sweter - 240 l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod sweter » 09 Mar 2012 09:47 am

...este dodam, teplota vody je 25°C (neohrievam), CO2 je cez bombu, pH riadene kontrolerom, cize stabilne +- 0,1, prudenie vody podla mna dostatocne
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod azet » 09 Mar 2012 12:46 pm

cau, to "hnednutie" vies aj pofotit?

1.mozes vselico. PPS Pro je tak stavane, ze zeleza a inych mikro tam ide pomerne hodne. podla mna sa momentalne nestane nic a je jedno ze kvapatkom zmeras 0,5 alebo 1,0 Fe. ale mozes mikro aj kludne ubrat, nedostatok zeleza si vsimnes nasledne rychlo.

2. vzdy je lepsie pridat nieco navyse, hlavne, ak mas inertny substrat bez N.

3. Mg - ak pouzivas neupravenu petrzalsku vodu, mozno ziaden pridavny horcik potrebovat nebudes. aj to sa da odpozorovat, v pripade nedostatku dodat. aj narazovo 1x tyzdenne a pod.

4. inde na forach vselikomu nestaci zelezo v CSM+B a pridava tam raz tolko Fe v inych formach...ini pridavaju mini-mini davky napr. TPN a staci im to. je jedno co kto povie, podstatne je to, co ti "povedia" rastliny. sustred sa na to, aby rastliny nevykazovali nedostatok Fe, o merani som sa vyjadril v odseku 1.

5. ano moze byt, podobne som to odpozoroval u seba pri CJ a vypeckovanom CO2. bud si zvyknu, alebo jemne uber, kym si znovu nezvyknu.

odbocka: podla mna, je v pociatocnom stadiu akvarka lepsie rastliny nelimitovat zivinamy, sustredit sa na to, aby to rastlo a nasledne postupne uberat. uvidis sam. daj tomu cas. casom prides na to, ze si mix upravis resp. davku zvysis.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod Giftzahn » 09 Mar 2012 12:55 pm

podla mna, je v pociatocnom stadiu akvarka lepsie rastliny nelimitovat zivinamy, sustredit sa na to, aby to rastlo a nasledne postupne uberat. uvidis sam. daj tomu cas. casom prides na to, ze si mix upravis resp. davku zvysis.


jj, neboj nie len podla teba ... 8) inak s Mg by som bol opatrny a treba pozoroval istotne rastlinky ci nevykazuju nedostatok Fe ... ktoreho prijimanie je podmienenen dostatkom Mg ... cize aj vysoka hodnota Fe vo vode moze indikovat ze rastlinky ho neprijimaju tak ako by mohli/mali ... :wink: a sypmtopmy nedostatku Mg a Fe sa dost navzajom podobaju ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod sweter » 09 Mar 2012 15:12 pm

ahojte, dakujem za cenne rady. Pri tom Fe a Mg by som sa chcel riadit viac testami, pretoze ja pozorovanim toho moc nezitim (zatial) :), viem ze kazdy nedostatok ma svoje prejavy, ale budem si to vediet priradit az ked si porovnam pozorovanie aspon cca s testom (Mg test este chcem dokupit). To CO2 urcite ako pises azet, to pH nad 6,6 vyzera byt ok (aj krevetky aj DC).

Prikladam fotku toho hnednutia Hemianthis micranthemoides, vpravo je vidno skorsie sadene HM (este pred zacatim s hnojenim 10.02.) a vlavo neskorsie (cca pred tyzdnom), v oboch pripadoch sadene pekne zelene casti bud odstrihnute z vrchnych casti pri presadzani, aleby odstrihnute z minicka kde problem s hnednutim neni vobec)
Obrázok

A este fotka tej vlaknitej riasi na Vallisnerii, inak tej riasi nie je nejak vela, toto je taky najviac napadnuty list:
Obrázok

diky
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod sweter » 09 Mar 2012 16:12 pm

este taka zaujimava vec, co by mohla tiez nieco znamenat - list mandlovnika v tejto 240tke sa rozlozi asi 3x rychlejsie ako v mojom minicku
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod trinitysk » 12 Mar 2012 14:51 pm

Sweter k tvojim otazkam...

