene z mora

Odoslaťod janate » 12 Mar 2012 21:31 pm

Kamene ktore som si priniesla sa hodia...Priniesla som ich z chorvatska a to nieje zas tak velky rozdiel od tych nasich...No posluchla som a obliala ich octom...Jeden mi ostal co by sa dal pouzit :D ,tak ostatne dam do skalky na zahradu...
janate
 
Príspevky: 3
Založený: 12 Mar 2012 13:17 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.