Prepadový filter



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Prepadový filter

Odoslaťod Rigino » 15 Mar 2012 23:10 pm

Ahojte, chcel by som sa spýtať či má niekto z vás prepadový filter, nemôžem ho tu na fóre nikde nájsť. Konkrétne ma zaujíma riešenie samotného prepadu z akvária, viem že je z toho kanalizačný hluk, kukal som rosíkovo akvarium, ale ten uterák na bočnej nádržke čo použil sa mi nepáči (v tej izbe sa spí, a stále by tam bol hluk), a ani sa nedá u mňa použiť lebo ja chcem vŕtať otvor priamo do akvária, ešte ma zaujíma či existujú nejaké prepočty priemerov PVC potrubí.
Za rady a námety dakujem :)
Rigino
 
Príspevky: 10
Založený: 20 Feb 2010 12:18 pm

Reklama

Re: Prepadový filter

Odoslaťod peter-trnava » 16 Mar 2012 09:44 am

Hladaj na reefovych forach. Pripadne pozri moje akva
pt-tanganyika-600l-t12871.html
http://www.cichlidportal.sk/phpBB3/view ... =26&t=1992
http://www.cichlid-forum.com/phpBB/view ... a8357def8e
Prepad sa da urobit uplne tichy, chce to iba vyuzit rozne finty, hladaj na youtube a pod.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Prepadový filter

Odoslaťod Rigino » 16 Mar 2012 10:10 am

na reef.sk som hľadal tam sa o tom dosť píše lenže iba niečo na štýl idem použiť dizajn durso pipe... to mi moc teda nepovedalo... prišiel som na to čo je to durso pipe ale tiež sa na tých fórach píše že treba to spraviť tak že durso musí mať väčší priemer ako hadica pod ním lebo inak to robí hluk, ale aké sú tie priemery to už sa tam nepíše alebo aspoň aký pomer priemerov... proste mi to prišlo že všetci vedia čo je to durso a netreba to rozoberať... no a ty máš prepad robený ako? keby som teda použil to durso tak dá sa použiť aj navŕtaný do bočného skla? lebo všetky príspevky čo som videl boli iba do spodného... ale dík za odpoved som si myslel že tu všetci používajú iba kanistre :)
Rigino
 
Príspevky: 10
Založený: 20 Feb 2010 12:18 pm

Re: Prepadový filter

Odoslaťod peter-trnava » 16 Mar 2012 10:14 am

pri vacsom akva som zastanca prepadov, ja mam tiez durso ale DIY. vrtat mozes kdekolvek, ja by som vzdy volil sachtu, je to najbezpecnejsie riesenie.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Prepadový filter

Odoslaťod Rigino » 16 Mar 2012 12:23 pm

mm teraz nechápem čo si povedal... aké durso DIY? čo to je a čo konkrétne znamená to použtie šachty? ako myslíš že mať ten prepad z zvlášť oddelenej sekcii akvária? takže to nemôžem dať proste napriamo do nádrže?
Rigino
 
Príspevky: 10
Založený: 20 Feb 2010 12:18 pm

Re: Prepadový filter

Odoslaťod jiri sajar » 16 Mar 2012 15:21 pm

už som to tu niekedy dával - http://www.discus.cz/web/index.php?page ... &clanek=52 - tu nájdeš priamo polopaticky ako na to ......
a treba pozorne čítať, lebo sú v článku uvedené pravidlá, ktoré je potrebné vždy dodržať !!!!
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Prepadový filter

Odoslaťod peter-trnava » 16 Mar 2012 15:30 pm

Durso je komercne oznacenie, DIY znamena Do It Youself (bezne skratky).
Vsetko je na webe, pokial som urobil moj prepad hladal som niekolko tyzdnov. :idea:

Obrázok

BTW v tom clanku Durso nie je. Neviem o inom naozaj tichom type ako Durso.
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Prepadový filter

Odoslaťod Rigino » 16 Mar 2012 18:22 pm

Dakujem za odpovede, dosť ste mi pomohli... :) celkom uvažujem o tom zavesení z boku nádrže... lebo akva mám už zariadené a to by znamenalo všetko zase vypustiť to sa mi zrovna nechce. kopa roboty nim na týždeň... :D
Rigino
 
Príspevky: 10
Založený: 20 Feb 2010 12:18 pm

Re: Prepadový filter

Odoslaťod RadoA » 17 Mar 2012 06:54 am

O prepadových filtroch bolo niekoľko dobrých tém aj na http://www.akvamalawi.com/.
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.