1. Asi ta nepotesim alebo potesim, neviem..:-) pri tych hodnotach vody netreba s hnojenim robit ziadnu velku vedu...Uplne staci pokial ide o makro dodavat v tejto faze len P a zvysit si PO4 na stabilne hodnoty 0,5-0,7ppm...Ostatne hodnoty mas v akvariu absolutne o.k. a vstupna voda len podtrhuje to co hovorim. Nieco malo o BA vode pre zaujimavost...http://www.bvsas.sk/sk/o-vode/voda-ako- ... napoj.html
Pokial ide o mikro ktore meras v podstate len cez Fe test, tak tam to drz niekde okolo 0,5ppm, viac netreba.

2. Ano pochopil si spravne...nic ale nie je exaktne, potreba hnojit bude zavisiet hlavne od mnozstva a druhu rastlin, takze ti potreba bude v akvariu rast aleno klesat...Je ale dobre si vodu z casu na cas zmerat, pozret na rastlinky nasledne urobit zmenu v hnojeni (mnozstvo alebo skladba).

3. Spravna je 41g, tak znie recept...v BA podla toho co som nasiel (tukol som na Karlovku) je cca 18ppm Mg, ja mam 7,5ppm a pouzivam original PPS Pro recept a ziaden problem...takze tebe uplne staci robit to rovnako...a pri tych rastlinkach co tam mas by ti stacila aj polovicna davka z PPS Pro...dokonca by som to mozno ani nepouzil a davkoval komerciu kde mas Mg uz obsiahnute + mas uz aj vo vode dost Mg...nic netreba prehanat a zbytocne liat nieco do vody aj ked v dobrej viere je hlupost..

4. Ano, je to tak, napriek tomu sa mi v poslednom obdobi neosvedcil ani jeden, rastliny aj napriek dostocne vysokemu nameranemu Fe vykazovali nedostatok...po preskoceni na komercne hnojivo no problem aj pri nizsich nameranych Fe...Doporucujem zabudnut na Tenso a CSM+B a kupit Florenu, Ferropol, Profito alebo Plantamin...vsetky su vyborne a osvedcili sa mi...momentalne pouzivam ja sam uz dlhodobejsie Profito...

5. V prvej faze zacnu byt niekedy nervozne a behat po akva (trva pomerne kratko cca 1h max.) v druhej faze (ta prijde vzdy..)su apaticke a zalezene...podobne reaguju aj pri zvysenych hodnotach N.

A) Zaujimalo by ma preco sa ti meni KNK...mala by byt +/- rovnka ale zmena o 30% nahor mi prijde uz dost (neviem za aky cas ale aj tak..)...ten strk je o.k.?

B) Na druhom obrazku je staghorn....malo CO2 ale hlavne zvysene hodnoty amoniaku/amonneho iontu ..bakterie nefunguju ako maju, hral si sa casto v poslednom obdobi v dne, neurobil dostatocnu vymenu vody a svietil rovnako silno...

C) Prvy obrazok je malicky, nevidim na nom nic co by mi pomohlo, vacsia fotka by bola fajn...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod sweter » 12 Mar 2012 16:46 pm

ahoj trinitysk, dakujem Ti:
1. neviem ci potesil :) moja povodna optimisticka predstava bola ze vsetko hodim do kalkulacky, z ktorej vylezu cisla, ktore ked aplikujem, tak rastlinky budu pekne rast, riasa sa neobjavi a osadka sa bude usmievat, no nie je to take jednoduche.. :D Este by ma zaujimalo ked vravis ze PO4 by som mohol drzat okolo 0,5-0,7 ppm (teraz mam niekde medzi 0,1 a 0,2), ze ak ho zvysim, ci mam aj pomerovo zvysovat aj NO3?
2. 3. ok chapem
4. doma mam este stary plantamin, skusim zamenit ale asi az neskor, kym sa akva trochu nestabilizuje nechem robit vela zmien naraz, lebo potom nezistim kde bol problem.
5. drzim teraz CO2 nizsie, pH nad 6,7 - viem ze to moze sposobit ine problemy, ale krevetky su prvorade
A) netusim cim to je, strk ked pokvapkam pH minus roztokom tak nesumi
B) ano dno bolo viac krat trochu rozbabrane, tiez som to tipoval na tento dovod, uvidim ci zacne miznut, ale zatial skor pribuda..
C) skusim potom lepsiu foto. Tie stare zhnednute listy uz asi spatne "neopravim" aj ked napravim co im chybalo? cize mam sa zamerat len na pozorovanie tych novsich zasadenych/vyrastenych?
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod sweter » 12 Mar 2012 17:45 pm

...este k tej fotke HM, aj po kliknuti/zvacseni fotky ta velkost nestaci?, mam pofotit este zblizsia tie hnede listy?
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod sweter » 12 Mar 2012 19:13 pm

posielam aj natocenu krevetku, divne chovanie som spozoroval hlavne na 4 vacsich kusoch (samiciach), tato sa zadnymi nozickami ako keby snazila poskrabat zvnutra, divne ich pri tom skruca a tie predne "klepietka" sucha o seba akoby sa z nich snazila nieco zmyt:
http://www.youtube.com/watch?v=QdQBy9ya ... e=youtu.be

tu je ina, tato zase divne pohybuje tym predposlednym parom noziciek:
http://www.youtube.com/watch?v=eT7wLF5I ... e=youtu.be

co vy na to? CO2 zatial nechavam uplne vypnute, zatial neviem cim inym by to mohlo byt sposobene.
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod trinitysk » 12 Mar 2012 20:03 pm

1. Nie NO3 nechaj ako je, treba dosledne citat to co pisem, uz predtym som sa vyjadril uplne jasne a zrozumitelne, mozes si to este raz pozret...;-)
4. Rob ako myslis, tam som sa tiez vyjadril jasne..;-) Hlavne si to ale sekni na 0,5ppm, 1ppm je zbytocne vela...
5. pH 6,7 by mohlo byt akurat, svetla nemas vela a aj tak hnojis cez PPS Pro takze by malo byt o.k., ked pojdes ale nizsie myslim, ze ani krevetam sa nic nestane. ak maju nejaky problem tak ratam ze to moze byt prave kvoli tym peakom NH4/NH3...radsej castejsie men vodu, kludne aj kazdy den az sa ti nezacnu pozdavat. Podla videi sa mi nezdaju krevetkly vobec cudne...(je ale pravda, ze ja moje takto detailne nesmirujem..:-) )

K foto...ked ja kliknem na fota tak sa mi ani jedna nezvacsi...skus to niekam inam/nejako inak pripnut...HM nie je vobec narocna rastlinka, staci obycajne zabehnute akva, trochu viacej vyhnojene a Co2...ani svetla nepotrebuje, pokial nechces aby sa plazil po zemi, nejako extra vela...daj ale tu foto nech pozriem na to...

Aj ked nesumi tak evidentne dviha alkalitu..resp.KNK..bolo by fajn si to sledovat, nie je to zrovna ideal, pri castejsich a pravidelnych vymenach vody to ale je stale o.k. Je ale kazdopadne dobre, ze o tom vies...

Kedze mam pocit ze vies nemecky tak posielam jeden link na prestudovanie...http://www.aqua-rebell.de/wasserpflanzen.html
Aj ked tu zu je viackrat spomenuty, ale pozri na to....

K staghornu - napadnute listy ocistit alebo ustrihnut a akva aspon 3x po sebe dokladne odkalit....ale jemne! cca 70% vody, vzdy obden...to pomoze urcite aj proti riase aj krevetkam...Ziaden zvyreny prach nesmie ostat na listoch rastlin a pod. Akva musi byt absolutne ciste...a skontroluj si filter, nepamatam sa aky mas, ale kludne ho poriadne precisti...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod sweter » 12 Mar 2012 23:41 pm

ahoj, znova vdaka
1. precital som si ten bod pozorne hned na prvy krat :), bol som mylne v tom, ze mam pomer PO4 a NO3 asi 1:10, ale pri tom ho mam 1:100 :angel: (neviem ratat?), cize som nepochopil preco mi radis zvysit PO4, uz rozumiem, vdaka

Vallisneriu co bola najviac zariasena som dost skosil, otrhal riasy kde sa dalo, odkalil som mierne predok akva (ani nebolo myslim treba) a vymenil som 70 % vody. Filter mam Eheim ecco pro 2036, cistim ho len velmi zriedka a aj to len vyplachnem molitany co su navrchu a v jednej tretine (vo vypustenej akva vode), v ostatnych 2 tretinach mam gulicky ktore vobec necistim.

Krevetky sa mi zda ze sa spravaju aj po vemene vody rovnako "cudne", pH momentalne nad 7 (dc zelenomodry). Zajtra uvidim, ci sa spravanie ich nezlepsilo, ak nie, tak to znamena ze som mal len paranoiu a zacnem znova postupne COckovat a znizovat pH, mozno z rana uberem svetla. Tie starsie kusy CJ mam uz od nejakeho maja 2009 a to uz boli kupovane dospele a doteraz som nikdy nevidel ze by tymi nozickami pohybovali tak divne (ako na videu), nasiel som teraz aj ine videa an nete. kde sa spravaju podobne, ale aj tak mi to pride nejake podozrive, mozno tie videa postnem este do temy krevetky..?

Fotky su v mojom albume:
gallery/sweter-a113/hemianthis-micranthemoides-p42459.html
gallery/sweter-a113/vallisneria-riasa-p42460.html

Nemecky moc neviem (uroven stredna skola - cize nic), ten link si uz niekomu pisal a niektore veci som si tam uz presiel, mam ulozene, prestudujem si to este podrobnejsie ked bude cas, diky
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod Giftzahn » 13 Mar 2012 08:54 am

@sweter: njn, pokial cistis filter len sporadicky ....tak to ti je riasa istotne za tento pristup vdacna :wink: cize filter by som na tvojom mieste cistil pravidelne ...momentalne pri riasovom probleme aj kazdy tyzden preplachnut v odsatej vode z akva ... vymenu vody by som robil aktualne aspon 3 x do tyzdna ...

co sa tyka CJ resp. problemov nemusia byt sposobene len Co2 ... mozes mat aj nieco vo vode .... cize aj tu by som bol opatrny a vodu z vodovodu pripadne upravil nejakym Biotopolom len pre istotu a samozrejme ze tymto aj vylucis moznost zeby problemom bola voda :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod sweter » 13 Mar 2012 10:10 am

@Giftzahn - s tym filtrom som bol v tom, ze cistit ho staci az ked sa znizi prietok, fungoval som predtym asi rok bez toho aby som ho cistil a bol som bez rias (hnojil som predtym len ten plantamin), problemy s riasou nastali az teraz, ked som zacal s PPS Pro a CO2 (co by nemal byt dovod). Naposledy som ho cistil pred mesiacom pri vacsom presadzani akva, tak skusim dnes a pravidelnejsie. Staci ako pisem, preplachnut ten molitan? Lebo tie gulicky vyzeraju vzdy ciste na pohlad. Este mozno jedna blba otazka, ako dlho mozu vydrzat bakterie vo filtri bez kyslika (resp. bez prudenia filtra)? Ten Biotopol nepoznam, pozrem.. diky
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod Giftzahn » 13 Mar 2012 10:20 am

@sweter: preplachni aj tie gulicky aj tam budes mat istone nejaky "bordel" ... ja to robim trosku brutalnejsie ... ja ho cely sprchujem v studenej vode .... pekne cele vnutro vyberem a studena sprcha a potom ide spat ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod Milan666 » 13 Mar 2012 10:31 am

sweter napísal:posielam aj natocenu krevetku, divne chovanie som spozoroval hlavne na 4 vacsich kusoch (samiciach), tato sa zadnymi nozickami ako keby snazila poskrabat zvnutra, divne ich pri tom skruca a tie predne "klepietka" sucha o seba akoby sa z nich snazila nieco zmyt:
http://www.youtube.com/watch?v=QdQBy9ya ... e=youtu.be

tu je ina, tato zase divne pohybuje tym predposlednym parom noziciek:
http://www.youtube.com/watch?v=eT7wLF5I ... e=youtu.be

co vy na to? CO2 zatial nechavam uplne vypnute, zatial neviem cim inym by to mohlo byt sposobene.

Je to normálne správanie a tými zadnými nožičkami zabezpečuje prísun čerstvej vody a zároveň kyslíka pre vajíčka, ktoré tam nosí a prednými klepietkami prefiltruváva vodu z ktorej vyberá akú-takú potravu
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod sweter » 13 Mar 2012 12:25 pm

@Giftzahn - tu sprchu filtra by som chlorovou petrzalsrkou vodou u mna asi neskusal :)

@Milan666 - trochu si ma ukludnil, pozeram aj dnes do akva a stale sa chovaju tak isto, takze tipujem to tiez na nove vajicka (nedavno donosili svoju vobec prvu varku, pretoze samcov som dokupil len asi 2-3 mesiace dozadu, cize nemal som skusenost s tymto chovanim kreviet). Ale este pre istotu a pre upresnenie, nemal som na mysli tie plavajuce nozicky pod bruchom (viem ze tymi ked mavaju tak okyslicuju vajicka), ale posledny/zadny par tych chodiacich noziciek, ktore ma ta jedna na prvom videu az neprirodzene skrutene a zlozene, a ostatne CJ aj ked nieco zrovna neozobavali tak len boli na niesom prichytene a nezmyselne nozickami pohybovali (napr. to 2. video), preto som mal obavy ci v tom neni nieco v neporiadku.
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod Giftzahn » 13 Mar 2012 12:39 pm

@sweter: .... neboj ... kludne mozes pouzit aj studenu petrzalsku ... ja som sprchoval studenou Karloveskou a Dubravskou .... a ziaden problem ... bakterie to dopohodky preziju .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod trinitysk » 13 Mar 2012 12:40 pm

Biotopol = vyhodene peniaze....;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod Giftzahn » 13 Mar 2012 12:42 pm

@trinity: njn, sa som Biotopol / Tetra Aquasafe pouzival prave koli problemom s uhynom krevetiek pri/po vymene vody priamo z vodovodu ... nieco tam ocividne bolo v tom mizernom starom potrubi v baraku .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod Milan666 » 13 Mar 2012 15:34 pm

sweter, ako sa hovorí, pokiaľ krevetka "štrikuje" nožičkami tak je v poriadku. Tou nožičkou vyzerá ako by sa "istila"
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod sweter » 14 Mar 2012 23:59 pm

taaakze len kratky zapis do dennika: predvcerom bolo vymemenych tych 70 % vody, vcera cisteny komplet filter (vo vode vypustenej z akva, cize tu bola znova vymena cca 15 % vody) + komplet precistene hadice a trubky (uz si to fakt pytali), dnes nic a zajtra pojde znova 70 % vymena. Neviem ci tomu pomohla iba ta velka vymena vody, alebo aj uprava pomerov hnojenia, ale fotosynteza sa pekne rozbehla.

Dnes namerane hodnoty (14.3., merane pred hnojenim):
- PH: 6,71
- NO3: 20 mg/l
- PO4: 0,5 mg/l
- Fe: 0,25 mg/l
- CO2: DC svetlo zeleny

Cize toto su hodnoty po uprave pomerov (miesane 17.3.) kedy som znizoval MgSO4*7H2O (o 50% dole), CSM+B (o 50% dole) a KH2PO4 este dodatocne (12.3.) zvysoval skoro cca 4x povodneho davkovania. Vychadza mi ze CSM+B zvysim o nieco naspat (+25 %) a KH2PO4 zatial necham tuto zvysenu davku a uvidim co nameram zase po par dnoch.
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod Giftzahn » 15 Mar 2012 09:39 am

@sweter: jj, cistota pol zivota ... istotne dobra vymena a vycistenie filtra, hadic atd. pomoze :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod trinitysk » 15 Mar 2012 11:17 am

Sweter mas krasne parametre vody, s Fe by som mozno isiel trosku vyssie...pokial budes dodrziavat pravidelne hygienu tak ako si to urobil teraz tak nebudes mat ziaden problem...hlavne si cisti filter, ziadne ze az ked sa znizi prietok...
HM na foto ma malo PO4 a Fe..to si uz ale teraz poriesil, takze by to malo byt len lepsie...pokial si dvihnes Fe na 0,5 a stale bude mat svetle vrcholce s tmavymi zilkami tak preskoc z CSM+B na komerciu a uvidis za par dni rozdiel...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: sweter - 240 l

Odoslaťod sweter » 15 Mar 2012 14:00 pm

ok, diky. Inak buduci tyzden nam maju na par hodin odstavit elektrinu, tak rozmyslam, ze pocas nej si dam media z filtra do kybla s akva vodou a raz za cas par krat poprelievam vodu do druheho kybla a naspat nech sa to prekyslici, mozno prehanam s tymi bakteriami ale pre istotu..
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.